וואטסאפ: כל התקשורת באפליקציה מוצפנת – האמנם?


פורסם ב 07/04/2016 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

CloudFlare's Red October Crypto app with two-man rule style file encryption and decryption

בפוסט חדש בבלוג החברה מציגה וואטסאפ כי מעתה כל התקשורת באפליקציה תהיה מוצפנת. אך קריאה קצרה של תנאי השימוש מציגה מצב אחר.


וואטסאפ, ענקיית המסרים המידיים אשר נרכש ע"י פייסבוק בפברואר 2014 תמורת סכות של 19 מליארד דולר מודיעה בפוסט חדש בבלוג החברה כי מעתה כל המסרים אשר עוברים באפליקציה יהיו מוצפנים – כל הודעה, שיחה, תמונה, וידיאו, קובץ או הודעה קולית.

אין צורך לעשות דבר בכדי להדליק את ההצפנה, מספיק שלשני הצדדים תהיה הגרסא העדכנית ביותר של האפליקציה, והיא תחול על קבוצות ואנשי קשר כאחד.

העדכון מגיע בתקופה קריטית בה עולה המודעות לגבי חוסר הפרטיות בעולם הדיגיטלי, ציטוטים ע"י גורמים זרים וע"י שירותי הביון כאלו או אחרים. בנוסף, העדכון בא במטרה לתת מענה לגדולה של מתחרתה של וואטסאפ – טלגרם שהתעבורה בה מוצפנת לגמרי כבר מתחילת הדרך שלה.

_89096627_whattaapp

על פניו, העדכון נשמע מבורך ביותר, אך קריאה קצרה של תנאי השימוש מעלה תמונה מעט שונה –

“WhatsApp may retain date and time stamp information associated with successfully delivered messages and the mobile phone numbers involved in the messages, as well as any other information which WhatsApp is legally compelled to collect.”

אמנם רוב התעבורה באפליקציה אכן מוצפנת, אך החברה בכל זאת מתעדת ושומרת את מספרי הטלפון אשר דיברו בינהם, את חותמות הזמן (זמן ושעה) של כל מסר שעבר בהצלחה, ו"כל מידע אחר שוואטסאפ נאלצת לאסוף" צויין.
מידע זה הוא מידע רגיש גם כן, ויכול להיות זמין לכל ממשלה או גוף ביון אשר יבקש גישה לפרטים האלו בצורה חוקית.

חשוב לציין, תנאי השימוש של האפליקציה עודכנו לאחרונה ביולי 2012, וטרם יצאה הודעה רשמית של החברה שהיא אכן לא אוספת את המידע שצויין.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה