אפליקציה ישראלית חדשה תגן על החשבונות שלך מהאקרים


פורסם ב 13/11/2014 ע"י תומר שטרקר

אחד מכל ארבעה חשבונות באינטרנט נפרץ על ידי האקרים. אחד מארבעה, זו עובדה. חשבונות ג'ימייל, פייסבוק, דרופבוקס… כולם בסטטיסטיקה. וכשמתרחשתפריצה כזו הנזק יכול להיות רציני ביותר. מבלי לשים לב, החשבונות אינטרנטיים שלנו, כמו למשל המייל הפרטי, צוברים מידע אישי ופרטי רב.

מה ניתן למצוא במייל ממוצע? שם וכתובת מגורים, רשימת אנשי קשר, מספרי כרטיסי אשראי וחשבונות בנק, מסמכים שסרקנו ושלחנו במייל (לעירייה, למס הכנסה,לרופא, תעודת זהות, רישיון נהיגה…) וגם תמונות פרטיות שהסתנכרנו ישירות מהטלפון.

כשפתאום החשבון נחסם או נמחק או כשמגלים שמישהו העתיק ממנו מידע ההרגשה קשה והעבודה רק מתחילה – הרי צריך להודיע לכולם על הכתובת החדשה, להחליף כרטיסי אשראי, להודיע במקום העבודה… אך באופן מפתיע זה לפעמים הרע במיעוטו, כי את הפריצות הכי מסוכנות לחשבונות אינטרנט לא רואים בכלל עד שמאוחר מדי.

LogDog_screen_shots_03

הן נקראות פריצות שקטות (silent hacks) ההאקר נכנס לחשבון מבלי לשנות דבר ומבלי ידיעת בעלי החשבון וגונב מידע מתוך כוונה להעביר אותו לפושעים המתמחים בגניבות מקוונות (בד"כ במזרח אירופה או בסין).

פתאום – שלושה חודשים לאחר מכן, נעלם כסף מחשבון הבנק. ואז לך תוכיח…

חברה ישראלית שפעלה בשנה וחצי האחרונות "מתחת לרדאר" פיתחה מערכת המספקת הגנה כנגד פריצה לחשבונות פרטיים באינטרנט והיא מכריזה על האפליקציה היום (13 לנובמבר).

משתמשים יוכלו להוריד אפליקציה לאנדרואיד ולאחר תהליך הגדרה קצה יהנו מהגנה על חשבונותיהם.

LogDog_screen_shots_02

במקרה של פעילות חשודה בחשבון יקבל המשתמש התראה אל הנייד והנחיות כיצד להרחיק את ההאקר מהחשבון ולהשיב את השליטה עליו.

בשיחה עם צוות הפיתוח של LogDog מסבירים המפתחים כיצד המערכת מגנה על החשבונות: "ספקיות שירותי האינטרנט הגדולות, למשל גוגל ופייסבוק, משקיעות מאמצים בהגנה על החשבונות של המשתמשים שלהן – אבל הסטטיסטיקה מראה שההאקרים רק מצליחים יותר ויותר.

כרגע במלחמת הסייבר ידם של ההאקרים על העליונה – הבעיה היא שכל ספק רואה רק את הנתונים של השירות שלו וקשה לקבוע על בסיס המידע הזה האם מדובר במשתמש האמיתי או בפריצה.

LogDog_alert screen

מערכת LogDog מותקנת על הסמארטפון של המשתמש ולומדת את מאפייני השימוש שלו בשירותים השונים בהם הוא משתמש.

על ידי הצלבת נתונים מתקבלת תמונה חדה הרבה יותר של פרופיל המשתמש והזיהוי האם זה באמת הוא, או שזהו האקר שנכנס עכשיו לחשבון, נעשית בצורה טובה הרבה יותר".

LogDog_alert popup

 

את האפליקציה של LogDog ניתן להוריד מחנות האפליקציות והיא בחינם. מהחברה נמסר כי מאגר הנתונים שלה אנונימי לחלוטין ולא נשמרים בו שמות משתמשים או כל פרטים מזהים אחרים.

בהחלט כדאי להתקין.

לעמוד האפליקציה ב Google Play

download

 

Share

מנהל פרוייקטי תוכנה, גיימר, אוהב ג'דגטים, sci-fi, אוהב כל מה שקשור לאנדרואיד ולמכשירי סלולר. אהה כן, גם מנהל הפורטל :)

השאר תגובה