כחול לבן: בן 14 חולם להביא לכם את הסוד להצלחה בלימודים


פורסם ב 19/07/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

זוהי בעיה מוכרת לכל הורה וילד באשר הוא, במקום להתרכז בללמוד למבחן, הילד משחק בסמארטפון אשר מציע לו גירוי הרבה יותר אטרקטיבי מאשר הספר או המחברת ממנה הוא לומד.

יואב מגיד, בן 14 אשר לוקח חלק בפרויקט "פרחי הייטק" חולם להביא פתרון בדיוק לבעיה הזאת, ועל מנת לפתח את הרעיון שלו הוא העלה פרויקט לאתר מימון ההמונים הישראלי HeadStart.

אז מה הרעיון?430245_586745248010104_461955606_n
"לאחר חשיבה ממושכת על פתרונות אפשריים הגעתי לפתרון האולטימטיבי – אפליקציה פשוטה שתשמש כמקור להגיון כשהוא אובד לנו. האפליקציה לא רק תחסל את המכשול הזה אחת ולתמיד, אלא גם תהפוך אותו לגלגל עזר בלמידה.", נכתב בדף הפרויקט, "ברגע שתכנסו לאפליקציה תתבקשו להזין נתונים כגון זמן למידה, המקצוע שאותו לומדים ואת הרמה. לאחר הזנת הנתונים האפליקציה תנעל את מכשירכם לזמן שבקשתם שיינעל(שהזנתם בשדה "זמן הלמידה"). כעת בפניכם שתי אופציות לפתיחת הפלאפון – אחת היא לחכות עד שהזמן שהגדרתם מראש יגמר ואז לענות על שאלה הקשורה לחומר. במידה וטעיתם תישאלו שוב ושוב שאלות עד שתענו נכונה (ואז המכשיר יפתח). השנייה, ובזאת תשתמשו במידה ותרצו לפתוח את המכשיר לפני הזמן שהגדרתם – תתבקשו לענות על שאלה הקשורה לחומר ובמידה ותטעו יתווספו לזמן הלמידה שלכם עוד 10 דקות.".

האפליקציה תהיה נגישה לכולם, החל מבית ספר יסודי עד לחטיבה והתיכון, ותכלול מאגר שאלות שמותאמות לפי רמות לימוד ונושאים.

ניתן לתמוך בפרויקט דרך דף הפרויקט בHeadStart.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

1 Comment

 1. 1_aviv
  19/07/2014 בשעה 13:45

  רעיון יפה אבל לא פשוט לביצוע.
  הוא צריך מאגר מידע עם כול החומר מכיתה א' עד כיתה י.ב'.אין לי מושג איך הוא יוכל להשיג דבר כזה.
  דבר שני זה השאלה איך המכשיר ידע באיזה שלב הוא?כלומר מה החומר הספציפי שהוא לומד באותו יום?

  בנתיים אני לא בטוח שיש לו באמת את הכלים לפתח את זה גם אם הוא ישיג את הכסף.

השאר תגובה