מוטורולה מאשימה את סמסונג בגניבה- מצב 'תצוגה מתמדת' היה קודם כל שלה, האומנם?


פורסם ב 23/08/2016 ע"י מתן אליהו - Matan Elihu

a
האם סמסונג גנבה למוטורולה את מצב 'תצוגה מתמדת'?

מצב התצוגה המתמדת (בו הטלפון החכם שלכם פשוט לא מכבה את מסך התצוגה) התחיל כטרנד ב-2016 שהופיע במכשירי הדגל של סמסונג ו-LG. עם זאת, תכונה זו מיוחסת בצורה השוואתית אל טכנולוגיות דומות למשל כמו במקרה הנ"ל- לטכנולוגיה של מוטורלה.
ההשוואה דיי ברורה ונראה כי הטכנולוגיות דומות ועל כך מוטורולה מאשימה את סמסונג- בגניבה של הטכנולוגיה הזו.
מוטורלה צייצו בטוויטר שלהם "באיזו גלקסיה זה בסדר שגונבים פיצ'רים מגניבים מטלפונים מתחרים?" הצהרה זו, מובנת מאליה בשימוש במילה 'גלקסי' כיוונה אל עבר סמסונג ואחרי הציטוט נעשה שימוש בהאשטאג- #TheOriginalAlwaysOnDisplay (או בעברית- מצב תצוגה תמידי מקורי), בהחלט מקורי מצידם.
אבל, כמו בכל דבר 'מקורי' האם הוא המקורי באמת? מוטורולה אומנם היא בעלת הפיצ'ר לפני סמסונג, ונכון שזה פיצ'ר מאוד זכור של מוטורולה, אבל- האם היא באמת הראשונה? אגלה לכם- לא.

 

אם נלך אחורה על ציר הזמן של הטלפונים החכמים, איי שם לאבות הקדומים של מסכי המגע, נוכל לראות כי 'מצב התצוגה התמידי' הופיע איי שם על טלפונים של נוקיה (!!) מהדור שהיה עובד על מערכות הסימביאן והWindows Phone.
שניהם השתמשו במצב 'חיסכון בסוללה' כדי להראות את כל שעות היום ולשמור על תצוגה תמידית, בזמנו זו הייתה תוספת מבורכת. מוטורולה לקחו את הפיצ'ר הזה ושיפרו אותו כאשר הוסיפו אינטרקציה עם ההודעות שאנו מקבלים וזה למה אנו זוכרים את זה כל כך טוב למוטורולה ועוד ראינו את זה בערך על כל מכשיר של מוטורולה עוד איי שם מסדרת מוטו-אקס משנת 2013.
וכמו שאתם יודעים, כשליט ציר הזמן, נרוץ קדימה אל 2016 ונתבונן לרגע עוד פעם בסמסונג וביישום שלה על מכשיר הדגל האחרון בסדרת הגלקסי- הגלקסי אס 7. ובקלילות רבה איך הפיצ'ר הזה מראה את הזמן, הודעות ונוטיפיקשיינס רלוונטיים (שיחות שלא נענו, מיילים וכו'). בגלקסי נוט 7 הפיצ'ר הזה מראה את כל הנוטיפיקיישנס שיש.
רוב הסיכויים שזה שידרוג מהציוץ של מוטורלה, אבל אולי אנחנו קטנוניים.

בשורה התחתונה- זה לא באמת משנה מי עשה את זה ראשון, הפיצ'ר הזה הוא ללא ספק שימושי וכמו שקורה בעולם הטכנולוגי של היום- כל טכנולוגיה בסוף 'תושאל' (תשאלו את הסינים, הם מדהימים בזה) ואפשרו להירגע ולנשום.

Share

השאר תגובה