חדשות תוכנה….חדשות תוכנה….חדשות תוכנה….


פורסם ב 05/10/2010 ע"י Tin177an

יום עמוס עובר על כוחותינו,הרבה דברים טובים קרו במהלך היום,אז החלטת לתת סקירה "קצרה".


נתחיל מהאירוע המרכזי,כמו שחשבתי,גוגל הוסיפו את ישראל לרשימת המדינות שיכולה לרכוש ולמכור אפליקציות באנדרואיד מרקט..ההודעה על כך הגיע באופן רשמי מגוגל לפני מספר ימים.היכולת למכור אפליקציות ניתנה כבר ביום ההודעה ואילו היכולת לרכוש אפליקציות באופן פעיל ניתנה רק היום. מהיום אין יותר צורך בתוכנה שתדמה לכם SIM של מדינה זרה או בSIM של מדינה זרה.פשוט נכנסים למרקט(בהנחה שיש לכם כרטיס אשראי עם 16 ספרות שמקושר לחשבון הGoogle Checkout) בוחרים את התוכנה הרצויה ובקליק של אישור רוכשים אותה. אאני מזכיר שיש לכם 24 שעות במהלכם ניתן לקבל זיכוי על הרכישה במקרה ואתם לא מרוצים.

שינוי נוסף שהוכנס למרקט היום,הוא תצוגת מחיר האפליקציות בו. מהיום תראו את מחירי האפליקציות לפי המטבעה המקומי של המדינה  שלכם,במקרה שלנו המחירים מופיעים בשקלים.

לדעתי הצירוף של ישראל לרשימה המצומצמת של המדינות שיכולות לרכוש ולמכור במרקט מסמל את עובדה שגוגל בכול זאת סופרת אותנו. הצירוף יתן דחיפה מצויינת לאנדרואיד בישראל ואני מאמין שבקרוב נזכה ללראות יותר מפתחים מהארץ,ויותר שירותים של גוגל הקשורים באנדרואיד(כולל הממשק) מתורגמים לעברית.

החדשה השניה מהיום מגיעה מכיוון של ענקית הVOIP סקייפ. סוף סוף אחר המתנה ממושכת(יותר מדיי) וחוזה בלעדיות עם אחת הספקיות הסלולר בUS, סקייפ שיחררה את גרסת הסקייפ מובייל  שלה לאנדרואיד מרקט ועכשיו כולם יכולים להנות ממנה. אני באופן אישי לא נפלתי מהכסא(האמת סקייפ גרועים בתוכנה באופן כללי)…תמורת קובץ ענקי של 13 מגה מקבלים תוכנה שמספקת איכות קול סבירה שמאמצת את המעבד כאילו אין מחר. שלא יודעת להתחבר מחדש עם עוברים מWIFI ל3G ובכמה שעות שאני איתה הספיקה כבר להיתנתק כמה פעמים.  לא ניתן להגדיר שתפעיל את עצמה בהפעלה מחודשת של המכשיר וכרגע אני לא רואה את יתרונה מול NIMBUZZ שתיהן לא יציבות מאוד.

*שווה לציין שסקייפ מאפשרת אינטגרציה עם ספר הטלפונים מה מאפשר לאחר הגדרה ראשונית לבצע את כול השיחות שטלפונים סלולריים ולנייחים בצורה הרגילה דרך ספר הטלפונים שלכם.

*לא ניתן להתקין את התוכנה על הכרטיס זיכרון.


והחדשה המשמחת האחרונה מגיעה מישראל, החברה הטובים מFRING אותה חברה שהייתה החלוצה בתחום הVIOP על גביי מכשירי הסלולר(.אני עדיין זוכר איך הייתי מריץ אותה על הנוקיה 6680 שלי אי שם ב2006) שיחררה גירסה חדשה למכשירי האנדרואיד,כאשר הדגש כאן הוא על שירות הFRINGOUT שלה שמספק את האפשרות לבצע שיחות למספרי טלפוןסלולר רגילים דרך האינטרנט(בדיוק כמו סקייפ).

*התעריפים נמוכים יותר מהתעריפים של סקייפ(לרוב) אומנם לא משתלמים ביחס לתעריפים שאפשר לקבל מספקי הSIP השונים בשיחות לישראל.

הנה סרטון מFRING שמסביר את הנושא:


למי שלא יודע,בין FRING לבין SKYPE פרצה מחלוקת אשר בסופה נחסם שירות סקייפ בפני FRING….מאוד מעניין שממש באותו היום שתי החברות האלה שבעבר שיתפו פעולה משחררות את הגרסאות שלהן לאנדרואיד…אותן הגרסאות בעלות מאפיינים שמתחרים זה בזה 🙂


Share

6 Comments

 1. c_on
  06/10/2010 בשעה 11:34

  תודה על הפוסט המעניין.
  אשמח לשמוע את דעתך בנוגע להשוואה לש SIP מול שירות של סקייפ

  1. signedincognito
   06/10/2010 בשעה 13:03

   ההשואה היא לרעת סקייפ.
   מבחינת איכות שיחה לדעתי אין הבדלים משמעותיים בין SIP לסקייפ.
   את השוואה במחירים צריך לעשות על פי הצרכים הסוביקטיביים, למשל תמרות 20 שקל השתמשתי בתוכנית מנוי החודשית של סקייפ לביצוע שיחות בלתי מוגבלות(10 אלף דקות חודשיות) לסין…..ששם התוכנית כוללת גם מספרים סלולריים.
   לעומת זאת אם מתקשרים לישראל אז סקייפ משתלמת רק למי שמדבר הרבה לטלפונים נייחים(תוכנית המדינה הבלתי מוגבלת תקפה רק למספרים נייחים).
   בהנחה שלא משתמשים בשום תוכנית חודשית אז התעריפים של סקייפ לרוב גבוהים משל המתחרות.

 2. קורא
  06/10/2010 בשעה 13:51

  נקודה חשובה בהשוואה בין skype לספקיות SIP ישראליות – סקייפ מעגלת את הדקות, בעוד סיפמי ו-FT מחייבות לפי שניה. הבדל משמעותי מאוד לטובת ספקיות ה-SIP בישראל.

  מנגד, נקודה חשובה שניה, לפרנואידים שבינינו, למיטב ידיעתי, סקייפ היא היחידה שמצפינה את השיחות שלה שעוברות על גבי הרשת.

  1. signedincognito
   06/10/2010 בשעה 14:14

   סקייפ משתלמת רק במנויים חודשיים התעריפים שלהם גם בלי העובדה ששיחות מתנהלות ב"פעימה" אחת מאוד לא משתלמים.
   לגביי ההצפנה,אני לא יודע לענות. למרות שלא נירא לי קשה במיוחד להצפין שיחה. חוץ מזה מי שממש יהיה מעוניין לדעת על מה אתה מדבר…ואני מדבר על גופים רציניים,ידע איך לעשות את זה עם או בלי הצפנה.

 3. קורא
  06/10/2010 בשעה 15:11

  אולי תכתוב המלצות על אפליקציות מעניינות בתשלום?

  1. signedincognito
   06/10/2010 בשעה 16:51

   למה הכוונה?
   בעיקרון אין קשר בין התוכנות בהן משתמשים לביצוע שיחות לבין ספקי השיחות(פרט למקרה של סקייפ) עצמם.

השאר תגובה