הכירו: Google Home החוכמה של גוגל, אצלכם בסלון


פורסם ב 05/10/2016 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

hands-on-google-home_4652-2-970x647-c

באירוע ההשקה אשר נערך אתמול גוגל הציגה מגוון הכרזות ומוצרים חדשים פרי פיתוחה, אך דבר אחד בלט יותר מהכל – גוגל מגבירה הילוך בתחום האינטליגנציה מלאכותית, והיא עושה את זה יותר טוב מכולם.

גוגל הציגה את יכולות הבינה המלאכותית שלה, והראתה לעולם שהיא עושה את זה בצורה הטובה ביותר. גוגל ארזה מחדש את מגוון שירותי החברה – את הKnowledge Graph, את Google Now ואת החיפוש הקולי תחת מוצר אחד חדש – Google Assistant.
גוגל הציגה הצגה מרשימה במיוחד של יכולות הבינה המלאכותית שלה, מערכת אשר מתפתחת ולומדת כל הזמן, וכעת, יכולה לנתח תמונות בצורה מקצועית הרבה יותר – לדוגמא, אם המערכת מקבלת תמונה של רכבות על פסים ,המערכת לא רק יודעת שמדובר על תמונה של רכבת, אלא יותר לזהות שמדובר על רכבת אשר נמצאת על פסי רכבת, הרכבת בצבע כחול וצהוב, וקיים ברקע רכבת נוספת אשר לא גלויה לגמרי. די מרשים.

עוזרות חכמות ומכשירים אשר מכילים אותם אינם חדשים בשוק, והדוגמא אולי המוצלחת ביותר היא הEcho של Amazon, אשר מכילה בתוכה את העוזרת האישית Alexa, ולשוק הזה בדיוק גוגל נכנסת – ובגדול.
המכשיר החדש של גוגל – הGoogle Home, הוא למעשה שרת ביתי קטן, אשר מכיל את כל הטוב של גוגל במקום אחד. הוא מהווה למעשה צומת דרכים בין שלל מכשירי האנדרואיד\גוגל שלכם – החל ממכשירי הסלולר עד למכשיר הChromecast אצלכם בטלוויזיה.
המכשיר נראה כמו נגן קטן ואלגנטי, ומורכב משני חלקים נפרדים – חלק אחד עליון בצבע לבן,בעל מסך התצוגה, והחלק התחתון אותו ניתן להחליף לעיצובים וגימורים שונים והוא למעשה בית הרמקול של המכשיר.

כאמור, המכשיר פועל בעזרת Google Assistant, ומקשיב בכל רגע נתון לפקודת ה"Ok Google" המפורסמת.
תוכלו לבקש מהמכשיר לנגן את השיר האהוב עליכם, כאשר המערכת יודעת בדיוק דרך איזו אפליקציה אתם הכי אוהבים לשמוע מוזיקה – YouTube, Spotify או Pandora למשל, ותוכלו לנגן דרך הGoogle Home, או דרך אחד ממכשירי הChromecast שלכם.
בנוסף, נוכל לשאול את Google Home שאלות רבות – "איך אומרים בוקר טוב בצרפתית", "כמה זה 20 אחוז מ200", "בן כמה גידי גוב?", ו-"מה השיר המפורסם ביותר שלו?" – הדגש פה הוא על ה"שלו" – המערכת יודעת ליצור הקשרים בין השאלות שלכם אל התשובות שהיא מספקת, ככה שאתם מקבלים חווית שיחה אחידה.
בבטן המכשיר ניתן למצוא מערכת רמקולים איכותיים במיוחד, בעלי בס עמוק ועשיר באיכות Hi-Fi sound, ככה שהסאונד נשמע מושלם. ניתן להגיד Ok Google גם כאשר המוזיקה דולקת, אודות לטכנולוגיית הFar-Field אשר הוא מצוייד בו.

המכשיר יהיה זמין החל מה4 לנובמבר במחיר של 129$ דרך הGoogle Store.

תמונות: digitaltrends, יח"צ

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה