שינוי הרשאות עבור אפליקציה


פורסם ב 24/05/2011 ע"י itamarbh

לכולנו קרה שלא בדיוק הבנו, בלשון המעטה, מדוע אפליקציה כזאת או אחרת דורשות הרשאות מסויימות עבור תפקודה. אם גם אצלכם הדבר כך, הכתבה הזאת בשביכלם, היכנסו…

הסיטואציה מוכרת: אנחנו מתעניינים באפליקציית צייר (לדוגמא, כן?!) כזאת או אחרת במרקט, לוחצים להתקנתה, ופתאום במסך ההרשאות של התוכנה אנחנו מגלים שהצייר דורש גישה לשיחות האלפון והודעות ה-SMS שלנו. "על מה ולמה?". בכל מקרה, החל מהיום הרום הפופולארי של Cyanogen יאפשר לנו לשלוט בנושא הזה ולבטל הרשאות לאפליקציות המותקנות אצלנו במכשיר.

הכלי הזה זמין החל מהיום (לילה) ברומים הליליים של המפתח של הרום הפופולארי. הרומים הליליים המכונים Nighties הם גרסאות ניסיון לא יציבות והם תוצאה של כל מה שעבדו עליו ביממה האחרונה. למרות זאת, אתם יכולים להרגיש בטוחים כאשר אתם מתקינים אותם (בד"כ). לגבי הכלי החדש הזה, הוא יאפשר לכם להיכנס להגדרות האפליקציה ולהסיר הרשאות כאלה או אחרות שאנו לא מעוניינים בהם. כך:

 • CyanogenMod settings / Permissions / Enable management
 • Applications / Manage applications / tap on permissions to revoke

ההרשאות שנוריד או נאשר לאפליקציות יתרחשו מיד. חוץ מהורדת/הפעלת הרשאות רשת, הן יופעלו לאחר הדלקתו מחדש של המכשיר. שימו לב שלאחר ביצוע פעולות מסוג זה יתכן מאוד והתוכנה תפסיק לעבוד כמו שצריך, ולא יהיה לכם למי לבוא בטענות. אנו מקווים שלא תצטרכו להגיע לשלב הזה.

עדיין לא ידוע מתי הדבר הזה יגיע לרומים הרישמים של המפתח הזה, לגרסאות היציבות יותר, ההנחה היא שבגרסא היציבה הבאה נראה את זה כבר בפנים. אם אתם משתמשים ברום הזה, אתם מוזמנים לספר לנו בתגובות איך זה עובד…

Share

2 Comments

 1. eliran.s
  24/05/2011 בשעה 11:37

  מעולה! לא מעט פעמים מנעתי מלהתקין אפליקציות עקב הרשאות חריגות לSMS, תמונות וכו'

 2. eliran.s
  24/05/2011 בשעה 11:38

  מעולה! לא מעט פעמים נמנעתי מלהתקין אפליקציות עקב הרשאות חריגות לSMS, תמונות וכו'

השאר תגובה