בקרוב: Cortana תגיע משולבת בCyanogen OS?


פורסם ב 14/09/2015 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

מנכ"ל Cyanogen – קירק מקמאסטר (Kirt McMaster) מסר בראיון לInternational Business Times כי החברה עובדת נמרצות עם Microsoft על מנת לשלב את העוזרת האישית של החברה – Cortana בהפצות הבאות של Cyanogen OS.

תקופה ארוכה שהקרע בין גוגל וCyanogen עמוק, ומנכ”ל Cyanogen התבטא בחריפות על גוגל כבר מספר פעמים – כאשר באחת מהם אף ציין ש"Cyanogen יכולה להתקיים גם בלי גוגל”, כך שצעד כזה בו החברה תנטוש את Google Now על מנת לשלב את Cortana אינו מקרי.

בראיון מסר מקמאסטר כי Cyanogen וMicrosoft עובדות על הטמעה עמוקה של Cortana במערכת Cyanogen OS – "היא (Cortana) נמצאת כבר באנדרואיד כאפליקציה נפרדת בחנות, אבל על מנת לבצע שינוי אמיתי, היא צריכה להיות משולבת ברמת מערכת ההפעלה על מנת לממש את הפוטנציאל המלא שלה" אמר.

הוא לא מסר פרטים נוספים על איך העוזרת האישית הולכת להשתלב במערכת ההפעלה, אך הביא דוגמה מאירוע ההשקה של אפל – "כאשר אפל הכריזה על Apple Music בWWDC, הם הציגו כי Siri מסוגלת לתקשר עם Apple Music. מה שהיא לא יכולה לעשות זה לתקשר עם שירותים נוספים כמו Spotify לדוגמא. אבל שילוב של Cortana בליבת מערכת ההפעלה, תאפשר לה להפעיל שירותים כאלו ואחרים". אמר והוסיף – "Cortana היא הרבה יותר טובה מSiri. והיא גם טובה יותר מGoogle Now במספר מובנים."

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=FQ2B4DaV94k]

הדגמה של Cortana על אנדרואיד

מה אתם חושבים? האם שילוב Cortana הוא צעד חכם? איך גוגל תגיב לעניין?

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה