תוכנות זדוניות – שימו לב


פורסם ב 21/06/2011 ע"י itamarbh

הסתכלו טוב טוב על התמונה שמצורפת לפוסט הזה… אתרים כאלה או אחרים ינסו לגרום לכם להאמין באפליקציות שלהם, כאשר מדובר על אפליקציות זדוניות שיעשו לכם לא טוב בחשבון הטלפון שלכם…

שימו לב לתמונה הבאה:

החבר'ה של Lookout מביאים את הדבר הזה ומזהירים ממנו – מדובר על עמוד אינטרנט שינסה לבלבל אתכם ולהציג עמוד הדומה בצורתו לאנדרואיד מרקט. ברגע שתתלחצו על "Free" כדי להוריד את האפליציה הזדונית, היא תתחיל לרדת דרך שורת המשימות כך שתצטרכו ללחוץ עליה שם להתקנה רגילה שלה.

כרגע מכירים 2 אפליקציות כאלה, אחת בתמונה הנ"ל, תוכנה שתזדהה ככלי כזה או אחר לסוללה (t4t.pwower.management). השנייה היא אפליקציה פורנו (com.space.sexypic). בכל מקרה, כרגע הם עדיין לא נצפו במרקט הרגיל, כך שגם אין גוף רישמי שיכול להסיר אותם. אחרי התקנה רגילה של התוכנות (דרך שורת המשימות) הם יחברו אתכם לכל מיני שירותי SMS כאלה או אחרים, מה שצפוי לנפח את חשבון הסלולאר שלכם.

איך להתגונן?

לא תמצאו פה תורה מסיני – אתם פשוט צריכים לשים לב למה אתם מורידים ומאיפה. אנדרואיד מרקט בחיים לא יפתח בחלון דפדפן, וגם בחיים לא יתקין את האפליקציה ברגע שתלחצו על המחיר שלה אלא יביא אתכם לחלון ההרשאות.

עוד אפשרות היא להתקין את אחת מתוכנות ההגנה השונות, כמו AVG, שיודעת להגן בפני מזיקים אלו ועוד. הנה קישורים ל-2 הגרסאות של האפליקציה, החינמית והמלאה.

Share

3 Comments

 1. amstel
  21/06/2011 בשעה 15:58

  תוכנות כאלה יכולות להגיע גם מכל התוכנות כמו aptoide וapplanet

 2. archpsion
  21/06/2011 בשעה 22:03

  העדכון לחוק אומר שאין דבר כזה יותר שירותים סלולרים אלא אם כן הבעת את רצונך בכתב להצטרף לשירות.
  אבל בלי קשר לזה שמסוג כזה של תקיפה אנחנו מוגנים, תשתדלו לא להיות מעופפים כשמדובר בהתקנת אפליקציות למכשיר הסלולרי 🙂

 3. lllliiioor
  22/06/2011 בשעה 12:32

  האפליקציה "ANTIVIRUS FREE" עם הדרואיד הירוק והמגן הכחול מעודכנת לשטות הזו?

השאר תגובה