העולם הוא כדור זה ברור זה ברור


פורסם ב 14/06/2010 ע"י CWR

טרם הנסיעה לפאריס הסתכלתי ב Market של גוגל ושל מיקרוסופט, רציתי לצייד את אחד מהמכשירים (nexusone או HD2 ) בתוכנה שתוכל למפות לי בקלות את המטרו ומערכת הרכבות והתחבורה הציבורית. אולי גם לרכוש איזה מדריך תיירים כזה או אחר.
במייקרוסופט לא מצאתי כלום – עלוב. מבחינתי המארקט של גוגל ניצח, אם כי במעט – האפליקציה שנמצאה במארקט של גוגל לא מאד נוחה ובסך הכל מאפשרת זום (לא מולטי טאץ) אל קובץ תמונה, היתי מצפה ליותר.

חשוב לציין כי אפליקציות שדורשות data אינן מתאימות לרוב משתמשי ה roaming המטיילים בעלם. כך שלמרות כוחה הרב של google maps לא השתמשתי בה מפני יראת חשבון הטלפון.
באופן אירוני אף יותר, רציתי להשתמש באפליקצית ה Goggles ולבדוק האם היא מזהה את מגדל אייפל כפי שנטען במסך הפתיחה אולם גם כאן – אימת חשבון הטלפון בגלל קישוריות נתונים במצב roaming מנעה ממני לבדוק האם מגדל אייפל הוא אכן מגדל אייפל (אני יודע מה הוא בעצם, מה בדיוק חשבתי לעצמי?!)

כלקח מכל הסיפור – אני חושב שאפליקציות שהן self contained יכולות להיות בעלות ערך שאינו יתואר למטיילים. משהו בסגנון מדריכים מלאים, מפות ושירותים מבוססי מיקום ללא צורך להוריד ולו בייט אחד מהרשת בשעה שהנדידה כבר בעיצומה.

בין לביין מביט בפריזאים ונדהם לגלות שהאיפון כבש את לבם של הצרפתים באופן כמעט גורף ואבסולוטי. בכל מקום שהסתובבתי לא ראיתי (בינתיים) טלפנים משום סוג אחר.

Share

השאר תגובה