התקנת מקלדת עברית לאנדרואיד


פורסם ב 29/04/2001 ע"י itamarbh


אנדרואיד 2.01 ומטה – אין תמיכה בעברית.

קבצי הפונטים במערכת האנדרואיד, נמצאים תחת תיקיית ה-SYSTEM. ע"מ לערוך, לשנות, ולהחליף קבצים בתיקיית הסיסטם, ובין השאר להחליף את הפונטים לכאלה התומכים בעיברית, נדרשת הרשאת מנהל מערכת – או במילים שלנו, ROOT. לפני שנתקין מקלדת אנו נצטרך להתקין פונטים עברים שיתמכו במכשיר. פעלו לפי סדר ההוראות הבא:

אנדרואיד 2.1 ומעלה – יש תמיכה בסיסית בעברית, קיימים פונטים עבריים במערכת. ניתן לקרוא עברית ולכתוב עברית לאחר התקנת מקלדת תומכת עברית מהמרקט. עדיין אין תמיכה רישמית של גוגל בממשק עברי (תפריטים).

מקלדות: לאנדרואיד קיימות מספר מקלדות ווירטואליות התומכות בעברית שניתן להוריד מהמרקט. הפופולארית והוותיקה מבינהן  היא AnySoftKeyboard, לחצו כאן לפרטי ההורדה שלה.

עוד מקלדות תומכות עברית:

(יש לשים לב שחלק מהמקלדות דורשות להוריד בנוסף גם חבילת שפה)

התקנת מקלדת: לאחר הורדת והתקנת מקלדת מהמרקט, קודם כל יש לגשת להגדרות ולהגדיר אותה. גשו ל-Settings ואז ל-Language & Keyboards. שם תמצאו רשימה של כל המקלדות שהורדתם. סמנו ב-"וי" את המקלדת שאתם רוצים והרגישו חופשי לשחק עם ההגדרות שלה כרצונכם, שם תוכלו לוודא שהשפה העברית מוגדרת כשפת קלט.

לאחר מכן, גשו לשדה כתיבה כלשהו, כמו הודעה חדשה, ולחצו לחיצה ארוכה על שדה הכתיבה הריק. בחלון שיפתח בחרו ב-Input Methods, ואח"כ בחרו במקלדת שלכם. זה הכל.

Share

3 Comments

  1. iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית ! » Blog Archive » מצב האומה
    02/06/2011 בשעה 23:34

    […] התקנת מקלדת תומכת עברית […]

  2. asafshaked
    28/07/2011 בשעה 15:42

    התקנתי מקלדת עברית אולם ההודעות מתקבלות בג'יבריש, מישהו יודע איך פותרים?

השאר תגובה