מדריך משתמש לאנדרואיד – טיפים והסברים לתפעול


פורסם ב 08/02/2011 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

חברים יקרים פוסט זה מעודכן ל2011. לכל שאלה ניתן להעזר בפורומים שלנו.

אם קניתם סמארטפון אנדרואידי, כנראה שגם אתם מרגישים כי קיבלתם מכשיר סלולרי עוצמתי – אבל ללא הוראות הפעלה.

המון אנשים נחשפים בפעם הראשונה למערכת ההפעלה הזו, ולצערי לא פגשתי מדריך בעברית שמסביר איך לתפעל את הטלפון בצורה יותר מתקדמת מהחוברת הבסיסית, שמסבירה איך להפעיל את המכשיר (הכנס בטריה וסים), להגדיר רקע, ולהוסיף ויג'טים.

טיפים קצת יותר רציניים על מערכת ההפעלה אנדרואיד – לשימוש, סידור המכשיר, ובכלל מה זה האנדרואיד הזה – לא קיימים.

מערכת ההפעלה אנדרואיד תפסה בשנה האחרונה תאוצה עם המכשירים האחרונים שיצאו לHTC, ואיתם הממשק המדליק של HTC SENSUI,

אז החלטתי על סמך הנסיון שצברתי עד כה עם מכשיר HTC – לכתוב מדריך קטן עם כל מה שלמדתי.

המדריך אמנם מבוסס על מכשיר HTC בעל ממשק SENSE UI (או כל מכשיר עם רום מודקו שמבוסס עליו), אבל כל בעל מכשיר אנדרואיד ימצא את הטיפים במדריך שימושיים לו.

אתם מוזמנים להגיב והוסיף טיפים משלכם.

 

 

אז מה זה האנדרואיד הזה?

אתם כבר שמעתם שאנדרואיד זו מערכת הפעלה פתוחה ובטח רובכם תהיתם מה זה אומר בכלל – ואיך זה בדיוק רלוונטי אלינו, משתמשי הקצה?

אנדרואיד מאפשרת לחברות אחרות לקחת בחינם את קוד המקור של מערכת ההפעלה שלה (שבנויה על מע' הפעלה LINUX) ולבנות עליה ממשקים שיעזרו לנו, כמו ממשק הSENSE.

הם מאפשרים לכל אחד לעשות את זה, כולל לתוכניתנים עצמאיים ועוברי אורח, ותתפלאו – אבל ה"פריצה" (כלומר גישת ROOT) של המכשיר היא חוקית לחלוטין ולגיטימית! היא אמנם גורמת לכם לאבד את האחריות על התוכנה מצידם (הגיוני, כי גישת רוט היא בעצם למפתחים – מאפשרת לשנות את הקוד שלהם ולעשות כל דבר במכשיר), אבל לעומת אייפון כאן החברה מאפשרת זאת בלי בעיה.

מה שגורם לכך שישנם המון גרסאות מערכת הפעלה לאנדרואיד (או בשמם השני: ROMים).

ברגע שיש גישת רוט ניתן להתקין ממשקים (רומים) שונים אשר קיימים בשוק של מפתחים או קבוצות פיתוח שעושים את זה בחינם. נקסוס לדוגמא מגיע עם הרום המקורי של גוגל, אבל יש רומים שנלקחו מהקוד של סנס שמאפשרים לנקסוס להיות עם ממשק סנס (מודקו, evil, וכד').

בגלל הבעיה שיש בהתקנת כמות גדולה של אפליקציות באנדרואיד 2.1 – כיוון שהן מותקנות לזכרון המכשיר ולא לזכרון הSD עקב דרישות אבטחה (מטופשות אם תשאלו אותי), וכיוון שהמכשירים של HTC מגיעים עם מאות בודדות של מגה לזכרון הפנימי, אני ממליץ להתקין רום עם פרויו (למי שלא יודע – froyo זה השם של גרסת אנדרואיד 2.2, cupcake זה של 2.1).

אני אישית קיבלתי את ההודעה המפורסמת עם הסימן-קריאה "זכרון מועט low on space" יום אחרי שקניתי את המכשיר – מה שגרם לי להתבאס, ולהתחיל לחקור את כל הנושא..

 

 

 

 

 

למה המערכת הזו היא "מולטי טאסקינג", מה זה אומר בכלל, ואיך זה עוזר לנו?

למי שיצא להתנסות במכשיר אייפון, הוא שם לב כי כל אפליקציה אשר רצה וכל פעולה שעושים במכשיר היא פעולה עצמאית. כלומר – אם אני אהיה באמצע משחק ולפתע אקבל שיחת טלפון – המשחק יסגר. אם אני אהיה באפליקציה שמפנה לאתר אינטרנט, האפליקציה תסגר (כלומר המכשיר לא יזכור את הנקודה בה עצרת) והדפדפן יפתח במקום.

האנדרואיד מאפשר לנו להריץ מספר אפליקציות על proccessים שונים בזכרון המכשיר. כלומר – אפשר להריץ נגן מוזיקה, מצגת תמונות, להפעיל את WAZE לניווט, ובזמן שהכל רץ לענות לשיחת טלפון – ובזמן שאתם תדברו עדיין תשמעו ברקע חלש הוראות ניווט מוייז, ואת המוזיקה שלכם.

מתי אפליקציה נסגרת? אנדרואיד מנהל לנו אוטומטית את הזכרון בצורה אופטימלית. כדי לצאת מתוכנה לוחצים על כפתור ה-"חזור" במכשיר – זה מחזיר אותה למצב הבסיסי – "מסך הבית" של האפליקציה, או יוצא ממנה.

אם דפדפתם במספר עמודים באפליקציה, תצטרכו ללחוץ על חזור עד שתצאו ממנה.

 

איך יוצאים מאפליקציה בלי לסגור אותה?

לוחצים על כפתור ה-"בית" במכשיר – הכפתור מחזיר אותנו לדף הבית, ומשאיר את האפליקציה כפי שהיא (את ה"מרקט" בדף בו הייתם, את הדפדפן במצב בו הוא היה, את הנגן מוזיקה ממשיך לנגן).

ואיך חוזרים בחזרה לאפליקציה? לוחצים זמן ממושך על כפתור ה-"בית". פעולה זו תציג לנו את האפליקציות האחרונות שהיו בשימוש (גם את הפתוחות, וגם את אלה שנפתחו לאחרונה).

בעצם התפריט שיוצג הוא מצביע לזכרון של המכשיר – אל האפליקציות האחרונות שהופעלו.

אם יצאנו מאפליקציה על ידי לחיצה על חזור מספר פעמים – כשנבחר בה נפתח אותה מחדש.   אם יצאנו ממנה על ידי כפתור הבית – כשנחזור אליה, ברוב המקרים, נחזור לנקודה בה היינו.

 

 

ואיך זה עוזר לנו?

 

הנה דוגמא לשימוש:

חבר שלח לי מייל עם שמות של 2 אפליקציות מעניינות, ואני מעוניין לחפש אותן במרקט.

אז במקום לרשום את השמות על פתק – אני יכול לבצע את הדבר הבא:

1. אני נכנס לאפליקציית המייל שלי, לוחץ לחיצה ממושכת על הטקסט של שם האפליקציה הראשונה (שמופיע בתוכן המייל), עד שיופיע לי תפריט –

בתפריט אני בוחר את האפשרות "סמן את הטקסט", ומסמן אותו. זה שומר לי את הטקסט לזכרון המכשיר (לclipboard).

במקרה וזה לא שמר – אני לוחץ שוב לחיצה ארוכה על הטקסט המסומן עד להופעת התפריט – ובוחר "העתק" (COPY).

2. בשלב הבא אני לוחץ על כפתור הבית, ונכנס לאפליקציית ה-מרקט. בתיבת החיפוש בה אני אמור להקליד את שם האפליקציה אני לוחץ זמן ממושך עד להופעת תפריט – ובוחר בו להדביק את הטקסט.

אחרי ההדבקה אני מחפש את האפליקציה.  אחרי שמצאתי אותה, אני לוחץ זמן ממושך על כפתור ה"בית" – הוא מציג לי את האפליקציות האחרונות – וביניהן את אפליקציית המייל שלי.

3. לאחר שאבחר במייל – הוא יציג לי את המקום בו הייתי בדיוק – את המייל של חבר שלי עם הטקסט המסומן. אוכל בקלות שוב לבצע את אותן פעולות – להעתיק, ולקפוץ למרקט חזרה (שוב – על ידי לחיצה ארוכה על כפתור הבית, שיאפשר לי לבחור את המרקט שיהיה במצב בו השארתי אותו) כדי להדביק את השם השני של האפליקציה, לחפש ולהתקין אותה.

אגב – המולטי טאסקינג בא לידי ביטוי גם במרקט – בכך שניתן להוריד את האפליקציה ברקע, בזמן שאתם ממשיכים לחפש, או עוברים להתעסק במשהו אחר.

הדוגמא הנ"ל ממחישה את הצעד הראשון בתפיסה האנדרואידית – האצבע שלנו.כיוון שאין לנו עכבר, ואין פה קליק ימני, אז הפעולות שלנו עם האנדרואיד הן: לחיצה ארוכה, וכפתורי המכשיר.

 

כל אפליקציה שיש לכם תתמוך באפשרויות או חלק מהאפשרויות הללו.   כלומר – בדף הבית כפתור התפריט ישמש לפתיחת הגדרות (הגדרות מכשיר, דף בית, טפט, וכו'), ובאפליקציה כלשהי אותו כפתור ישמש בתור תפריט ואפשרויות אחרות.  יתרה מכך – בתוך אותה אפליקציה, במסכים שונים, אותו כפתור יציג אפשרויות שונות.

נסו זאת בעצמכם באפליקציות שונות, ותווכחו לאפשרויות שלא ידעתם שהם קיימות: לחצו לחיצה ארוכה על המסך, או תפריטחיפוש וכד'.

ברגע שמתרגלים לרעיון באנדרואיד – שבו האצבע שלנו מבצעת את הפעולות, לפתע העכבר במחשב האישי נראה מיותר ומיושן.  אני באמת תוהה למה אי אפשר ללחוץ על המסך כדי לסגור את החלון, או לגלול כלפי מטה, למה צריך להשתמש במוצר כזה מיושן ולא מדוייק – עכבר?   אבל העתיד (טבלטים) מעבר לפינה.  מסך מגע עם מקלדת.

 

שמירת מספר בזמן שיחה

בפוסט אחר שכתבתי, באחת התגובות שאל מישהו – האם אני מכיר אפליקציה לשמירת מספר טלפון בזמן שיחה.   הוא שאל את זה מכיוון שאף אחד מאיתנו לא קיבל הוראות שימוש לתפעול ממשק מגע בעזרת אצבע אחת, ולכן זה לא נראה לנו טריוויאלי ללחוץ על כפתור ה"בית" בזמן שיחה.

זהו בדיוק הפתרון, אגב, בזמן שיחה אתם יכולים ללחוץ על כפתור ה"בית", להגיע למסך הבית, ומשם להכנס לאן שתרצו.  לדוגמא: לחייגן, כדי לשמור את מספר הטלפון שרציתם.

כדי לחזור לשיחה, חזרו לדף הבית, ופתחו מלמעלה את חלונית ההתראות (notification bar) הידוע גם בכינויו "הוילון".  שם תראו קישור לשיחה המתנהלת.

מסך הבית, ויג'טים, ואפליקציות

מסך הבית שלנו מורכב מ-7 "דפים " לרוחב (7 מסכים). לא רק שיש לנו 7 מסכים שונים לדף הבית, ניתן גם לבחור "THEME" אחר (לזמן העבודה וכד') שבו ניתן להגדיר ולעצב מחדש את כל שבעת המסכים.   אני אישית לא השתמשתי בזה מעולם. אדם לרוב נקשר למבנה דף הבית שלו, ול2-3 מסכים, כי הוא מסדר את האפליקציות בצורה הכי נוחה לתפעול לפי התפיסה האישית שלו.

חלון אחד במסך הבית מורכב מ-16 קוביות בלתי נראות – 4 קוביות ב4 שורות, שעליהן ניתן לשים: קיצורי דרך לאפליקציות, קיצורי דרך לפעולות במכשיר, תיקיות, וWIDGETים.

קיצור דרך מסוג תיקיה או מסוג אפליקציה תופס קוביה אחת מתוך ה16 באותו חלון.  כשקיבלתם את המכשיר כבר הופיעו לכם כל מיני קיצורים לאפליקציות על מסך הבית, כגון הMARKET.

ויג'ט (widget) הוא אפליקציה אשר רצה על מסך הבית (לדוגמא: השעון שמופיע בדף הראשי, החיפוש של גוגל). הוא תופס לרוב יותר מקוביה אחת.

השעון לדוגמא תופס מקום של 8 קוביות –  4X2.  לכן ניתן להוסיף רק עוד 8 קוביות לאותו חלון, או – 2 שורות של 4 אפליקציות בכל שורה.

הן את הויג'טים והן את הקיצורים ניתן למחוק ממסך הבית, להזיז, ולהחליף באחרים.

לחיצה ארוכה על כל קיצור או ויג'ט תאפשר לכם לגרור אותו.  גרירה לסמל פח הזבל בתחתית המסך תמחק אותו מדף הבית.

שימו לב – זה לא מוחק את האפליקציה מהמכשיר, אלא רק ממסך הבית.

ישנן הרבה אפליקציות במרקט אשר מגיעות בתור ויג'ט או גם כאפליקציה וגם כ-ויג'ט. ברגע שמתקינים אותן, הויג'ט יופיע ברשימת הויג'טים.

רשימת הויג'טים נמצאת בתפריט הוספת אפליקציות למסך הבית.  ניתן להגיע אליו על ידי לחיצה ארוכה על נקודה ריקה במסך הבית.

לדוגמא: אפליקציית WINAMP מגיעה גם כאפליקציה, וגם כויג'ט.  לאחר התקנת WINAMP מהמרקט, תראו את הויג'ט שלה ברשימת הויג'טים בתפריט הנ"ל.

תוכלו לבחור בה ולהוסיף אותה למקום פנוי במסך הבית.

הכפתור בתחתית המסך במרכז פותח את מגירת האפליקציות.

מגירת האפליקציות היא המקום בו מופיעים כל האפליקציות המותקנות על המכשיר. הרשימה ממויינת בצורה אלפבתית, ובכדי לסנן את הרשימה ניתן ללחוץ על כפתור החיפוש, ולהתחיל להקליד שם של אפליקציה.    זהו יתרון ענקי שיש לממשק הסנס, שלא קיים באף ממשק אחר.

 

מסך התראות – Notifications Window

כפי שכבר ציינתי, מע' ההפעלה תומכת בריבוי משימות (multi tasking).  האפליקציות אשר רצות ברקע לרוב יציגו את עצמן בחלונית ההתראות.

הן יציגו את עצמן באופן קבוע, או יציגו התראה ברגע שהן יקבלו מידע כלשהו.

לדוגמא:  אפליקציית הניווט WAZE תופיע בחלונית זו באופן קבוע, בעוד שאפליקציית הGMAIL שלכם, או WHATSAPP (אפליקציה להתכתבות דרך הWIFI) – יציגו איקון רק כאשר יגיע מייל חדש או הודעה חדשה.

את מסך ההתראות פותחים על ידי לחיצה בקצה העליון של המכשיר, וגרירת האצבע כלפי מטה.

לאחר קבלת התראות שונות (הורדתם אפליקציה, קיבלתם התראה וכד') – באם אתם רוצים לנקות את החלונית – לחצו על כפתור CLEAR בראש המסך, והוא יתנקה.

חלונית זו משמשת גם למעבר מהיר אל האפליקציהההתראה שהתקבלה.

בממשק TOUCHWIZ של סמסונג יש גם כפתורי הדלקה וכיבוי לפעולות שונות במכשיר (WIFI, BLUETOOTH, GPS וכו').

 

סיכום וטיפים לתפעול המכשיר בממשק סנס:

– ניתן לבצע סנכרון בין אנשי הקשר שלכם – בין הפרטים בספר הטלפונים, כתובת האימייל, הפייסבוק, הטויטר, ועוד.   (קיים בממשק סנס ובממשק touchwiz של סמסונג גלקסי).

שימו לב: לא ניתן לעשות זאת על אנשי הקשר שבכרטיס SIM. בשביל לקשר אותם תצטרכו להכנס לאפליקציית "אנשים" people ולבחור import from sim – כלומר למשוך את הרשימה לפלאפון. כדאי להעביר את אנשי הקשר שלכם לחשבון הג'ימייל שלכם – כך הוא יזכור את הרשימה בשרת, ויותר לא תצטרכו את כרטיס הSIM שלכם – כי בכל מכשיר אנדרואיד שיהיה לכם, ברגע שתכניסו את הג'ימייל שלכם – הוא יטען את רשימת אנשי הקשר.  לזה קוראים – מחשוב ענן.

 

בכדי לסנכרן אנשי קשר: בזמן עריכת פרטי איש קשר, לחיצה על סמל הקישור בצד שמאל למעלה יאפשר לנו לקשר אותו לאיש קשר אחר בפלאפון, למייל, לפייסבוק, ולכל רשת שהגדרתם בעוד מועד בהגדרות המכשיר.

שימו לב – על מנת לראות את אנשי הקשר מהפייסבוק צריך לטעון אותם קודם לזכרון המכשיר (לסנכרן את הפייסבוק עם המכשיר).

על מנת לעשות זאת נכנסים לאפליקצית אנשים, זזים לסמל של כדור הארץ (Online directories), בוחרים בפייסבוק, לוחצים תפריט->רענן. זה לוקח זמן לטעון (בהתאם לכמות החברים), אבל אחרי שהם נטענים, ניתן לעבור לאנשי קשר ולקשר את מי שאתם רוצים לפרופיל פייסבוק שלו.

ומה זה נותן לכם? את תמונת הפרופיל הכי עדכנית שלו מהפייסבוק – כשהוא יתקשר, ישלח הודעה, וכו – אתם תראו את התמונה של איש הקשר מהפייסבוק. זה יציג את הסטטוס האחרון שלו, וכן קישור למייל שלו אוטומטית (ברוב המקרים).

המכשיר גם יציע לכם קישורים אחרים, על סמך המידע מהמקורות שתכניסו לו – ואתם תוכלו לקשר או למחוק את ההצעות שלו.

* שימו לב: ברגע שמקשרים אנשים, ניתן לבחור למעלה את שם התצוגה הרצוי, ותמונה רצויה.

מגירת האפליקציות (הרשימה הגדולה) מתמלאת די מהר, ולאחר התקנת מספר אפליקציות כבר קשה לאתר אפליקציות (היא ממויינת בסדר אלפבתי).

לחיצה על כפתור ה-"חיפוש" תאפשר לחפש אפליקציה ברשימה (לסנן אותה לפי הטקסט שתקלידו).

– לחיצה ארוכה על כל תיבת טקסט בכל אפליקציה תאפשר לנו לבצע פעולות כגון בחירת מקלדת אחרת (יש מקלדות מעולות בשוק: anysoft keyboard, והאהובה עלי היא slideIT שמאפשרת כתיבת מילים במהירות-בזק על ידי סימון קוים בין האותיות – בדיוק כמו SWYPE, אבל עם תמיכה בעברית), וכן פעולות אחרות (copy text, cut text וכד').

– על מנת להציג מקלדת בתוך אפליקציה לחצו על כפתור התפריט זמן ממושך (בלי לעזוב). בשביל להסתיר אותה – לחצו שוב זמן ממושך, או לחצו חזור.

– במידה והתקנתם אפליקציה לביצוע שיחות (כגון dialerOne שתומכת בעברית) – על מנת לבחור את אפליקציית ברירת המחדל לביצוע שיחות לחצו זמן ממושך על כפתור החיפוש.

– הוספת קישורים למסך הראשי יכולה להתבצע באחת מ3 דרכים:

1. על ידי כפתור ה+ בתפריט שבתחתית מסך הבית.

2. על ידי לחיצה ארוכה על המסך במצב הצגת אחד מדפי הבית (פותח חלון בחירה)

3. על ידי כניסה למגירת האפליקציות, ולחיצה ארוכה על אפליקציה.  אל תעזבו עד שתגיעו למקום הרצוי בו אתם רוצים לשחרר את האפליקציה.

– הדרך שלי לסידור האפליקציות בצורה נוחה בדף הבית :

אני אישית מנהל את רוב האפליקציות שלי בתוך תיקיות. יצירת תיקיה מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה במסכי דף הבית, ובחירה באפשרות הוספת תיקיה חדשה.

על מנת לשנות שם של תיקיה: לחצו על התיקיה, ולאחר שהיא נפתחה לחיצה ארוכה על הכותרת תפתח לכם תפריט שינוי שם לתיקיה.

 

– אחרי שאני מוריד מספר אפליקציות מהמרקט, הן מופיעות לי ב-notifications (החלון שנפתח כשמושכים את האצבע מקצה המסך העליון), והן ישארו שם עד שאלחץ על כפתור ה"נקה" (clear).

פעולת סידור האפליקציות שהורדתי לתוך תיקיות במסך הבית שלי מתבצעת כך:

1. אני קורא את שם האפליקציה ממסך הנוטיפיקציות, סוגר אותו ופותח את מגירת האפליקציות,

2. אני מחפש את האפליקציה במגירה (כפתור חיפוש, ולחיצה על כל אות מסננת את הרשימה, לא צריך להקיש את כל השם),

3. אני לוחץ על האפליקציה זמן ממושך (עד שמופיע לי דף הבית) וגורר אותה ישר לתיקיה הרלוונטית.

– כמעט לכל פעולה שאתם יכולים לחשוב עליה במסך הבית יש פתרון במרקט, צריך רק לחפש (בנרות) – לדוגמא: כפתורי הדלקה וכיבוי מהירים של הWIFI, הגלישה הסלולרית, בלוטות, טילט (הפיכה על הצד), GPS, וכל מה שתחשבו עליו.

דוגמא נוספת:  שינוי השמות של קיצורי הדרך (אני התקנתי אפליקציה בשם androidbook, אבל רציתי שיקראו לה facebook במסך הבית, אז התקנתי אפליקציה שמשנה שמות לקיצורים במסך הבית).

– החיפוש במכשיר (ע"י לחיצה על כפתור החיפוש בדף הבית) יחפש לנו גם באנשי הקשר, גם באפליקציות, וגם באינטרנט.

אם אתם מחפשים אפקליציה – לחצו על החיפוש והקלידו את השם, עד שהיא תופיע ברשימה.

אם אתם מחפשים איש קשר – לחצו על החיפוש והקלידו את השם, עד שהוא יופיע.

– "דאבל-קליק" – לחיצה כפולה ומהירה על תיבת טקסט תסמן לכם את כל הטקסט.

– גרירת איקונים בין מסכים יכולה להיות מעיקה. הפתרון – לחצו והחזיקו את האיקון, ועם היד השניה הזיזו את הטראקבול – הוא יעבור לכם בין המסכים יחד עם האיקון שאתם מחזיקים, עד שתגיעו למסך הרצוי.

זהו, במדריך הבא שלי אני אפרסם רשימת אפליקציות מומלצות

ואפליקציות שכל אחד חייב במכשיר.

מקווה שעזרתי והחכמתי אתכם.

אם יש לכם טיפים נוספים – אתם מוזמנים להוסיף.

עכשיו אתם מוזמנים ליישם את הטיפים – ולהוציא מהמכשיר שלכם את ה-

מקסימום אנדרואיד.

חברים יקרים פוסט זה מעודכן ל2011. לכל שאלה ניתן להעזר בפורומים שלנו.

 

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

176 Comments

 1. צור
  08/02/2011 בשעה 14:52

  אחלה כתבה…. סוף סוף הבנתי מה זה הרומים.
  לפני חודש קניתי נקסוס אס ויש כמה דברים שלא ברורים לי:
  אחרי שמחקתי והתקנתי את התוכנה של הפייסבוק הבנתי שהוא לא זוכר את הקישורים בין אנשי קשר לחברים בפייסבוק- יש אפשרות לגבות את הקישורים בניהם ?

  יש אפשרות להוריד מהמרקט פונטים- מה זה נותן ? זה מסדר עברית הפוכה או מקלדות שאין בהן עברית ?
  אם יש לי מקלדת שאין בה עברית -8PEN- אפשר להוסיף לה עברית ?

  1. רונה
   05/10/2014 בשעה 17:16

   שלום נעלם לי סמן ההגדרות במצלמה וגם נעלם לי איפה שיש צלעלים לאיש קשר אז זה נעלם לי כול אנשי הקשר כרגע על אותו צפצול ישמח לעזרה תודה

 2. עופר שפירא
  08/02/2011 בשעה 15:08

  היי צור,
  את הסנכרון בין אנשי קשר לרשתות החברתיות כל רום מבצע בשדה מיוחד בתוך אנשי הקשר – שדה שהוא קובע, ויודע לפנות לשם כדי לשייך את איש הקשר ליוזר ברשת החברתית.
  נקסוס S מגיע עם רום מקורי של גוגל, כלומר כזה שלא תומך בקישור אנשי קשר למדיות חברתיות.
  לשם כך אפליקציית הפייסבוק האחרונה שיצאה יודעת לקשר את תמונות אנשי קשר לפייסבוק. אם תמחק את האפליקציה – זה ילך לאיבוד.

  אם אתה רוצה לשמור את המידע – תשתמש באפליקציה בשם Titanium Backup – ששומרת גיבוי לאפליקציות ולמידע שלהם.

  יש אפשרות להוריד פונטים מהמרקט, כל מה שזה נותן זה עיצוב נחמד יותר לפונטים במכשיר. עוד פיצ'ר נחמד וקצת מיותר..
  זה לא מסדר עברית הפוכה, וזה לא קשור למקלדות שאין בהן עברית.

  אם אתה רוצה מקלדות עם עברית – תתקין את אלה שתומכות בעברית: anysoftkey, SlideIT
  לגבי 8pen, עדיין אין תמיכה בעברית..

  1. אבי
   29/09/2014 בשעה 16:32

   אתה אלוף!!!!
   אני בור בנושא , עברתי לאנדרואיד ומאז אני מגשש באפלה לפני מספר ימים נחשפתי למדריך שלך ומאז בהיי .
   תודה, כל הכבוד והברכות

 3. EILNOs
  08/02/2011 בשעה 19:49

  למדתי להבין את המכשיר יותר טוב בזכותך, תודה רבה.

 4. בני
  10/02/2011 בשעה 08:26

  הי עופר

  תודה על הכתבה
  האם ניתן לסמן שורה של אי מיילים על מנת למחוק את כולם ולא אחד אחד?

  1. עופר שפירא
   10/02/2011 בשעה 09:29

   היי בני,
   כן – אפשר למחוק מספר אימיילים במקביל – שים לב שיש בצד שמאל של כל שורת מייל תיבת טקסט שניתן לסמן. ברגע שתתחיל לסמן אותן – יופיעו לך בתחתית המסך אפשרויות: מחק, ארכיון, וLABELS.

   וכעקרון כל שאלה שיש לך – תגגל אותה באנגלית, ותמצא תשובה תוך שניות עד דקות ספורות של נבירה באתרים ופורומים..

   1. שלי
    22/01/2015 בשעה 20:28

    היי עופר יש לי אינפיניטי והמצלמה נעלמה לי מהתפריט וממסך הבית מה אני יכולה לעשות כדי למצוא אותה

 5. יניב
  10/02/2011 בשעה 10:35

  אחלה טיפים, אחלה כתבה!!
  אני ממשיך לעקוב אחרי הכתבות שלך..

 6. טלפוניקה
  10/02/2011 בשעה 20:28

  עופר כל הכבוד !!
  אני נהנה לקרוא את הכתבות/סקירות שלך
  תמשיך ככה 🙂

 7. telephonica
  10/02/2011 בשעה 21:16

  תיקון – 2.1 זה ECLAIR ולא CUPCAKE

 8. telephonica
  10/02/2011 בשעה 21:18

  מה ?? מחקת את התגובה שלי ואני מפרגן לך
  ועוד רציתי להציע לך הצעה בנוגע לסקירות

  1. עופר שפירא
   11/02/2011 בשעה 00:07

   היי, אני מתנצל בשם מערכת הבלוג, היא לא מפרסמת תגובות עד שאני לא מאשר אותן, אז אחרי שאתה מגיב זה נראה לך שמחקתי את התגובה.. לא מחקתי כלום..

 9. בני
  11/02/2011 בשעה 09:24

  תודות על התשובה המהירה

 10. mirani
  20/02/2011 בשעה 02:00

  אם תצליח לעלות מדריך מצולם ומפורט על איך משדרגים את הרום והיתרונות/חסרונות שבכך בצורה שבה גם הדיוט כמוני יצליח אתה ללא ספק תיהיה נאמבר וואן בעולם האנדרואיד הישראלי!!!

 11. Eli-HTC
  20/02/2011 בשעה 20:00

  תודה רבה, מדריך מעולה. למדתי כמה טיפים טובים.
  אודה לך אם תפרסם את שם האפליקציה לשינוי שמות הקיצורים.
  מצפה לקרוא את הפוסט הבא שלך על אפליקציות מומלצות. תודה

 12. שומץ
  03/03/2011 בשעה 09:58

  הי צור,
  אנני יודע איך להגיע לכרטיס הזיכרון כדי לשלוף משם מידע, איך מעבירים את אנשי הקשר שיש לי בכרטיס הזיכרון שעבר מהנוקיה הישן לאנשי הקשר במכשיר (האם זה ניתן?)

  1. עופר שפירא
   03/03/2011 בשעה 10:07

   מה הכוונה אנשי קשר בכרטיס זכרון?
   אנשי קשר נשמרים בכרטיס סים, או בזכרון פנימי של המכשיר.

   אבל העצה הכי טובה שלי אליך – זה לחפש בגוגל כל בעיה שיש לך..

   1. דוד
    04/01/2015 בשעה 03:55

    אחי יש לי 16 ג'גה בפלאפון וכל האחסון הפנימי שלי ואין לי משחקים לא כלום נשאר לי עוד 14 ג'גה ואני לא יכול להוריד כלום זה מראה לי רק שיש לי ג'גה 1 מה לעשות?

   2. ניקול
    19/02/2015 בשעה 01:13

    היי עופר …
    קיבלתי היום מכשיר Lenovo ובטעות מחקתי את מקלדת הגוגל.. ועכשיו אם מקלדת על המכשיר מה אפשר לעשות?

    עכשיו אני מדברת מטלפון אחר

 13. מעין
  06/03/2011 בשעה 19:18

  ממש מעולה תודה רבה, אני כל כך רוצה להכנס לנושא הזה של רוט ורום אפשר לקבל הסבר שגם לאנשים שהם לא מתכנתים יהיה אפשרות לעשות את זה?

 14. מני
  08/03/2011 בשעה 21:47

  עזר מאוד אני עם גלאקסי וזה עזר לי!

 15. זאב רגב
  13/03/2011 בשעה 23:31

  שלום רב
  לאחרונה רכשתי את הדיזייר ואני לומד אותו בשקדנות רבה. הערותיך דלעיל אכן מבהירות ומסייעות , נראה לי שלא רבים בגילי (65)נכנסים להרפתקאה כזאת.
  התוכל להמליץ על משהו, שיכול לתת הדרכה אישית אותה אני מעדיף על קריאה.
  תודה
  ז.רגב

  1. עופר שפירא
   13/03/2011 בשעה 23:41

   היי זאב, תוכל לחפש מדריכים באנגלית ביוטיוב, פרט לזה אינני מכיר אף מדריך וידאו לתפעול.
   אולי בעתיד אני אכין בעצמי אחד.

   אתה יכול גם לפנות בפורום ולבקש ממישהו הדרכה אישית.

 16. shay
  14/03/2011 בשעה 00:39

  היי עופר אני מחזיק ברשותי HTC LEGEND וכמוך אני מאוד מאוד מבואס על זה שהמכשיר שומר אפליקציות אוטומטית על זיכרון המכשיר ולא על כרטיס הזיכרון וגם לי מופיעה ההודעה המעצבנת הזאת רציתי לבקש ממך הסבר מפורט יותר איך התגברת על זה או הפניה למשהו שיוכל לפתור לי את זה תודה מראש

  1. עופר שפירא
   14/03/2011 בשעה 09:10

   הפתרון הוא לעבור לגרסת מע' הפעלה (רום) שפיתחו תוכניתנים ולא חברה גדולה, שתומך בהתקנת אפליקציות על הזכרון החיצוני.
   את כל המידע והעזרה אתה יכול למצוא בפורום של htc legend באתר: http://iandroid.co.il/forum/forum48.html?sid=67aef5df63e0eb28421e06f22fb84947

 17. jemsy55
  20/03/2011 בשעה 00:12

  מזל לעולם האנדרואיד בעברית שיש לו משקיענים רציניים כמוך.החכמתי רבות בקריאת מאמריך ותודה גדולה לך.
  ברצוני לרכוש DHD אך מפני שאני חייב להתקיו
  במכשיר עברית מלאה הבנתי שממשק הSENSE לא ישאר במכשיר(האם נכון), אם כן מה דעתך ואם זה אפשרי מבחינתך לפרט (אפילו בגדול)מה ההפסד שלי בכך, או אולי אפשרות למזער את ההפסד.
  תשובתך תעזור לי מאוד לגבי רכישת המכשיר.
  תודה רבבבבבבבה לךךךךךךךךךךךך .

  1. עופר שפירא
   20/03/2011 בשעה 08:52

   תודה על המחמאה :). אינני יודע מה מצב הרומים של DHD, אתה מוזמן לשאול את אותה שאלה בפורום הרלוונטי, שם בטוח תקבל תשובה: http://iandroid.co.il/forum/forum58.html?sid=13df5af44fca7f1fb981b4fda47ebe69
   אני מאמין שיש לרומים כמו מודקו, שזה רום לא מקורי אבל עם ממשק הSENSE, תמיכה בעברית. אבל שוב – תשאל בפורום, אני לא מכיר את המכשיר או את הרומים שלו.

   1. טל
    23/12/2014 בשעה 15:59

    שלום עופר חנוכה שמח!
    יש לי נקסוס 4 הכנסתי לו דרך ה usb מיקרו על מנת ללכניס בו usb ,רגיל ואין שום תגובה, מה עושים?

 18. אלעד
  23/03/2011 בשעה 21:28

  יש לי מכשיר סמסונג גלאקסי. ביצעתי יבוא של כל התמונות ממכשיר הנוקיה הקודם.
  דרך 'גלריה' אני אמנם רואה את כל התמונות, אך לא ברור לי כיצד ניתן לפתוח תיקיות חדשות ולארגן מחדש את התמונות שלי לים נושאים וכו'.
  הורדתי אמנם אפליקציות של ניהול קבצים, אבל זה הרבה פחות נוח.
  האם ישנה אפשרות לניהול התיקיות מתוך הגלריה עצמה ? האם ישנה אפליקציה חליפית נוחה ומומלצת ?

  1. עופר שפירא
   23/03/2011 בשעה 21:35

   היי אלעד,
   אני ממליץ לך פשוט לחבר את המכשיר למחשב עם כבל USB, ואז להכנס לתיקיית התמונות, וליצור תת תיקיות לפי הנושאים שרצית.
   אין סיבה לעשות את זה דרך המכשיר, הרבה יותר קל לעשות את זה מהמחשב..

 19. סרג'ו
  26/03/2011 בשעה 00:40

  "אני אישית קיבלתי את ההודעה המפורסמת עם הסימן-קריאה "זכרון מועט low on space" יום אחרי שקניתי את המכשיר – מה שגרם לי להתבאס, ולהתחיל לחקור את כל הנושא.." גם לי יש אותה בעיה, אז מה הוא פיתרון לבעיה, ROOT?

  1. עופר שפירא
   26/03/2011 בשעה 10:16

   הפתרון הוא התקנת רום, שמטפל בבעינ,וזהדורש root..
   תקרא בפורום המתאים..

   1. ליעם ישראל
    26/04/2015 בשעה 07:15

    אשמח לדעת מהו רום??
    יש לי lg l70 ואינני יודע איך אני (יש לי 2 מספרים בכל איש קשר) עושה שלאחר בחירת התקשר תמיד למספר א' אני יוכל לבטל את הבחירה??
    יום טוב

 20. ommadawn
  28/03/2011 בשעה 16:03

  תודה על ההשקעה והפירוט.
  שאלה בבקשה:
  לאחר שייצאתי את אנשי הקשר מהSIM לטלפון או לגוגל, איך אפשר למחוק את כל אנשי הקשר הנמצאים בSIM?
  אם נכנסים לאופציית המחיקה בתפריט הראשי של אנשי הקשר (אשר בו ניתן לסמן קבוצות של אנשים למחיקה), לא ניתן להבדיל בין איש קשר הנמצא בSIM או בטלפון (הסמל המופיע ברשימת אנשי הקשר המייצג את הSIM, לא מופיע כאשר נמצאים בשלב הבחירה של המחיקה).
  אני מניח שניתן לעשות את זה עם תוכנת KIES, אבל היא דוחה אותי ברמות שלא ניתן לתיאור…

  בהמלצתך, ובהמלצת רבים מהפורום, התקנתי את Launcher Pro
  אני די אמביוולנטי בענין.
  בלא מעט מצבים, יש השהייה של 2 עד 4 שניות! עד להצגת מסכים מסויימים, ובפרט בסגירת אפליקציה וחזרה לתפריט הבית. מתקבל מסך שחור ריק, עם קיצורי הדרך התחתונים, והלב מחסיר פעימה עד שהמסך מתרענן

  1. עופר שפירא
   28/03/2011 בשעה 16:35

   היי,
   אין צורך למחוק את אנשי הקשר בSIM. חבל לעשות את זה, זה טוב למקרי חירום.
   אתה יכול להכנס להגדרות של אנשי הקשר שלך (כנס לאנשי הקשר ותלחץ על התפריט, ואז בחר בהגדות) ושם לבחור מה להציג – אנשי קשר מהSIM, מגוגל, עם מספרים, בלי מספרים, את פייסבוק, וכל מה שתרצה.
   לכל סוג יש כפתור שמאפשר לך להציג או להחביא.

   ולגבי לאנצ'ר פרו – גם אני חווה איתו מעט בעיות.. קפאון, ומסך נעלם. לא יודע אם זה המכשיר שלי, הרום שלי, או הלאנצ'ר.

 21. ommadawn
  28/03/2011 בשעה 18:16

  חן חן ותודה על התגובה המהירה. אני מודע לאפשרויות הצגת אנשי הקשר, ולאפשרות להסתיר לחלוטין את הרשימה מהsim, אלא שאצלי במעבר מהמכשיר הקודם נוצר בלאגן ורציתי למחוק את כולם ולהעביר עותק נקי מגוגל לsim.
  בעניין הlauncher מקובלת עלי בדיחת הגשש "אם כולם אומרים סימן ש…" אבל אתן לו צ'אנס. יש בו משהו אקסטרה.
  ולהוסיף מנסיון של כמה ימים. בדקתי כמה וכמה דפדפנים, ואני כרגע עם האופרה, עושה רושם מאוד טוב. אינטואיטיבי, מהיר מאוד, מעוצב ועובד חלק.

 22. דוד
  28/03/2011 בשעה 21:49

  שלום עופר אני ממש נהנה לקרוא את הסקירות שלך..
  רציתי לשאול על איזה אפליקציה אתה ממליץ להקלטת שיחות בצורה נוחה?

 23. אולגה
  30/03/2011 בשעה 00:16

  היי עופר אני לא מצליחה להעביר תמונות שצילמתי בפאלפון אל המחשב [דרך הכבל]
  כמו כן נסיתי לבדוק בהגדרות של תמונות ושל כרטיס הזיכרון אך ללא מוצא.
  אשמח שתעזור לי

  1. עופר שפירא
   30/03/2011 בשעה 08:50

   היי אולגה,
   כשאת מחברת את הפלאפון למחשב עם כבל USB, את צריכה לפתוח את ה"וילון" ולבחור באפשרות "בחר להעתיק קבצים למחשב או ממנו".
   לאחר שהוא יתחבר, יופיעו לך 2 תיקיות חדשות במחשב – אחת לזכרון הפנימי, ואחת לזכרון החיצוני של המכשיר.
   באחת מהתיקיות האלה תמצאי תיקיה בשם DCIM – ובתוכה את כל התמונות שצילמת.

   בהצלחה

 24. אולגה
  30/03/2011 בשעה 16:18

  תודה עופר 🙂
  שאלה נוספת איך אני יכולה להוסיף צליל SMS משלי? כמובן שגם כאן בדקתי בהגדרות ובהכל.

 25. דוד
  03/04/2011 בשעה 11:41

  שלום עופר.. יש אולי אפליקציה של נענע 10 לאנדרואיד?? פשוט ראיתי אפליקציה כזאת רק לאייפןן…
  תודה

 26. דפנה
  04/04/2011 בשעה 15:43

  שלום עופר!שמחתי על המדריך ועל ההבנה בצורך תודה!איך ניתן למשוך את אנשי הקשר מחשבון הגוגל לטלפון כדי ליצור קבוצות לשם צילצולים שונים של אנשי הקשר

  1. עופר שפירא
   04/04/2011 בשעה 16:11

   היי דפנה, כנסי להגדרות של רשימת אנשי הקשר, ונסי למצוא את האפשרות להצגת אנשי הקשר מחשבון גוגל. לאחר מכן, תוכלי לקבוע צלצולים לכל איש קשר שתרצי.
   זו פעולה ששייכת למכשיר, לא לחשבון גוגל.

 27. דוקטור פוליש
  09/04/2011 בשעה 15:39

  תודה מדריך נפלא
  רצתי רק לדעת לגבי הסימולים בראש המסך לדוגמה הסימול של טלפון עם זיגזגים בצדדים ושוב תודה

  1. עופר שפירא
   09/04/2011 בשעה 21:25

   אם קיבלת חוברת עם המכשיר שלך, בתוכה יש הסברים לכל האיקונים. אם לא – חפש באינטרנט את מדריך ההפעלה של המכשיר שלך. לא ציינת איזה מכשיר זה, לכן אני לא יכול לעזור לך..

 28. eyal260
  11/04/2011 בשעה 22:32

  האפליקציה הכי טובה GOTO !!! מסך נעילה שונה מה SENSE דרך אגב אחללה סקירה אחחשלי :)!!!

 29. אלי
  17/04/2011 בשעה 11:30

  אני מבין שהתקנת רום חדש על המכשיר זה כמו התקנת מערכת הפעלה חדשה ולכן האחריות לא תהיה תקפה יותר. מה לגבי התקנת LAUNCHER? זה אמור לעשות בעיות עם האחריות או שזה רק ממשק גרפי שונה ולכן לא אמורה להיות בעיה.
  תודה

 30. דני
  03/05/2011 בשעה 00:31

  כל הכבוד לך עופר על המידע והמענים הפרקטים לכל המשתמשים שפונים לאתר. מידע שימושי מאד! ישר כוח!!
  בתור אחד שעבר ממכשיר WM של HTC למכשיר גלקסי אס, אני עדיין מתוסכל מכמה פעולות "בסיסיות" שאינני מצליח לעשות, למשל להעתיק מספר טלפון שמופיע בהערות של איש קשר ולחייג אותו. בזמן תצוגה של השדות באנשי קשר, אי אפשר לסמן אותם, חייבים לעבור לעריכה, ואז קשה לסמן רק את המספר מבלי לתפוס עוד טקסט נילווה.
  יש לזה פתרון (התקנת אפליקציה או ויזיט מתאימים או צורת שימוש שפיספסתי) או שאני תקוע?
  שוב תודה לך מראש על המענה.

  1. עופר שפירא
   03/05/2011 בשעה 09:57

   השאלה היא למה אתה שומר מספרי טלפון בהערות של אנשי קשר? יש כל כך הרבה שדות לשמירת מספרים, תשתמש בהן, ואז כשתרצה לחייג – הוא יציג לך את הרשימה לבחור ממנה.

 31. ליהיא
  03/05/2011 בשעה 15:08

  עופר, תודה על האתר והמדריך-נעזרתי בו רבות.
  התוכל להסביר איך אוכל לסנכרן את יומן ה-outlook שלי במחשב עם יומן ה-Galaxy S שלי? תכנת Samsung kies לא עובדת חלק…
  תודה תודה !!!

  1. עופר שפירא
   03/05/2011 בשעה 18:02

   היי ליהיא, ממליץ לך לשאול בפורום של גלקסי S, יש שם חכמים ממני שידעו להסביר לך על הנושא.

 32. דני
  05/05/2011 בשעה 18:39

  עופר , תודה על המענה המהיר. הסיבה שאני שומר את הטלפונים בהערות היא שבהרבה מקרים מספרם רב מהשדות הקימים באיש קשר רגיל וכן הפרטים המזהים של כל מספר ארוכים מכדי להכניסם לשם או להסבר ליד שדה מספר (למשל רשימת הטלפונים של הרופאים, האחיות ואנשי ביטוח לאומי שמטפלים באימי- רשימה של 15 מספרים)
  לא נראה לי שיש מצב שכולם יכנסו.
  ממש מוזר לי שאי אפשר לסמן טקסט/מספר בתוך ההערות ולהעתיק אותו לשדה החיוג בטלפון.דבר כל כך טריוויאלי של העתק/הדבק בחלונות מובייל, או בסימביאן שהן מערכות הרבה יותר מפגרות…
  מאד מקווה שיש לזה פתרון באנדרויד.
  אגב, יש לי כמה מאות אנשי קשר עם מספרים ולינקים שונים בהערות שלהעביר את כולם לשדות אחרים כפי שאתה מציע.

  אנסה כפי שהצעת ליהיא להכנס לפורום של גלקסי S אולי שם יש פתרון…
  שוב תודה מראש.

 33. ליעד
  09/05/2011 בשעה 16:32

  עופר – תותח ! כל הכבוד.

  יש לי סמסונג גלקסי S
  1 – איך מעבירים קבצים מהמחשב לטלפון וההפך?
  כאשר אני מחבר את הטלפון למחשב מוצגת לי שאלה: בחר מצב USB:
  samsung kies
  נגן המדיה
  זיכרון נייד

  התקנתי את ה kies וזה פשוט נורא. חרא של תוכנה שכול פעם נתקעת ולא מעבירה קבצים.

  2- איך ניתן למחוק את כול אנשי הקשר המופיעים בזכרון הטלפון. יש לי שם ממש בלגן (סינכרון של אנשי הקשר מהסים, מהטלפון, מהגימייל ומהאטלוק הארגוני) את האנשים מהסים מחקתי באמצעות טלפון אחר.
  זה משגע כי בכול מיני אופציות (למשל ביצירת קבוצות, בשליחת הודעות…) זה פותח את כול אנשי הקשר ולמרות שבהגדרות התצוגה מסומנים רק אנשי הקשר הארגוני.

  תודה

  1. עופר שפירא
   09/05/2011 בשעה 16:37

   היי ליעד,
   1. כדי להעביר קבצים מהמחשב לטלפון ולהיפך, אתה צריך לבחור ב-זכרון נייד. אפילו כדאי שתשים אותו באופן קבוע, ואל תשתמש בתוכנות גרועות כמו KIES. אני חושב שאתה צריך להפעיל גם את אפשרות usb debugging, לא בטוח בזה, אצלי זה תמיד דולק.
   בכל מקרה, אחרי שסימנת את זה, כשתחבר את המכשיר למחשב, תצטרך להוריד את ה"וילון" ולבחור ב"mount usb" או הודעה בסגנון של – חבר את המכשיר למחשב.
   ברגע שתעשה את זה, אחרי כמה שניות תראה כונן נוסף במחשב – זה המכשיר שלך.

   2. לגבי אנשי הקשר במכשיר, כנס לאפליקציית אנשי הקשר, ובתפריט תבחר באפשרויות, ושם תבחר מה אתה רוצה לראות: רק אנשי קשר עם מספר טלפון, רק אנשי קשר מהסים, או מחשבון הגוגל, וכו'.
   יש לך לסמן V ליד כל קבוצה שאתה רוצה.
   בכל מקרה אני משתמש באפליקציית DIALERONE, ומחייג את השם שאני מחפש לפי האותיות שלו, אז לא משנה לי מי יש לי וכמה יש לי ברשימת אנשי הקשר, אני אף פעם לא נכנס לשם..

 34. ליעד
  09/05/2011 בשעה 16:57

  ואוו אתה מהיר אחי.

  1 – אכן בחרתי זיכרון נייד ואז "בחר להעתיק קבצים למחשב או ממנו"
  ואז "טען"
  המחשב פותח לבד איזה חלון כזה של AUTO PLAY מחפש מחפש ונסגר.
  מופיעים 2 כוננים נוספים במחשב שלי אבל כשאני מנסה לפתוח אותם הוא כותב לי:
  the request could not be performed because of an I/Odevice error

  2 – אני מכיר את האפשרות של שינוי תצוגת אנשי הקשר אבל כשמנסים למשל לבנות קבוצות באנשי הקשר זה מציג את כולם בכל מקרה ואין אפשרות לדעת האם זה מייל או טלפון או מה

  תודה

 35. בתאל
  16/05/2011 בשעה 18:39

  היי עופר, הכתבה מעולה, כמו שאמרו כבר לפניי כאן!

  יש לי שאלה חשובה נורא,
  אני מחפשת המון ברשת איזה אנדרואיד לקנות.
  אני נורא רוצה את מכשיר "סוני אריקסון אקספיריה X10" אבל אני לא מוצאת עליו תגובות רבות!!
  (חשבתי על גלקסי S אבל פשוט נמאס לי ממנו כי "לכולם יש" , אייפון -אין מצב..)

 36. בתאל
  16/05/2011 בשעה 18:41

  השאלה שלי היא, האם שמעת או שאתה מכיר פרטים על המכשיר עצו?
  לדוגמא-
  האם באמת אין לו רמקולים חיצוניים??
  והאם אי אפשר להגגדיל את המסף עע"י נגיעה, כמו באייפון / גלקסי למשל?

  ועוד ועוד…
  אשמח לתשובה עיניינית

  תודה:)

  1. עופר שפירא
   16/05/2011 בשעה 18:44

   היי בת-אל, אני לא מכיר את הxperia x10, כיוון שהוא לא נפוץ – ומתוך זה את יכולה להשליך גם על האיכות שלו לעומת המתחרים.
   ממליץ לך בחום לקרוא את הסקירה שלי על איזה מכשיר הכי מומלץ.
   אם הייתי במקומך הייתי קונה גלקסי S, שיש לו קהילה עצומה בעברית, והוא באמת מכשיר הדגל (לי יש אחד), או לקנות נקסוס אס, שהוא חדש יותר, ויציב יותר.

   כל המכשירים שיצאו לאחרונה וזמינים לרכישה בארץ לא מוצלחים כמו הגלקסי. וזה מוזר – כי הייתי מצפה שמכשירים שיוצאים אחריו יהיו טובים יותר, אבל זה לא קרה. הנתונים, המעבד, המסך, הכל פחות מוצלח. גם אם זה מגן מפני מים או קופץ על רגל אחת..
   המכשיר הבא שיפתיע אותנו באמת יהיה רק מכשיר עם ליבה כפולה, משהו שלא זמין עדיין בארצנו..

 37. יוני דרור
  18/05/2011 בשעה 10:08

  הי, איך מעבירים אנשי קשר מזיכרון הטלפון ( נוקיה ) לאנדרואיד ?
  יוני

  1. עופר שפירא
   20/05/2011 בשעה 14:24

   הדרך הפשוטה ביותר שאני מכיר, במידה ויש לכם פחות מ250 אנשי קשר, היא להעתיק את כל אנשי הקשר לכרטיס SIM, ואז להכניס אותו למכשיר האנדרואיד.
   אחרי שהכנסתם אותו לאנדרואיד, כנסו לאפליקציית אנשי קשר, לחצו על כפתור התפריט, ובחרו לבצע IMPORT מהכרטיס סים לחשבון גוגל שלכם.
   הפעולה הזו תגרום לכך שלא תצטרכו יותר להעביר אנשי קשר ממכשיר אחד למשנהו, כיוון שכולם יישמרו לכם בחשבון GMAIL שלכם. גם אם תחליפו מכשיר עם סים חדש לגמרי, ברגע שתתחברו עם המשתמש שלכם – אנשי הקשר ייטענו חזרה.
   וזו המהפיכה האמיתית של אנדרואיד, שמבדילה בינו לבין הצעצוע המנצנץ בשם אייפון, כאן יש מחשוב ענן בסלולרי, שימוש ברשת כדי לשמור מידע, ולא במכשיר שיכול ללכת לאיבוד.

 38. סימון
  18/05/2011 בשעה 20:32

  עופר שלום הכתבה מעולה ועזרה בכמה פעולות בטלפון המוזר הזה.
  בחודש אפריל הייתי בניו יורק ורכשתי טלפון
  HTC INSPIRE 4G , הטלפון עובד ומחייג ,
  יש לי בעיה עם חיבור האינטרנט דרך סלקום, הם טוענים שהטלפון לא תומך בפס רוחב שלהם,
  רציתי לדעת אם אתה מכיר את הדגם הזה ?
  והאם אתה יכול לעזור בנושא האינטרנט?
  מפני שגם תוכנות ניווט לא יכולה לפעול.
  תודה…

  1. עופר שפירא
   20/05/2011 בשעה 14:21

   היי סימון,
   קודם כל – חברות הסלולר בארץ נבוכות בכל מה שנוגע באנדרואיד, פשוט אין להם מושג לא להם ולא לנציגים על תפעול המכשירים, ובצדק.
   אנדרואיד זו מערכת הפעלה "פתוחה", לטובה (אפשר לקבל אותה חינם ולעשות מה שרוצים), אבל גם לרעה – לגוגל לא איכפת מהמערכת, היא לא מספקת תמיכה, מדריכים, הסברים, או כל דבר אחר.
   היא סומכת על הקהילה שתספק את זה, כי היא לא מרוויחה מאיתנו כלום. וכך יוצא שיוצאים עשרות מכשירים, כל אחד עם השטיקים הקטנים שלו, כולם עובדים על מערכת הפעלה חדשה, ממש כמו וינדוס – עם מאות אפשרויות שלא מכירים, וצריך ללמוד את זה לבד – מפה לאוזן, או ממדריכים ארוכים ברשת (כשיש, עדיין אין מספיק).

   לגבי המכשיר שלך אני לא מכיר אותו, אבל יש פורום שיכול לספק לך תמיכה פה באתר, אתה יכול לשאול שם ויעזרו לך. בדרך כלל זו בעיית הגדרות פשוטה, וכפי שכתבתי – נציגי סלקום לא יוכלו לסייע לך בנושא.
   תשאל בפורום, ושיהיה בהצלחה.

 39. בתאל
  20/05/2011 בשעה 14:10

  היי,
  תודה על המידע.
  הבעיה היחידה שיש לי עם הגלקסי היא שאין לו פלאש במצלמה!!!!!!!
  ולטעמי זה חשוב מאוד.
  ומצד שני לנקסוס S יש מסך לא מושלם, שהבנתי שעדיף לוותר עליו בגלל זה…

  הפלאש חשוב נורא, אך לא מצאתי מכשיר באכן ימצא אותי כמו הגלקסי ובנוסף יהיה לו פלאש..

 40. עמית
  21/05/2011 בשעה 00:35

  שלום, אני משתמש חדש ובור באנדרואידים (אופטימוס 1 עם פרויו) בהתחלה זה היה נחמד, הכנסתי את פרטי חשבון הג׳ימייל שלי והכל מסתנכרן יפה וניתן לצפות במיילים ישירות. אך אז הבנתי שאם המכשיר נופל לידיים זרות אני בצרות. חשבתי למחוק את החשבון אך הדבר כרוך במחיקת כל זכרון המכשיר. שאלתי היא כיצד אני יכול להמנע מחיבור אוטומטי של המכשיר לתיבת הדואר שלי ( למשל ע״י בקשת סיסמא) ובכך להגן על הפרטיות במקרה של אובדן מכשיר? 

  1. עופר שפירא
   21/05/2011 בשעה 10:10

   קודם כל אם מוציאים את הסים אז הסיסמה נמחקת, שנית כל יש המון אפליקציות לנעילת המכשיר – שאם אתה לא יודע את הסיסמה אז רק התקנת רום חדש תאפשר שימוש במכשיר ואז כל המידע נמחק, ושלישית יש אפליקציות לאיתור הטלפון במקרה של אבדןגניבה.. קרא עליהם בפורום או במרקט..

 41. דנה
  18/06/2011 בשעה 13:05

  עופר שלום יש לי פלאפון סוני אריקסון XPERIA 8 וכשאני פותחת את דף המסך מופיעה לי הודעה שכתוב בה מצטערים יישו מסך הבית נעצר באופן בלתי צפוי מה לעשות כדי לתקן בעיה זו??

 42. tGuides » ארכיב » מדריך משתמש לאנדרואיד – טיפים והסברים למשתמשים מתחילים באנדרואיד
  23/06/2011 בשעה 20:35

  […] מדריך זה נכתב ע"י עופר שפירא ממקסימום אנדרואיד […]

 43. רחל
  10/07/2011 בשעה 11:37

  הי – ממש אחלה כתבה. למדתי הרבה – תודה.
  מחפשת פתרון לרשימות ההשמעה. העברתי כרטיס זכרון שעבד נהדר על הנגן של ה – N95 שהיה לי. באנדרואיד שלי (גלקסי אייס)נותרו לי שמות הספריות, וכל השירים מפוזרים לי ברשימה אחת. מה עושים כדי להחזיר לספריות כמו שמסודר בכרטיס?

 44. יאיר
  27/07/2011 בשעה 09:26

  איך אני משדרג את הגלקסי באופן חוקי (מכשיר גלקסי S 2.2 של סלקום)

 45. לילי
  15/08/2011 בשעה 08:38

  איך שומרים את כל ההגדרות, קיצורי הדרך, המסכים וכו' בגלקסי 2 ? (במידה והוא מתקלקל או מאבדים אותו ?

  1. עופר שפירא
   15/08/2011 בשעה 11:04

   תתקין Titanium Backup

 46. איילת
  17/08/2011 בשעה 00:37

  בטעות הוגדר מייל חדש במכשיר שלי והוא היחדי שמופיע בלוח השנה, יש לך מושג איך משנים זאת?
  תודה

 47. דניאל
  17/08/2011 בשעה 00:40

  שאלה לי אליכם מביני האנדרואיד למיניהם..

  לפני מס' ימים קניתי גלקסי 2 ובאמת קרתי פה משפט שסיכם את מה שהרגשתי .. שקיבלתי מכונה עצבנית רק בלי הוראות הפעלה ..

  אני לומד אותו לאט לאט ונתקלתי במשהו שלא נראה לי הגיוני ..

  הייתכן שטלפון כלכך חכם לא יכול להוריד תמונות מהפייבוק ..או מאתר אינטרנט אחר ?!?!?!?!?

  יש לי עוד המון שאלות שלא מצאתי להם תשובות בפורומים אבל בנתיים אני אסתדר

  1. עופר שפירא
   17/08/2011 בשעה 00:45

   כמעט לכל דבר שאין לך פתרון – יש אפליקציה שיכולה לפתור את זה.. ולחלק מהדברים עדיין אין אפליקציות, אבל אתה מוזמן להציע אותן.
   אתה מוזמן לשאול את השאלות בפורום של האתר, שם יעזר לך עם פתרונות..

 48. susufox@gmail.com
  17/08/2011 בשעה 16:25

  בהחלט מדריך מועיל.
  תודה.

 49. תומר
  18/08/2011 בשעה 03:44

  הי עופר
  הייתי באיסלנד וצילמתי מלא תמונות מדהימות בגלאקסי S שלי. לדאבוני, כבל החיבור למחשב אבד ואני לא מצליח להעביר את התתמונות ע"י ה bluetooth. גלה לי מה הדרך הפשוטה לתפעל אותו גם בטלפון וגם במחשב windows 7 ….
  תודה
  תומר

  1. עופר שפירא
   18/08/2011 בשעה 11:15

   היי תומר,
   קודם כל – אם אבד לך הכבל, כנס לאתר EBAY ותזמין לעצמך אחד חדש בדולר כולל משלוח. פשוט תרשום בחיפוש galaxy usb cable ותמצא עשרות כבלים, כשהזולים ביניהם עולים דולר אחד.
   כתבתי פוסט מפורט על נושא המוצרים הנלווים והמחירים שאפשר לרכוש בEBAY כאן: http://iandroid.co.il/forum/topic13615.html

   דבר שני – אני תמיד ממליץ על התקנת DROPBOX, זו תוכנה במחשב שיוצרת לך תיקיה תחת MY DOCUMENTS שבה אתה יכול לשים קבצים – ועותק שלהם נשמר באינטרנט! כלומר כל התיקיה והתוכן שלה מסתנכרנים (מה שנקרא מחשוב-ענן).
   ולמה אני ממליץ על זה? כיוון שאתה יכול לגשת לאותה תיקיה מכל מקום – ממחשבים אחרים (ע"י גלישה לאתר שלהם וכניסה עם היוזר שלך) ועם הפלאפון שלך (ע"י הורדת האפליקציה דרופבוקס).
   אז לאחר שתתקין דרופבוקס, הכנס לגלריית תמונות שלך, או לאפליקציית ניהול קבצים, בחר את התמונות שלך, ושתף אותן – לתיקיית DROPBOX שלך. כך המידע יעבור למחשב בלי מגע כבל, ובדרך הפשוטה ביותר.

   אגב, זו גם הדרך שלי להתקין אפליקציות מהמחשב למכשיר בלי לחבר כבל. אני פשוט זורק את קובץ הAPK לתיקיית הDROPBOX, ונכנס אליה דרך האפליקציה במכשיר.
   וגם הדרך שלי לשתף תמונות וקבצים עם חברים. שם את הקבצים בתיקיית PUBLIC ושולח להם קישור.

   הורדה ומידע נוסף על DROPBOX בקישור הבא: http://iandroid.co.il/forum/topic13615.html

 50. נעם
  22/08/2011 בשעה 08:08

  היי עופר כמובן תודה על הורום המעולה, רציתי לדעת אם יש אפשרות באנדרואיד להוריד ישירות שירים או סרטים מהרשת ולהכניס אותם לזיכרון של המכשיר כדי להשתמש בהם ככל קובץ אחר?
  יעני להוריד שיר בהורדה ישירה ולהכניס אותו לרשימה השמעה שלי?
  תודה

  1. עופר שפירא
   22/08/2011 בשעה 11:32

   הכל קיים באנדרואיד 🙂 בשביל להוריד שירים ישירות חפש בגוגל Tunee. האפליקציה לא מופיעה במרקט. כדי להוריד מיוטיוב יש אפליקציות כאלה חפש במרקט.
   אני ממליץ לך להשתמש בZEDGE כדי לבחור צלילים. הוא מעולה.

 51. לילי
  23/08/2011 בשעה 19:53

  אני לא מצליחה למצוא איך אני רואה שהושארה לי הודעה קולית במענה וגם איך רואים שהתקבלו מיילים ב- GMAIL(מבלי להכנס לבדוק)
  (תודה)

 52. יאיר
  24/08/2011 בשעה 08:46

  שלום, בטעות מחקתי תמונות מהגלריה האם ניתן לשחזר?

  1. עופר שפירא
   24/08/2011 בשעה 11:09

   לא שידוע לי

 53. עדינה
  24/08/2011 בשעה 22:57

  תודה על ההסברים.לי יש גלקסי מיני.יש לי בעיה שהאימייל בעברית, רואים הפוך את המילים.מה אפשר לעשות?
  תודה

 54. מתי
  28/08/2011 בשעה 23:41

  שלום,יש לי xperia 8 בגרסא 2.1 ורציתי לשאול מה אני יכול לעשות על מנת שאוכל להתקין עוד משחקים(הזיכרון הפנימי קטן מאוד)על המכשיר?

 55. עמי
  02/09/2011 בשעה 14:35

  עופר. כתבה מצויינת. תודה רבה.
  שאלותי:
  1. קניתי גלקסי S2 מסלקום. לצורך גישה לדף הבית יש "להזיז" מסך ריק (שמופיע בו רק שעון). האם אפשר להפטר ממנו?
  2. האם אפשר להגדיל את האותיות בכל מקום כולל התפריטים והשמות כך שניתן יהיה להשתמש במכשיר ללא משקפי ראיה.
  תודה מראש

 56. בן
  16/09/2011 בשעה 01:40

  שלום.
  יש לי סוני אריקסון X10 מיני עם אנדרואיד 2.1. אני מעוניין שברשימת אנשי הקשר יוצגו גם מספרי הטלפון. קרה פעם שלחצתי בטעות על מקש כלשהו וראיתי שזה אפשרי. אך המצב חזר לקדמותו.

 57. נדב
  23/09/2011 בשעה 18:30

  תודה רבה על המדריך עופר
  יש לי שאלה בטעות בחרתי בשיחות רגילות בתור ביררת מחדל(במקום שיהיה לי אופציה של ויבר טוקבוקס וסקייפ) איך אני מחזיר את זה?
  ולמה אי אפשר לעשות סכרון עם מייל של ואלה?

 58. simone
  04/10/2011 בשעה 21:59

  שמחתי למצא את האתר שלך. לא קראתי הכל. אני שואלת: מי מכיר את המכשיר סוני אריקסון xperia?
  מה הקשר בין mms לאינטרנט ואיך אפשר לסגור אפשרות גלישה כשיש wi fi ? ולמה אני לא יכולה להוריד אפליקציות באמצעות wi fi?

 59. שחר
  10/10/2011 בשעה 19:17

  הי.. קיבלתי ליום ההולדת פלאפון של LG עם תוכנת המארקט להורדת משחקים,אפליקציות וכו'..
  עכשיו, רשום לי בפלא שם משתמש של מישהו ועלי לכתוב סיסמא על מנת להיכנס למארקט.. איך אני מאפסת את זה ושמה את האימיל והסיסמא שלי ?

  תודה מראש, שחר.

 60. יאיר
  11/10/2011 בשעה 12:35

  כל הכבוג ותודה רבה למדריך המעולה??!?

 61. גיא
  13/10/2011 בשעה 21:21

  וואי מזה תודה רק מקריאה של התגובות הבנתי מלא דברים על הפלא איך להעביר תמונות וזה תודה !!

 62. אמיר
  16/10/2011 בשעה 20:15

  עופר שלום

  האם ה samsung galaxy mini הוא מכשיר אנדרואיד לכל דבר?
  מהן הגבלות שלו בהקשר של אפליקציות?
  תודה

  1. עופר שפירא
   17/10/2011 בשעה 02:30

   היי, הגלקסי מיני הוא גלקסי לכל דבר, פשוט עם מעבד חלש יותר, מה שישליך על דברים קטנים כגון רקע-חי (live wallpaper) שלא יעבוד לדוגמא. אבל פרט לכך אין הגבלות מיוחדות, זה מכשיר אנדרואיד ככל המכשירים.
   תקרא חוות דעת על המכשיר עצמו, לראות אם הנתונים שלו מתאימים לך (גודל מסך, מהירות, מצלמות וכו).

 63. רחל פור
  17/10/2011 בשעה 12:36

  שמתי את הסים שלי חברת פלאפון והאדרואיד לא מזהה אותו זה אנדרואיד עם 2 סימים כשאני מתקשרת הוא כותב השרות אינו זמין כרגע נסה מאוחר יותר מה עושים

 64. dzahava@gmail.com
  17/10/2011 בשעה 20:58

  יישר כוחך על הסקירה המעניינת.
  יש לי שאלה: האם השעון המעורר פועל גם כאשר המכשיר כבוי? מדובר בסמסונג גלקסי i9000
  אם כן, אז כיצד מגדירים אותו? לא הצלחתי. הוא פעל אצלי רק כשהמכשיר היה פתוח. אודה על תשובתך.

 65. עינבר
  24/10/2011 בשעה 17:40

  האם יש תוכנה שמבטלת בגלקסי 2 את הצורך למשוך את הכפתורים אני רוצה ללחוץ על ענה וביטול האם יש משהו כזה

 66. הר
  27/10/2011 בשעה 15:50

  איך מאפסים גלקסי שנתקעה הסיסמא ?

 67. raindog
  27/10/2011 בשעה 16:24

  שלום עופר,
  קודם כל – תודה על המדריך, מצאתי כאן תשובות לשאלות שאפילו לא ידעתי שיש לי 🙂
  יש לי HTC Legend, ושתי שאלות שלא מצאתי עליהן תשובה:
  1. כשאני לוחץ על מקש החיפוש במסך הבית, ומחפש איש קשר, יש כמה אנשי קשר שבאופן עקבי לא נמצאים. לא הצלחתי למצוא חוקיות – אולי הם שמורים בזיכרון הטלפון או בסים, ולא בחשבון הגוגל שלי, כמו רוב אנשי הקשר? אני לא יודע לבדוק את זה.
  2. אתה מכיר אפליקציית גיבוי טובה שמתאימה למכשיר שלי? אני מבין ש-titanium טובה רק למכשירים שהם rooted.
  תודה!

 68. הילה מלכה
  28/10/2011 בשעה 15:41

  מישהו יודע איך אני מנסה את השם מתשתמש במרקט בגלאקסי 2?

 69. מירב
  28/10/2011 בשעה 16:09

  היי, כתבה מצויינת ומאוד מושקעת כל הכבוד. אולי תוכל לעזור לי, אני רוצה להעביר צלצולים/שירים מהמחשב למכשיר ולא מצליחה, איך עושים? אם תוכל להסביר אני אודה לך מאוד!
  תודה ושבת שלום 🙂

 70. טל
  29/10/2011 בשעה 23:09

  איך עוברים במקלדת הפיזית ASUS EEE TAB לאנגלית, מלבד השימוש ב CAPS LOCK?

  תודה טל.;

 71. עידו
  31/10/2011 בשעה 12:05

  עופר,תודה רבה רבה!
  שוב כמובן הצלחת להוציא אותי מהבוץ הסבוך של הבנת האנדרואיד.
  באמת שסחטיין על האתר המושקע,והסיקורים המעניינים!אין עלייך!
  מלך מלך מלך!
  ועכשיו שאלה קטנה:
  יש לי מכשיר גלאקסי אס 2 ומשום מה אני לא מצליח למצוא את התמונות שאני מצלם.ומעבר לכך,כאשר אני נכנס דרך הגלריה יש לי מיליון ואחד דפים נפרדים(לדוגמא,יש לי המון אלבומי מוזיקה מלאים,כולל תמונת האלבום,אז כל תמונה של אלבום זה שם לי ב"תיקיה",דף נפרד בגלריה).עכשיו,השאלה שלי:איפה בפלאפון כל התמונות האלה מאוכסנות?עברתי על כלללל הפלאפון שלי דרך ה"astro" ודרך הקבצים שלי ולא מצאתי את זה.אנא תעזור לי ותושיע אותי!!
  ד"א,בנוסף לזיכרון המכשיר,הכנסתי כרטיס זיכרון של 4 ג'יגה ואני יודע שחלק מהתמונות הם על הכרטיס,וחלק נמצאות על המכשיר אבל אני לא מוצא אף אחת מהן.תודה רבה!
  (נ.ב-ושאלה אחת קטנה אחרונה:האם יש דרך להעביר את כל התמונות,אלה שבגלריה מחולקות לי למלא דפים,להעביר אותם לתיקיה אחת,דף אחד שאני לא יצטרך שעה לזוז ימינה בשביל לראות תמונה מהסוף.)
  אשמח לתשובה!
  תודה רבה 🙂

 72. דניאלה
  02/11/2011 בשעה 13:13

  יש לי מכשיר מסוג גלאקסי 1 ואני עושה צעדים ראשוניים בהכרות,
  אני מקבלת מיילים למכשיר ובכל פעם שנכנס מייל חדש מושמע צליל, כיצד ניתן לבטל את הצליל הזה, עברתי על כל האפשרויות בהגדרות צלילים ולא הצלחתי.
  אודה לעזרתך

 73. עדית
  15/11/2011 בשעה 17:37

  לעופר שלום
  יש לי htc desire ויש לי בעיה שהזכרון הפנימי של המכשיר קטן מידי, שמעתי שיש אפליקציה שבאמצעותה ניתן ליצור מחיצה ע"ג הזכרון הנייד ובכך להגדיל את הraM של הפלאפון
  האם שמעת על זה? האם אתה מכיר את האפליקציה?
  אודה על תשובתך
  בתודה מראש

 74. שלום
  16/11/2011 בשעה 22:41

  המכשיר שלי נתקע על מצב שכשאני מתקשר הוא תמיד מתקשר לי מהסקייפ במקום הפעולה הרגילה. יש לי גלקסי S. איך מחזירים את זה למצב הרגיל?

 75. מיכאל
  04/01/2012 בשעה 16:08

  אופר שלום,
  תודה על העצות השימושיות ומועילות.
  ברשותי סמסונג גלקסי 2 ואני נהנה כל רגע. יש לי רק בעיה אחת. אחרי שרכשתי את המכשיר, חתני הגדיר אותי תחת חשבון משתמש מסוים שתחתיו הוריד כל מיני תוכנות ואני הגדרתי כ-250 אנשי קשר (וגם עדכון אנדרואיד לגרסה 2.3.5). כבר קודם הייתי בגוגל וברצוני להגדיר גם את המכשיר תחת שם האמיתי שבגוגל. החשש שלי שחזרה להגדרות היצרן יחזיר את מכשיר שלי למצב ריק+גרסה ישנה 2.3.5 כפי שקיבלתי אותו מהחברה. בזמנו הורדתי את קובץ העדכון לגרסה החדשה מאתר של סלקום, אך כעת אני לא מצליח למצוא אותו. אודה אם תעזור לי. מה לעשות? בתודה מראש מיכאל.

 76. עמית
  14/01/2012 בשעה 20:31

  אני רוצה לקנות GALAXY ACE . האם יש בו אנדרואיד מרקט ?
  תודה

 77. מאי
  21/01/2012 בשעה 17:45

  יש לי שאלה ,
  קניתי לפני שבוע גלאקסי ace הורדתי כמה אפליקציות והופיע לי בוילון למעלה שהשטח אוזל בטלפון נכנסתי להתראה וזה הראה לי את האפליקציות ששמורות בטלפון ואת אלה שבכרטיס SD נכנסתי לאחת מהאפליקציות ששמורות בטלפון והופיע לי כמו לחצן שאם אני לוחצת הוא מעביר לכרטיס SD הבעיה היא שלא ניתן ללחוץ ואין לי אפשרות להוריד עוד אפליקציות כי מופיעה לי הודעה שהשטח אוזל .
  יש מצב אתה עוזר לי עם זה ?

 78. מינה
  24/01/2012 בשעה 14:35

  איזה מזל שיש בכלל כזה אתר. המקלדת העברית שלי נעלמה ואיני מסוגלת למצוא אותה, הפשרויות המוצגות הן 3 בסינית ואחת אנגלית. התוכל לעזור לי למצוא מה שאבד? תודה

 79. ענבל
  24/01/2012 בשעה 20:54

  היי, האם ניתן לסנכן את הגלקסי מיני עם ה outlook ב PC? אם כן, כיצד? תודה מראש

 80. יאיר
  26/01/2012 בשעה 19:04

  הי למישהו יש מושג איך מוחקים סרטון וידיאו מהגלאקסי 2???

 81. אדוה
  27/01/2012 בשעה 13:49

  יש לי מכשיר נקסוס S, עם עברית פרוצה שהתקינו לי. כשניסיתי להעלות שירים מהמחשב לטלפון בטעות הבן שלי כיבה את כפתור debugging. עכשיו אני לא יכולה להעלות קבצים והתיקייה לא נפתחת לי. מה זה האופציה הזאת ואיך מחזירים אותה. לא מצאתי בהגדרות…
  תודה

 82. מיכל איינאו
  01/02/2012 בשעה 21:37

  שכחתי את הסיסמא ושם המשתמש שלי בגימייל וראבק אני לא יודעת איך למצוא את זה ואני חייבת אותו כי הפלא' ננעל ויש לי אנדרואיד מוטורולה הדק החדש והוא מבקש שם משתמש יענו גימייל וסיסמא !מה אני א ע ש ה !

 83. עדן
  02/02/2012 בשעה 19:21

  שמע יש לי galaxy s wifi 5.0 וקניתי לו כרטיס זיכרון איך אני משתמש בו כיאילו איך אני מתקין עליו משחקים או מעביר בו שירים או קובע בררית מחדל שכל המשחקים יורדו לשם

 84. עופר
  05/02/2012 בשעה 21:22

  אהלן עופר, שאלה: יש לי s2 אני מצלם ב hd מלא ומוריד למחשב ורואה את הסרט בהילוך איטי! עם קול אבל לא מסונכרן! בנוסף לא כל נגן במחשב מנגן את הסרטים. בנוסף לאחר שמצאתי נגן פחות או יותר ניסיתי להעתיק את הסרט לגאלאקסי שוב והוא לא יכול להפעיל אותו בכלל! מה בדיוק קורה פה??????

 85. דליה
  12/02/2012 בשעה 13:49

  היי עופר,יש לי מיני htc שבטיפשות נקנה בארה"ב יש אפשרות להוריד ,להשיג אפילו בתשלום,מקלדת בעברית?כרגע נאלצת לכתוב את כל המסרים באנגלית וזה מקשה מאד.אשמח לעזרתך.תודה

 86. ל
  20/03/2012 בשעה 21:11

  אנשי הקשר שלי מסונכרנים עם הג'ימיילוזה לא נותן לי ליצור עבור הטלפון קבוצות באותו שם כמו הקבוצות בג'ימייל וככה יש לי אנשי קשר ללא קבוצה..איך אפשר לפתור את זה? תודה!

 87. לורן
  20/03/2012 בשעה 22:08

  היי יש לי בעייה בסמסונג גלקסי 1 – הוא לא נותן לי להוסיף לקבוצות של הטלפון קבוצות מסויימות כי הן אותו שם כמו הקבוצות של הג'ימייל וזה מופיע בטלפון. אבל אני רוצה להכניס אנשים מסויימים תחת קבוצה בטלפון לא בג'ימייל. מה לעשות?
  תודה רבה 🙂

 88. אדי שבתאי
  30/03/2012 בשעה 18:48

  שלום עופר רחשתי HTC דיזייר מחבר והמרקט מחוק איך אפשר להחזיר אותו לפעולה אם בכלל מבקש את עזרתך המיקצועית

 89. גיל
  31/03/2012 בשעה 13:03

  שלום עופר!
  כתבה מעולה.
  יש לי "HTC LEGEND"
  כשאני מוריד משהו מהמרקט הוא אומר לי שהוא תופס מקום על הכרטיס זיכרון ובעצם זה לא,זה תופס מקום רק מהזיכרון פלאפון ואז אני לא יכול להוריד עוד דברים(נגמר לי המקום), וכך נשארים לי 7 ג'יגה בבזבוז.
  אשמח לעזרתך !

 90. שיר
  31/03/2012 בשעה 18:39

  עופר אודה לעזרתך הבהולה במכשיר HTC
  בהגדרות של ההודעות לגבי מולטימדיה בסעיפים שם יש " אישור קריאה"
  הוא הפסיק לתת לי אישור קריאה וב"מצב" הוא אומר "ממתין " במקום נקרא למרות שהאנשים קראו את ההודעה הוא לא נותן אישור ולי זה חשוב מאד שינתן קריאה על הודעה שאני שולח בעיקר מולטימדיה
  אודה לעזרתך

 91. איתי
  03/04/2012 בשעה 18:53

  הי עופר רציתי לדעת איך עושים שהמסך יזוז בצורות תודה

 92. עפרה
  13/04/2012 בשעה 21:31

  היי עופר, אולי אתה תדע מה מקור הבעיה העולמית של שגיאה מספר 921 שלא נותנת להוריד מפליי מרקט?… יש לי סלולרי גלקסי נוט חדש ,הכל פועל נפלא רק הדבר הזה שאי אפשר להוריד מהפליי מרקט…..מבאס לגמרי…. הבנתי שהבעיה עולמית.

 93. דניאלה
  18/04/2012 בשעה 10:09

  היי,

  יש לי גלקסי 2 חדש. נתתי לכמה אנשי קשר חשובים אצלי צלצולים משלהם אולם כשהאדם מתקשר, הצלצול הוא הצלצול הכללי של הטלפון למרות שבכרטיס האיש קשר כן מוגדר ושמור לו הצלצול שבחרתי.

  חיפשתי באתרים איך לסדר את זה או מה הבעיה ומסתבר שלאף אחד זה לא קרה.
  אודה מאוד לעזרתך בנושא.

 94. דוד
  18/04/2012 בשעה 12:54

  שלום עופר. ברשותי Galaxy S II ולאחרונה שדרגתי לאנדרואיד 4. בשורה העליונה בכל מסך מוצג השעון, מצב הסוללה, גם שלושה קוים אנכיים היוצרים מעין משולש ישר זוית. הקוים הללו תמיד אפורים. שאלתי מתי הם פעילים ? אשמח לעזרתך. תודה.

 95. עומר
  20/04/2012 בשעה 11:55

  עופר שלום,
  אני לא מצליח להגדיר את המייל הארגוני באסוס טרנספורמר.

 96. עומר
  20/04/2012 בשעה 11:58

  המשך: הבנתי שזו אמורה פעולה פשוטה אך עם זאת אני לא מצליח. אודה לך על עזרתך. בברכה, עומר

 97. ריקי
  22/04/2012 בשעה 18:07

  עופר שלום. תודה על המדריך המעולה.
  יש לי נקסוס S ואחרי שדרוג ל-4.0.4 כאני מתקשרת המספר מופיע כחסוי. בפלאפון טוענים שזו הגדרה של המכשיר, אבל אני לא מוצאת איפה מגדירים את זה. אולי אתה יודע?
  תודה

 98. לימור
  29/04/2012 בשעה 17:33

  היי,מקווה שיהיה כאן משהו שיוכל לעזור לי.קבלתי מיני גלקסי ויש לי איתו בעיה. שמרתי בו את הססמא שלי של חשבון gmail בצאט של talk ועכשיו מחקתי את החשבון הזה ופתחתי אחר אבל הססמא של החשבון השני נשארה בצאט talk וכל הזמן קופצים לי התראות להזין את הססמא.אני בטוחה בססמא אבל אולי בגלל שהחשבון נמחק הוא כותב לי שזה טעות.מה עושים?
  תודה רבה.

 99. אורי
  01/06/2012 בשעה 07:55

  עופר שלום
  יש לי מכשיר מוטרולה דיפיי, וכשאני מנסה לפתוח את הג'ימייל אני מקבל הודעת שגיאה
  " מצטערים! היישום gmail ( תהליך com.google.android.gm) הופסק באורן בלתי צפוי. נא נסה שוב. אלץ סגירה
  מה עלי לעשות
  תודה
  אורי

 100. מדריך משתמש לאנדרואיד – טיפים והסברים למשתמשים מתחילים באנדרואיד « tGuides
  06/06/2012 בשעה 22:20

  […] מדריך זה נכתב ע"י עופר שפירא ממקסימום אנדרואיד תגים: android, HTC, samsung, אנדרואיד, אנדרויד, אפליקציות, סמסונג Did you enjoy this article? Share it! […]

 101. איתן
  11/06/2012 בשעה 23:00

  האם קיים מדריך למשתמש באנדרואיד 4 עבור מי שמכיר רק את ה IOS5

 102. אמיר
  03/07/2012 בשעה 19:30

  שלום, כיצד מסנכרנים אנשי קשר מה-OUTLOOK במחשב לנייד Motorola Razr XT910? , תודה.

 103. הרצל רפאל
  03/07/2012 בשעה 23:08

  מהי האפלקציה שבעצמאותה ניתן להציג את הפגישה הנוכחית על מסך הגלקסי 2 מלוח הפגישות.

 104. ישראל אללוף
  22/07/2012 בשעה 01:23

  היי יש לי מכשיר מדגם GT-I5500 של סמסונג אני לא כל כך מצליח להבין איך ניתן לבדוק האם הגירסא שלי היא הכי עדכנית,התחברתי לאתר של כותב התוכנה cyanogen mod ולדאבוני המכשיר שלי כבר לא מופיע באתר.
  הסיבה שאני מחפש את זה הינה שכל קובץ MP3 שאני מעתיק למכשיר דרך כרטיס ה-SD פשוט משנה את שמו לג'יבריש.האם תוכל לסייע לי.?

 105. שמואל
  29/07/2012 בשעה 06:19

  למה האפליקציית פייסבוק שלי לא נפתחת אפילו שאני כותב את המייל והקוד הנכון זה כותב לי משהו באנגלית על המייל?

 106. שרון
  16/08/2012 בשעה 12:47

  עופר, אתה כזה מסודר ומאורגן ובקיא, ובטוח יש לך תשובה לשאלה הבאה: איך אני מגדירה שכל הגלריה שלי תהיה על הכרטיס SD שלי במקום על זכרון הטלפון?
  אני מקבלת הודעת שגיאה כבר יומיים על כך שזכרון הטלפון שלי מלא. התחלתי למחוק הודעות (גם סמסים וגם ווטסאפים, ששניהם יושבים על הטלפון ולא על הכרטיס), אבל מה עוד אפשר לעשות?
  תודה רבה מראש!
  שרון

 107. אחינועם
  27/08/2012 בשעה 17:49

  איך אני משחזרת פל'א סמסונג גלקסי i5500 אם אפשר לענות מהר בבקשה ….תודה רבה =)

 108. חן
  30/08/2012 בשעה 01:04

  היי עופר…בטעות מחקתי סרטון שאני צריך יש מצב לשחזר אותו? לא עשיתי גיבוי במחשב

 109. לוי משה
  02/09/2012 בשעה 17:55

  שלום לכם.
  יש לי אנדרואיד של מוטורולה מסוג אטריקס 2. יש מספר דברים לא טובים. אין אפשרות להכניס יום הולדת, יום נישואין לאיש בספר הטלפון. אם לא מכניסים יום הולדת כמובן שהתאריך לא מתעדכן בלוח השנה.
  האימלים לא מתעדכנים במכשיר כאשר אתה מוחק אותן במחשב, הם תמיד נשארים במכשיר עד שמוחקים אותן גם שם.
  בחיפוש אנשים בספר הטלפונים אם רושמים שם מלא הפלא רושם שזה אדם חדש, אם רושמים חלק מהשם הוא מזהה אותו ביחד עם הרבה אנשים דומים.
  אשמח לדעת באם ניתן להוריד ספר טלפונים אחר שיכלול את הכל כמו בסמסונג.

 110. מיכל רווח
  11/09/2014 בשעה 00:44

  קניתי כרטיס זיכרון למכשיר נוט 2, רוב התמונות שאני מצלמת והן שמורות על הכרטיס נמחקות אחרי כמה ימים ואני מוצרת אותן בפייסבוק , אומנם הן לא מתפרסמות לרוב אלא רק אני יכולה לראות אותן…אני מעוניינת שהן לא יעלו לפייס אלא יישמרו לי בטלפון כך שאוכל לראות אותן..מה עליי לעשות?

  1. רעי
   01/10/2014 בשעה 14:23

   שלום, רכשתי לא מזמן galaxy 5s ואני לא מצליח לסנכרן את אנשי הקשר שבמכשיר עם הפרטים שלהם מהפייסבוק. האם תוכל להסביר יותר מפורט למכשיר בבקשה?

 111. שרי
  12/10/2014 בשעה 19:33

  היי, יש לי גלאקסי 2 ולא מזמן הופיעה לי התראה שבה כתוב: "שטח האחסון בטלפון הולך ואוזל".
  אני לא יכולה להוריד אפליקציות או לעדכן אותן וזה ממש מעצבן. מה שמוזר הוא שכן יש לי שטח אחסון בטלפון כדי להוריד ולעדכן את מה שאני רוצה, אך בכל פעם כשאני מנסה להוריד אפליקציה או לעדכן אפליקציה – כתוב לי שאין מספיק שטח אחסון בטלפון.
  פיניתי המון שטח בטלפון ויש לי מספיק שטח כדי להוריד את מה שאני רוצה.
  איך אוכל להעלים את הסימן שכתוב שאין לי שטח בטלפון? איך אוכל להוריד שוב אפליקציות לטלפון שלי?

 112. סתיו
  23/10/2014 בשעה 17:02

  שלום,
  קניתי לפני חודשיים את המכשיר lg l70 .
  אני רוצה להוריד אפליקציה מסוימת בגודל 1.19 ג'יגה והטלפון כתב לי שאין מספיק שטח אחסון.
  הלכתי לקנות כרטיס זכרון 16 ג'יגה, שמתי אותו בטלפון, והמכשיר עדיין כותב לי שאין מספיק שטח בכדי להוריד את האפליקציה.
  מה עליי לעשות?

 113. יאיר
  09/11/2014 בשעה 13:07

  עופר שלום
  יש לי מכשיר סמסונג גלקסי S7562
  יש לי בעייה מוזרה – אני מצלם תמונה כל שהי במצלמה, מנסה לשמור אותה על כרטיס הזיכרון ואני מקבל הערה שלא ניתן לשמור על כרטיס הזיכרון כי אין דיי שטח פנוי ושיש למחוק קבצים מהדיסק. בפועל מדובר על מיקרו SD של 8GB עם כ-5 GB פנויים. דרך המחשב אני מצליח להעתיק ולקרוא קבצים בלי שום בעייה. רק הפונקציה הזאת עושה לי בעיות.

  תוכל לסייע לי.
  אני זמין גם במייל yair.drachsler@gmail.com

 114. איה
  19/11/2014 בשעה 19:56

  היי, אני עשיתי סיסמא ושכחתי אותה ואני עכשיו צריכה לאפס את הטלפון. האם יימחקו לי התמונות מהוואטאפ

  1. עופר
   03/01/2015 בשעה 04:22

   היי איה
   תחברי את הטלפון למחשב ותגבי אליו את התיקיות DCIM (תמונות) ו- WHATSAPP. אחרי האיפוס,תחזירי אותן.
   אם יש לך כרטיס זיכרון חיצוני,אפשר לגבות לשם או שייתכן והן שם מלכתחילה ואז אין צורך בגיבוי בכלל.ליתר בטחון תבדקי בזכרון המכשיר אם יש DCIM. אם כן,תעתיקי אותה לתוך DCIM שבכרטיס החיצוני.
   במהלך האיפוס שום דבר לא נמחק מהזיכרון החיצוני אבל שוב,ליתר בטחון,רצוי לשלוף אותו החוצה לפני האיפוס.
   בהצלחה.

 115. רן
  29/11/2014 בשעה 11:07

  אני רוצה לעשות את הדבר הכי פשוט. לשים אייקונים על המסך הראשי של אנשי קשר שברגע שאני לוחץ עליהם הטלפון יתקשר לאותו איש קשר. אפשר?

 116. אפרת
  01/12/2014 בשעה 20:00

  לא מצליחה לפתוח קבצי WORD או PDF מתוך הנייד (גלאקסי 3) בעבר יכולתי ופתאום לא מצליחה.
  הקובץ נראה כאילו יורד אבל לא מתקדם לשום מקום…
  אשמח אם תוכל לעזור לי.
  תודה רבה

 117. dana
  03/12/2014 בשעה 17:19

  הי יש לי מכשיר lg g2 ונעלמה לי המקלדת של המכשיר.

 118. אבי משולם
  08/12/2014 בשעה 11:35

  שלום
  מכשיר ה ACE גלקסי שלי מצלם וידאו בלי סאונד. איך אפשר לסדר את זה?

 119. אורית
  11/12/2014 בשעה 13:35

  שלום,
  שאלה לי: בכל קבלת שיחה/ הודעה במהלך הצלצול הטלפון אומר לי את שם המתקשר/ שם שולח ההודעה. איך ניתן לבטל את זה?

 120. carmit
  28/12/2014 בשעה 15:57

  שלום
  קיבלתי מהעבודה מכשיר LG
  (לפני כן הייתי שנתיים עם גלקסי s3)

  שאלה:
  כל sms שאני מקבלת נכנס לי לתיבת המיילים (אאוטלוק- וכמובן שהמכשיר מסונכרן עם המיילים של המחשב הנייח)
  אבל מה פתאום SMS שלא מעט מהם בנושאים פרטיים נכנסים לי לאאוטלוק??
  ניסיתי לבטל את זה בהגדרות של המכשיר / של "הודעות" ושל האאוטלוק – ללא הצלחה…

  אשמח לעזרה
  תודה

 121. ליז
  29/12/2014 בשעה 09:22

  היי,רציתי לדעת איך אני מחזירה את האייקון של הגי.פי.אס לסרגל הכלים?
  תודה

 122. אריאל
  02/01/2015 בשעה 01:35

  ישש לי קוד של ררשת אלחוטית שאני גולש איתה דרך הסמרטפון קניתי חדש ולא זוכר את הסיסמה זה על השכן וכדו איך אני יכול להגיע לקוד וויפאי שאני גולש דרכו בפלאפון הישן כדי לעדכן אותו בחדש

 123. אדוה קליין
  21/01/2015 בשעה 07:25

  היי עופר
  יש לי lg מיני 2 איך מגדירים צלצול שונה לכל איש קשר

 124. נתנאלה
  04/02/2015 בשעה 21:36

  היי עופר יש לי note 3 והילדה שלי נגעה במשהו ונעלמה לי האפשרות להחליק את לוח ההתראות…
  אודה לך אם תעזור לי לפתור את הבעיה.
  תודה רבה נתנאלה.

 125. עומר
  05/02/2015 בשעה 16:51

  היי יש לי G SMART והוא ננעל לי ואני לא יודע את הסיסמא מה לעשות?

 126. סרג'יו אורנשטיין
  14/02/2015 בשעה 16:05

  יש לי S4 LTE חדש (חודשיים).
  הכפתור מחק הודעות ממסך הבית נעלם!!
  למחוק הודעות, צריך לעבור אחת – אחת.
  מישו יכול לעזור, בכדי להחזיר את הכפתור? (בלי איפוס המכשיר).

 127. Nati
  27/02/2015 בשעה 14:34

  איך אני משחרר את המייל שלי אחרי שניסיתי לעשות העתק הדבק לתמונות מתוך הנייד למייל.
  כרגע שאני מנסה להיכנס למייל הוא זורק אותי החוצה

 128. מור
  01/03/2015 בשעה 12:13

  משהו הזוי נעלם לי האייקון של ההודעות אסמס.
  וגם כשמנתקים שיחה יש כזה להוסיף לאנשי קשר להתקשר שוב או לשלוח אסמס ושאני לוחצת על הלשלוח אסמס זה מציעה רק את הוצאפ.
  ובדקתי בהגדרות.. המצב חסימה לא פועל

 129. נעמה
  06/03/2015 בשעה 01:56

  יש לי LG G2 ונעלמה לי המקלדת. כל הזמן עולה לי ההודעה "מקלדת LG הופסק" אני נכנסת להגדו ומקלדת מסומנת בוי אבל דהוי כזה.
  מה עושים?

  1. איילת
   09/05/2015 בשעה 20:26

   היי נעמה
   האם הצלחת לפתור את הבעיה?נתקלתי בבעיה דומה אצלי….

   1. נעמי
    08/06/2015 בשעה 09:28

    היי איילת ונעמה , ושלום וברכה עופר, נתקלתי באותה בעיה עם מכשיר LG L70 . המקלדת הפסיקה וכל דקה קופץ חלון " מקלדת LG הופסק". יש לכם פתרון ? פליזזז זה דחוף!

 130. תמי
  19/03/2015 בשעה 08:32

  בוקר טוב
  פוסט מעניין ועוזר מאד
  עדיין לא ברור … יש לי גלקסי s5
  כשאני שומעת מוזיקה ולוחצת על המקש האמצעי כדי לעבור לוויז המוזיקה מפסיקה .
  ניסיתי להעביר את אפליקצית הוויז לריבוי חלונות כדי שאוכל להפעיל את שניהם יחד ולא הצלחתי ..
  אודה לעזרתך
  יום טוב

 131. איתי
  26/03/2015 בשעה 12:21

  שלום לכולם מחקתי איזה אפליקציה ואני לא מצליח לפתוח קבצי וידאו שנמצאים בגלריה של המכשיר אם מישהו יכול לעזור אני אשמח

 132. aviel
  29/03/2015 בשעה 17:01

  התקנתי אפליקציה בגלקסי S5 והתפריט באנגלית יצא הפוך, מה ניתן לעשות?

  בתודה

 133. adit
  14/04/2015 בשעה 23:49

  הי רכשתי לאחרונה note 4 ויומן לוח השנה מופיע בתצוגה חודשית עם נקודה המציינת פגישה ואני לא מוצאת אף דרך בהגדרות לשנות לתצוגה שמציגה את הפגישות במקום נקודות. אני לא משתמשת ביומן גוגל או ג'ימייל כי חולקת יומן פגישות עם מזכירה. איך משנים את פורמט התצוגה של לוח השנה?

  1. רבקה
   29/04/2015 בשעה 16:51

   הי שאלה קטנה איך אפשר לסדר את האפליקציות בגלקסי מיני 3 לפי נושאים בתוך התפריט זה מפריעה לי שזה מבולגן למשל לחברתי וכו אשמח לתשובה(:

 134. נעמי
  08/06/2015 בשעה 09:33

  היי עופר , יש לי מכשיר LG L70 והמקלדת הפסיקה לעבוד וכל הזמן קופץ חלון " מקלדת LG הופסק" . מה לעשות?

 135. נירה
  12/06/2015 בשעה 10:29

  שלום, האם מישהו נתקל בבעיה הבאה, בסמסונג גלקסי 3: פתאום אי אפשר לחייג מספר המתחיל ב- 04- (אני גרה ב- 04) , ליתר אזורי החיוג אין בעיה לחייג. כאשר מנסים: רושם 04 וזהו, אי אפשר להמשיך. יציאה נותנת את ההערה: אנשי קשר עוצר. כבר הייתי במעבדה ואיפסנו את המכשיר לגמרי. לאחר איפוס אפשר היה לחייג 04, אבל הבעיה חזרה לאחר התקנת המייל מחדש. תודה! נירה

 136. ליאור
  10/07/2015 בשעה 14:26

  שלום עופר,
  יש לי נקסוס 4 ועכשיו ניסיתי להיכנס לוואטסאפ ורשום שאני צריכה לעדכן אותה. הבעיה היא שנכנסתי לגוגל סטור לעדכן את הוואטסאפ ורשום שם שצריך לאמת את חשבון הgoogle. אני לא מבינה מה זה אומר.
  זה ממש דחוף אני לא יכולה להשתמש בוואטסאפ בנתיים.
  בבקשה תענה לי
  תודה

 137. משה
  27/07/2015 בשעה 21:11

  שלום עופר ,
  ברשותי מכשיר LENOVO A396 וגירסת האנדרואיד שלו היא 2.3.5
  שאלתי היא היא ישנה גירסא טובה ממנה התואמת למכשיר זה ואם כן היכן אוכל למוצאה וכיצד להתקינה
  בתודה מראש

 138. edenoved4
  06/08/2015 בשעה 08:33

  אזרה דחופה יש לי מכשיר HTC אתמול פתאום נמחקו לי כל התמונות והסרטונים שהיו לי אין לי כלום . מה אני עושה?

 139. Tomer
  12/04/2017 בשעה 11:53

  מה עושים כאשר יש לי תמונות בטלפון שהעברתי מטלפון קודם וחלק מהתמונות כשאני לוחץ עליהם נטענות וזה לא נותן לי לראות אותם או להפעיל את הסרטון..

השאר תגובה