מיקרוסופט נגד גוגל: סיבוב נוסף


פורסם ב 04/04/2015 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

לאחורנה נערך כנס Windows Hardware Engineering Community של מיקרוסופט, אשר בו התמקדה החברה במערכת ההפעלה החדשה Windows 10, מערכת אשר תאפשר למפתחים לפתח אפליקציה אחת אשר תרוץ על מגוון פלטפורומות (מחשב נייח ומובייל לדוגמא), אך בסוף ההכרזה מיקרוסופט הציגה משהו טיפה שונה אשר קורא תיגר על המערכת מבית גוגל –
בצעד לא שגרתי, מיקרוסופט חתמה הסכם עם ענקית המובייל הסינית Xiaomi, אשר תביא לחברה מס' לקוחות בעלי מכשיר ה Xiaomi Mi 4 שמוכנים להשתתף בניסוי (אותם מיקרוסופט מכנה ה"Power Users" של Xiaomi), ועל מכשיריהם יותקן ROM מיוחד אשר נבנה ע"י מיקרוסופט על מנת להריץ Windows 10 על גבי מכשיר אנדרואיד.
כןכן, קראתם נכון. לא אימולטור לאנדרואיד, לא לאנצ'ר שונה, ולא אפשרות לDual-Boot, אלא ROM שלם של Windos 10 שיכול לרוץ על החומר האנדרואידית ולהחליף את המערכת של גוגל.

הנסיינים יריצו את הROM של מיקרוסופט עד סוף התקופה, ולאחר מכן יחיזרו משוב למיקרוסופט על השימוש במכשיר ועל המערכת מבית מיקרוסופט, וכל זה, ככל הנראה, כצעד ראשון לקראת נסיון חדירה נוסף לשוק של גוגל מבית מיקרוסופט.

זוהי לא הפעם היחידה בה מיקרוסופט פוזלת אל כיוון מכשירי האנדרואיד, בחודשיים האחרונים החלו שמועות חזקות ברשת לגבי השקעה של מיקרוסופט בחברת Cyanogenmod ואפשרות לשלב אותה במכשירי החברה.
השאלה הנשאלת היא האם מישהו בכלל ירצה ROM שכזה? האם אנשים שקנו מכשיר אנדרואיד, ירצו להתקין ROM אשר מריץ Windows 10?, איך תקבל את זה קהילת המפתחים בXDA? האם זהו מהלך קלאסי של "אם אינך יכול לנצח אותם, הצטרף אליהם" מצד מיקרוסופט?
ספרו לנו בתגובות מה אתם חושבים!

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

1 Comment

  1. Matan Merom
    07/04/2015 בשעה 13:31

    אם יהיה ניתן לשלב גם שימוש באפליקציות אנדרואיד וגם שימוש באפליקציות ווינדוס, לדעתי זה יהיה רום מצוין. זה להינות משני העולמות יחד.

השאר תגובה