קצת היסטוריה והסבר למניעה של גוגל להיכנס לתחום מערכות ההפעלה הסלולריות.


פורסם ב 11/08/2010 ע"י Tin177an

אי שם ב2005 רכשה גוגל חברת סטארט-אפ צעירה שישבה בפאלו אלטו אשר בקליפורניה…. .זה היה בעצם תחילתו של ניסיון להיכנס לתחום חדש לתחום מערכות ההפעלה בשביל גוגל.

בשלב מאוחר יותר נוסדה ברית מכשירי הסלולר הפתוחה שכללה שמות של 71 חברות מהמחזקות בשוק מכול התחומים.

המכשיר הראשון שהושק תחת השם G1 היה של HTC….זה בעצם היה הניסיון הראשון של המערכת בשטח. עם הזמן יצרניות נוספות לקחו את המערכת כמערכת הקבוע שלהם יצרניות כמו מוטורולה וסוני אריקסון. המערכת קבילה עידכונים בקצב מסחרר כאשר כול עידכון שהיה לפי הABC קיבל שם של קינוח שהתחיל באותה האות.

הקפיצה המשמעותית של אנדרואיד קדימה התרחשה אחרי שגוגל מיתגה מכשיר מתקדם חומרתית בשם הנקסוס 1 תחת הלוגו שלה. המכשיר שנכשל במכירות(פוסט בנפרד) השיג את המטרה הראשית שלו וגרם ליצרניות השונות לישר קו ולשחרר מכשירים חזקים מאוד חומרתית….ולהקפיץ את קצב המכירות של מכשירי האנדרואיד למעל מ 200 אלף יחידות ביום וגרם למפתחים חיצונייים לנהור ולהתחיל לפתח אפיליקציות לחנות האפליקציות של גוגל בשם המרקט שכיום מונה מעל 100 אלף תוכנות.וכמו שזה ניראה עכשיו המומנטום שאנדרואיד צבר רק הולך ומאיץ.

ועכשיו נשאלת השאלה בשביל מה בכלל גוגל הייתה צריכה להיכנס לעולם מערכות ההפעלה  לסלולרי ולהשקיעה משאבים במערכת הפעלה(שהיא עסק לא פשוט)  הרי היא חברת פרסום וכול השירותים שלה יושבים בתוך ענן האינטרנט…מה לה ולמערכות הפעלה?

התושבה לכך מאוד פשוטה בשביל לתת נגישות רבה יותר למשתמשי הקצה(כלומר אתם) לשירותים שלה ובכך לקבל מידע הרבה יותר "אינטימי" ובאופן הרבה יותר שותף על מה אתם עושים איפה ומתי….וזה כמובן מתורגם ליכולת התאמת פרסומות כלומר ליותר כסף.

המטרה העיקרית של גוגל(הם אף פעם לא הסתירו את זה) זה לקבל על המשתמשים שלה כמה שיותר מידע(מה שכמו שכתבתי מתורן ליותר כסף מפרסום)…תחשבו לרגע על כול השירותים של גוגל שבהם אתם משתמשים ובתדירות שרק הולכת וגדלה.

אבל לרוב השיתוף  מתרחש רק כאשר אתם יושבים ליד המחשב,ומה קורה בשאר הזמן שאתם בחוץ?

אתם לא גולשים כלומר אתם לא משתפים מידע עם גוגל.

גוגל שילבה את השירותים שלה בכול פלטפורמה סלולרית אפשרית החל מהסימביאן שבנוקיות דרך מכשירי האיפון של אפל, האנדרואיד היא פשוט האבולוציה של התהליך הזה, גוגל לא רוצה להיות עוד APP במכשיר שלכם היא רוצה שהמכשיר שלכם יריץ את כול השירותים שלה בסינרגיה שהיא בוחרת מה שנותן לה יותר אינטרקציה איתנו.

וזה המניע העיקרי מאחורי מערכת ההפעלה אנדרואיד,זו עוד הדרך הטבעית של גוגל לצאת מהמחשב ולהפוך לכמה שיותר נגישה, בדומה לMICROSOFT שעשתה את אותו הדבר עם המערכת שלה ועכשיו תעשה זאת שוב בקרוב עם WM7 החדשה שלה.

בנושא רלוונטי זה גם מה שעומד מאחורי הGOOGLETV פרויקט שיושק לקראת סוף השנה וישלב את יתרונות האינטרנט והשירותים של גוגל עם הטלויזיה אותה כולנו מכירים.

עוד נושא שאסור להיתעלם ממנו זה מערכת ההפעלה של גוגל למחשבים ביתיים שאמורה לשבת בענן בשם CHROME….לגוגל חשוב מאוד לבסס את עצמה כמסוגלת לתפעל מערכת הפעלה סלולרית להרגיל את המשתמשים להישתמש במערכת הפעלה שלה(בעזרת אנדרואיד שרץ היום גם על מחשבים…שלא לדבר על העובדה שהגבול בין PC לפלאפון הולך ונשחק) ולצבור ניסיון בכול מה שקשור למערכות הפעלה.

Share

השאר תגובה