איזה מכשיר אנדרואיד הכי טוב? סקירה בעבור המתלבטים


פורסם ב 03/02/2011 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

02/10/2012 עדכון פוסט:

רכשתי את המכשיר סמסונג גלקסי S2 ולדעתי הוא המכשיר הכי מוצלח לאנדרואיד כיום.  כתבתי על כך במאמר הבא:

http://iandroid.co.il/maximum-android/2011/10/04/

20/08/2011 עדכון לפוסט:

ידוע שעולם האנדרואיד מתקדם ומיירט את עצמו בלחץ אטמוספרי קדימה, ולכן גם מאמרים שכותבים עליו מקבלים עם הזמן סימני התיישנות ועובש, ונהים פחות רלוונטים.

לאחרונה יצאו מספר מכשירים חדשים לשוק, בעלי ליבה כפולה, מסכים גדולים יותר, ויכולות מרשימות יותר.   המאמר הנוכחי מסקר את כל המכשירים שיצאו עד נקסוס S, ולפני דור הליבה הכפולה.

אעיר רק כי אפשר לשים לב לכך שחברת HTC שהתחילה את מהפך האנדרואיד בעולם עם המכשירים המדהימים שלה עשתה טעות חמורה ביותר עם הקצאת הזכרון הזעיר לאפליקציות ובכך נשארה מאחור, והחברה המובילה כיום בחומרה ומכשירים תומכי אנדרואיד היא סמסונג, ומכשיר הדגל שלה גלקסי S2 הוא חלומו של כל אנדרואיד – מכשיר שלמד את השטח על חשבון אחיו הצעיר GALAXY S ותיקן את כל הבעיות והחסרונות שלו. פשוט יצירת מופת:

מהירות התגובה, מערכת הקבצים התקינה, שקע הטעינה מלמטה, המסך העצום, הדקיקות המהפנטת והבלתי נתפסת, המצלמות מקדימה ומאחורה, ורמת הקרינה הזערורית שמשאירה את האייפון הרחק הרחק מאחור.

אז אני באמת מוריד כובע לסמסונג, חברה שמקשיבה ללקוחות, וידעה לייצר את המכשיר שלדעתי כיום נחשב המוצלח ביותר – Samsung Galaxy S2

הפוסט המקורי:

התחדשתי לפני זמן מה בסמסונג גלקסי S חדש, אחרי שתקופה ארוכה היה לי נקסוס-1 – מכשיר הדגל של גוגל.
בתור משתמש אנדרואיד ישר הרגשתי בבית, וזה באמת משהו מדהים בעולם האנדרואידי, התחושה הביתית בכל מכשיר שמריץ את מערכת ההפעלה הזו. מרגע שיש לך מכשיר עם אנדרואיד, אתה תסתדר עם כל מכשיר אחר מאותה משפחה.

אז לגבי האם אנדרואיד או לא, מי שפספס את הפוסט שלי על הנושא, מוזמן לחזור כמה פוסטים אחורה ולקרוא למה אני חושב שעדיף אנדרואיד על אייפון, כאשר אני משתדל לא להחמיא יותר מידי למערכת ההפעלה האנדרואידית שעדיין בחיתוליה, ולא לרדת על אייפון שכבודו במקומו כהמכשיר שהביא את המהפיכה הסמארטפונית.  בנינו – מי שמחפש מסך מגע שזז חלק, שיקח אייפון. מי שמחפש קצת מעבר לזה, נמצא במקום הנכון.
אמנם אנחנו בבלוג שמדבר אנדרואידית שוטף, אז הפוסט הנ"ל קצת סובייקטיבי, אבל אני חושב שרכשתי את הזכות להביע את דעתי האישית והעדפותי כיוון ששני סוגי המכשירים היו באמתחתי, אז הדיעה היא מנסיון בפועל.

מי שכבר החליט על אנדרואיד וברור לו שזה מה שהוא רוצה – וכל מה שנשאר לו זה "לבחור את המכשיר שהכי מתאים לו"  – לא מודע לכך שהוא נכנס להתלבטות הכי גדולה בעולם האנדרואידי: איזה מכשיר לקחת?

אז איזה מכשיר סלולרי אנדרואידי הוא הכי מוצלח שיש?

מאז שרכשתי את האנדרואיד, התאהבתי, והתחלתי לדבר עליו – שואלים אותי את השאלה הזו לא מעט.  לכן ישבתי לכתוב את הפוסט הזה.
כמובן שאין לזה תשובה אחת ברורה וודאית, ולהתיימר לקבוע תשובה אחת היא מעשה רדוד וחסר משמעות, אבל כן יש מקום לדבר על מה היתרונות של מכשירים מסויימים לעומת האחרים, ויותר חשוב – מה החסרונות שלהם.   ועל כך בפוסט הנוכחי.

מי שזכה להחזיק מכשיר אנדרואיד בשנה החולפת, בטוח הרגיש את ההבדל בין תחילת 2010 לבין היכן שאנחנו עומדים היום.  השינויים העיקריים היו בכמות האפליקציות במרקט, ובגרסאות יציבות יותר. מאז הגרסה החדשה של המרקט הוא מלא באפליקציות ומשחקים שהופכים את המכשיר ליותר שימושי ויותר חוויתי.

השנה גם זינקה מערכת ההפעלה אנדרואיד למקום הראשון במכירות מכשירי סמארטפון בעולם.  יתכן ובארצנו הנתונים שונים, על ישראל לא מצאתי סטטיסטיקה.

אז אחרי ההקדמה הארוכה, ניגש לתכלס:

גוגל נקסוס וואן 1 Nexus One

הנקסוס הראשון הוא מכשיר הדגל של גוגל, הם ניהלו את פיתוח המכשיר בחברת HTC, והוא באמת זה שהביא את מהפיכת האנדרואיד, בינואר 2010.  עד אליו היו נסיונות פחות מוצלחים (מוטורולה מיילסטון עם המקלדת האמיתית, , HTC HEROHTC MileStoneעם אנדרואיד 1.6, אותם לא אסקר כאן).

יתרונות: המכשיר מגיע עם מסך גדול – יותר גדול גם מאייפון (3.7" לעומת 3.5" באייפון), עם מעבד 1ג'יגה (מקביל לאייפון4), קרינה נמוכה (0.37), מצלמת 5 מגה פיקסל עם פלאש, וכדור גלילה (trackball) אופטי – עם יכולת הבהוב בצבעים שונים כאשר מתקבלת התראה (הודעהמיילוכד').

חסרונות: כאשר השוואתי את הביצועים שלו מול הסמארטפונים החדשים, הרגשתי שהוא איטי יותר מהם, על אף שיש לו את אותו מעבד.  יכול להיות שזה קשור בזכרון הפנימי המאוד נמוך שלו (256M) – מה שגם לא מאפשר להתקין יותר מידי אפליקציות עליו (יש פתרונות לא כל כך מוצלחים של העברת אפליקציות לזכרון הSD, אך זה גורם לויג'טים לא לפעול, ולדברים לזוז אפילו יותר לאט).  מערכת ההפעלה שמגיעה איתו מגיעה עירומה מויג'טים ויכולות שיש בממשקים שמגיעים מהחברות האחרות.
מחלה נוספת ומעצבנת במכשיר היא הכפתורים שלו.  למכשיר יש 4 כפתורי מגע, ומשום מה כדי ללחוץ עליהם צריך ללחוץ מעט מעליהם.  הם לא מגיבים טוב כל כך, ודורשים הסתגלות לתפעול מוצלח.

סיכום: אם אתם לא מחפשים להתקין כל אפליקציה שיוצאת, ומוכנים להתקין רום חדש (גרסת אנדרואיד לא רישמית) עם תיקונים לבעיות איתן מגיע המכשיר – נקסוס1 הוא אחד הטובים שאי פעם יצאו לאנדרואיד.

HTC DESIRE דזייר

חברת HTC  שהוציאה את הנקסוס לפי ההגדרות של גוגל הוציאה גם בעצמה מכשיר עם יכולות ותוספות משלה.
המכשיר, שיצא חודש אחרי נקסוס (פברואר 2010), מגיע עם רום של HTC בשם SENSEUI, ומביא איתו חידושים שגורמים לכל בעל נקסוס קצת לקנא.

יתרונות: ממשק הSENSE מכיל תוספים יחודיים כגון: מסך בית מרשים, אפשרות חיפוש במגירת האפליקציות, סנכרון אנשי הקשר במכשיר עם פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות, וכן ויג'טים יפיפיים לתצוגת אנשי קשר מועדפים, יומן, הודעות SMS, ועוד.   המכשיר מגיע עם טראק-בול אופטי, מה שמקל את התזוזה בעזרתו, אבל ללא אפשרות ההבהוב המוצלחת שיש בנקסוס.   מצלמה 5 מגה עם פלאש, ומסך 3.7 אינץ', כמו הנקסוס.

חסרונות: גם המכשיר הזה מגיע עם מעבד 1 ג'יגה, אך עם זכרון פנימי קטן יחסית לאפליקציות (512M), מה שיוצר מגבלה על כמות אפליקציות שניתן להתקין במכשיר. החסרון הגדול לדעתי במכשיר הוא רמת הקרינה – 1.35.

סיכום: חברת HTC באמת הפתיעה השנה עם המכשירים המוצלחים שלה, המכשירים בנויים בצורה חזקה ונוחה, והתוספות שהם הכניסו לממשק הסנס שלהם העלה את מכשירי האנדרואיד ברמה אחת למעלה בהיבט הנוחות והיופי.  ממכשיר לגיקים ואוהבי טכנולוגיה למכשיר שכבר מגיע מהחנות מרשים ונח להפעלה.
יש כאלה שיתלוננו גם על הכפתורים שלו – כפתורים אמיתיים ולא כפתורי מגע, וזה קצת מוזר שכל המכשיר הוא מגע, והכפתורים הם לא.
לי אישית הפריעה רמת הקרינה הגבוהה בדזייר.

HTC LEGEND לג'נד – האגדה

קחו את הדזייר, שימו אותו במכונת הכביסה על חום גבוה, ותקבלו את הלג'נד.  יחד עם הדזייר חברת HTC  הוציאה את ה"אח הקטן" שלו – מכשיר עם אותו ממשקSENSE  אבל עם נתונים נמוכים יותר: מעבד 600HRZ, רמת קרינה 0.56, ומסך 3.2".

יתרונות: קודם כל חברת סלקום הכניסה את המכשיר לסל המכשירים שלה, מה שאומר לא מעט על המכשיר – הוא באמת מוצלח, וגם אלה שקונים אותו באופן פרטי נהנים מכך שיש תמיכה עברית מלאה למכשיר עם רום מקורי. פרבילגיה שאין בהרבה מכשירים.   המכשיר בנוי מפיסת אלומיניום – מה שאומר שיש לו שלדה חזקה ביותר.  בנוסף למכשיר יש זוית קטנה בסופו – "סנטר", שמאפשר לנו גם בחושך לדעת מתי המכשיר ישר ומתי הוא הפוך.  זה לפחות השימוש היחידי שמצאתי בסנטר.   הכפתורים על גבי המכשיר נעימים ונוחים. וגם הוא מצטייד בטרקבול אופטי.

חסרונות: בדיוק כמו אחיו הגדול, גם הוא מגיע עם זכרון פנימי נמוך ומוגבל (512MB).  המעבד שלו לא מספיק חזק בשביל להריץ אפשרויות סקסיות כגון מסך בית חי (live wallpaper), והמסך שלו קטן יותר מזה של האייפון.

סיכום: אז אם יותר חשוב לכם מכשיר קומפקטי מאשר אפקטים וגודל מסך – זה המכשיר בשבילכם. הוא רץ בצורה חלקה, עם ממשק כיפי, כפתורי לחיצה גדולים ונוחים, ותמיכה מלאה בעברית ישר מהקופסה.

סמסונג גלקסי S

"ואז הגיע הגלקסי..".  המכשיר, שיצא סה"כ חודש אחרי הדזייר, הגיע בגרסאות שונות – עם 3 כפתורים, 4 כפתורים, עם רדיובלי רדיו, עם מצלמה קדמית ובלי, לאירופה, לאמריקה,  ואפילו רמות קרינה שונות.  העיקר שלכל שלושת המכשירים קוראים "גלקסי".    ובוא לא נשכח את הגלקסי הקודם שלהם i7500 שהריץ אנדרואיד ישן ולא נעים לדבר עליו כי הוא היה עדיין בוסר.
דגם הויברנט של גלקסי מגיע ללא מצלמה קדמית, ללא רדיו FM, ועם רמת קרינה גבוהה יותר (0.89). מצד שני הוא מגיע עם ארבעת הכפתורים המוכרים של אנדרואיד, ולא עם שלושה (בi9000 אין כפתור חיפוש).

יתרונות: גלקסי הביא איתו ממשק משלו –TouchWizשבנושאים מסויימים מוצלח יותר מהSENSE  של HTC (כמו למשל הסנכרון עם הרשתות החברתיות), ובנושאים מסויימים פחות (אין חיפוש במגירת האפליקציות).  המכשיר מגיע עם מעבד 1 ג'יגה, וזכרון מובנה של 8-16 ג'יגה, שמתוכם 2 ג'יגה מוקצים לזכרון הפנימי – מה שפותר סוף סוף את בעיית התקנת האפליקציות.   מהתנסות והשוואה בין המכשירים השונים, הגלקסי זז יותר חלק מהאחרים.  דגם i9000 מגיע עם מצלמה קידמית לשיחות וידאו בנוסף למצלמת ה5MP.רמת הקרינה שלו היא הנמוכה בשוק (0.24), המכשיר מגיע עם מסך מרשים של 4", ועל גודל המכשיר מפצה העובי שלו – הוא דק וקל במיוחד! יותר מכל מכשיר אחד שפגשתי.  זה מורגש (או יותר נכון לא מורגש) בכיס, ובהחלט יתרון.  בנוסף, כפתורי המגע שלו בתחתית המכשיר מגיבים כמו שצריך ובלחיצה ראשונה, שלא כמו הנקסוס-1 בו קשה ללחוץ על הכפתורים.

חסרונות:אז אמנם המכשיר זז חלק יותר מהחוויה האישית, אבל זה קורה כל עוד הוא לא קופא. באנגלית קוראים לזה LAG. מידי פעם, בעיקר שכמנסים להפעיל מספר דברים במקביל, המכשיר קופא לכמה שניות.  זה מתסכל מפתיע ודי מעצבן כשזה קורה.   בנוסף, המחלה השניה של המכשיר היא הGPS  שלו.  יש כל מיני תיקונים ל-2 הבעיות, אך הן לא פותרות את זה בצורה חלקה.  אם בנקסוס או בHTC  הGPS  היה ננעל בשניות, בגלקסי לוקח לו קצת זמן להינעל.   חסרון נוסף שאני מצאתי במכשיר הוא המיקום של שקע הטעינה.  אני לא יודע מה הסיבה שהחליטו להעביר את כניסת המטען לחלק העליון (אולי כדי לאפשר גישה נוחה יותר לכפתורי המכשיר).
גם כפתור הנעילה ממוקם באופן תמוה ומוזר בצד המכשיר ולא בחלק העליון, כפי שיש בשאר המכשירים. בנוסף, הכפתור אינו בולט מספיק, ולפעמים לוקח כמה שניות לאתר אותו. יכול להיות שמיקמו אותו כך כדי לפתור את הבעיה שהמכשיר נפתח כאשר מכניסים אותו לכיס המכנסיים, אך השילוב הקטלני של כפתור נעילה בצד וטעינה למעלה גורם לנו להתבלבל כל הזמן ולחפש את כפתור הפתיחה – קשה להבין האם המכשיר ישר או הפוך..
חסרון נוסף שיש במכשיר הוא המחסור בטרקבול.  זה אמנם נראה מיותר למי שמעולם לא התנסה בגולה הזו, אבל התזוזה בין אותיות כשמתבלבלים במילה, ונורת האינדיקציה הן תוספות די מוצלחות ונוחות למכשירים, יש המון אפליקציות שעושות שימוש בתוספות האלה, וחבל שסמסונג הסירו אותן מהמכשיר שלהם.

סיכום: אם לא היו למכשיר את המחלות הנ"ל, אין ספק שהוא היה המכשיר המוצלח ביותר בשוק, כשהוא מביא איתו ממשק נח, מהירות, רמת קרינה הכי נמוכה מכל המכשירים (בדגםi9000), דקות וגודל מסך שסוף סוף מאפשר ללחוץ על האות הנכונה כמעט בלי לטעות במקלדת הוירטואלית.  לא בכדי בעולם נמכרו כבר כ-10 מליון יחידות של המכשיר.   אבל לצערנו, עדיין אין מכשיר מושלם בשוק הסמארטפונים. כזה שעונה על כל הצרכים שלנו.    נקודות החולשה של המכשיר – מהירות תפעול ללא קפאון, וGPS  עובד כשצריכים אותו– הם לא נושאים פעוטים במכשיר שאפשר להבליג עליהם, וכשהדברים האלה קורים, זה גורם לי להתגעגע לנקסוס1 הישן והטוב.
לדוגמא – הויג'ט של השעון שמציג גם את מזג האויר אף פעם לא מסתנכרן למקום בו אני נמצא בגלקסי, ובנקסוס הישן והטוב הוא הציג במדויק היכן אני נמצא.
לפני שאחטוף ריקושטים של תגובות – יש פתרונות לנושאים הנ"ל, אבל הם פלסטרים שלא עונים בצורה מושלמת, בדיוק כמו שיש פתרון לנושא הזכרון להתקנת אפליקציות בנקסוס ובHTC, שלא עונה בצורה מושלמת על הבעיות.    אולי פה גם טמון היופי באנדרואיד – שלהכל אפשר למצוא פתרונות..
בנוסף, השוני בין דגמי הגלקסי ממש תמוה ומעצבן – אם באחד יש מצלמה קידמית ורדיו FM, אז אין לו 4 כפתורים, ולהיפך.
אם סמסונג היו משכילים להוסיף למכשיר שלהם נורת אינדיקציה, הייתי מוכן לוותר על הטרקבול (למרות שבכל פעם שאני רוצה לתקן אות במילה אני מקלל את המכשיר).  ואם הם היו משכילים להתקין פלאש, אז כנראה שלא היינו מחפשים מכשיר אחר – כי היה לנו את המכשיר הטוב ביותר בידיים.
אבל כנראה יצרניות המכשירים עושות את זה בכוונה – אחרת מה הם ימכרו לנו בשנה הבאה?

נקסוס S

הנקסוס השני שיצא לשוק יוצר על ידי חברת סמסונג, אחרי ההצלחה שלהם עם הגלקסי, ופרט לשם הדומה למכשיר הראשון – אין באמת קשר בין המכשירים.  פרט למערכת ההפעלה העירומה אולי.
נקסוס S שיצא בדצמבר 2010 מגיע עם רום רישמי בגרסת 2.3, הגרסה האחרונה של אנדרואיד, וזאת הבשורה שהוא מביא עמו.

יתרונות: נקסוס S השכיל ללמוד מהחסרונות של הגלקסי, ומגיע עם כניסת מטען בתחתית המכשיר, כפתור הדלקה שאמנם נמצא עדיין בצד המכשיר, אך יותר נח לאיתור ולחיצה, מקשי מגע נוחים בתחתית המכשיר. המכשיר מגיע עם מצלמת 5MP עם פלאש ומצלמה קידמית לשיחות וידאו.  מההתרשמות הבסיסית שהיתה לי עם המכשיר הוא זז בצורה די חלקה, אבל אין לי מספיק מידע עליו כדי להגיד שהוא באמת מתקן את הבעיות הידועות של הגלקסי.   כפי שציינתי, המכשיר די דומה לגלקסי – גם הוא מגיע עם מסך גדול ומרשים של 4", ומעבד 1 ג'יגה.  יתרון נוסף ומעניין שהוסיפו למכשיר, וכרגע עדיין לא שימושי, הוא שבב שמאפשר לנו לבצע תשלומים בעזרת הפלאפון במקום כרטיס אשראי (שבב חכם בשם NFC).

חסרונות:המכשיר מגיע עם 16 ג'יגה זכרון מובנה, וללא חריץ הרחבה. זה אמנם חסרון, ולא ברור למה סמסונג החליטו למכור מכשיר ללא חריץ הרחבה, אבל לי עוד לא יצא לנצל כל כך הרבה ג'יגות במכשיר.  החסרון האמיתי הוא בחוסר יכולת להוציא את הכרטיס כדי לשים אותו במחשב עם קורא כרטיסים, והאפשרות היחידה להגיע אליו היא על ידי חיבור המכשיר למחשב.  הפעם מתוך הזכרון הוקצה רק ג'יגה אחד לזכרון הפנימי לטובת התקנת והרצת אפליקציות.  זה פחות מהגלקסי, אבל זה פי-2 מהדזייר.   הממשק שמגיע איתו הוא ממשק ערום מויג'טים ויכולות, בדיוק כמו הנקסוס המקורי. אוהבי הנקסוס ירגישו בבית, אך אלה שמחפשים את התוספות הקטנות שעשות את המכשיר ליותר נח ירגישו במחסור.  אגב, זה לא משהו שאי אפשר לפתור ע"י התקנת רום לא רישמי.
גם למכשיר הזה אין נורת חיווי או טרקבול, סמסונג כנראה באופן גורף לא מוסיפים את היכולת הזו למכשירים שלהם.

שינוי מפתיע שבוצע במכשיר ואינני יודע אם זה לטובה או לרעה הוא השינוי בסדר הכפתורים בתחתית המכשיר. כפתור הבית והחזרה נמצאים בצדדים, ולא במרכז.  למשתמש חדש זה נראה נח מאוד, הוא זוכר שכפתור הבית נמצא בקצה המכשיר.   אך למשתמש אשר עובר ממכשיר אנדרואיד קודם, השינוי די מבלבל.

סיכום:נראה כי המכשיר שוחרר לכבוד החגים, ופרט לשינויים מינורים אין בו יותר מידי בשורות. המחסור בממשק הנח של סמסונג (touchWiz) מעיק מעט, ומאידך התיקונים שבוצעו בעקבות התקלות בגלקסי גורמות לכלמשתמשי הגלקסי לשאת את עיניהם למכשיר זה.

HTD DESIRE HD

חברת HTC  היו עושים בחכמה אם הם היו נותנים למכשיר הזה שם אחר, כדי לא לבלבל את השוק. אבל על נושא השמות הלא מוצלחים (מי אמר אנדרואיד?) דיברתי כבר בעבר.  מכשיר הדזייר HD, עם השם הנפלא – אחרי שכבר יצא HTC HD שבכלל מריץ WINMOBILE, ואחרי הדזייר הרגיל, מגיע דווקא עם תכונות מפתיעות מאוד, ובאמת עולה ברמה לעומת שאר ההיצע בשוק.    לא יצא לי עוד לפגוש בו, ולכן קשה לי לסקור אותו, אבל אני אנסה.

יתרונות: למכשיר הזה יש את "הכי גדול". מסך 4.3" הופך אותו לחתיכת מכשיר.  הוא מגיע עם מצלמת 8 מגה פיסקל עם יכולת צילום וידאו HD כפי שהשם שלו מרמז ופלאש כפול, עם 4 ג'יגה זכרון מובנה, ועם מע' הפעלה 2.2 – שבה ממשק הסנס שלו עבר תיקונים ושיפורים.  המכשיר דק בצורה לא רגילה.

חסרונות: ממה ששמעתי, מצלמת הHD  שלו מצלמת רק ב720p ולא 1080, שזה מעצבן רק בגלל שעל בסיס הנושא הזה קם המכשיר הזה, אפילו שרובנו לא יודעים מה זה אומר.  HTC  גם הם החליטו לזנוח את הטרקבול, כנראה הוא יצא מהאופנה, וחבל.

HTD DESIRE Z

עוד אח למשפחת הדזייר החדשה, חברות הסלולר אוהבות להוציא זוגות מכשירים לשוק.

את היתרונות והחסרונות תוכלו לקרוא בסעיף הקודם שסקר את הHD, ההבדל הוא שהמכשיר הזה מגיע עם מקלדת אמיתית נשלפת. אני לא יודע אם זה יתרון, כי שיטת שליפת המקלדת מנבאת רעות. יכול להיות שאני טועה, אבל מכשירים כאלה נוטים להיות יותר רגישים למכות, תקיעות, ותקלות.  לא מובן לי למה מסך 4.3" צריך מקלדת אמיתית.

מה שכן – החסרון בZ  הוא המעבד שלו – רק 800HRZ, מה שמוזר – כי כל המכשירים היום מגיעים עם מעבד של 1 ג'יגה, אז לא מובנת הסיבה של הרגרסיה.

כל המכשירים, מימין לשמאל:
NEXUS ONE, HTC DESIRE, HTC LEGEND, SAMSUNG GALAXY S, GALAXY/VIBRANT, NEXUS S, HTC DESIRE HD, DESIRE Z

אז בשורה התחתונה, אין באמת מכשיר אחד שטוב יותר מהאחרים.  כל מכשיר מגיע עם הגרורות שלו, והיתרונות שלו.  הפיצ'רים והחוסרים.   אני ממליץ לכל אחד לצפות בסקירות ביוטיוב על המכשירים, למצוא את הנושאים שיותר חשובים לו ופחות חשובים לו, לחפש סביב מישהו עם מכשיר ולבקש "סיבוב" עליו, לנסות להקליד, להרגיש איך זה מרגיש ביד, ולבסוף לבחור אחד –
כי מה שכן אפשר להגיד זה שכולם יחד יותר טובים מכל מכשיר סלולרי אחר שפגשתי לפני עידן הסמארטפונים.  וגם כן יותר טובים מהמותג שהתחיל את המהפיכה ונעצר במקומו כשהוא מונע מהעולם לשנות בו אפשרויות מלבד התקנת אפליקציות – כן, אני מדבר על האייפון.

גם אם הייתי נשאר עם המכשיר הראשון שלי (HTC LEGEND) הייתי מרוצה עד הגג.
האפשרויות האינסופיות שאנדרואיד מאפשר לנו – מהוספת אפליקציה פשוטה, דרך החלפת אפליקציות מערכת קיימות, ועד החלפת ועדכון כל המערכת לגרסה מותאמת אישית ושמפותחת על ידי הקהילה, מאפשר לכל מכשיר להגיע למחוזות שהיצרנים לא דמיינו בכלל, ולהיות תמיד בקידמת הטכנולוגיה והיכולות.

מע' הפעלה אנדרואיד עדיין בשלביה הראשונים, היא בהחלט כבר לא בתחילת דרכה, אך יש לה עוד דרך ארוכה להשתפר ולהתפתח כדי לתת לנו חוויה מלאה ולפתור לנו את כל החלומות הטכנולוגים, ובקצב המטאורי שבו היא עושה את זה אני בטוח שכולנו נזכה לראות ולהנות ממנה בשנים הקרובות.

ולסיכום, ביום שייצא מכשיר שמכיל את כל החומרה שאנחנו היינו רוצים – מסך גדול, מצלמה עם פלאש, מצלמה קידמית, רדיו FM, טרקבול, נורת חיווי, שידור RF ואינפרה (לשליטה מרחוק על טלויזיה למשל), ספיקר חזק, זכרון פנימי גדול וקרינה נמוכה, וכפתורים וחיבורים שממוקמים כמו שצריך, וכמובן ללא תקלות חומרה-תוכנה שיוצרות LAG  או תקלות עם הרכיבים השונים,  אני אעמוד בתור לרכוש אחד.

אבל עד אז, אני אמשיך לנסות להוציא מהמכשירים הקיימים את ה-

מקסימום אנדרואיד.

** לא סקרתי מכשירים נוספים שיצאו השנה, כגון: optimus one, sony ericsson x10 ומכשירי המוטורולה השונים – כיוון שלא פגשתי בהם מעולם, והם פחות נפוצים.  מתנצל בפני משתמשי המכשירים הנ"ל.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

30 Comments

 1. שי
  03/02/2011 בשעה 15:44

  לנקסוס וואן יש 512MB RAM

 2. שי
  03/02/2011 בשעה 15:50

  desire HD – המצלמות הכי מתקדמות היום בטלפונים מצלמות ב720P (פאר למכשירים מהדור החדש ביותר כגון LG 2X), מעבר לכך, זה אולי 1080P ולא 1024.

 3. ארז
  03/02/2011 בשעה 15:50

  עוד פוסט מצויין 🙂
  לגבי הויברנט, באמת קורא לעיתים תכופות שאני לא יודע אם המכשיר הפוך או לא, הוא פשוט נראה אותו הדבר משני הכיוונים :S
  אבל לדעתי כפתור הנעילה בצד דווקא יותר נוח מאשר למעלה, כי בצורת אחיזה נורמאלית הצד יותר נגיש מלמעלה.
  ודבר נוסף, הטעינה, במכשיר הקודם שהיה לי החיבור למטען היה למטה וזה לא היה ממש נוח, עכשיו זה הרבה יותר נוח והחוט בכלל לא מפריע.
  לגבי הטראקבול, זה בהחלט יותר נוח, אבל אפשר להתפשר, והמקלדת של אנדרואיד מציעה מין סימניה כזו למעבר בין האותיות שרשמת, ואחרי שמתרגלים זה אחלה.
  דבר אחרון, רשמת משהו על LAG, לי אישית זה אף פעם לא קרא, חשבת אולי לנסות לצרוב את הרום מחדש ולראות אם זה עדיין קורא?

 4. שי
  03/02/2011 בשעה 15:52

  המשך לdesire HD – הוא לא דק בצורה לא רגילה, עוביו הוא: 11.8. ולמשל של הגלקסי S הוא 9.9

 5. The OC
  03/02/2011 בשעה 15:55

  אחלה כתבה, לאחרונה יצא לי להיחשף לדיזייר ולנקסוס אס, כתמיכה טכנית לחברים (לי יש נקסוס 1) מספר אי דיוקים קטנים –
  לנקסוס 1 גם 512 מגה זכרון פנימי ואף אלו מנוצלים טוב יותר מאותם 512 שיש בדיזייר חלק מזה נובע בעקבות המערכת ההפעלה הנקייה המשאירה בסביבות 200 מגה לאפליקציות בעוד בדיזייר נשאר רק 140! ואלו נגמרים תוך שניות. לעומת זאת הנקסוס אס פשוט חיה, התקנתי בו עשרות אפליקציות עשיתי לו רוט ורום עברי צ'יק צ'ק, הוא מאוד מאוד מהיר ומאוד יציב, מאוד יפה וחלק, באמת חוויה של מכשיר. באמת שהופתעתי לטובה. דבר אחרון ששינה את חיי הסלולריים לאחרונה זה המרקט הפירטי Applanet תשגו אותו ותתחילו לחגוג חינם חינם.

 6. עופר שפירא
  03/02/2011 בשעה 16:07

  תודה על התגובות!

  אני מסכים שלא דייקתי בכמות הזכרון לאפליקציות בנקסוס, אבל אי הדיוק היה לטובת הנקסוס. בפועל יש רק 190 מגה זכרון לאפליקציות.

  מתוך ויקיפדיה:
  applications can be installed either to the 512 MB internal flash memory, of which 190 MB are available for that purpose, or to the microSD card

  וכתבתי את זה מתוך נסיון, ולא על סמך מסמכים. היתה לי בעיה נוראית של התקנת אפליקציות בנקסוס1, ממש נלחמתי כדי להתקין כל מה שאני רוצה. וכשקיבלתי את הגלקסי נשמתי לרווחה בפן הזה. משתמשי גלקסי לא מודעים בכלל לבעיה הזו.

  שי – תודה על התיקונים. תיקנתי ל1080P. לגבי הDESIRE HD – הוא אמנם ב2 ס"מ יותר עבה מהגלקסי, אבל הגלקסי הוא באמת דף נייר, וגם הHD. אל תשכח גם שהHD יותר גדול מהגלקסי (מסך 4.3), ככה שהוא באמת נראה דק בצורה בלתי רגילה.

  ארז – אני נתקל בבעיית הLAG בעיקר כשאני משתמש באפליקציות וויג'טים לא מקוריים. לדוגמא – התקנתי את הדפדפן SKYFIRE שעבד חלק בנקסוס, והוא כל הזמן קפא לי בגלקסי. הוספתי ויג'טים של launcher pro והם קופאים לי. אולי זו בעיית רום באמת. אני רק מספר את מה שאני חווה :).

 7. יאיר
  03/02/2011 בשעה 16:35

  יופי של עבודה מיסטר J!

 8. almog1204
  03/02/2011 בשעה 16:46

  אני קראתי שלסמסונג גלקסי ויברנט יש קרינה 0.24 שהיא בין הנמוכות..

 9. מתן
  03/02/2011 בשעה 17:06

  עופר באמת אחלה של כתבה יפה מאוד!!
  אבל יש פה כמה פרטים שלא נכונים. לגבי הדזייר זי! כתבת שאתה לא מבין בשביל מה צריך מקלדת אמיתית למכשיר עם מסך 4.3…. לזי יש רק 3.7 זוהי טעות!

 10. אליהו
  03/02/2011 בשעה 19:02

  כל הכבוד על ההשקעה והפוסט המצוין! 
  אני מרוצה מאוד מה captivate שלי אך סובל מבעיות עם הgps לצערי..

 11. שי
  03/02/2011 בשעה 19:30

  קיבלתי לגבי הדיזייר.
  לגבי הנקסוס, התכוונתי לזיכרון RAM ולא לROM, אולי חשוב שיהיה ברור ההבדל.

 12. elad
  03/02/2011 בשעה 21:58

  אחלה השוואה! נשמע שקראת כבר את ההשואה שאני כתבתי נכון? 😉

 13. abits
  03/02/2011 בשעה 22:44

  אנשים שמדברים על החסרונות של האייפון תמיד מתעלמים באלגנטיות מהאפשרות לפרוץ אותו. אנשים שפרצו אמרו לי שלאחר הפריצה האייפון הרבה יותר דינמי, אבל בעניין הזה אני לא יודע.

 14. asafbo
  03/02/2011 בשעה 22:57

  אני לא מסכים לגבי המקלדת. אמנם המקלדת שיש לי במיילסטון היא לא מושלמת. אבל השימוש במקלדת מאוד מוסיף לחווית הכתיבה- כמעט כל כתיבה- יש דברים שאני מעדיף לעשות במקלדת הפנימית, בעיקר סמסים קצרים.

  היתרון במקלדת הוא ראיית כל המסך שלך בזמן שאתה כותב. זה מאוד טוב שרושמים דברים ארוכים.

  אבל מעבר לזה, אחלה פוסט, נראה שאתה ממש בקטע של הפלאפונים ואנדרויד.

 15. savivs
  04/02/2011 בשעה 01:10

  אחלה פוסט
  בנוגע ל-I9000
  כפתור נעילה בצד – לדעתי יותר נוח ויותר שימושי (אני משתמש בו הרבה כדי להעביר למצב שקט וכדי להדליק/לכבות את האינטרנט)
  לגבי הנורית – יש אחלה אפליקציה שנקראת NOLED שעובדת אחלה וסוגרת לי את הפינה הזו (למרות שזה פלאסטר).
  ולגבי חיפוש אפליקציות – שורת החיפוש של גוגל מחפשת לך גם שם (ברום של pilotx מגיעים לחיפוש על ידי לחיצה ארוכה על מקש התפריט השמאלי, אני לא זוכר אם זה היה ככה גם ברום של המפעילה, אבל בוודאות גם שם אלה אם כן שינת את ההגדרה החיפוש של גוגל מחפש אפליקציות).

 16. barina
  04/02/2011 בשעה 06:55

  אין כמו G1!!!

 17. lior_i
  04/02/2011 בשעה 10:03

  יש תמיד הרגשה בשוק כאילו הם מייצרים את המכשיר הכי טוב ובכוונה מחסירים ממנו משהו חשוב כדי שלא יהיה מושלם.

 18. עדי לב
  04/02/2011 בשעה 17:17

  כבעל MILESTONE אני חייב לציין שהמכשיר עושה את העבודה. לאחר שהתרגלתי לעבוד עם המקלדת הויקטואלית התחלתי לעזוב את הממשית, אבל בהקלדה ארוכה יש לה יתרונות שלה
  לאחרונה קניתי לבני XPERIA X-8 שזה אנדרויד מינמלי עם עדיין היתרונות של אנדרויד כסנכרון אנשי קשר GMAIL הרבה אפליקציות חיבור לפייסבוק וWIFI. גודל מסך 3 אינץ ומשקל קטן יחסית עושה אותה לטלפון קל לנשיאה יחסית לבלוקים האחרים…כולל מילסטון וS GALAXY

 19. justaguy
  04/02/2011 בשעה 17:22

  שכחת לדבר על דבר מאוד מאוד חשוב, סוג המסך.
  מסכי ה- OLED שנמצאים בסמסונג הם המסכים הטובים ביותר שמספקים את התצוגה הכי יפה.
  בחלק מדיגמי הדיזזיר הרגיל גם יש את המסכים האלה, למרות שבמכשירים החדשים כבר אין…

  1. עופר שפירא
   04/02/2011 בשעה 17:27

   החלפתי מספר מכשירים, ולא הרגשתי שום הבדל בין המסכים. לדעתי ההבדלים הם רק על הנייר, ולא משהו שבאמת אפשר לחוש בו.
   זה לא כמו ההבדל בין שידור טלויזיה לHDMI. באנדרואיד כל המסכים מציגים תמונה מרהיבה, חלקה, ובאיכות גבוהה.

 20. עדי לב
  04/02/2011 בשעה 18:36

  GALAXY S יש מסך יותר קונסטרסטי מMILESTONE
  זה לא רק על הנייר.

 21. Riley Jonas
  06/02/2011 בשעה 10:11

  As to the LAG phenomenon , Once I have removed the LOCKOUT application I get no more lags .
  Makes some sense as the Lockout checks for malicious code and similar stuff like that

 22. ebender
  28/02/2011 בשעה 20:01

  כל הכבוד על ההשקעה

 23. עוזי
  17/03/2011 בשעה 00:24

  יש למישהו מושג איזה מסך בדיוק יש לסמסונג VIBRANT ? רניתי כזה לפני יומיים במחיר מעולה אבל אחרי חצי שעה על המכשיר ממש כואבות לי העיניים! אני רגיש מאוד ל REFRESH RATE נמוך וחשבתי שאולי זה העניין.
  מה הטכנולוגיה של המסך? האם היא שונה מאייפון? תודה!

 24. מקס
  25/03/2011 בשעה 06:22

  לאחרונה התחדשתי לי samsung galaxy s (i9000) יש לציין שבמשך כשנה התלבטתי האים ללכת על אייפון או מכשיר אנדרואיד. "שיחקתי"המון עים האייפון(יש מכשיר שנפל לידי מחבר שפשוט לא ניתן להוציא ממנו שיחות וסמס אבל ניתן להתעסק עים כל השאר).
  ואז פגשתי בסמסונג גלקסי שזה…איך להגיד…מכשיר עים "אופי" משלו. אז כן לפי דעתי האייפון הוא מכשיר עים מערכת די טיפשית שמתאימה לילדים בתיכון לעומת מערכת האנדרואיד.הסמסונג אצלי כבר כשבועיים ותאמינו לי אני יותר ממרוצה מהבחירה שלי. המון תודות לפורום ולכל האנשים שמפרסצים את המדיכים החשובים כל כך.

 25. weinhezi
  08/04/2011 בשעה 19:42

  שלום לכולכם,
  קיבלתי אתמול מכשיר "משומש" (השתמשן בו שבועיים), שקניתי דרך אתר EBAY המכשיר הוא גלקסי S ויברנט. המכשיר הוא כמובן UNLOCKED עם אנדראיד 2.2.1 פריו ועבר לפני ששודרג ROOT. הכנסתי לו סים של אורנג' ישראל וMINI SD של 16GB.להפתעתי המרובה המכשיר קורא מצויין אתרים בעברית ומקבל הודעות ומיילים בעיברית תקינה לחלוטין (לא לשכוח שהוא אמריקאי שעבד ושודרג ברשת MOBIL-T)אבל אין לו מקלדת עברית והעברית לא מופיעה בין השפות לבחירה. מישהו יכול בבקשה להסביר לי איך להתקין מקלדת עיברית ולהוסיף עיברית לשפות המכשיר?
  תודה מראש
  heziwein11@gmail.com

 26. demiurg
  14/04/2011 בשעה 17:49

  תשנו בבקשה מהירות של מעבדים ל- MHz. תודה

 27. אנדרוידר סדרתי
  01/05/2011 בשעה 21:28

  כתיבה יפה וממצה, כל הכבוד 🙂
  לי העונג להשתמש כיום בנקסוס s מכשיר מצויין!
  לפניו השמתשתי כחצי שנה בגלאקסי אס שלדעתי ראוי להקרא סמרטפון והראשון שנתן פייט לאייפון. היה לי לאג רציני ביותר במכשיר שתוקן בעזרת oclf – אך זו בדיוק הסיבה שאמליץ למשתמש לא מנוסה ללכת על אייפון. לפניהם היה לי דיזייר ולפניו נקסוס 1 שניהם אבני דרך חשובות במערכת אנדרויד אך אינם השלים לשוק המסיבי…

  אנדרויד היום היא מערכת בשלה שבהחלט ראוייה יותר מכל החלופות כרגע.

 28. sivan
  23/08/2011 בשעה 20:09

  שלום רכשתי את הגלקסי s הרגיל לא 2 ורק אחרי הרכישה הבנתי שאין דרך לבצע שיחות וידאו זה באמת נכון או שישנה דרך כלשהי לעקוף את זה? כי כן יש בו מצלמה משנית..

  1. עופר שפירא
   23/08/2011 בשעה 20:21

   לדעתי אפשר לבצע בו שיחות וידאו, במידה וזה גלקסי S i9000 ולא אחיו galaxy s vibrant שאין בו מצלמה קידמית.
   אבל הכי טוב זה לשאול בפורום גלקסי, ולא פה בבלוג..

השאר תגובה