העתיד כבר כאן: LG מציגה שיחות טלפון מהשעון


פורסם ב 03/05/2015 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

נכתב ע"י טל קליין

בשוק השעונים החכמים של היום יש 3 מערכות הפעלה עיקריות: מערכת הפעלה של ה-Apple watch, Android Wear מבית גוגל ו-Tizen שהיא מערכת ההפעלה שרצה על סדרת שעוני ה-Gear מבית סמסונג.
לכל מערכת יתרונות וחסרונות. עם זאת ההבדל המרכזי ביניהן הוא שבניגוד למערכות של אפל ושל סמסונג המערכת של גוגל היא פתוחה ותוכל להיות מוצמדת לכל טלפון שמריץ אנדרואיד (למעשה, כיום נערך מאמץ גדול להתאים את Android Wear לאייפון).
מערכת Tizen נחשבת למערכת ההפעלה הנישתית ביותר, כי בפועל מחזיקי מכשיר סלולארי מבית סמסונג יוכלו באותה מידה להשתמש בכל אחד מהשעונים הרבים שמריצים את מערכת ההפעלה Android Wear. עם זאת, אם תשאלו משתמש בשעון Gear הוא ינסה למנות בפניכם את השימושים השונים שהמערכת מציעה בניגוד Android Wear. בשורה התחתונה השימוש העיקרי שמייחד את המערכת ובאמת שימושי היא האפשרות לקיים שיחות ישירות דרך השעון. יכולת שגם ה-Apple watch של אפל מסוגל לעשות.
בדיוק את הפער הזה מנסה היום לסגור LG עם אפליקציה חדשה שמאפשרת להתקשר ישירות דרך השעון. אבל לפני שכל מי שלובש שעון שמריץ Android Wear וקורא את הכתבה הזו רץ לחפש את האפליקציה בחנות. שימו לב, האפליקציה עובדת אך ורק בשעון החדש של LG ה-Urban.

Untitled

למאושרים שרכשו את השעון, האפליקציה תאפשר מבט והתקשרות עם רשימת המתקשרים האחרונים כמו גם עם רשימת אנשי הקשר הקרובים. מעבר לאלו, לאפליקציה יש חייגן בסגנון החוגה שהייתה בטלפונים של סבא וסבתא שלנו בבית.
כמובן שידיעה זו עוררה כעס רב בקרב רוכשי שני הדגמים הקודמים של השעונים של חברת LG. עם זאת, חשוב לציין שלא ברור האם האפליקציה לא תיפתח בעתיד לדגמים נוספים של החברה או באופן כללי לכל משתמשי Android Wear.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

5 Comments

 1. vhg
  03/05/2015 בשעה 23:33

  הם לא המציאו את הגלגל..
  יש עוד 6 אפליקציות שעושות את אותו הדבר ואפילו יותר.
  ולשם שינוי מתאימות לכל שעון.

 2. ערן
  04/05/2015 בשעה 00:42

  לא ברור לי העניין. אפשר היה להוציא שיחות טלפון עוד לפני האפליקציה הזאת.

 3. ערן
  04/05/2015 בשעה 23:12

  vhg – איזה עוד אפליקציות כאלה יש? על מי מהן אתה ממליץ?

 4. אלעד
  05/05/2015 בשעה 17:00

  היכן ניתן לרכוש את הurbane lte ?

 5. יאיר
  17/06/2015 בשעה 16:07

  בעידכון גרסה האחרון התווסף לי ב LG G WATCH R הפונקציה המדוברת וכן האפשרות לאייר אימוג'י
  ושאר פיצ'רים שיש רק ב urban
  ההבדל היחיד כיום (חוץ מהעיצוב) הוא התקשורת WIFI שגם זה ניתן להוסיף ל R עם קצת חוש טכני וקריאה בפורומים

השאר תגובה