לקחנו לבדיקה: Xiaomi Mi Band 2


פורסם ב 29/08/2016 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

band

נכתב ע"י אוריה מיימון.

לקחנו לסיבוב את צמיד הפיטנס החדש של Xiaomi  – הXiaomi Mi Band 2!

בשנת 2010 הוקמה חברת טכנולוגיה סינית בשם Xiaomi שעסקה בייצור סמארטפונים לשוק הביתי.
על פניו, זה היה נשמע כמו עוד חברה סינית מיני רבות ולא היה ברור מה הפוטנציאל הצלחה שלה אל מול שחקניות הבית הגדולות כמו VIVO, OPPO וכו׳
היום, Xiaomi נמצאת בכל פינה. בית חכם, פיטנס וספורט, מחשוב וכמובן שסלולר ונחשבת לחברה עם הצמיחה הגבוהה ביותר אם בשוק הביתי ואם בשוק הבינ״ל למרות שלא מכוונת אליו כל כך למעט בשנים האחרונות בהם התחילה לפעול בהודו, סינגפור, מלזיה וכו׳
גם בארץ ישנו יבואן רשמי (המילטון) אך פעילותו מאוד צרה והיא בקטגוריית הסלולר בלבד.
עוד מוצרים של חברת הבת Yi הפעילה באירופה ניתן למצוא אצל רשת באג שמייבאים ומשווקים את המצלמה הביתית, אקסטרים ועוד

הצמיד פיטנס החדש של החברה (שהושק רשמית רק בסין) בשלב זה נתפס בעינינו הוא מוצר שכרגע אינו מיובא לארץ בצורה רשמית בשום דרך אך בהחלט זול וניתן להזמינו מאתרי הקניות הסינים השונים.

פתיחת קופסא והתרשמות ראשונית
אריזת הצמיד מאוד מינימליסטית וקטנה אשר מאוד תורמת לחוויית הרושם הראשוני מהמוצר. החיישן מונח במרכז הקופסא ומתחת לו יושבת הרצועה שעלינו להרכיבם יחד ולזה מצורף כבל הטעינה.

נוחות השימוש בצמיד היית מעולה, הכל מינימליסטי ומדויק.
הצמיד והחיישן עמידים בפני התזות מים (IP67) אך עם זאת כשתרצו לבדוק דופק תצטרכו לדאוג שהצמיד ממש לוחץ טיפה מעל שורש כף היד בכדי שהתוצאה תהיה מדויקת מה שמשפיע טיפה על הנוחות אבל לא בצורה קריטית.
4

סוללה
זמן הסוללה היה מטורף, פשוט לא צריך לחבר את הצמיד הזה לטעינה גם אחרי שבוע של שימוש עוד אפשר למשוך וכמובן שנתון זה יכול להשתנות באם מדליקים את אפשרות התראת הרטט בקבלת שיחות או לא.

הצמיד
הצמיד שמגיע עם החיישן בהחלט נוח וגמיש ונראה שגם שורד הכל.
החברה מספקת את החיישן יחד עם הצמיד השחור ואניני הטעם שירצו לגוון יוכלו למצוא את הרצועות לחיישן גם בצבעים שונים ואיכויות שונות רק חשוב להיזהר מחיקויים, ברשת לא מעט צמידים לא מקוריים לחיישן.

הרגע שכולכם חיכיתם לו זו בהחלט האפליקציה שמסונכרנת עם הצמיד ה-Mi Fit
האפליקציה תציג לכם נתונים שונים ואפילו תגיד אם ישנתם טוב בלילה ובאיזה שלב בלילה ישנתם שינה כבדה ובאיזה שלב ישנתם שינה קלה.
בנוסף, דרך האפליקציה נקבע אלו פרמטרים להציג בצמיד באמצעות מסך ה-OLED שמצויד בו ואלו נתונים להוסיף ולהחסיר.

2 פיצ׳רים שממש אהבתי הם שברגע שמרימים את היד לבדוק מה השעה הצג נדלק ומראה אותה אך זה התברר כאכזבה כי לא תמיד עבד והייתי צריך לעשות את התנועה שוב בחדות.
והפיצ׳ר השני זה הרטט בעת שיחה נכנסת ששימש אותי במיוחד שהמכשיר מונח על שולחן במשרד ואני לא לידו או שהוא על שקט.

לסיכום
הצמיד ממש זול (140 ש״ח אחרי משלוח, מחיר סופי) ונחמד אבל צריך להבין עד כמה הוא שימושי לנו, ברוב המובנים כן ראיתי אותו מיועד לאניני טעם שעושים ספורט ונתונים כמו קלוריות, צעדים, דופק ונתוני שינה חשובים להם.
אבל ביתר האפשרויות כן מצאתי אותו שימושי ומועיל במיוחד בהיבט הפיצ׳רים והסוללה למרות שכאשר הזעתי בפעילות ספורטיבית הנוחות עם הצמיד לא היית מיטבית והייתי חייב להוריד כל כמה שעות למנגב את הזיעה וללבוש שוב.
כן הייתי רוצה לראות בצמיד הבא את החיישן מדויק יותר ומועיל יותר לכל משתמש ועם ציפוי גריפי יותר שיעזור באחיזה ובציפוי שיגרום לנידוף הזיעה מהזרוע
האפליקציה Mi Fit הפתיעה, לא ראיתי בעיות באנגלית שלה ובכלל הופתעתי מזה שניתן למצוא אותה באנגלית, היית יציבה וידעה גם לדחוף עדכוני קושחה באמצעות הבלוטות׳ בצורה מעולה.
אני בהחלט משאיר את הצמיד על היד, ניטור השינה, התראת שיחה נכנסת והשעה כשאני צריך אותה בהחלט קנו אותי (-:

את הצמיד לסקירה קיבלנו מאתר MiUi ישראל שמוביל קבוצות רכישה למוצרי Xiaomi השונים מאתרי המסחר הפופולריים.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה