הדלפה: האם בקרוב נראה Multi-Window מובנה באנדרואיד?


פורסם ב 08/10/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

אחד הדרכים היעילות ביותר לנצל את גודל המסכים שלנו אשר הולכים וגדלים עם הזמן הוא Multi-Window אשר מאפשר לכם להריץ כמה אפליקציות במקביל אחת מול השניה, לעבוד עם שתיהן ולצפות בשניהן בו זמנית.

יצרניות רבות כמו סמסונג וLG כבר שילבו פיצ'ר זה בגרסאות האנדרואיד שהם מספקות, אך על פי דיווח חדש של AndroidPolice גוגל בדרך לשלב פי'צר זה מובנה באנדרואיד, ובכך כל מכשיר אשר מריץ גרסאת ונילה של אנדרואיד (למשל נקסוסים) יקבלו את הפיצ'ר גם כן.

האתר מספק לנו הצצה לפיצ'ר אשר בבניה אצל גוגל כבר מסוף 2013, אך הם לא מתחייבים שזה אכן יכנס אל גרסאת האנדרואיד הקרובה (או בכלל). צוות האתר ישב ובנה מוקאפ על בסיס המסכים אשר הגיעו לידם, אותם אי אפשר לפרסם.

אז איך זה יעבוד?

הפיצ'ר לא יהיה כל כך שונה ממה שהכרנו בעבר, הוא יאפשר לנו לחצות את המסך לשני חצאים כאשר על כל אחד מהם ירוץ אפליקציה אחרת לבחירת המשתמש, ובנוסף הוא יוכל לשנות את גודל המסך שכל אפליקציה תתפוס, ובכל רגע יוכל לשנות את הגודל ל0% אחוז (Swipe לצד) ובכך האפליקציה השניה תיפתח כל על המסך.
מתפריט הRecent המשתמש יוכל להחליק את האצבע לאחד הצדדים ובכך תיפתח האפליקציה הנבחרת למצב Multi Window, וצידו השני של המסך ישאר בתפריט הRecent בו יופיעו האפליקציות האחרות שהמשתמש הריץ לאחרונה בצורת כרטיסיות המוכרת לנו כל כך, ובכדי לפתוח את האפליקציה בצידו השני של המסך המשתמש ילחץ על האפליקציה הרצוייה.
אופציה נוספת היא ל"שגר" אפליקציה לצד המסך ובצידו השני להישאר עם מסך הבית (או Google Now) ולקרוא נוטיפיקציות.

המעבר בין האפליקציות יהיה בדומה לממשק של LG, כאשר הצד אשר מריץ את האפליקציה שכרגע אנחנו עובדים עליה (כלומר האחרונה שנגענו בה) תיהיה בפוקוס, ובכך נוכל להבין בכל רגע על איזה אפליקציה אנחנו כרגע עובדים – למשל כאשר נרצה ללחוץ על מקש החזור.

כאשר המשתמש יכריז "Ok Google", החיפוש יפתח על הצד אשר נמצא לא בפוקוס, והממשק יאפשר לנו להעביר בנוחות תוכן מהחלון אשר בפוקוס אל החיפוש אשר ניפתח – נוכל לגרור למשל טקסט ותמונות אל שורת החיפוש.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה