דיווח: האם סופו של Xposed קרוב?


פורסם ב 26/10/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

האם הFramework המוצלח Xposed קרוב לסופו? על פי המפתח שלו Rovo89, יכול מאוד להיות שכן.

למי שעוד לא מכיר, Xposed הוא Framework מוצלח ביותר לאנדראיד, אשר מאפשר לבצע שינוים רבים בממשק מערכת ההפעלה שלנו ללא צורך בהתקנת ROM אחר, אלא רק בעזרת Root.
בפוסט של  Rovo89 (אחד המפתחים של הפרויקט), ייתכן כי הפרויקט לא ימשיך החל מLollipop בגלל מספר קשיים שהפרויקט נתקל בהם.

כידוע לכם, גוגל שיפרה רבות את מנגנוני האבטחה בLollipop ולקחה מספר רכיבים ממערכות הSELinux, דבר אשר מקשה עוד יותר על המפתחים השונים להביא לנו פריצות Root למכשירים שלנו, ובנוסף מקשה על הריצה של Xposed עצמה.
סיבה נוספת היא שעוד לא קיבלנו את גרסאתה הסופית של Lollipop, ובמיוחד של ART. גוגל עדיין עושה שינוים מינורים לקראת שיחרור הגרסא הקרוב בתחילת חודש הבא, כאשר כחלק מריצת Xposed היא מתקשרת עם Delvik שהיה לנו עד היום, ועוד לא ברור איך Rovo89 יתאים אותה לריצה עם ART, או אם בכלל יצליח- ולכן הוא ינסה לרתום עליו מפתחים נוספים שיעזרו לו לעבוד על הפרויקט, דבר שלעצמו לא יהיה פשוט מכיוון שאין המון אנשים בעלי נסיון וידע בAssembler ובBytecode. על פי Rovo89 בגלל שבכל גרסא שגוגל מוציאה הART משתנה, הוא לא יכול להתאים את עצמו אליה כבר בשלב הזה.

מה אתם חושבים? האם Rovo89 יצליח להביא לנו את Xposed גם לLollipop?

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

2 Comments

 1. אחד
  26/10/2014 בשעה 20:38

  הגיע הזמן שCM או כל קבוצת מפתחים אחרת יעשו את מה שקורה בעולם הלינוקס כבר שנים ויפצלו את אנדרואיד לבראנץ' חדש לחלוטין ויוציאו זאת כהפצת אנדרואיד שונה מזו של גוגל לחלוטין. מי אמר שצריך לחכות או להסתמך על גוגל שגם ככה משחררת את קוד המקור רק בתום הפיתוח (בניגוד לנהלי הקוד הפתוח), יהיה נחמד אם CM והקהילה יעשו מקוד המקור של אנדרואיד מטעמים וגיגברו על ההפצה המקורית של גוגל, של אמזון ובטח שיגברו על הגרסאות העמוסות והמיותרות של היצרניות (סמסונג, LG והשאר).

  GO CM 🙂

  1. ארקדי
   28/10/2014 בשעה 17:43

   עדיף גירסה מעודכנת מגוגל מגירסת בראנץ' שצריך כל פעם לייבע לתוכה את כל השינויים מהגירסה העדכנית של גוגל.
   זה דורש המון כוח אדם. למשל ההפצה אובונטו שהשתמשה בממשק גנום וכל פעם התאימה אותו בעזרת המון פאצ'ים, היום הם משתמשים ב-יוניטי ואחת הסיבות היא הקושי ליצור פאצ'ים ולהיום מעודכן בכל השינויים וגם שלקנוניקל לא היתה באמת שליטה בפרוייקט, היא הייתה משחררת את השינויים שלה לגנום והצוות שלהם היה לרוב מסרב להשתמש בהם. הקוד בין שניהם נהיה לאט לאט יותר מידי שונה וכשה לתחזוקה. בקיצור, זה מקור לבעיות.

השאר תגובה