לקחנו לבדיקה: Asus Memo Pad 8


פורסם ב 16/05/2014 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

אחרי שסיקרנו כבר את הMemo Pad 10 ואת הMemo Pad HD 7, לקחנו לבדיקה את המכשיר השלישי מבית אסוס – Memo Pad 8.

המכשיר הוא מכשיר נוסף בסדרת הMemo Pad המוצלחת של החברה אשר מיועדת לשוק הביינים. מחיר המכשיר עומד על כ1,000 ש"ח.

מפרט המכשיר

* מסך 8" אינצ' ברזולוציה של 800×1280 (כ- 189ppi).

* מעבד מרובה ליבות Cortex-A9 במהירות שעון של 1.6GHz

* זכרון בנפח 1GB, אחסון בנפח 16GB

* מצמה אחורית 5MP, קידמית 1.2MP, צילום וידיאו באיכות 720p

* משקל 350 גרם

מה בקופסא?

המכשיר מגיע בקופסאת קרטון עם עיצוב של החברה, כאשר נפתח אותה נראה מולנו את הלובן היפיפה של המכשיר. מתחת למכשיר ניתן למצוא מתאם לחשמל, כבל MicroUSB, מדריך למשתמש תעודת אחרויות ומעמד לטאבלט.

איכות החומר

המכשיר מרגיש מצויין ביד, אך ה350 גרם הללו מורגשים אחרי כמה דקות של עבודה. גודלו של המכשיר לא כ"כ מאפשר להשתמש במכשיר ביד אחת (בשונה מהMemo pad 7).

גב המכשיר לבן נקי, ונראה נהדר. איכות החומר הרבה יותר טוב מהמכשירים האחרים בסדרה והמכשיר הזה נראה ומרגיש נהדר.

מסך

בשונה מגב המכשיר, המסך מרגיש טיפה זול, אבל זה מה שמצופה ממכשיר בתג המחיר הזה, המסך לא הכי חד שאפשר למצוא כיום אבל בהחלט מספק. בהירות המסך מעולה וניתנת לשיטה בצורה נוחה מחלון ההתראות. הפריטים המסך נראים מצויינים לא פחות משאר מכשירי השוק הגבוהה היום.

מצלמה

כאשר אנו קונים טאבלט, לרוב לא ניקח בחשבון את המצלמה, אשר כמעט ולא נעשה בה שימוש מלבד שיחות וידיאו.

המצלמה האחורית והקידמית באיכות סבירה, אם כי בהרבה מתנאי התאורה ניתן היה לראות המון "רעש" בתמונות. ממשק המצלמה היה מנימאליסטי אבל מדויק לדעתי. ניתן לשלוט בסוג הצילום, להשתמש במגוון הפילטרים ולשלוט בWB ואף בכמות החשיפה.

חשוב לציין לטובה את אפשרות ה"אנימצית GIF" אשר מאפשרת לכם ללכוד מס' תמונות ולהפוך אותם לקובץ אנימצית GIF. בהחלט נחמד.

מערכת הפעלה

המכשיר מגיע עם אנדרואיד 4.2.2 מבונה, ועם הממשק המקוסטם של אסוס. הממשק עצמו מנימאליסטי ומזכיר מאוד את ממשק הונילה של אנדרואיד, השינוים שאסוס הכניסו בממשק שלהם מינורים אך מדוייקים.

אל מקשי הניווט נוסף כפתור נוסף, אשר מעלה תפריט (במהירות תגובה מזעזעת של כמעט 2 שניות מעת הלחיצה!) אשר בו נוכל לשים וידג'טים וקיצורים לאפליקציות אשר נרצה ונוכל לגשת אליהם במהירות מכל מקום במכשיר – אופציה נוחה מאוד. אולי היה שווה לאסוס להוריד את אפקט העליה של התפריט על מנת להרוויח את הזמן תגובה הזה.

לחיצה ארוכה על מסך הבית תביא לנו תפריט בחירה לשינוי הטפט.

גלילה מלמעלה תוריד לנו את חלון ההתראות בו נמצא את הדברים המוכרים לנו, בתוספת של מס' קיצורים (אותם נוכל לבטל אם נרצה) – הגדרות הWiFi, פרופילי שמע ושידור. כמו כן, ניתן לשלוט בקלות בבהירות המסך.

החברה הוסיפה אל הממשק את האפליקציות שלה, חלקם שימושיות יותר (SuperNote, Story, Parental Lock) וחלקם שימושיות פחות.

החוויה הכללית מעולה, רוב מערכת ההפעלה רצה מהר, יודעת להתמודד כמו שצריך עם מגוון אפליקציות אשר רצות ברקע אם מינימום זמן תגובה.

ראוי לציין לשבח את מצב חסון האנרגיה של המכשיר, שבו ניתן גם לשנות את הפרופילים – מצב ביצועים, חסכון ומותאם אישית.

החסרון הגדול ביותר שמצאנו, הוא כמות האפליקציות המותקנות מראש על המכשיר, ללא אפשרות הסרה – אפליקציות כמו Amazon Kindle וFlipboard.

המכשיר מגיע עם ממשק עברי מלא, אך האפליקציות של אסוס לא משנות את הממשק שלהם לעברית (בשונה מהאפליקציות המובנות של גוגל לדוגמא).

סוללה

סוללת המכשיר בנפח 3950mAh אמורה לספק עד 9 שעות של מולטימדיה. בפועל הסוללה מחזיקה מעמד מעולה, והחזקנו איתו יום עבודה מלא הכולל גלישה בדפדפן, גלישה ברשתות חברתיות, צפיה בכמה סרטונים ביוטיוב וקראית מס' PDFים. משעה 6:00 בבוקר עד שעה 22:30 בערב, סיימנו עם 16 אחוז סוללה.

אותנו זה מספק ביותר.

סיכום

אהבנו- גב המכשיר, ממשק המכשיר, בהירות המסך, איכות הרמקולים, זמן הסוללה.

פחות אהבנו – משקל המכשיר, ההרגשה של המסך, מעט לאגים בחזרה למסך הבית ופתיחת אפליקציות.

הציון הסופי 9/10:

אם נתייחס אל המכשיר מבחינת השוק עליו הוא מיועד, המכשיר מצויין. מתנהג ונראה מצויין. השאלה היחידה שעלתה, האם שווה להשקיע כ1,000 שקלים על המכשיר הזה או לרכוש את הנקסוס 7 אשר מגיע בתג מחיר זהה?

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה