דיווח: דחיה נוספת של Project Ara


פורסם ב 20/08/2015 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

פרוייקט המובייל המסקרן ביותר בשנים האחרונות מבית גוגל נדחה פעם נוספת – והפעם, בגלל מבחן Drop Test.


על פי דיווח של מס' בלוגים ברשת, ולאחר מכן ציוץ רשמי מבית הפרויקט דווח כי הפרויקט משתנה פעם נוספת, והפעם בגלל כשלון במבחן הDrop Test (בו מפילים את המכשיר מגובה הגיוני שבו המשתמש יאחוז במכשיר).
עד היום, המודולים של המכשיר, החזיקו מחוברים בעזרת שדה מגנטי אשר מנע מהם לפול. אך אחרי Drop Test שבו כל החלקים קפצו החוצה, הבינו בפרויקט שזה הזמן לשנות את השיטה.

הציוץ המדובר

עוד לא ידוע באיזה שיטה יבחרו על מנת לחבר את הרכיבים, אך הפרויקט קיבל תגובות והצעות כמו – "על קייס שמעתם?", "מה עם שיטת slid-in בדומה לכרטיסי סים?", והחביב עלינו – "Bro. Do you even Lego?".

לאלו מכם אשר לא מכירים, Project Ara הוא פרויקט מהפכני מבית גוגל הבא במטרה לשנות את כללי המשחק בתחום המובייל. למה שבכל שנה-שנתיים נרכוש מכשיר חדש רק כדי לשפר משהו קטנטן בו? למה שהמשתמשים יצטרכו להתאים את עצמם אל המכשירים של היצרניות ולא להפך?
את הסוגיות האלו בדיוק הפרויקט רוצה לפתור – על השלדה שהפרויקט פיתח ניתן לחבר איזה מודולים שנרצה ולהחליפם בלייב ללא שום בעיה. רוצים מעבד גרפי טוב יותר? לכו לחנות הקרובה ותקנו למכשיר שלכם מודול חדיש יותר! רוצים סוללה יותר גדולה? מעבד יותר חזק? אין בעיה!

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה