סיקור אפליקציית פייסבוק לאנדרואיד


פורסם ב 01/10/2009 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

מאת עמית גולדברג

logo

שלום לכולם !

לפני כחודש יצאה אפליקציית הפייסבוק הרשמית לפלטפורמת האנדרואיד.
האפליקציה מילאה לבבות של הרבה אנשים בעולם כשפייסבוק וגוגל החליטו אולי להתגבר על האגו, אחרי שהיו שמועות שבין 2 השליטים הבלתי מעורערים (כל אחד בתחומו) עבר חתול שחור ולפתח אפליקציה שתשרת את בעלי המכשיר נאמנה.

אז כמובן שלא יותר משעה אחרי שהאפליקציה יצאה ל Market, השמועה עברה מפה לאוזן ומשם לפורומים ולפורום של iAndroid.
כמו כולם התלהבתי מאוד והורדתי את הפייסבוק הרשמי שלי למכשיר שלי והתחלתי לשחק בו. האמת היא שציפיתי ליותר.

Facebook Menu

אני לא רוצה להשמע כמו מורה אבל באמת שחסרים הרבה דברים; אין צ'אט של פייסבוק (בתקווה שיהיה), אי אפשר לחטט בתמונות של אחרים דרך האפליקציה, אלא רק דרך הדפדפן.
אמנם הוא יפתח אוטומטית בעמוד של התמונות אבל בכל זאת זה מציק. אין תיבת דואר נכנס (איך זה יכול להיות שהם לא שמו inbox!#@??) ואין התראות חדשות (notifications) במסך האפליקציה, אלא רק מתי שהאפליקציה עצמה מחליטה להודיע לנו (במסך הבית, לא באפליקציה עצמה).

אני לא יודע אם יכולתם להבין או לא שאני די מכור לפייסבוק וקצת מאוכזב מהאפליקציה, אבל אני כן אופטימי (יחסית) ואני כן חושב שהכיוון של האפליקציה הוא אולי ורוד יותר, אני כן משתמש בה לעדכן סטטוס במהירות ואולי לדבר החשוב ביותר בפייסבוק שלי במכשיר – להעלות תמונות לחשבון הפייסבוק שלי.
ישנן 2 אפשרויות באפליקציה להעלות תמונות:

 1. לשתף דרך הגלריה של המכשיר (share בתפריט)
 2. דרך האפליקציה עצמה בלחיצה על menu ואז על upload photo או על take photo לצילום והעלאה ישירות.

share_gallery

סה"כ האפשרות לשיתוף תמונות וסטטוס הוא הרעיון המרכזי יותר לדעתי מאחורי הרשתות החברתיות, אבל עדיין יש המון מקום לשיפור חווית השימוש באפליקציה הזאת.

תוכלו להוריד את הממתק הזה דרך סריקת הברקוד בסוף הסיקור, או דרך חיפוש facebook בmarket.

תורידו, ונשמח לשמוע מה דעתכם.

Facebook Barcode

קצת תמונות מהאפליקציה:

inside contact
status_update

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

4 Comments

 1. clubber2k
  01/10/2009 בשעה 17:53

  מסכים איתך שנראה מאכזב וחלש מידי אפילו לגרסא 1
  נקווה שיהיו שיפורים בהמשך

 2. moonshield
  08/10/2009 בשעה 00:58

  אחי יש עדכון לפייסבוק לנייד
  אם תיכנס דרך הדפדפן הרגיל לפייסבוק הוא יעביר אותך
  לגרסה הניידת, שעודכנה ועכשיו יש אפשרות לראות notifications כמו גם אפשרות להגיב על תמונות של אחרים, הוסיפו Inbox וגם ל"חטט" (כמו שאמרת) בתמונות של אחרים בלי לצאת מהאפליקציה בין תמונה לתמונה. אומנם אין עדיין צ,אט, ואני לא ניסיתי בינתים להעלות תמונות.
  את הפייסבוק אתה יכות לשמור כ- Bookmark….
  תהנה…

 3. עמית גולדברג
  08/10/2009 בשעה 11:23

  moonshield, הגרסא של פייסבוק דרך הדפדפן ידועה 8ומוכרת (x.facebook.com) אבל דרך האפליקציה אפשר לעשות יותר דברים מאשר הדפדפן. למשל היה נחמד אם הם היו מוסיפים את הצ'אט, או לא שולחים אותך לאתר עצמו כדי לראות תמונות. אפשר דרך האפליקציה להעלות תמונות ולמשל היה נחמד אם גם היה אפשר וידאו. יש עוד כל מיני דברים קטנים שצריכים לדעתי להיות באפליקציה עצמה, אבל אין אותם עדיין.

 4. clubber2k
  09/10/2009 בשעה 17:36

  חוצמזה שבגלל שהאפלקיציה מכילה את כל הממשק על המכשיר ורק מתעדכנת לגבי התוכן היא עובדת הרבה יותר חלק ומהר מהאתר עצמו. אם כל הפונקציות היו עובדות הינו מקבלים כביכול אתר מהיר ומותאם על המכשיר דרך האפליקציה.
  העובדה שצריך לפתוח את הדפדפן או לגלוש לאתר מעמיס על המכשיר ומאיט את הכל.. חבל..

השאר תגובה