קרוב מתמיד: Project Ara מעבר לפינה


פורסם ב 22/05/2016 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

ara

אחד ההכרזות המעניינות ביותר בכנס המפתחים השנתי, הGoogle I/O 2016, הוא על עתיד אחד הפרויקטים המסקרנים ביותר של השנים האחרונות – Project Ara – הסמארטפון המודולרי של גוגל.
לאלו מכם אשר לא מכירים, Project Ara הוא פרויקט מהפכני מבית גוגל הבא במטרה לשנות את כללי המשחק בתחום המובייל. – על השלדה שהפרויקט פיתח ניתן לחבר איזה מודולים שנרצה ולהחליפם בלייב ללא שום בעיה.
גוגל כבר הציגה בעבר אבטיפוס שעובד, אך טרם היה ידוע מתי הפרויקט ישוחרר לציבור, ועל השאלה הזאת בדיוק החברה ענתה בכנס האחרון.

אז מתי נוכל כבר לקנות אחד?
בין אוגוסט לאוקטובר השנה תשוחרר גרסאת המפתחים, על מנת שאלו יכולו לפתח מודולים ואפליקציות העושות שימוש במודולים של המכשיר, והגרסא הסופית, אשר תצא לציבור הרחב צפויה להשתחרר כבר ב2017.
כ30 אנשים במעבדות ATAP של גוגל כבר מסתובבים עם המכשיר המודולרי, והוא כבר חי ובועט, כך דיווח David Pierce, כתב מגזין Wired אשר קיבל הצצה אל הפרוייקט.
לצערם של רבים, הפרויקט מעט שונה, ולמרות מה שהובטח בעבר, מהנדסי Ara החליטו "לקצץ" ביכולות המודולריות של המכשיר – את המעבד, המעבד הגרפי, הזכרון, גודל המסך וסוגו, האנטנות, הסנסורים והסוללה – לא תוכלו לשנות.
המודולים ברי השינוי מסוגלים לתקשר עם המכשיר במהירות של עד 11.9Gbps, ובינהם נוכל למצוא מודולים של רמקול משודרג, פנס, קורא טביעות אצבע, מסך שני, חיישנים נוספים, כפתורי מצוקה וכפתורים לאפליקציות שונות, מצלמות טובות יותר, ואפילו מדולוים ריקים בשביל עיצוב המכשיר.
המכשיר הראשוני אשר יושק בשנה הבאה יכלול מסך בגודל 5.3" אינצ', ומעבד זהה למכשירי הHigh-End של אותה שנה.

עדכונים אחרונים על התקדמות הפרויקט או אפילו לבקש להצטרף אל פיתוח המודולים אפשר למצוא באתר הפרויקט.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה