דיווח: גוגל ניסתה לרכוש את Cyanogen, וכשלה


פורסם ב 03/10/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

על פי דיווחים שונים ברשת, סונדר פיצ'אי (Sundar Pichai) מגוגל ניפגש עם ראשי Cyanogen במטרה לקנות את החברה ובכך להשלים את השליטה של גוגל על האקוסיסטם של אנדרואיד.

בעלי Cyanogen דחו את ההצעה מצד גוגל, בטענה שהיא עדיין חברה צעירה אשר נמצאת רק בתחילת דרכה והם מתכננים סבב גיוס שלישי בשווי של מליארד דולר.

להזכירכם, החברה החלה את דרכה כקבוצת פיתוח של הרום הפופולרי ביותר ברשת –  CyanogenMod אשר כיום מחזיק למעלה מ12 מליון משתמשים פעילים. ב2013 אחרי סבב גיוס מוצלח הודיע סטיב קונדיק – אחד מבעלי הקבוצה – שהחברה עוברת להיות חברה ציבורית וכך נוסדה Cyanogen inc.

צעד חשוב נוסף עבור החברה נעשה עם צאת מכשיר הOne Plus One – החברה החליטה לקחת גרסא מקוסטמת של Cyanogen אשר יגיע עם המכשיר, במקום הגרסא של גוגל.

עוד לא ידוע האם סירוב החברה להצעה של גוגל משמע התרחקות משמעותית מגוגל וכוונה של Cyanogen להתרחב עוד יותר בשוק ואף לצאת מגבולות הגזרה שגוגל מקצה – מהלך אשר לא יאפשר לCyanogen להשתמש בשירותים שגוגל נותנת, ואף תצטרך להקים חנות אפליקציות משלה.

מה אתם חושבים? האם זה נכון שCyanogen סירבו להצעה? האם זה נכון מצד גוגל לאסוף אליה קבוצה כמו Cyanogen?

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

5 Comments

 1. haimn
  03/10/2014 בשעה 11:00

  לא נראה לי ש cm יתרחקו מהמקור יותר מידי, חלק גדול מהמוטו שלהם זה שהם שומרים על מערכת נקיה ודומה ככל היותר למקור, רק עם אפשרויות קיסטום רבות יותר.
  לדעתי הם פשוט חושבים שהם יהיו שווים הרבה יותר בעתיד, הם רק התחילו לחוות את השוק המסחרי, ה oneplus one היה המכשיר הראשון שהגיע עם המערכת שלהם שיצר הרבה באזז, על ה oppo n1 כמעט אף אחד לא שמע.

 2. גיא
  03/10/2014 בשעה 13:42

  הם עשו החלטה נבונה! היום כמעט כל חברה שקשורה ישירות או בעקיפין לכל סוג של טגנולוגיה נרכשת ע"י גוגל שבעקבות כך גוגל מתקדמת בצעדי ענק לשליטה מלאה בעולם הטכנולוגיה, שזה לא משהו שאנחנו רוצים להגיע אליו.

 3. הראל
  03/10/2014 בשעה 15:41

  החלטה לא נבונה על הסירוב,גוגל היו יכולים לתת להם משאבים שאין להם וגם לתת גישה למקור וגם גישה לקיסטום ולפיתוח מהיר ויציב יותר ובנוסף זה היה נותן לCM את היכולת להיכנס לעוד מכשירים

 4. abcabc
  04/10/2014 בשעה 20:54

  נראה לי שהוויכוח הוא רק על התמורה הכספית והניהולית. גוגל יכולה להרוס את סיאנוגן מתי שירצו כי גוגל שולטת באנדרויד גם מבחינת מכירות וגם על ידי פטנטים, לכן אם גוגל תרצה היא תחנוק את סיאנוגן. מאידך לגוגל אין הרבה מה מה להרוויח מהרס מהיר של מתחרים קטנים, יש לגוגל מה להרוויח אם הם מצרפים את בעלי סיאנוגן ומנהליה לתוכה כמפתחים ומנהלים. כך שהסוף שאני מצפה לו הוא שגוגל תשלם כסף גדול וגם תציע הצעות מפתות לבעלי סיאנוגן מבחינת הפיתוח של המוצר תחתיה.

 5. גיא
  07/10/2014 בשעה 15:02

  abcabc צודק. גוגל יעלו קצת את המחיר והעסקה תושלם לבסוף.

השאר תגובה