פוסט דעה: מה אנו צופים מGoogle I/O 2014?


פורסם ב 21/06/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

ברביעי הקרוב, ה25.6 בשעה 19:00 שעון ישראל, יחל האירוע החשוב ביותר של ענקית החיפוש – הGoogle I/O 2014 בסאן פרנסיסקו, קליפורניה.
אז מה אנו צופים מהאירוע?

Android 5.04.5 Lolipop-

כמובן, הדבר החשוב ביותר שאנו צופים לראות הוא את גרסאת האנדרואיד החדשה – Lolipop.
עוד לא ידוע האם הגרסא הבאה תיהיה 4.5 או גרסא חדשה לגמרי 5.0, אך על פי תמונה אשר עלתה בחשבון הטוויטר של גוגל לקראת המונידאל ניתן לראות כי השעון מורה על השעה 5:00. להזכירכם – גוגל כהרגלה נוהגת "לכוון" את השעון בתמונות על פי גרסאת האנדרואיד.
על פי שמועות ברשת הגרסא הבאה תכלול עיצוב מחודש, הכולל ערכת איקונים שטוחים, אשר כבר הודלפו מוקדם יותר השנה וזכו לכינוי "Moonshine".
מלבד עדכון העיצוב, המערכת החדשה צפויה לזכות בשדרוג לצריכת הסוללה ושיפורי אבטחה.

Wearables, Wearables בכל מקום –
נדמה שהטרנד העולמי החדש הוא מכשיר הWearables. גוגל אשר אפשר להגיד התחילה את הדרך עם פרויקט המשקפיים שלה, הכריזה לפני מס' חודשים על Android Wear – גרסאת אנדרואיד מותאמת למכשור לביש.
אנו מעריכים כי חלק מרכזי בכנס יהיה על נושא זה, מלבד הדגמות והצגת הייתרונות של הAndroid Wear אנו מקווים לראות הדגמה של הMoto 360 או הG Watch.
האם נזכה גם לראות Nexus Watch?

Google Fit-
בשבוע שעבר כתב Forbes דיווח כי גוגל מתכננת להשיק את פלטפורמת הבריאות שלה, אשר תקרא Google Fit ותשולב בתוך אנדרואיד.
Google Fit אשר תבוא כמענה לHealtKit של אפל, תאסוף מידע על הבריאות שלנו ע"י החיישנים השונים במכשיר, תמדוד כמות צעדים (פונקציה אשר קיימתכבר היום בGoogle Now), ומידע נוסף, ואת כל זה נראה בתוך האפליקציה של גוגל.
עוד לא ברור איך תגיע האפליקציה – האם היא תיהיה מובנת באנדרואיד או שגוגל תחליט להעלות את האפליקציה לחנות ומשתמשים אשר ירצו יוכלו להוריד אותה. אך לדעתנו גוגל לא תיהיה חייבת להגיב לשירות של אפל.

Android Silver-
עתיד סדרת הנקסוס המצליחה של החברה לא ברורה, האם נזכה לראות נקסוס 6? או שמא האם גוגל תחליט להורג את פרויקט הNexus ונזכה להכיר את הAndroid Silver?
להזכירכם – פרויקט הSilver צפוי לכלול מס' מכשירים בעלי סטנדרטים מוכתבים מראש ע"י גוגל, ובכך נקבל מס' מכשירי פרימיום (בדמות מכשירי הדגל של החברות) בדיוק כמו מכשירי הלGoogle Play Edition.
עוד לא ידוע האם פרויקט Silver אכן יצא לפועל, אבל אנו צופים שבכנס הקרוב נקבל את התשובה.

Android@Home-
אחד הפרויקטים השאפתניים של גוגל הוא Android@Home, אשר מטרתה להפוך לנו את הבית לחכם יותר, וכמובן מבוסס אנדרואיד.
אחד הרכישות המענינות ביותר של החברה, הוא חברת הטרמוסטטים החכמים Nest ולאחרונה רכשה החברה את Dropcam בסכום אסטרונומי של 555 מליון דולר.
Dropcam מתמחה במצלמות אבטחה ביתיות אשר מזרימות בלייב את התוכן למחשב הביתי או למכשיר הנייד.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה