הכירו: MIUI 6 – צבעוני יותר, שטוח יותר


פורסם ב 17/08/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

הרום הפופולארי MIUI של חברת Xiaomi אשר מגיע מובנה במכשירי החברה ומופץ גם לשאר מכשירי האנדרואיד משיק היום גרסא חדשה – MIUI6.

לאלו ממכם אשר עוד לא מכירים – MIUI הוא אחד הרומים הפופולארים בעולם, עם נתח שוק מרשים של 70 מליון משתמשים מסביב לעולם, ומספקת חווית שימוש אשר מזכירה מעט את מכשירי IOS, אבל אין ספק שעולה עליהם.

MIUI 6 מגיעה מעט אחרי השקת הXiaomi Mi4, מכשיר הדגל העוצמתי של החברה, ומביאה איתה המון שיפורים – במיוחד ויזואלים.
Xiaomi אומרת שMIUI 6 נבנתה על מנת להיות אינטואיטיבית יותר, שתוכלו פשוט לקחת את המכשיר שלכם ולעבוד ללא שום סיבוך או הוראות. העיצוב החדש שטוח יותר ועדכני, אשר מתגאה בסלוגן "Less is more".
"כאשר אנחנו יוצרים ROM עם חווית המשתמש הטובה ביותר, זה לא רק על איך אתם משתמשים במוצר, אלא איך הוא גורם לכם להרגיש. אז הפשטנו כל פרט לא חשוב אשר מסיח את הדעת, על מנת שבאמת תוכלו להתרכז בדברים החשובים, במקום הנכון, בדיוק כאשר תצטרכו אותם." נאמר ע"י Xiaomi.

העיצוב החדש הוא עיצוב שטוח יותר, כאשר כל האיקונים עוצבו מחדש, אפלייקצית אנשי הקשר חודשה ונהייתה חכמה יותר, מסך הבית חודש ונהיה עשיר בצבעים, וקבלת שיחות נהייתה משימה פשוטה יותר בעזרת זיהוי שיחה לא מזוהה (בדומה למה שראינו אצל גוגל), "סימון" מספרים של שירותים שונים ככה שעל-ידי חוכמת ההמונים כאשר יתקשרו אליכם מהבנק או משירות ציבורי אחר, MIUI תזהה עבורכם את המספר גם אם הוא לא שמור אצלכם, מרכז ההתראות חודש ומציע מגוון רחב יותר של פעולות אשר אפשר לעשות דרכו, מנגנון ערכות הנושא חודש ונהיה פונקציונאלי יותר ועוד.

אך MIUI 6 לא רק מביאה איתה שיפור בעיצוב – מנגנון צריכת החשמל שופר, כאשר תוכלו לבחור בין מגוון רחב של מצבעי עבודה ניתנים לשינוי שיגרמו למכשיר שלכם לצרוך פחות חשמל ולהגדיל את זמני הסוללה.

כמו כן MIUI מביאה עימה מס' שיפורים לביצועי המכשיר בעזרת טכניקות לשיפור הביצועים כמו Bitmap Cache וzRAM, ומבטיחה להיות מאובטחת הרבה יותר בעזרת מנגנון הרשאות מובנה אשר מונעות מאפליקציות לגשת למידע האישי שלכם ללא אישורכם ואנטי וירוס מובנה אשר סורק את המכשיר בכל עת.

המערכת החדשה תגיע בימים הקרובים אל הטסטרים מסביב לעולם ובקרוב כבר תופץ כעדכון למכשירי החברה אשר מקבלים עדכונים על בסיס שבועי,  ומאוחר יותר לשאר המכשירים בעולם כROM מקוסטם.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

3 Comments

 1. אדיר
  15/09/2014 בשעה 22:03

  אתם יודעים אולי מתי יהיה העדכון השבוע?

 2. barel140
  23/09/2014 בשעה 00:23

  איך מתקינים את הרום הזה? ניתן לחזור לסטוק אחר כך?

 3. haimn
  24/09/2014 בשעה 03:30

  barel140 צורת ההתקנה משתנה ממכשיר למכשיר, חפש בפורום מידע על המכשיר שלך.
  בכל מקרה ניתן לחזור למערכת המקורית לאחר מכן.

השאר תגובה