אפליקציות לרישום הוצאות


פורסם ב 14/03/2010 ע"י deep-milestone

קודם כל חשוב להבין שיש שני סוגי אפליקציות: רישום הוצאות, שרק מיועדת לאפשר לכם לרשום בטלפון כמה שילמתם, למי ומתי; או ניהול חשבונות, שאלה אפליקציות שמתיימרות לאפשר לכם לרשום גם הוצאות וגם הכנסות, וגם לנהל מספר חשבונות שונים (לדוגמה חשבון בנק, כרטיס אשראי, מזומן). באופן תאורטי אפשר להשתמש באפליקציות לניהול חשבונות גם למשימה היותר פשוטה של רישום הוצאות, אבל בדרך כלל זה הרבה יותר מסובך.

דרך אגב יש גם עוד סוג של אפליקציות, שזה אפליקציות לניהול תקציב, שבהן אתם מגדירים כמה כסף אתם רוצים להוציא על כל דבר והאפליקציה אומרת לכם אם אתם עומדים ביעד הזה.

אני הייתי צריכה אפליקציה לרישום הוצאות בלבד, אבל היו לי כמה דרישות שרוב האפליקציות לא עמדו בכולן: אפשרות להכניס את סוג ההוצאה וגם אמצעי תשלום, ואפשרות לייצא את הנתונים (הכי רצוי, לשלוח במייל).

ניסיתי מלא אפליקציות. יש המון אפליקציות שעושות רישום הוצאות לא רע אבל אי אפשר להכניס אמצעי תשלום ו/או אי אפשר לייצא את הנתונים ו/או אין קטגוריה (או שיש כאלה שיש קטגוריה, אבל צריך לרשום אותה כל פעם מחדש במקום לבחור מתוך רשימה שהכנסת בהתחלה).

בסוף הלכתי על אפליקציה לא-חינמית בשם MoneyLog (עולה 2.99 יורו). היא עושה בעיקרון את כל מה שאני רוצה ויש לה ממשק מאד קל ומהיר. יש לה גרסה חינמית בשם CashLog, אבל היא מאפשרת רק אמצעי תשלום אחד (מזומן), וגם נדמה לי שהייצוא לא פעיל. למרות שאני מרוצה מהתוכנה, אני לא חושבת שהיא מושלמת: לדוגמה לא מצאתי דרך למחוק את כל הרשומות הנוכחיות. אין לה יכולת להגדיר כמה סוגי מטבעות כך שמי שיוצא לו להתעסק הרבה במט"ח זה יכול להיות בעיה מבחינתו.

האמת היא שמי שרציני בעניין כנראה צריך לנסות בעצמו כל מיני תוכנות, כי כל אחת שונה קצת במה שהיא נותנת וכל אחד צריך לראות מה בדיוק מתאים לדרישות שלו.

Share

השאר תגובה