אפל משנה אסטרטגיה – מציעה למשתמשי האנדרואיד את אפליקציית Apple Music


פורסם ב 07/08/2016 ע"י David Cohen - דוד כהן

asd
אחרי שנים שבהם הקפידה אפל לבדל את עצמה בכל דרך אפשרית ולשמור על מאגר המוזיקה הענקי שלה רק עבור משתמשי מערכת ההפעלה IOS, נראה שיש תפנית קלה באסטרטגיה של החברה מקליפורניה.


אפל מציעה באופן רשמי את אפליקציית "Apple Music" היישר בחנות האפליקציות של גוגל ומאפשרת למשתמשי האנדרואיד בכל העולם ליהנות מאפליקציית המוזיקה שלה.

נכנסים למגרש הביתי של גוגל

אפל משיקה גרסה רשמית ומאגר של יותר מ 40 מיליון שירים ופלייליסטים ייחודיים ונכנסת ישר למגרש הביתי של היריבה המיתולוגית שלה – גוגל. על פי ההודעה הרשמית של אפל: "הגרסה הסופית של האפליקציה לאנדרואיד מספקת שדרוג ברמת האיכות והיציבות", אבל נראה שהעניין עמוק יותר.
באפל הגיעו למסקנה שבלתי ניתן להתעלם ממספר המשתמשים ההולך וגובר של האנדרואיד והצצה לנתונים היבשים ככל הנראה לא השאירה את הפרצוף של מקבלי ההחלטות אדישים. עם מספר בלתי נתפס של כ 50 מיליארד הורדות מחנות האפליקציות של גוגל, גם אפל רוצה פרוסה מהעוגה. ניתן לראות במהלך סוג של גישוש ראשוני של אפל, כאשר הצלחה אפשרית של המהלך – תביא אפליקציות אפל קלאסיות נוספות אל משתמשי האנדרואיד.

קצת על האפליקציה

"Apple Music" הושקה לפני כשנה ומאז הצליחה לצבור כ 15 מיליון משתמשים בכל העולם שמשלמים כ 10 דולרים לחודש. האפליקציה פעולת בסטרימינג, אבל מאפשרת למי שמעוניין להוריד את המוזיקה הישר למכשיר שלו וכך לשמוע אותה ללא תלות בחיבור לאינטרנט. ראוי לציין כי אפל מחזיקה גם את "ביטס1 " – סוג של תחנת רדיו פרטית בעלת שיתופי פעולה ייחודיים עם אמנים כגון ד"ר דרה, אלטון ג'ון ועוד.

למה לי אפל עכשיו?
חובבי המוזיקה שמחזיקים אנדרואיד מכורים מזמן לספוטפיי, לאפליקציית רדיו ולעוד מגוון דרכים חוקיות יותר או פחות לצרוך מוזיקה. גם בישראל ישנם שירותים לא רעים בכלל (דוגמת פלאפון מיוזיק) שמאפשרים לשמוע מוזיקה בסטרימינג כך שזה לא אמור לחולל מהפך של ממש. עם זאת האפליקציה עשויה להיות פופולרית בזכות הדרך שבה אפל בחרה להשיק אותה – מתן שלושה חודשי התנסות בחינם.

Apple Music בPlay Store.

Share

השאר תגובה