ראיון עם מר דודי פופוביץ מנהל מותג HTC בחברת ניופאן טלקום


פורסם ב 28/01/2010 ע"י Andro Blog

צוות הבלוג קיים ראיון עם מר דודי פופוביץ, מנהל מותג HTC בחברת ניופאן טלקום, יבואנית רשמית ובלעדית של HTC בישראל, על מנת לשמוע מעט על תוכניות ניופאן לשנת 2010 בכל הנוגע לשיווק מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל.

האם החשיפה למערכת אנדרואיד בישראל נמוכה יחסית לשאר העולם?

המכשיר הראשון מבוסס פלטפורמת אנדרואיד הושק בסוף שנת 2008 -מכשיר ה-HTC G1 (Dream) – כך שבאופן כללי מדובר על מערכת הפעלה יחסית חדשה ומטבע הדברים ייקח לה את הזמן שלה לרכוש את אמון המשתמשים ולהתברג בין שאר מערכות ההפעלה הקיימות כיום.

בישראל השקנו לאחרונה את מכשיר ה-HTC Magic המבוסס על פלטפורמת אנדרואיד 1.5 דגם זה מהווה את יריית הפתיחה לדגמים נוספים אשר יושקו בקרוב.

בעולם הושקו עד כה מס' לא מועט של מכשירים מבוססי פלטפורמת אנדרואיד ,וניתן לראות שהמגמה בעולם לאימוץ פלטפורמת אנדרואיד ע"י המשתמשים הולכת וצוברת תאוצה,לנו בישראל יש עוד לאן לשאוף .

יש לך הערכה על כמות משתמשי האנדרואיד בישראל כיום?

כפי שציינתי מערכת ההפעלה עושה את צעדיה הראשונים בישראל, ולכן אני מניח שמדובר באלפים בודדים של משתמשים ,ככל שיותר משתמשים יחשפו את יכולות המכשיר שלהם בפני הסביבה הקרובה שלהם ומגוון האפליקציות באנדרואיד מרקט יגדל ,כך גם כמות המשתמשים תגדל.

מערכת ההפעלה של גוגל חכמה יותר, דומה יותר לווינדוס מובייל מלאייפון, האם אפשר להגיד שהאנדרואיד שייך רק לפריקים? מה לגבי המשתמש הפשוט?

מה שיפה בפלטפורמת האנדרואיד זה שהיא לקחה את כל הטוב שבמערכת הפעלה עסקית כדוגמת ה-WM,כלומר מולטי טסקינג,ניהול זיכרון חכם,סנכרון מול אקסצ'יינג' וכדו' וארזה  אותו בתוך ממשק מאד אינטואיטיבי וקליל ,וביחד עם האנדרואיד מרקט שמאפשר גישה למגוון עצום של אפליקציות ומשחקים –המשתמש מקבל חווית שימוש מהנה במיוחד בלי לפגוע ביכולות העסקיות של המכשיר.

אני מאמין שכל אחד שיתנסה במכשיר עם אנדרואיד יוכל למצוא את הדברים שחשובים לו במכשיר סלולארי ,בין אם זה המשתמש המתקדם שצריך גישה למיילים וליומן פגישות ,ובין אם זה המשתמש שמחפש להוריד משחקים ולשמוע מוזיקה.

כמה מכשירי אנדרואיד צפויים להגיע לישראל ב2010?

שנת 2010 מסתמנת כ-"שנת האנדרואיד" בעולם הסמארטפונים ,וכמו בעולם גם בישראל אנו צופים שיהיה גידול במס' הדגמים מבוססי אנדרואיד שיושקו במהלך השנה.

מפת הדרכים של HTC לשנה הקרובה כבר נחשפה באינטרנט ,יושקו מס' דגמים מבוססי אנדרואיד ובתקופה זו אנו בוחנים ביחד עם מפעילות הסלולאר את הדגמים שעשויים להתאים לשוק הישראלי.

האם יש מכשירים מסויימים שכבר ידוע עליהם שישווקו בארץ בשנה הקרובה?

בשלב זה אנו בוחנים מס' דגמים אפשריים והכול עוד פתוח.

מתי יגיע הnexus one לישראל, אם בכלל, והאם הוא ישווק בחברות הסלולריות?

מכשיר ה-Nexus one מיוצר על ידי HTC ,אך משווק ע"י גוגל,הוא לא מתוכנן להימכר בארץ על ידינו וסבירות נמוכה –אם בכלל- שהוא יושק בישראל.

האם מערכת ההפעלה אנדרואיד כבר בשלה מספיק, ועברה את שלב חבלי הלידה?

בדגמים הבאים המשתמשים צפויים לפגוש מכשירים מבוססי אנדרואיד 2.0 או 2.1 ,ומניסיון קצר שלנו בעבודה עם הגרסאות החדשות מדובר על שינוי משמעותי ביציבות ובבשלות של מערכת ההפעלה.

ניופאן תשווק בעצמה מכשירי אנדרואיד, או רק דרך החברות הסלולריות בישראל?

J שאלת מיליון הדולר,המטרה היא כמובן להשיק מכשירים דרך חברות הסלולר ובכך להגדיל את כמות המשתמשים בישראל,דגמים אשר לא ישווקו במפעילות הסלולר ייבחנו מבחינת כדאיות כלכלית על מנת להציע אותם בשוק הפתוח.

החברות הסלולריות התחייבו לשווק כמות גדולה עד בלתי סבירה של אייפון, איך יש עוד מקום לשיווק אנדרואיד? או לכל הפחות ההצעות על מכשירי האנדרואיד יהיו פחות אטרקטיביות, בכדי לא למשוך לקוחות פוטנצייאליים מהאייפון.

החברות הסלולאריות מוכרות את האייפון,אך גם הם יודעות שצריך למצוא פיתרון נוסף ללקוחות העסקיים המחפשים מכשירים חכמים שמאפשרים פתרונות עסקיים,עולם הסמארטפונים הולך וגדל בקצב מהיר ובעתיד מכירות המכשירים החכמים יצמצמו את הפער אל מול מכירות המכשירים "הרגילים" .

הדרישה לאנדרואיד תצמח מלמטה (מהמשתמשים) ,ולכן כאשר יתחיל להיווצר ביקוש רב למכשירים מבוססי אנדרואיד ,נתחיל לראות השקות רבות של דגמים מבוססי פלטפורמת אנדרואיד.

צורת ההסתכלות של המפעילות היא לטווח הארוך,גם אם יש כמויות של מכשירי אייפון למכור,עדיין אני לא חושב שזה יבוא על חשבון מכשירי האנדרואיד הצפויים להגיע לישראל.

יש סיכוי שנראה אפליקציות נלוות של חברות בישראל לאנדרואיד כמו אלו הקיימות לאייפון?

בדיוק בימים אלו חברנו בשיתוף פעולה ייחודי למס' גורמים בקהילת המפתחים על גבי פלטפורמת אנדרואיד,אנו בניופאן טלקום רואים חשיבות גדולה להגדלת מס' האפליקציות הישראליות באנדרואיד מרקט ופועלים ביחד עם המפתחים על מנת להציע פיתוח אפליקציות לחברות במשק הישראלי,כך שגם המשתמשים יוכלו להינות ממגוון אפליקציות איכותי וגדול,וגם החברות הישראליות יגיעו לערוצי חשיפה/הפצה שלא היו להן קודם.

תוכל לספר לנו על אפליקציות בפיתוח או בשלב התכנון לפחות?

אנו מתכננים להגיע לכל חברה רלוונטית בשוק הישראלי ולהציע לה את האפשרות לבנות אפליקציה עבורה , חברות כגון: זאפ,יד 2 ,דפי זהב,YNET ,אתרי אינטרנט טכנולוגיים ,מאקו , וכדו'.

המטרה היא לייצר מגוון אפליקציות ישראליות שאינן נופלות בכמות ובאיכות מהאפליקציות הקיימות היום בפלטפורמות מתחרות,מה עוד שפיתוח אפליקציות על פלטפורמת האנדרואיד מתבצע באופן פשוט ונוח יותר מאשר כל פלטפורמה אחרת,וזה רק עניין של זמן עד שאפליקציות ישראליות יתחילו לצוץ באנדרואיד מרקט -כפטריות אחרי הגשם.

תודתנו!

Share

Andro Blog

אתם בטח מכירים אותי בתור Andro Blog בפורטל הישן!

4 Comments

 1. htc magic
  28/01/2010 בשעה 22:28

  מה עם אחת השאלות הכי חשובות ,מה עם עידכון גירסה לHTC MAGIC

  1. admin
   28/01/2010 בשעה 22:33

   מצטער, הבלוג לא כל כך עוסק במג'יק, אז לא זכרתי לשאול אותו.
   יותר נכון לא ידעתי שזו שאלה חשובה.
   סורי.

 2. אורי
  29/01/2010 בשעה 10:38

  הם יפנו לכל אחת מהחברות הגדולות ויציעו להן לפתח אפליקציה לאנדרויד = הם יפנו לכל אחת מהחברות שפיתחה אפליקציה לאייפון ויציעו להן לפתח אפליקציה גם לאנדרויד.
  כרגיל, reverse engineering מהאייפון לכל מערכת אחרת. ואח"כ אומרים שהמערכת של האייפון היא פאסה.

 3. לקוח לא מרוצה
  12/09/2010 בשעה 22:32

  ניופאן היא חברת בעלת חוסר אחריות במידה של חברות תשתית אינטרנט וחברות סלקום.
  בחום לא ממליץ!

השאר תגובה