מייסד Nest: פרויקט הGlass Explorer של גוגל היה טעות


פורסם ב 24/07/2015 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

מייסד חברת Nest ומי שהיה הLead Designer של פרויקט הiPod של אפל – טוני פדל (Tony Fadell), מתבטא בראיון לBBC על פרויקט הנסיינים של המשקפיים של גוגל וטוען – "זו הייתה טעות".

טוני מדגיש שהגישה של גוגל נכונה – גוגל משיקה תוכנית בטא לפיתוחים שלה, מקבלת פידבקים מהמשתמשים, מתקנת ומשחררת גרסא סופית בסופו של דבר, אך כאשר מדובר על חומרה – המצב שונה.

google-glass
"כאשר אתה בונה שירות מסויים – בסופו של דבר אלקטרונים – אתה יכול ללמוד אותו, לבדוק אותו ולתקן אותו. אבל כשאתה מעתסק באטומים – חומרה – דבר אשר דורש קוי יצור, ומפתח אותו במשך שנה ומעלה, אתה צריך להבין את המוצר, מה הוא, מה הוא הולך לעשות, ובעיקר – מה הוא לא הולך לעשות." אמר פדל, "לקוחות שילמו כסף כדי לקנות את האטומים האלו. הם רוצים משהו בעל ערך אמיתי, אחרת – אתה לא יכול לחדור אל השוק."

כאשר נשאל על התפקיד החדש בגוגל השיב – "גוגל לא ביקשה ממני לעמוד בראש פרויקט המשקפיים – אני ביקשתי את זה. אני חושב שזה חשוב. זה יכול לעשות שינוי כמו הiPod או הiPhone. אבל זה הולך לקחת זמן כדי שזה יהיה כמו שצריך."

להזכירכם, למרות שרבים סברו כך, פרויקט המשקפיים של גוגל ממש לא מת והם עובדים במרץ על גרסא חדשה שלהם הצפויה לכלול מעבד Intel Atom ואפילו סוללה נשלפת.

הראיון המלאה בBBC.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה