סאני מכה במפתחים שנית


פורסם ב 11/12/2012 ע"י Andro Blog

ברצוני ליידע את קהל האנדרואידים במגמה של רדיפה בריונית וחסרת תקדים של חברה גדולה בארץ הנקראת "סאני" או סמסונג מובייל.
בתחילת השנה היה מקרה שהיא תבעה מחנויות סלולר מיליון שקל על העתקת "מכונת תרגום" שלהם זכויות יוצרים עליה. חברת סאני לא הוכיחה עד היום שיש כזה דבר בכלל.
באותה תקופה קבוצת הפיתוח פיילוט X שמרבית משתמשי מכשירי הסמסונג בארץ מכירים קיבלה את אותו המכתב ועקב כך אולצה להפסיק את פיתוח הרומים מבוססי סמסונג , סאני הודיעה רשמית לאמצעי התקשורת השונים שהיא לא רודפת אחר מפתחים ורק אחר חנויות בשל הפסדים כספיים הנגרמים לה.
לא כך המצב בשטח! בתחילת השבוע נפלה חברת סאני על מפתח רומים נוסף firefds שיפסיק לפרסם את עבודתו החינמית למען קהילת האנדרואיד בישראל.
קוד המקור של הרומים האלה משתחרר ע"י סמסונג העולמית תחת רישיון אפאצ'י לקוד פתוח. בכל העולם מפתחים בקהילות האנדרואיד השונות מפרסמים את הרומים האלה באופן חופשי ומותר, רק בארץ מתנהגים בבריונות בשל בצע הכסף! סאני חברה גדולה בעלת אמצעים , לעומת המפתחים החופשיים שהם אנשים פשוטים ללא כל אמצעי הגנה, סאני יודעת שמול חנויות הסלולר היא לא יכולה להתמודד מכיוון שאין ברשותה הוכחות משפטיות או כל דבר אחר שיצדיק את שקרייה! למפתחים מן הסתם לא מתאים לקבל מכתב התראה של תביעה על סך מיליון שקל! אז מה עושים? נופלים על החלשים שהם "המקור" לבעיה.
מה שנותר לעשות הוא ליידע את ציבור האנדרואיד בארץ מה הוא מפסיד כאן! רומים שנעשים ע"י מפתחים אלו תמיד מתקדמים ב 2-3 גרסאות ותמיד משופרים מהמקור! דיי לרודנות הצבועה הזאת! צריך לשים לזה סוף!!!!
Android is free!!!!

הועתק מפורום iandroid

Share

Andro Blog

אתם בטח מכירים אותי בתור Andro Blog בפורטל הישן!

5 Comments

 1. 1_aviv
  11/12/2012 בשעה 13:35

  זה כבר עובדה שסאני הם בני ז****.
  אני בעד לגייס כסף לעורך דין ולטבוע אותם על האיום הזה.
  כול הזכיות של firefds לקחת את הרום של סמסונג העולמית רשומות באתר של סמסונג לא?

 2. dubelboom
  11/12/2012 בשעה 15:36

  בושה!
  firefds בהצלחה מול הזבלים האלה!!!!

 3. imneo
  11/12/2012 בשעה 16:12

  אפשר להקים חברה בע"מ.(5 מפתחים שיתאגדו)
  המפתחים ישלחו את הקוד שלהם אל החברה – בחינם וזו תפרסם אותו בחינם כמוצר Open Source שלה עם רשיון Apache או GPL או רישון אחר הרלוונטי לאותו הקוד
  במצב כזה גם אם תהיה תביעה אף אחד לא יוכל לגעת במפתחים עצמם מפני שלא יהיו חשופים בכלל. ולא ניתן יהיה "להרים מסך" ולחשוף אותם.
  שום שופט לא יכריח את החברה לחשוף את האנשים שיצרו את הקוד.

  לעומת זאת, התובעים יצטרכו תחילה להוכיח שיש כאן איזשהו קשר להעתקה.
  ומכיוון שהקוד פתוח – זו לא העתקה. ולכן התביעה שלהם תידחה על הסף

  דרך אגב הסוף של סאני (בעניין הזה) מתקרב מפני שבandroid 4.1 ומעלה כבר אין צורך בתיקוני עברית וכדומה. עם הזמן ייעלמו המכשירים הישנים וסאני תאכל את הכובע.
  בכל מקרה, תמיד לזכור: "בישראל לא קונים טלפון חכם מהתאגידים רודפי הבצע או מספקית סלולרית":
  http://www.atzuma.co.il/nocell
  חיתמו על העצומה עכשיו.

 4. nirbnsh
  13/12/2012 בשעה 14:39

  כותרת : רדיפה אחרי מפתחי האנדרואיד החופשיים ללא הרף – מחאת "עד כאן"
  צינור לילה היקרים, רצינו לשתף אתכם במעשה בריוני ומגמתי שנעשה בעולם האנדרואיד.

  אנחנו חברי פרומים של אנדרואיד, חלקנו מפתחים, מקבלים איומים מצד חברת סאני, (יבואנית מכשירי סלולר סמסונג לישראל), בדרישה שכל החומרים שאנחנו יוצרים ימחקו מהאינטרנט ולא יופצו, שהם העתקה של זכויות היוצרים שלהם.
  מפתחי האנדרואיד רוצים כבר זמן רב להוציא מערכת הפעלה (רום) מבוססת סמסונג למכשירי האנדרואיד, יש קבוצות של מפתחים שמתרגמים את מערכות ההפעלה של סמסונג העולמית כדי להפיץ אותה בארץ ללא כל תמורה בעד העבודה הרבה שלהם,המפתחים עובדים קשה מאוד כדי להתאים אותם לצרכים הישראלים, ומנגד סאני מאיימת לתבוע אותם בטענה שהחומר מועתק, אך אנו קבוצות הפיתוח יודעים שכל מילה מתורגמת בעמל רב על מנת לספק לחברי הקהילה מערכת הפעלה מבוססת סמסונג משופרת ומותאמת אישית. עולם האנדרואיד מתבסס על קוד פתוח ומערכות ההפעלה של סמסונג הינם תחת רישיונות קוד פתוח, סאני טוענת שלא רק שאסור לנו כמפתחים פרטיים ללא מטרות מסחריות או מטרות רווח לפרסם את המערכות המפותחות ע"י חברי הקהילה ולרווחתם של משתמשי הקהילה. לטענתה של סאני אסור לתרגם מערכות הפעלה סמסונג ממדינות אחרות, טענתם היא הזויה וללא כל הוכחה סאני טוענים לחלקי קוד שלהם במערכת ההפעלה של מסמסונג העולמית, שעל אלו יש לה קניין רוחני, הייתכן שבכל העולם יש חלקי קוד של חברת סאני במערכת הפעלה של סמסונג, הייתכן שסמסונג עצמה מפרה את הקניין הרוחני של סאני, בכל העולם מערכות אלה יוצאות לחופשי ואף אחד לא נרדף ע"י היבואן של מדינתו, סמסונג עצמה יצאה בהודעה שאינה מתכוונת לתקוף אף מפתח או לרדוף מפתח ובעצם ברכה את הפתחים בדרך צלחה, למה רק במדינת ישראל יש יבואן שמתנהג כמו בריון שכונתי ומנצל את כוחו על החלשים ממנו העושים כדי לעשות ולשפר למען קבוצה גדולה ללא כוונות רווח. הטענה של סאני הזוי מכל כוון ומעולם לא הוצגה, גם לא בבית דין כשנדרשה להציג. אולי, כך גם נראה שאין לה לסאני קניין רוחני כפי שהיא טוענת ומספרת, והיא עוסקת באיומים על מפתחים צעירים שלרשותם לא עומדת סוללת עורכי דין מעונבים בעלות של אלפי שקלים לשעה. למה רק במדינת ישראל יש יבואן שמתנהג כמו בריון ומנצל את כוחו על החלשים ללא כוונות רווח.

  בשנת 2010 ( מקור : http://www.newsgeek.co.il/sunny-mobile-gomobile-lawsuit/ ) סאני ניהלה מאבק עיקש נגד חנויות הסלולר בשל הפצה של מכשירים עם מערכות הפעלה שהחנויות התקינה ,אנחנו לא חנויות סלולר, אנחנו לא מקבלים כסף תמורת פיתוח מערכות אלה, הכל נעשה על חשבון זמננו הפרטי ובמטרת שיתוף משתמשי האנדרואיד…זו תרומתנו לקהילה מעולם לא ביקשנו תמורה!!!

  כשהתבקשה סאני ע"י בית המשפט להציג ראיה משפטית התומכת בטענתם הם סירבו ולא סיפקו אותה, מובן שסאני הפסידה והחנויות ממשיכות לעסוק במסחר חופשי כביתר המדינות המערבי בעולם בחלקו המפותח של העולם. סאני הבינה שנגד חנויות מסחריות ומאורגנת אינה יכולה לפעול כי היא כן מגיעה לבית המשפט ומוחייבת להציג ראיות לחיזוק טענתה, ראיות שעד היום לא הוצגו בשום פורום, גם כשנדרשה בבית המשפט, בבריונותה החלה לאיים על המפתחים החופשיים בפורומים באמצעות מכתבי איום בתביעות וכדו'….

  מפתח צעיר שעושה בהתנדבות למען קהילה שאין לו האמצעים להתמודד מול סאני ואינו רוצה (גם אינו צריך) תביעה (גם אם אינה חוקית) מעל ראשו, מוותר מראש ופונה לעשייה אחרת, חברת סאני מנצלת את כוחה ומונעת את השיתוף הלגיטימי והמותר תחת רישיונות קוד פתוח בכל העולם, מתוך אינטרסים זרים לחוקי הקוד הפתוח הבינלאומיים.

  לנו משתמשים, מפתחים וחברי קהילת אנדרואיד בשיראל נותר רק למחות בכל מקום אפשרי ובכל מקום שירצו לשמוע על פעילותה הלא חוקית של סאני / סקיילקס, ליידע את סמסונג העולמית על מעלליה של נציגתה בישראל, בכל העולם יש מערכות הפעלה מבוססות על מערכת ההפעלה של סמסונג (סמסונג מפרסמת אותן תחת רשיון קוד פתוח בינלאומי) החברות הנציגות של סמסונג במדינות עולם אחרות לא מונעות שיתוף, לא רודפות מפתחים, האתר הידוע http://www.xda-developers.com/ , משמש כקהילה בינלאומית עצומה למפתחים ומשתמשי אנדרואיד באופן חוקי ותחת חוקי קוד פתוח בינלאומיים כבכל מדינות עולם, למעט ישראל בהובלת סאני / סקיילקס בברוטליות חסרת מעצורים ובעזות מצח שאין דומה לה.

  אתמול ה 20121212 ארגנו כמה מחברי קבוצות האנדרואיד מחאה,משתמשים ומפתחים כאחד כתבו
  בשעה 21:00ש לסאני על דף הפייסבוק "עד כאן" עד לשעה זו (13:00) נרתמו למחאה למעלה מ77 אנשים שכתבו את זה על קיר הפייסבוק שלהם.
  יש דף פייסבוק שקורא לחרם על סאני שמאז פרשת התביעות בפבואר 2012 ובו כבר למעלה מ650 "לייקים" של אנשים שתומכים בדבר ומבינים את המצב שהמפתחים נמצאים בו .https://www.facebook.com/pages/%D7%9E%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%AA-%D7%A1%D7%90%D7%A0%D7%99-%D7%AA%D7%A7%D7%A9%D7%95%D7%A8%D7%AA/108313642626338?fref=ts
  בנוסף יש עצומה שעליה כבר חתמו למעלה מ300 אנשים
  http://www.atzuma.co.il/sunnyboycott

  מקורות :
  פברואר 2012: http://www.newsgeek.co.il/sunny-mobile-gomobile-lawsuit/
  פברואר 2012 : http://www.tgspot.co.il/sany-demend-stop-using-customize-pilotx-rom/
  פברואר 2012: http://technation.themarker.com/world/1.1772092
  עם תגובה רשמית מסאני שהיא לא רודפת אחר המפתחים : http://www.mobilityfreak.co.il/index.php?q=node/8495
  דצמבר 2012 : http://www.newsgeek.co.il/firefds-rom-for-galaxy-will-stop-development/

 5. haimn
  13/12/2012 בשעה 16:20

  תגובה רשמית של סאני בפייסבוק, מישהו רוצה ללכת למפגש שהם יקיימו?:

  קיבלנו לא מעט שאלות בימים האחרונים בנושא רומים, זכויות יוצרים ומה שביניהם ורצינו להסביר למתעניינים קצת יותר לעומק את הנושא.
  סמארטפונים מבוססי מערכת אנדרואיד (למעט נקסוס) פועלים בעזרת שני מרכיבים:
  1. מערכת הפעלה אנדרואיד אשר הינה קוד פתוח
  2. מעטפת הממשק של סמסונג או כל יצרן אחר שמפתח הינה קוד מוגן שאסור להעברה ושינוי (דוגמת TouchWiz)

  עבודתם של המפתחים העצמאיים חשובה להיפתחותה של אנדרואיד ואנו שמחים לראות את קהילת האנדרואיד הישראלית והמפתחים העצמאיים, גדלה ומתפתחת.
  רום שמפותח על בסיס מערכת אנדרואיד ולא עושה שימוש בקוד מוגן לא מפר זכויות ואנחנו נשמח לראות עבודה כזו של מפתחים ישראלים,
  אך המרכיב השני הוא פיתוח של חברת סמסונג, שעובר התאמות ותוספות מגוונות על-ידי סאני ולכן מוגן בזכויות יוצרים ולא ניתן לעשות בו שימוש כפי שבוצע לאחרונה.

  ביומיים האחרונים קיבלנו מכם הרבה שאלות וגם לא מעט טענות.
  שוחחנו עם חלקכם טלפונית באופן אישי, ואנחנו רוצים להזמין אתכם למפגש פתוח שנקיים בקרוב במשרדינו שיתן לכל המתעניינים הצצה לתהליך הפיתוח אצלנו והזדמנות להיפגש ולדבר איתנו.
  פרטים על המפגש נפרסם בשבוע הקרוב.
  סוף שבוע חמים ונעים

השאר תגובה