תגובה למאמרו של מר הלל פולד "האנדרואיד עדיין לא שם"


פורסם ב 24/12/2009 ע"י Andro Blog

הבלוגר הלל פולד כותב מאמר על האנדרואיד, לאחר ניסוי בגלאקסי של סמסונג.

את התוכן המלא באנגלית תוכלו לקרוא כאן, ובתרגום לעברית כאן.

אביא כאן את עיקרי הקטעים עליהם הייתי מעוניין להגיב.

ציטוט: "המקלדת של האנדרואיד לוקחת את הגרוע ביותר משני העולמות: היא גם וירטואלית, כך שאין לכם את התחושה המעשית של לחיצה על מקש פיזי כזה או אחר והיא גם קטנה מדי ומגיעה ללא תוכנת תיקון שגיאות אוטומטית מובנית במכשיר. נאמר לי שיש תוכנות שיכולות לתקן את זה, אבל גם אחרי חיפוש של מספר שעות לא הצלחתי למצוא אחת שתגרום למקלדת לפעול כמו שצריך".

תמונה אחת שווה כמה מילים?

ציטוט: "אני חייב לציין שעד כמה שחשובה לי אפשרות הריצה של אפליקציות שונות ברקע, הפונקציונאליות הכוללת של המכשיר שלי וחיי הסוללה שלו חשובים לי יותר. להכריח את המשתמש להוריד אפליקציה על-מנת לבצע את אחת מהפעולות הבסיסיות ביותר במכשיר זה לא מקובל ומהווה נקודת כשל משמעותית ביותר בפלטפורמת האנדרואיד".

אין לי מספיק ידע בתכנון הניהול של האנדרואיד, אבל אני מניח שהתכנון לוקח בחשבון את חיי הסוללה ויתר הפונקציונאליות שהמשתמש נדרש לו. ולכן מבחינת תכנון המערכת, אין כל חובה להכריח את המשתמש להוריד אפליקציה לסגירת תוכניות, משום שסגירת תוכניות לא נדרשת.
כל עוד המשתמש לא יודע להצביע על תוצאות גרועות בשטח מחמת התכנון הזה, אין לו יכולת ביקורת תיאורטית על הצעד הזה. זו דעתי.

ציטוט: "לדעתי, עוד לא יצא בעולם המכשירים הניידים משהו שיכול להשתוות לשילוב של אייפון עם iTunes, וכו', אם אתה אתם לא מהמעוניינים לסנכרן את המכשיר עם ה-Google Contacts שלכם, או שאתם אחד משני האנשים הבודדים שנשארו בעולם אשר לא משתמשים ב-Gmail, אתם די בצרות. אז נכון, רוב משתמשי האנדרואיד אכן משתמשי במגוון מוצריה של גוגל, כך שהסנכרון עבורם הוא פשוט וקל יחסית. אף על פי כן, לא להציע פתרון חלופי למשתמשים שאינם רוצים לאפשר לגוגל גישה לכל מה שקורה להם בחיים, זוהי גישה חובבנית ולא מקצועית מצידה של גוגל וזהו רק עוד סימן לחוסר הבגרות של פלטפורמת האנדרואיד".

לא הצלחתי להבין את המעלה של האייפון שהכריח את רוב המשתמשים להוריד ולהתקין אייטונס ולהסתבך איתו, אל מול הסינכון האלחוטי עם גוגל שהוא פשוט עשרת מונים. להסיק מכך שזוהי גישה חובבנית זה ממש אבל ממש לא מקצועי.
ואגב, לאותו איש וחצי שאין לו gmail, או לאותם אלה שמעוניינים בסינכרון עם האאוטלוק, יש תוכנות חיצוניות שמאפשרות את הענין, מה שאין כל כך באייפון.

ציטוט: קשה לי לדבר בשם כל משתמשי האנדרואיד באשר הם, אבל מכשיר האנדרואיד שלי סיפק לי מגוון רחב של הודעות שגיאה היישר מתוך הקופסה, אפילו בלי שהתקנתי עליו אפליקציה אחת לרפואה".

אולי תספר לנו איזה מכשיר קבלת? אולי מדובר אחרי התקנת רום הכולל עברית של אחת החברות הסלולריות בארץ?

בכל מקרה, קצת מגוחך להתיימר לכתוב על האנדרואיד אחרי שימוש במכשיר הנמוך ביותר בקבוצת האנדרואידים.

Share

Andro Blog

אתם בטח מכירים אותי בתור Andro Blog בפורטל הישן!

1 Comment

  1. סתם אחד/האחד
    10/03/2011 בשעה 15:44

    אפל פאן קלאסי

השאר תגובה