איפה אפשרות ה exit מהאפליקציה?!


פורסם ב 02/06/2010 ע"י CWR

כמשתמש ומפתח WindowsMobile תהיתי איפה אפשרות ה יציאה (terminate) מאפליקציה ולמה לא מסופק task manager שמאפשר חיסול אפליקציות. לאחר קריאה בספר המתאר את הארכיטקטורה הפנימית גיליתי שברוב האפליקציות, בעצם לא צריך לצאת מאחר ומערכת ההפעלה מחליטה בעצמה על 'חיסול' האפליקציה.
כעקרון מנחה, כותב האפליקציה צריך להימנע מביצוע פעולות כאשר האפליקציה אינה בקידמת המסך ומערכת ההפעלה מצידה תשמור על האפליקציה בזיכרון כל עוד אין צורך לחסלה (עיקרון זה משפר את ההזנקה מחדש של האפליקציה).
כאשר מערכת ההפעלה חשה שהיא צריכה משאבים, היא תחסל את האפליקציה על דעת עצמה לאחר שתאפשר לה לשמור את מצבה להזנקה הבאה (דבר זה המאפשר תחושה של ריצה ברקע).

כותב אפליקציה שמעונין לכתוב אפליקציה שחייבת לרוץ ברקע (לרוב אפליקציות שאינן מתקשרות עם המשתמש באופן ישיר) יכולים לציין זאת בפני המערכת.

לאחר סקירת עקרונות עיצוב אלה, אני תוהה אם רוב האנשים מריצים task manager ולא ממש מבינים מה הם עושים, או שמא הם לא סומכים על מערכת ההפעלה שתעשה את עבודתה נאמנה.

אני בכל מקרה השתכנעתי שלא ממש צריכים מנהל משימות כדי לרצוח אפליקציות (ההנחה היא שהאפליקציה היא אזרח המתנהג לפי העקרונות שהונחו כאן).

Share

1 Comment

  1. קובי
    06/06/2010 בשעה 18:02

    לפי דעתי, אפליקציה שלא מאפשרת לצאת ממנה ולפנות את הזכרון בצורה נאותה, גובלת בחוסר מקצועיות.

    אחלה בלוג אגב 🙂

השאר תגובה