סיכום פעילות הביתן הישראלי בתערוכה בברצלונה


פורסם ב 06/03/2012 ע"י Andro Blog

"תערוכת הסלולר בברצלונה הסתיימה בסימן הצלחה גדולה ביותר לחברות הישראליות שהציגו בביתן מכון היצוא". (רמזי גבאי, יו"ר מכון היצוא).
על פי דיווחים מהנהלת התערוכה, ביתן ישראל היה מהעסוקים וההומים ביותר בתערוכה. אלפי מבקרים מרחבי העולם פקדו את הביתן הלאומי ביניהם המפעילים הסלולאריים הגדולים בעולם כמו טלפוניקה, טלקום איטליה, פראנס טלקום ועוד. יצרני המכשירים והחומרה – רים, האייר, סוני לנובו ועוד, בכירים מפייסבוק, גוגל, אקסל שפרינגר ועוד, וכן חברות אינטגרציה ותוכנה כמו IBM, חוואווי, יוניסיס נוקיה סימנס, מייקרוסופט ועוד.
מאמץ לאומי משותף של מכון היצוא ומנהל סחר חוץ הוביל לכ- 2000 מפגשים עסקיים ממוקדים בין החברות הישראליות לחברות הזרות. החברות הישראליות שהציגו בביתן מכון היצוא מדווחות על עסקאות ראשוניות, מגעים עסקיים מתקדמים ופריצות דרך.
על פי הודעה לעיתונות שפרסם מכון היצוא ערב פתיחת התערוכה, נקבעו 1500 פגישות עסקיות, מה שאומר שכ- 500 פגישות נקבעו במהלך התערוכה עצמה. לשם כך, שהו במקום נציגי מכון היצוא וסייעו למציגים בכל שלב בכדי להפיק את התועלת העסקית הפוטנציאלית שבתערוכה.
הביתן הלאומי שאורגן על ידי מכון היצוא התפרס על שטח נרחב, ולא היה ניתן להתעלם מקיומו. השילוט המאסיבי והעיצוב נתנו שואו, כיאה לחלקם הגדול יחסית של הישראלים בכלל התערוכה.
מתחם המפגשים העסקיים בביתן של מכון היצוא, היה ייחודי, מה שהקל על המציגים והמתעניינים לשבת לפגישות העסקיות בסמוך ובצמוד לתצוגות המוצרים.
עוד יוזמה ייחודית בביתן הלאומי הישראלי של מכון היצוא היתה בדמות מיצג ענק בו הוצגו אפליקציות של כ40 חברות ומפתחים עצמאיים. תצוגת האפליקציות של אותם מפתחים היתה על פי לוח פגישות מסודר של המפתחים מול המתעניינים.
מרשמי החברות הישראליות המציגות בביתן מכון היצוא:
יוני אלמוג, משנה למנכ"ל אינפורמובייל : "נפגשנו עם נציג בכיר של חברת STATS – ספק המוביל בעולם לתוצאות ספורט ולסטטיסטיקות ספורט. סוכם על פיילוט לשת"פ בהפצת תוצאות ספורט בעזרת הפלטפורמה של חברת אינפורמובייל. חברת אינפורמובייל מספקת פתרונות שרותי ערך מוסף לסלולר עבור ספקי תוכן ועסקים. בעלת ניסיון של יותר מ- 10 שנים ומעל 3000 לקוחות ברחבי העולם. לדברי אלמוג תוכן של ספורט הוא אחד התכנים הפופולריים בעולם בכל השווקים. עבורנו מדובר בספק תוכן משמעותי ביותר".
יואב שרייבר, מנכ"ל קלריסייט: "נפגשנו עם נציג בכיר של חברת UNISYS ומספר חברות מובילות שפעילות בתחומי השירותים הפיננסיים – הרעיון שניתן לבצע תיעוד מלא של כל אינטראקציות החברה עם לקוחותיה באינטרנט די הדהימה אותם. היכולת להציג את כל אחד ואחד מהמסכים שנכנסו אליהם כל אחד מלקוחות החברה וממש לראות את מה שראה הלקוח, משפר מבחינתם באופן מהותי את יכולת התיעוד של החברה וכמובן את יכולת מתן השירות.
חברת קלריסייט פיתחה מערכת ייחודית אשר מאפשרת ללקוחותיה "להקליט" את תעבורת אתר האינטרנט שלהם, ולתעד את כל הפעילות בו. כל המידע נשמר באופן חסכוני ביותר מבחינת צריכת נפחי אחסון ומאפשר חזרה לכל אחד מ
עשרות אלפי (או מיליוני) הטרנזקציות שבוצעו ולצפות בה. "אנו מצפים כי בעקבות התערוכה נערוך מפגשים מקוונים להצגת הפתרון לשאר הגורמים בארגונים אלו ומקווים שמפגשים אלו יבשילו לידי עסקאות משמעותיות כבר בשנה זו".
חברת Riversip, אשר פיתחה את ה Social News Reader הראשון בעולם (בארץ ניתן להוריד את האפליקציה "חדשות ישראל") – מעוררת עניין רב בקרב חברות המדיה בעולם כגון ענק המדיה הגרמני Axel Springer, Virgin Media האנגלית ו- China Broadcasting Corporation הסינית.
דוד שוראקי, דירקטור פיתוח עסקי, Riversip: "המערכת של Riversip מאפשרת למשתמש לצרוך חדשות ממקורות רבים ומגוונים, באופן המותאם לשימוש באפליקציות מובייל, לצורך קבלת חדשות הרלוונטיות לו, לצד התייחסויות מהרשתות החברתיות שלו". המערכת מעוררת עניין כה רב בקרב חברות המדיה העולמיות, כי היא מאפשרת להן להשיק יישומי מובייל ופייסבוק המותאמים לקוראיהם ובכך להגביר את הכנסותיהם. "במסגרת התערוכה סיפקנו מערכות ניסוי המותאמות לשפה הגרמנית והאנגלית ולצרכי הלקוחות במדינות אירופאיות שונות".
יוסי ירקוני מנכ"ל Digimo: "נפגשנו עד כה (היום השני של התערוכה) עם שניים מארבעת הברנדים (חברות האשראי) הגדולים בעולם, עם עשרים מפעילים מהגדולים בעולם מכל היבשות. עם חלקם נקבען פגישות המשך ועם חלקם צפויות להתקיים פגישות המשך בתערוכה. כן נפגשנו עם ארבעה בנקים מהגדולים בעולם. אנו צופים שבעקבות התערוכה והחשיפה הן לעיתונאים, אנליסטים וחברות להמשך מגעים, לכניסה למו"מ שיבשיל לכדי עסקה בעתיד הקרוב מאוד. אין ספק שתחום המובייל payment הוא נושא חם ביותר. היציאה של גוגל וולט גורמת ללחצים אצל שחקנים בינלאומיים שמבקשים לתת מענה תוך שהם מנצלים את החולשות שהתגלו בגוגל וולט המבוסס על NTC".
Share

Andro Blog

אתם בטח מכירים אותי בתור Andro Blog בפורטל הישן!

4 Comments

 1. shtarker
  06/03/2012 בשעה 18:48

  אחלה כתבה,
  ריספקט למדינת ישראל!

 2. תומר
  07/03/2012 בשעה 00:02

  גאווה ישראלית ..

 3. lightdelegate
  07/03/2012 בשעה 18:10

  סליחה אבל זה נשמע יותר כמו אגו ישראלי … 🙂
  בלי לפגוע באיש חלילה…
  תמיד אנו סובלים פה מחוסר בטחון עצצמי בישראל ומנסים להראות בעולם כמה אנחנו טובים …
  יאללה הבנו את הרעיון … צריך לרדת מהעץ ולהיות שווים כמו כולם 🙂

 4. azus-shamen
  09/03/2012 בשעה 10:30

  מה לעשות ואנחנו באמת הטובים ביותר בעולם
  לא סתם באופן יחסי העם היהודי הוא העם עם מספר פרסי הנובל הגדול בעולם.
  לאחרונה קראתי שהעם הקוראיני התחיל ללמוד גמרא כי הם חושבים שמשם מגיע החוכמה והשכל של העם היהודי.
  אז קצת גאוות יחידה

השאר תגובה