טאבלט במעטפת של ספר אלקטוני


פורסם ב 29/10/2010 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

הדור הבא של הספרים האלקטאוניים הוצג ע"י ברנס ונובל (הסטימצקי האמריקאי אם תרצו).החברה החליטה לנטוש את טכנולוגית ה- E-INK לטובת ספר בצבע.

בעוד אמזון נשארו נאמנים לפורמט הקינדל, הם הלכו ראש בראש מול רעיון ה- IPAD בכלליותו (פרסומת "כיצד תאכלו לקרוא ספרים באור יום" הידועה).  החליטו בבארנס אנד נובל לחדש ולקחת את הספר האלקטרוני לשלב הבא, ואימצו את רעיון האיפד להציג בצבע בצורת הדור הבא של ה- NOOK.

מה המערכת הפעלה?

למעשה החברה פונה למערכת הפופולרית של האנדרויד שיכולה לספק לה את הפונקציונאליות הרצויה לקורא ספרים מתקדם.

למרות שה- NOOK משווק בתור קורא אלקטרוני, אני לא יכול להתייחס אחרת מאשר ל-TAB  נוסף מבית אנדרואיד. כן אני יודע, המכשיר נועד לקריאה והאפשרויות למשתמש מוגבלות, אולם למכשיר יהיו גם את האפשרויות לנגן מוזיקה וסרטים.
עם תכונות אחרות כגון WiFi, זיכרון פנימי 8GB ואפשרות להרחיב באמצעות כרטיס SD, כל מה שצריך בכדי להפוך את המכשיר לאנדוריד "מלא" הם הרשאות ROOT.

אין ספק כי בארנס אנד נובל לקחו סיכון גדול, מצד אחד הם נטשו E-Ink ( הקינדל יהיה המכשיר האחרון ללא צבע) ולנוע לכיוון שוק הנשלט על ידי iPad והגלקסי.

לידיעה באנגלית ולאתר הקנייה.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

1 Comment

  1. iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית! » Blog Archive » סיכום שבועי
    30/10/2010 בשעה 17:40

    […] שישי: תכירו טאבלט חדש המגיע במעטפת של ספר אלקטרוני, גיזמודו מספרים פרטים […]

השאר תגובה