מהן האפליקציות הכי טובות ומומלצות לאנדרואיד?


פורסם ב 17/03/2011 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

ברוך הבא לסקירה אודות אפליקציות מומלצות ואפליקציות חובה במכשירי האנדרואיד.

בסקירה זו אעבור על הדרך שבה אני סידרתי את מסך הבית שלי, ואפרט על כל אפליקציה שהתקנתי – הן על דף הבית, והן אפליקציות תומכות.

כל הסקירה, הטיפים, והעצות – הן על סמך הנסיון האישי שלי בלבד, ובגדר המלצה בלבד.

המטרה בסקירה היא להציג את הדרך שבה אני הפכתי את המכשיר לכמה שיותר אופטימלי בעבורי, ובכך לתת לך רעיונות לסידור, והכרות עם אפליקציות שונות. ריכוז אפליקציות מומלצות בפוסט אחד.

ישנם מעל ל250 אלף אפליקציות במרקט, וישנם עשרות אפליקציות שהייתי רוצה ולא קיימות או שעדיין לא פגשתי. אתה מוזמן להוסיף בהערות אפליקציות שימושיות שנתקלת בהן.
אחת הסיבות המרכזיות שעברתי לסמסונג גלקסי, היא שטח הזכרון הפנימי המדהים (2 ג'יגה) להתקנת אפליקציות. ככה אני יכול בלי דאגה ובלי חשש להתקין ולנסות כמה אפליקציות שאני רוצה.

לפני שנתחיל, הערה קטנה: לכל האפליקציות שמתי קישור למרקט של גוגל. אם פעם הייתי צריך לשתול כאן ברקוד דו מימדי (QR Code), היום כבר אפשר בקלות להתקין אפליקציות למכשיר על ידי גלישה לאתר המרקט, ולחיצה על כפתור "Install". כפתור זה ידע להוריד ולהתקין לכם אוטומטית במכשיר את האפליקציה (כמובן שאתם צריכים להיות מחוברים עם המכשיר לאינטרנט כדי שהאפליקציה תרד).

מסך הבית

מסך הבית הינו המסך הראשי אשר מופיע כאשר פותחים את המכשיר. מסך זה מחולק למספר דפים אשר נגללים לצדדים. מסך הבית גם אחראי על התצוגה של מגירת האפליקציות
שימו לב – החלפת אפליקציית מסך בית תדרוש מכם לסדר מחדש את קיצורי הדרך של האפליקציות על גבי הדפים. מצד שני, התקנת אפליקציה טובה לדף הבית תשפר את החוויה, ובנוסף תשמור את סדר האפליקציות במידה ותבצעו גיבוי "טיטניום" למכשיר.

ישנם מספר אפליקציות "מסך בית", מלבד זו שמגיעה עם המכשיר.

הבולטות ביניהן הן:
ADWlauncher ו- Launcher Pro

באתר XDA-Forum הסקר הראה כי Launcher Pro הוא המועדף, וזהו גם מסך הבית המועדף עלי.

עדכון חשוב: מסך הבית הטוב ביותר נכון להיום הוא go Launcher (עם 40 אלף הורדות נכון לכתיבת שורות אלה), ופרסמתי מאמר המסביר למה הוא טוב יותר, איך להשתמש בו, ואיך להתקין את הגרסה המתורגמת שאני ועוד בחור חרוץ מהפורום עבדנו עליה: http://iandroid.co.il/maximum-android/?post_type=post&p=254

.
מסך בית זה מאפשר להציב 5 קיצורי דרך בתחתית המסך, ומאפשר להוסיף עוד חמישיות כאלה על ידי גלילת השורה הזו לצדדים.
בנוסף, ניתן "לצבוט" את המסך, ולקבל תצוגה של כל הדפים במסך אחד. אפשרות זו קיימת רק בחלק ממסכי הבית (בגלקסי למשל, היא לא קיימת).
ניתן גם להגדיר "אפקט מעבר" בין דפים – לדוגמא, כשתגללו בין דפים, הדפים ינועו בתנועת סיבוב, קוביה תלת מימדית, ועוד. (ההגדרה מתבצעת ע"י לחיצה על תפריט->הגדרות LP).

גרסת הPLUS (בתשלום דרך האתר בעזרת paypal, עולה 10 ש"ח) מכילה גם ויג'טים דומים לויג'טים של HTC SENSEUI, כגון: תצוגת אנשי קשר מועדפים, מיילים, הודעות, יומן, וכו'.

אני קבעתי את הדף האמצעי כדף "ברירת המחדל" של מסך הבית שלי, כך שיהיו לי 3 דפים לגלול לכל צד.
חלוקת מסך הבית לדפים לשני הצדדים יכול לחלק את הצגת המידע באופן לוגי -> ימינה אפליקציות, שמאלה יומן הודעות וכו'. זה נח לזכור את זה כך.

סידור תפריט תחתון במסך הבית

בתפריט התחתון של מסך הבית שלי הגדרתי ארבעה קיצורים לאפליקציות, ובאמצע השארתי את כפתור "מגירת האפליקציות". השינוי מתבצע על ידי לחיצה ארוכה על אותו קיצור.

SkyFire– הדפדפן הכי מהיר (לפי pcWorld). חלופה לדפדפן שמגיע עם המכשיר.

מצלמה– קיצור מהיר למצלמה הסטנדרטית של המכשיר.

HandCent– אפליקצייה להודעות SMS – מציגה בצורה יפה וברורה את ההודעות (צורת בועות).
האפליקציה מחליפה את אפליקציית ההודעות המקורית של המכשיר. לפעמים זה יוצר "קצר בתקשורת" ביניהן – לדוגמא – על אף שאתם פותחים את ההודעה, עדיין מופיעה לכם התראה על הודעה חדשה, וכו'.

DialerOne – אפליקצייה לשיחות טלפון. מחליפה את האפליקציה המקורית של המכשיר. מציגה עברית בלחצני המכשיר (ע"י לחיצה ארוכה על הכוכבית – *), ומאפשרת חיפוש מהיר על ידי הקשת הספרות המייצגות את השם שמחפשים. לדוגמא: אבא = 333. יוסי = 5295. וכו'.

תפריט עליון במסך הבית

התפריט העליון, ה"וילון" שנקרא גם חלונית התראות (notification bar), מציג לנו איקונים קטנים המייצגים התראות שונות. ישנן התראות קבועות של המכשיר (מצב בטריה, שעה, חיבור לUSB, וכו') והתראות של אפליקציות, עליהן נדבר בהמשך. לחיצה על התפריט העליון וגרירתו כלפי מטה פותחת את החלון שלו, שם ניתן לראות מידע מפורט על ההתראות, וכן לנקות אותו (כפתור Clear).

אצלי ישנם 2 אפליקציות אשר רצות באופן קבוע, ומופיעות באותה חלונית:

3G Watch Dog– אפליקציה אשר עוקבת אחר כמות הגלישה הסלולרית שלנו, ומתריאה במידה ואנחנו חורגים מהחבילה שלנו. בהפעלה ראשונה צריך להגדיר את החבילה, והיום בחודש בו החבילה מתאפסת.

Task Killer– אפליקציה שיצרה הרבה הדים לגבי הצורך בה וכמה היא עוזרת או מזיקה. האפליקציה מציגה אילו תוכניות "רצות" ברקע, ומאפשרת לסגור אותן.
חשוב לציין – מערכת ההפעלה אנדרואיד אינה מריצה בפועל אפליקציות, אלא שומרת הפניה לאפליקציה רדומה בזכרון שלה, ומפעילה את אותה אפליקציה רק כשפונים אליה (דרך אפליקציה אחרת, או פעולה של מערכת).
לכן "לשחרר זכרון" כדי לבצע פעולות מהירות יותר אינו אפקטיבי כמו שחרור זכרון במחשב האישי.
מצד שני, סמסונג גלקסי ידוע בבעיית הLAG הנוראית שלו, וכמשתמש מאסיבי במכשיר אני נתקל בתופעה המון (כן, גם עם גרסת רום עם וודו וכל כלי התיקון, עדיין יש בעיה מידי פעם), ודווקא הריגת אפליקציות עם הכלי הזה מחזירה את המכשיר לסורו.

אגב, מי שרוצה לעקוב גם אחר השיחות שלו, ישנן מספר אפליקציות במרקט שעושות זאת (כגון Call Meter NG), בנתיים לא מצאתי אחת מומלצת במיוחד.

בואו נעבור על האפליקציות והויג'טים בדפים השונים במסך הבית:

1. הדף המרכזי

כל דף במסך הבית בנוי מ- 4 על 4 קוביות בלתי נראות, עליהן ניתן לשים קיצורים לאפליקציות – או ויג'טים
ויג'ט הינו אפליקציה אשר יודעת לפעול על גבי מסך הבית, ויכולה לתפוס מקוביה אחת עד כל הדף.

דף ברירת המחדל שלי מכיל ויג'ט שעון בשם Fancy Widget, כמו השעון שקיים במכשירי HTC SENSEUI.
ויג'ט זה תופס לי 4X2 קוביות על גבי מסך הבית.
לא ניתן למצוא אותו במרקט, כיוון שהגרסה במרקט מציגה שעון עם פונט אחר (פחות יפה).
אם אתם גם רוצים שעון כזה, תצטרכו להוריד את הגרסה הישנה (1.3.0) מהאינטרנט:
http://www.megaupload.com/?d=PCC080NC

תחתיו ישנה שורה של האפליקציות שבהן אני הכי הרבה משתמש:

המרקט– דרכו מתקינים אפליקציות

WhatsApp– האפליקציה הכי מפורסמת להתכתבות דרך האינטרנט. אם עדיין אין לך אותה – זה הזמן להתקין. האפליקציה סורקת את רשימת אנשי הקשר שלך, מזהה מי מהם גם התקין את Whatsapp, ומאפשר לך להתכתב איתם – ובכך לחסוך את עלות הSMS. האפליקציה תומכת באייפון, בבלאקברי, ובאנדרואיד – כך שישנם לא מעט אנשים שמתמשים בה.
אני מתכתב עם לא מעט חברים שלי בעזרתה, וחשבון הטלפון שלי בסעיף הודעות הSMS ירד לאין שיעור.

Waze– אפליקציית הניווט הכי מוצלחת במרקט. הן מכיוון שהיא חינמית, הן מכיוון שהיא קהילתית – כלומר ניתן לקבל דיווח חי מנהגים אחרים היכן יש עומסים ופקקים, והאפליקציה יודעת להתחשב בפקקים בחישוב המסלול שלה (לדוגמא – האם לנסוע ביום חמישי בערב מנתניה לירושלים דרך כביש 6 או לא), והן מבחינת הממשק שלה.
התנסתי באפליקציות אחרות – בתשלום, ולא התרשמתי לטובה מהן.
האפליקציה עדיין לא מושלמת, יש לה תקלות ובאגים, אבל היא מספקת את הסחורה.
היא נמצאת אצלי בדף הראשי כיוון שאני צריך גישה מהירה אליה בכל פעם שאני נמצא ברכב.

שעון– אפליקציית השעון המקורי של המכשיר. מאפשרת לי לקבוע שעון מעורר חד פעמי, טיימר, סטופר, וכו'.

השורה התחתונה שלי מכילה ויג'ט בשם Switch Pro (עלות של 3.5 ש"ח), אשר מאפשרת לי להגדיר כפתורי הדלקה וכיבוי לפעולות שונות במכשיר. לאפליקציה הספציפית הזו יש עשרות פעולות שניתן להגדיר לה.
אני הגדרתי 6 כפתורים להצגה: סיבוב מסך, בהירות מסך, GPS, גלישה סלולרית, בלוטות', ו-WIFI.

למי שלא מעוניין לרכוש את האפליקציה, ישנם אפליקציות חינמיות במרקט עם אפשרויות זהות, כגון: power control

2. דף האפליקציות

מצד ימין לדף הראשי שלי ריכזתי את כל האפליקציות שלי.
את כל האפליקציות חילקתי לתיקיות – לפי נושאים. זה עוזר לזכור היכן כל אפליקציה נמצאת, לפי הנושא שלה.
למישהו כמוני שמתקין המון אפליקציות, מגירת האפליקציות היא עונש. אין לי מושג מה יש שם כבר, כי אין לי אפשרות של חיפוש, או מיון של האפליקציות. הפתרון המתבקש הוא תיקיות על גבי המסך הראשי. זה משהו שנתמך בצורה די בסיסית ועילגת באנדרואיד, וחבל.

יצירת תיקיה מתבצעת על ידי לחיצה ארוכה על המסך, ובחירה בתיקיה חדשה. שינוי השם שלה מתבצע על ידי פתיחת התיקיה, ולחיצה ארוכה על הכותרת שלה.

גרירת אפליקציות לתוך תיקיה מתבצעת כמו גרירת אפליקציות למסך הראשי, רק שמשחררים את האפליקציה כשעומדים על התיקיה. לא ניתן לסדר את האפליקציות בתוך התיקיה (וחבל שכך). הסדר שלהן הוא סדר הוספת האפליקציות לתיקיה.

זה לוקח קצת זמן למיין את האפליקציות לתיקיות, וצריך לזכור אחרי כל הורדה לזרוק את האפליקציה לתיקיה המתאימה שלה (לחפש אותה במגירת האפליקציות, ואז לגרור אותה לתיקיה), אבל זה שווה את זה – עושה סדר במכשיר ומאפשר למצוא מהר את האפליקציה הרצויה, בלי לחפש אותה שעות במגירה, או להקליד אותה בחיפוש.

בנוסף, השארתי בחוץ את האפליקציה הכי שימושית במכשיר: MobileTag. אפליקציה זו מאפשרת לנו לצלם ברקוד דו-מימדי (QR Code), ומתרגמת בעבורנו את הקישור המסתתר בברקוד, שבדרך כלל מוביל להורדה ישירה של האפליקציה.

למי שבכל זאת מעוניין למיין את מגירת האפליקציות, ישנה אפליקציה חמודה בשם All Apps Orginizer שמסדרת את האפליקציות במגירת האפליקציות (פורסם כאן: http://iandroid.co.il/hero-nexus/?p=7666)

וישנם אפליקציות תומכות למסך הבית, כגון הויג'ט Simi Folder שמייצר תיקיות בסגנון של אייפון.

אז איזה תיקיות יש לי, ומה הן מכילות?

תיקיית Market– מכילה אפליקציות שונות ואלטרנטיביות למרקט: הצעות לאפליקציות מעניינות, מציאת טרנדים, וכו'.

כתבתי על נושא המרקטים החלופיים בהרחבה בפורום: http://iandroid.co.il/forum/topic13320.html

תיקיית קניות– מכילה את כל אפליקציות העזר לקניות: יד2, winwin, ארנק paypal, השוואות מחירים – זאפ, KAMA, ודייליז דילים יומיים.
הקיצור של dailys.co.il הוא לא אפליקציה, אלא bookmark לאתר שיצרתי בדפדפן, והוספתי לדף הבית.

פנאי ואוכל– מכילה את REST למסעדות, את דפי זהב המעולה – אשר מאתר בתי עסק בסביבה ומציג אותם לפי רדיוס מרחק מהיכן שאנחנו עומדים (מומלצת ביותר), ואת ilCinemaDroid שמציגה מידע על סרטים ובתי קולנוע.

תיקיית שטויות– תיקיה לכל האפליקציות בשביל להשוויץ לחבר'ה, כגון מצית(?), מצפן, פלס, google Earth ו-SkyMap, משקה מקקים (פיתוח ישראלי), וגם אפליקציות יותר מעניינות – כגון צילום פנורמי (photaf), צילום עם אפקטים (FxCamera), צילום מסך המכשיר ע"י ניעור המכשיר (ShootMe) וצילום תלת מימד (מגניב ביותר!) – דורש עדשות כחול-אדום לצפיה (AndCam3D) – בתשלום (10 ש"ח).

תיקיית חדשות–אתרי החדשות השונים: ynet, חדשות 2, כלכליסט, וואלה, גאג'טי, מאקו, GetApp, וריכוז כל החדשות ביחד מאתרים שונים – ilNewsDroid.

תיקיית משחקים– אחד הנושאים הכי פופולריים בסמארטפונים. יש לי עשרות משחקים. המומלצים שלי הם:
קלאסים: Jewels, MahJong, Solitaire, BreakTheBlocks (חפשו אותם לבד)
המהנים: MiniSquadon– משחק מטוסים קטן וממכר, עם עשרות שלבים ועשרות כלי טיס.
Scooter Hero– הוגדר כאחד המשחקים הממכרים. אני פחות התחברתי אליו.
two player reactor– משחק מעולה ל2 שחקנים, מציג שאלות ובודק מי מגיב נכון ראשון. המשחק בתשלום.
Totemo HD– משחק חשיבה מיוחד, בו צריך ליצור רצפים. המשחק בתשלום.
Traffic Controller – משחק נחמד בו צריך לשלוט בכלי רכב בין 4 מסלולי נסיעה, מבלי שיתנגשו.

המשחק Noogra Nuts החינמי של המפתח הישראלי אורן בנגיגי הוא משחק שאתם לא רוצים לפספס
משחק נוסף אדיר הוא Stair Dismount בו עליכם לפרק את העצמות של בובה על ידי דחיפתה מגרם מדרגות ומבנים אחרים.. ממש משעשע!

עוד משחק מומלץ הוא משחק הסיימון הותיק והמוכר בגרסת האנדרואיד: https://market.android.com/details?id=Simon.Memory.Game.Android
את המשחק הזה (Simon) עבדכם הנאמן פיתח.

תיקיית תחבורה– מכיל אפליקציות עזר לתחבורה:
ilBusDroid– לחישוב זמני הגעה ותחנות אוטובוס בישראל
ישנה אפליקציה נוספת בשם Bustop- אבל מדווחים עליה שהיא לא עובדת בכל מכשיר (אצלי היא לא עובדת).
"מונית ישראלית" – לחישוב והזמנת מוניות. יש גם אפליקציה בשם "קליק למונית". לא יצא לי לבדוק אותה.
ilTrainDroid– זמני רכבות ותחנות.
ifulltank– תחנות דלק קרובות.
הקיצור לתחנת דלק קרובה הוא bookmark לאתר www.ifulltank.co.il, שיודע לחשב היכן תחנת הדלק הקרובה אליך לפי המיקום הנוכחי שלך.

אפליקציות– בית לכל האפליקציות הכלליות, או אלה ששייכות לנושא אחד ואין טעם לפתוח תיקיה בעבורן:
Dropbox – עליה כבר כתבתי לא מעט בעבר: http://iandroid.co.il/forum/topic13615.html לדעתי זו אפליקציה חובה בכל מכשיר.

Endomondo – אפליקציה מדהימה למעקב אחר פעילויות הספורט שלך. אם אתה הולך, רץ, רוכב על אופניים, וכד' – האפליקציה הזו תאפשר לך להריץ אותה בזמן הספורט, ותחשב לך את המרחק, המהירות, הקלוריות, ואפילו תשרטט לך מפה על גבי googleMap של המסלול שלך. בנוסף, היא תעלה את הכל לאינטרנט לדף האישי שלך – שם ישנה קהילה שלמה של אנשים אשר עושים את אותו ספורט כמוך. תוכל לשתף, לדבר איתם, ולראות מי עושה מה ומתי.
בנוסף, יש ממנה גישה ישירה לקבצי המוזיקה שלך, שתוכל להפעיל מוזיקה בזמן הספורט, מיד אחרי שהפעלת את המונה.

שירות.נט– ספרון הכיס שכל אחד צריך: כל הטלפונים והכתובות של כל המשרדים שרק תחשבו עליהם בישראל.

Titanuim Backup– אם אתם מתכננים מתישהו לשדרג רום, אם בטעות הוא נתקע לכם, או שאתם מחליפים מכשיר – האפליקציה הזו תדע לגבות את כל האפליקציות והמידע שלהם על גבי כרטיס הזכרון שלכם, ולשחזר אותה היכן שתרצו. מומלץ להפעיל את הגיבוי מידי פעם, כדי שיהיה לכם גיבוי טרי. אפליקציה חובה.

GoogleTranslate – מילון נייד. שימושית לזמנים שצריך לתרגם מילה או משפט.

תיקיית תקשורת

SMS Scheduler–אפליקציה שמאפשרת לשלוח הודעות SMS מתוזמנות. כתוב את ההודעה עכשיו, שלח אותה אח"כ.

Bump– מאפשרת להעביר קבצים על ידי הפגשת מכשיר אחד בשני. מעולם לא השתמשתי בה, אבל היא עשתה הרבה רעש (33אלף איש הורידו אותה).

Google Talk– אפליקציית אנדרואיד לChat שיש בGmail. מגיעה עם הרום

Skype– שיחות VOIP, כל עוד אין לאנדרואיד VIBER – זו החלופה המוצלחת. מהנסיון, שומעים בשיחה מעולה – וגם במקרים שלא היתה לי קליטה של רשת סלולרית, הצלחתי לבצע שיחה בעזרתו.
דיברתי עם האפליקציה הזו דרך הרשת הביתית במשך מספר שעות(!), שמעו מעולה, והשיחה היתה בחינם לחלוטין! יותר זול מבזק :).
מאידך האפליקציה לא מומלצת לבעלי מכשיר HTC, כיוון שהיא תופסת המון מקום, ותסתום לכם את הזכרון הפנימי במכשיר (המחלה הידועה של מכשירי HTC).

תיקיית אינטרנט

אפליקציות הקשורות לאינטרנט: Facebook, Gmail, web, Twitter

תיקיית מדיה

תיקיה אשר מרכזת את כל נושא המדיה – נגני מוזיקה, נגני וידאו, הקלטות, ואפליקציות נגינה:
Solo Lite– גיטרה באנדרואיד, gString– טיונר (מכוון) לגיטרה, My Piano– פסנתר באנדרואיד
Youtube, Winamp

Tunee Music– הורדת שירים מהרשת בפורמט mp3. לא ניתן למצוא אותה במרקט כיוון שהיא לא כ"כ חוקית (מפירה זכויות יוצרים). הקישור מפנה לאתר של האפליקציה.

Zedge – בחירת רינגטרונים ורקעים למכשיר מרשימה ענקית ברשת.  הרקע של הבננה והתות במכשיר שלי נלקח מהאפליקציה הזו.

TuneWiki – נגן ממש מגניב, שיודע לשאוב ולהציג את המילים של השירים שלכם במכשיר, בצורת קריוקי. המצאה חמודה מאוד של חבר'ה ישראליים שאף זכו בפרס מגוגל במסגרת תחרות פיתוח אפליקציות לאנדרואיד.

TuneIn Radio – אם אין לכם רדיו מובנה במכשיר, זו האפליקציה בשבילכם.  מנגנת תחנות רדיו דרך האינטרנט, כולל גלי צה"ל, גלגלצ, 106FM, ועוד המון!
אני אישית משתמש בה בכל פעם שאני הולך לים.

vRecorder– אפליקציית הקלטת קול פשוטה ונוחה.

vPlayer – אפליקצייה להצגת קבצי סרט בפורמט wmv. אם אתם לא מסדתדרים איתה (היא גרסת נסיון), יש עוד כלים חינמיים ברשת לניגון. חפשו אותם.

3. הדף השני מימין הוא "דף הניהול" שלי – הוא מחולק אצלי ל2:
ויג'ט בחלק העליון של winamp, לניגון המוזיקה שלי

אפליקציות ניהול בחלק התחתון:

AppMonster – אני משתמש באפליקציה הזו בלי סוף. התקנתם אפליקציה והיא לא משהו? התקנתם ולא זוכרים איך קוראים לה? appMonster מציג לכם את האפליקציות ברשימה לפי האחרון שהותקן. בנוסף הוא מאפשר לכם להסיר את ההתקנה שלה בלחיצת כפתור. מומלץ ואפילו חובה אם אתם מורידים אפליקציות חדשות ולא יודעים האם הן טובות לכם.

Astro File Explorer– "המחשב שלי" של האנדרואיד. אפליקציית הצגת התיקיות הכי מוצלחת שיש לאנדרואיד. חובה בכל מכשיר!

מחשבון – נמצא במסך הזה כיוון שאני צריך אותו זמין במקרים מסויימים. מגיע עם הרום.

QuickPic– אפליקציה להצגת גלריית התמונות במכשיר בצורה נוחה יותר מגלריית התלת מימד (היפה, אך לא נוחה).

שימו לב שלאפליקציה במסך קוראים "גלריה" ולא QuickPic. עשיתי זאת באמצעות אפליקציה בשם "AnyCut" שמאפשרת לייצר קיצורים לאפליקציות במסך הבית, ולתת להם איזה שם שנרצה.

ובנוסף שמתי קיצור למחשבון, ולויג'ט של Google Analytics כדי לעקוב אחר הכניסות לאתרים שלי.
ויג'ט נוסף ונחמד שהוספתי הינו Tethering – המאפשר גלישה מהמחשב דרך הפלאפון. ישנה אפליקציה בשם pdanet אשר מציעה את האפשרות הזו, אבל היא דורשת תשלום בעבור אתרים מאובטחים. אפשרות הגלישה דרך הפלאפון נמצאת במכשיר כחלק מההגדרות של הרום. מחברים את המכשיר למחשב עם USB, מפעילים, וגולשים. פתרון למי שלא מעוניין בנט-סטיק.

4. הדף השלישי, והאחרון – הוא דף שאני מגיע אליו לעיתים רחוקות (הייתי יכול לוותר עליו).
גם בצד השני אני ממעט להגיע לדף האחרון, ובעיקר משאיר אותם כדי לנסות עליהם ויג'טים חדשים.

בדף זה שמתי ויג'ט של פייסבוק שמציג לי הודעות אחרונות, ומתחתיו ויג'ט של EverNote– אפליקציית תזכורות שמתסנכרנת עם השרת. לא מצאתי את האפליקציה הזו יותר מידי נוחה. יותר נח לשים ויג'ט של פתקים במסך הבית.
אני אישית לא משתמש בה, ועדיין מחפש אפליקציית פתקים נוחה. אולי אין חיה כזו, כי פשוט לא מספיק נח לכתוב בפלאפון..

נעבור לצד השני – משמאל לדף המרכזי:

5. הדף הראשון מצד שמאל לדף המרכזי מכיל את אנשי הקשר המועדפים שלי. זה סידור מאוד נוח, כיוון שיש לי גישה ישירה לטלפונים של המשפחה והחברים שלי, ועוד בצורה ויזואלית. מחצית מהשיחות שלי מתבצעות דרך המסך הזה. הוא מאוד נח וזמין, ומכיל את אנשי הקשר המועדפים שלי (אלה שסימנתי עם כוכבית ברשימת אנשי הקשר), שאליהם אני באמת מחייג הכי הרבה.

ויג'ט זה מגיע עם הגרסה בתשלום (כפי שציינתי כבר – 10 ש"ח) של Launcher pro plus.
ישנם לא מעט פתרונות במרקט לאפליקציה הזו, מוזמנים למצוא אותם.

6. הדף השני משמאל הינו היומן שלי (Calendar). שוב – ויג'ט שמגיע עם Launcher Pro Plus.
אני אודה כאן כי עדיין לא מצאתי את האפליקציה המומלצת לניהול יומן, שכוללת סנכרון עם ג'ימייל, אאוטלוק, וכו'. זה נובע מהסיבה הפשוטה שאינני מתנהל כל כך עם יומן. בנוסף, גם באינטרנט לא מצאתי המלצה חדה וברורה על אפליקציה מסויימת מומלצת לניהול היומן.
מי שכן מתעניין בנושא – יכול לקרוא עליו כאן: http://androidforums.com/android-applications/26431-best-calendar-app.html

7. הדף השלישי מכיל 2 ויג'טים התופסים חצי מסך כ"א.
הראשון הוא ויג'ט של הודעות הSMS שלי – גם כן מגיע עם LauncherProPlus, והשני הוא ויג'ט מדליק של Ynet.

זהו לבנתיים.

ישנם עוד לא מעט פיצ'רים שהייתי רוצה שיהיו לי, כגון מיון בתיקיות, אפליקציה שמכניסה לתיקיה במסך הראשי כל התקנה שביצעתי (שואלת לאיזו תיקיה להוסיף), אפליקציה פשוטה למעקב אחר חברים כשנוסעים ביחד לאנשהו, ועוד רשימת רעיונות אינסופית שצצה לי ובטוח שגם לכם בכל יום שבו אנחנו משתמשים במכשיר.

סך הכל מגוון האפשרויות והאפליקציות הוא אדיר, וכמות השימוש באפליקציות השונות בשוטף היא מצומצמת מאוד – לכדי מספר אפליקציות שניתן לספור על יד אחת.
אבל תמיד כיף לדעת שיש פתרון כמעט לכל בעיה שבה אנחנו נתקלים ואומרים "אוף, אם רק היה לי אינטרנט", והרשימה הזו הולכת ומצטמצמת.

כפי שציינתי בהתחלה – כמות האפליקציות במרקט היא אדירה מכדי להכיל, ואני בטוח שישנם פתרונות לדברים שאני מחפש ולא פגשתי אותם עוד, או אפליקציות מוצלחות יותר ממה שאני משתמש.

סקרתי כאן בקצרה מגוון אפליקציות שיש לי במכשיר, ובעיקר את הסידור שלו.
בהמשך אתחיל לסקור אפליקציות לפי נושאים ספציפיים, כדי לעשות סדר בבלאגן וכדי להציג לכם השוואות ואפשרויות בתחומים ונושאים שונים.
בנוסף, אסקר אפליקציות מוצלחות אשר רצות ב"רקע" של המכשיר, ולכן לא סיקרתי אותן.

אגב, מי שמוצא אפליקציה שעושה מסאג' ברגליים, או מכינה קפה – מוזמן לשלוח לי אותה.

אבל עד אז – אני אמשיך לנסות להוציא מהמכשיר את ה-

מקסימום אנדרואיד.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

136 Comments

 1. tomer.k
  17/03/2011 בשעה 10:59

  "…כגון מיון בתיקיות, אפליקציה שמכניסה לתיקיה במסך הראשי כל התקנה שביצעתי (שואלת לאיזו תיקיה להוסיף),"

  בשביל זה יש את Folder Organizer
  https://market.android.com/details?id=com.abcOrganizer&feature=search_result

 2. sun_light
  17/03/2011 בשעה 11:56

  וואו זה מעולה!
  אהבתי את הדרובוקס…
  אם היתה לי חבילה ללא הגבלה(כמו בסלקום)
  הייתי מוחק את כל השירים מהמכשיר ומשתמש רק דרכה!
  אגב…בתור סטודנט פתחנו מייל לקורס כדי להעלות קבצים וכו…
  אולי נציע להם את החלופה של הדרובוקס כי זה הרבה יותר נוח
  תודה!

 3. avisos6
  17/03/2011 בשעה 12:22

  תודה רבה!
  אהבתי ואימצתי מספר אפליקציות !

 4. mosheva
  17/03/2011 בשעה 13:03

  כל הכבוד על היוזמה!
  מעולה לאנדרואיד חדש כמוני… 🙂

 5. ליאור
  17/03/2011 בשעה 14:56

  אחלה כתבה מושקעת ביותר, בהחלט חידשת לי והתקנתי כמה אפליקציות.

 6. aviram
  17/03/2011 בשעה 15:02

  קודם כל תודה על הסקירה ובכלל אני קורא כל הזמן 🙂
  אבל רק שאלה: אני בעליו המבסוט של גלקסי S.יש דרך להגדיר את מסך ברירת המחדל שלי כמסך האמצעי (כמו שהזכרת) אם יש לי מכשיר עם רום מקורי של אורנג'?

  1. עופר שפירא
   17/03/2011 בשעה 15:05

   היי! תודה על התגובה.
   בנוגע למסך ברירת המחדל – זה לא קשור לרום, זה קשור לאפליקציית דף הבית. אם אתה רוצה להמשיך ולהשתמש באפליקציה המקורית של הרום, תוכל לשאול בפורום של גלקסי-אס האם ישנה אפשרות כזו, כי אינני מכיר את הרום הזה.
   אם אתה משתמש באפליקציית מסך בית מהמרקט, כמו לאנצ'ר פרו, או ADW, אז שם אפשר להגדיר. בלאנצ'ר פרו עושים זאת על ידי לחיצה על כפתור ה"תפריט" כשאנחנו נמצאים בדף הבית, וכניסה להגדרות LP.
   בהצלחה

 7. משה
  17/03/2011 בשעה 15:19

  אני משתמש בווידג'ט Circle Launcher שחוסך לי את כל התקיות האלה ומאפשר לי גישה נוחה ויפה לאפליקציות.
  האייקונים בווידג'ט מכוערים בטירוף אבל אפשר להגיד איזה תמונה שרוצים בתור אייקון.
  אני פשוט חיפשתי בגוגל כל מיני אייקונים יפים ועם קצת השקעה יוצא מסך מאוד יפה ונוח במקום מלא תקיות

 8. דודו
  17/03/2011 בשעה 16:00

  אחלה סקירה תודה 🙂

 9. אנה
  17/03/2011 בשעה 16:07

  אחלה סקירה, מאד מפורטת, תודה. אני משתמשת ברוב האפליקציות שהצגת. לארגון התיקיות ממליצה להשתמש עם smart shotrcuts. אצלי גם בשימוש shazam ו sound hound לזהוי שירים ומציאתם ברשת.

 10. mena
  17/03/2011 בשעה 18:00

  אני חושב שהLuncher Pro קצת מיושן.כבר כמה חודשים הוא לא עודכן. ה Go luncher הרבה יותר מפותח. הדבר היחידי שאין בו זה את הwidgets של הפרו. מצד שני הוא כולל הרבה אפשרות חדשות, תיקיות, אפשרות הסתרה של אפליקציות, אפליקציות אחרונות, אפשרות להגדיר שהמסך יהיה עד 6*5 אפליקציות שכרגע רצות ועוד כל מיני אפשרויות.

  עוד אפליקציות מענינות לדעתי,
  wikidroyd: ויקיפדיה שרץ מהכרטיס זכרון בלי צורך בחיבור לרשת (מצריך כ 200MB למאגר של העברית)
  Genie Widget (NEWS AND WEATHER): וידגט מעולה של גוגל שמביא חדשות ומזג אוויר.(תופס 4*1 על מסך הבית)

 11. עידן
  17/03/2011 בשעה 18:32

  גאון!

 12. megashock
  17/03/2011 בשעה 18:41

  Skyfire, בדקתי את הגרסה האחרונה של התוכנה והבעיה היא שהיא מאוד איטית.
  אולי זה רק בישראל, אולי זה רק במכשיר שלי (Galaxy S), אבל למרות שסקיפייר באמת מסוגל להציג הכל, כולל וידאו והשמעת תחנות רדיו בסטרימינג, בארץ כמעט ובלתי אפשרי להשתמש בתוכנה בגלל שהיא איטית בצורה מחרידה.

  גם יצא לי לפני כמה שנים להשתמש בגרסה הקודמת של סקייפייר (1.5) כדי לשמוע רדיו דרך האינטרנט במכשיר נוקיה שהיה לי במקום כלשהו ברמת הגולן שלא היתה בו קליטה רגילה של רדיו, וגם בשביל לראות פרקים של כל מיני סדרות בסטרימינג והיא עבדה מצויין.

 13. חביב
  17/03/2011 בשעה 20:06

  לא משנה כמה תנסה.. בחיים לא יהיה כמו SENSE

 14. moti_op
  18/03/2011 בשעה 00:41

  מאיפה הרקע המצוייר?

 15. עופר שפירא
  18/03/2011 בשעה 01:13

  תודה לכולם על התגובות!

  בנוגע לGo Launcher – היא אכן אפליקציית דף בית מוצלחת, אבל לא תומכת בעברית בתיקיות שלה, מה שדי מבאס ומונע ממני להשתמש בה.

  ממשק SENSEUI הוא אכן מוצלח מאוד, אבל זה לא מפצה על הזכרון המועט שמגיע עם מכשירי HTC שמריצים אותו. אני עדות לכך, החלפתי לSGS ואני מרוצה מאוד, גם בלי SENSE.

  ומוטי – את הרקע המצוייר הורדתי בעזרת אפליקציית Zedge שלא סיקרתי בכתבה, אפליקציה אדירה למציאת רינגטונים ותמונות.

  יש לי עוד המון אפליקציות לכתוב עליהן, צריך להכין פוסט נוסף 🙂

 16. shaharsabag
  18/03/2011 בשעה 08:20

  לגבי הבלאגן באפליקציות יש לך את:
  all apps organizer
  שדרך אגב פורסמה פה באתר, נותן לך לסדר את האפליקציות לפי נושאים, יש גרסה חינמית ובתשלום, לפי דעתי החינמית עושה את העבודה וזה ממש עוזר לי…

 17. shaharsabag
  18/03/2011 בשעה 08:22

  אהה ויש לי שאלה:
  מישהו מכיר פה אפליקציה לחייגן שנותנת לך אופציה לרשום מספר טלפון בזמן שיחה ואז לישמור את המספר, בחייגן הרגיל זה לא קורה וזה ממש מבאס…

  1. עופר שפירא
   18/03/2011 בשעה 11:23

   אתה לא צריך אפליקציה בשביל זה, אתה צריך להבין איך אנדרואיד עובד – הוא מסוגל לעשות מספר דברים במקביל.
   בזמן השיחה אתה יכול ללחוץ על כפתור ה"בית", ולהגיע למסך הראשי, ומשם לעשות כל מה שבא לך. לדוגמא: להכנס לחייגן, להקיש מספר, ולשמור אותו.
   כדי לחזור לשיחה תפתח את ה"וילון" מלמעלה (notification bar), אתה תראה שם את השיחה.

 18. 1414749@gmail.com
  18/03/2011 בשעה 13:04

  כתבת שאתה משתמש בתיקיות כי אין לך חיפוש ברשימת כל התוכנות,
  אין לי מושג איך זה בגלאקסי, אבל אצלי בדיזייר אני לוחץ על לחצן חיפוש ויכול לחפש ישירות בפנים בכתיבת אות אחת ועוד, ישר את האפליקציה המבוקשת.

  תודה על הסקירה!

 19. עדן
  18/03/2011 בשעה 13:44

  אחלה אפליקציות וסיקור מעולה. הדבר שהכי מעניין אותי פה זה איך המכשיר שלך מגיב עם ככ הרבה וויגטים על המסך. לייש גלקסי אס עם הרוםשל פיילוט ואני מרגיש הבדל משמעותי במהירות לאחר שהוספתי שני עמודים עם כמה וויגטים אחרי שהייתי רק עם מסך אחד שמסודר בתיקיות..
  ועוד שאלה… לגבי וויג'טים שצורכים אינטרנט כמו פייסבוק… לפי מה הוא צורךלי מהנפח של האינטרנט אם בכלל?

 20. אוהד כהן
  18/03/2011 בשעה 14:14

  אימצתי פה כמה אפליקציות תודה אחשלי! יש לי HTC Desire HD אני יכול לשים אפליקציות על הכרטיס זיכרון לא ?

 21. mena
  18/03/2011 בשעה 16:49

  אצלי יש עברית בתיקיות בgo luncher.

 22. אלברט
  18/03/2011 בשעה 21:27

  שלום, סוף סוף אני אמור לקבל את הגלקסי.
  יש נרתיקים שאתם יכולים להמלעץ? ראיתי את הotterbox והמחיר שלי כולל משלוח יוצא בערך 30$, האם כדאי להשקיע בו או לקנות איזה נרתיק זול של 10$?

 23. 1_aviv
  18/03/2011 בשעה 22:56

  כול הכבוד.
  תאמת אני לא בטוח שאתה באמת תשתמש בכול ה250 אבל יפה שאתה מסקר

 24. egger
  19/03/2011 בשעה 01:51

  מה הפונט שאתה משתמש בו (הספרות מוצגות יפה)
  יש מצב אתה מעלה את קבצי הפונט שלך?

 25. שלומי
  19/03/2011 בשעה 04:05

  אחי למה אני לא מצליח להתקין את התוכנה fancy widget בגלקסי מה צריך לעשות
  ץודה

 26. מורן
  19/03/2011 בשעה 10:05

  תודה. כתבה מעולה.
  אני גם משתמש בLAUNCE PRO ויש בו אופציה מעולה של הדרת מספר האייקונים למסך. הגדרתי 5*5 וזה מעולה כשנכנסים 25 אייקונים במסך.
  תוכנות מומלצות שלי:
  QDial – קיצורי דרך לחיוגים מועדפים
  Gdocs – לצפיה במסמכים בחשבון הגוגל שלי
  color note – כתיבת משימות יומיות ותזכורות
  app mate – עוד אפליקצייה נוחה למיון אפליקציות
  דולפין – שלפי דעתי הוא דפדפן הרבה יותר נוח
  meriam webster – מילון אנגלי עברי שמתרגם גם משמיעה
  sanity – אפליקציה שמכבה באופן אוטומטי את חיבורי הוויי-פיי ודאטה בזמן דיבור בטלפון להורדת הקרינה למינימום.

 27. מורן
  19/03/2011 בשעה 10:11

  אה וניזכרתי ב smart rotator – מאפשרת להגדיר בנפרד לכל אפליקצייה אם לאפשר סיבוב אוטמטי של המסך

 28. עופר שפירא
  19/03/2011 בשעה 15:51

  עדן: באמת עם כל מה שהעמסתי על מסך הבית של המכשיר שלי הוא נתקע מידי פעם לכמה שניות מעיקות. זו המחלה הידועה של גלקסי שצריך לחיות איתה.
  אין עדיין מכשיר מושלם. אתה מוזמן לקרוא את הסקירה שלי על המכשירים, ולראות שזו המסקנה שהגעתי אליה..

  אוהד כהן: התקנת אפליקציות על כרטיס הזכרון החיצוני לא תלויה במכשיר, אלא במערכת הפעלה (רום). ברום המקורי, רק מגרסה 2.2 יש תמיכה מסויימת בהתקנה כזו.

  mena: כשאתה יוצר תיקיות על גבי מסך הבית בgoLauncher, ונותן להם שם בעברית – זה לא מופיע אצלך הפוך?

  אלברט: מחירי הנרתיקים נעים מדולרים בודדים לעשרות דולרים, חיפוש קצר באיביי יתן לך את התמונה המלאה..

  egger: הפונט שאני משתמש בו זה פונט שמגיע עם המכשיר שלי (גלקסי).
  בשביל להגדיר פונט כנס ל: הגדרות->תצוגה->סגנון גופן. אני בחרתי "choco cooky".

  שלומי: מה הכוונה לא מצליח? מה זה אומר לך? אתה יכול לשאול גם בפורום אפליקציות ולקבל תשובה שם.

  מורן: תודה על התוספות וההמלצות! באמת כפי שציינתי, לא סקרתי מספר גדול של אפליקציות שלא מופיעת לי על דף הבית.
  בעיקר כי הסקירה הזו נהייתה כבר ממש ארוכה. אני אעשה סקירה נוספת עם עוד אפליקציות תומכות, כמו smart rotator.

 29. ניר
  20/03/2011 בשעה 16:03

  שאלה: הורדתי את האפליקציה HANDCENT להודעות. אבל עכשיו יוצא שרצות לי שתי אפליקציות במקביל, גם המקורית שקיבלתי עם המכשיר וגם זאת. יש דרך להוריד או לנטרל את המקורית?

  1. עופר שפירא
   20/03/2011 בשעה 16:10

   היי ניר,
   ברגע שתקבל הודעה, המכשיר ישאל אותך באיזו אפליקציה להשתמש. אתה יכול לסמן מתחת לאפשרויות את ה"V" של – השתמש באפליקציה זו כברירת מחדל, ולבחור בHANDCENT, וכך הוא תמיד יבחר לך בHANDCENT.
   לגבי ההתראות – נסה לנטרל את ההתראות של האפליקציה שבאה עם הרום. אם זה לא עובד, אז תצטרך פשוט לחיות עם זה..

 30. ביטול ההתראות סמס
  20/03/2011 בשעה 20:09

  כמו שאמרת עופר – צריך לבטל את ההתראות בMESSAGING המובנה של אנדרואיד.
  ואני מעדיף את GO SMS אחרי ניסיון של HANDCENT, אבל הן די דומות בסה"כ.

 31. אלעדיקו
  20/03/2011 בשעה 23:03

  כל הכבוד. נהנתי לקרוא הכל – אני שמח שיש אנשים משקיעים כמוך. אני עוקב אחרי האתר כמעט יום יום. טוב להתעדכן ! תודה רבה לך.

 32. blue36
  21/03/2011 בשעה 00:08

  תענוג של סקירה..נהדר 🙂
  תודה

 33. mena
  21/03/2011 בשעה 01:14

  mena: כשאתה יוצר תיקיות על גבי מסך הבית בgoLauncher, ונותן להם שם בעברית – זה לא מופיע אצלך הפוך?
  לא, העברית בסדר גמור. יכול להיות שיש לך בעיה בתיקון של העברית. אני מציע לך לקרוא את הפוסט הבא.
  http://iandroid.co.il/forum/topic5657.html

 34. לירן
  21/03/2011 בשעה 18:39

  תודה רבה 🙂

 35. nexuss
  22/03/2011 בשעה 07:52

  כתבה יפה מאוד, I LIKE!

 36. obg1
  22/03/2011 בשעה 14:13

  אחלה כתבה!

 37. יוגב
  22/03/2011 בשעה 22:19

  סחטיין על ההשקעה!! כל הכבוד..
  מאוד הועיל

 38. שירה
  23/03/2011 בשעה 17:19

  טוב אני מחכה כבר בכיליון עיניים לגלקסי שלי שרכשתי מאורנג' והכתבה הזו בהחלט הבהירה לי עד כמה יש למה לצפות !!

  תודה רבה !
  מבטיחה להמשיך לעקוב 🙂

 39. bmaster
  23/03/2011 בשעה 23:37

  shaharsabag, יש אפליקציה לשמירת מספר טלפון תוך כדי שיחה
  קוראים לה number saver

  1. עופר שפירא
   24/03/2011 בשעה 08:44

   בDialerOne – אם המספר לא קיים בזכרון של המכשיר, הוא שואל אותך בתום השיחה האם תרצה לשמור אותו. לדעת יזה עדיף.

 40. דודי
  24/03/2011 בשעה 17:07

  רשימת אפליקציות לתיירים מאתר כלכליסט
  http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3512593,00.html

 41. donald
  24/03/2011 בשעה 20:23

  ממש תודה 🙂 לקחתי כמה המלצות

 42. אנו
  25/03/2011 בשעה 13:17

  תודה רבה על ההשקעה והפירוט! החל מרמת הכתיבה, התוכן, הלינקים המצורפים, רמת האפליקציות והאיכות שלהן..
  קבל ח"ח (ו..ח"ח מתימני זה לא דבר של מה בכך!)

 43. דורון
  25/03/2011 בשעה 16:27

  היי עופר
  רכשתי לאחרונה Sumsung Galxy S (לפני כו היה לי נוקיה)
  הולך לאיבוד – -קטסטרופה בסמסונג :
  1.הבחנה בין שיחות יוצאות/ניכנסות/שלא נענו
  2.כנל לגבי SMS ( יוצא/ ניכנס/ טיוטא..)
  3.אם משאירים לי הודעות קוליות ואני כלל לא מבחיו בהן…

  אנא חווה דיעה -האם יש אפילקציה אשר יכולה להחזיר אותי למימשק של הנוקיה שהיה הרבה יותר נוח או אולי משהו אחר???

  תודה

  1. עופר שפירא
   25/03/2011 בשעה 16:41

   היי דורון,
   כל מה שאתה צריך זה הדרכה מסודרת ממישהו על איך להשתמש במכשיר – כניסה לעולם האנדרואיד, כמערכת הפעלה – ולא עוד "מכשיר סלולרי כמו נוקיה".
   תחשוב שזה כמו וינדוס בפלאפון – יש לך 4 איקונים בתחתית המסך – 2 שדרכם אתה ניגש לפעולות במכשיר (שיחה ואסמסים), ו-2 ניגש לאפליקציות במערכת הפעלה.
   כמובן שזה במידה ולא שינית אותם, כי העניין באנדרואיד הוא שאפשר להחליף הכל במערכת הזו. כולל את ה-4 איקונים האלה.

   אני ממליץ לך כמו שהמלצתי לזה שמעלי לקרוא את המדריך שלי לשימוש באנדרואיד, זה יעשה לך מעט סדר. תמצא את הקישור בתגובה שלי מעל, או בצד שמאל של הדף.

 44. zivpeled
  26/03/2011 בשעה 14:13

  שלום עופר.
  זאת כתבה מעולה שעזרה לי מאוד.
  ברשותי GALAXY TAB ואין בוא את אפליקציית השעון הבסיסית.. איפה אני יכול להסיג אותה?

 45. קש וזפת
  27/03/2011 בשעה 06:34

  עופר, כתבה מצויינת.
  הערה אחת: מה שאני שונא בגואו לאונצ'ר (וגם בכל לאונצ'ר אחר) זה שכשלוחצים על מגירת האפליקציות הכפתורים המרכזיים (טלפון, סמס וכל שאר הכפתורים אם יש לך) נעלמים וצריכים ללחוץ שוב על הבית כדי לראות אותם.

  בLG OPTIMUS עמו אני משתמש כיום הכפתורים נשארים תמיד גם כאשר מגירת האפליקציות פתוחה.

 46. מיכאל
  27/03/2011 בשעה 14:54

  אצלי יש עברית בתיקיות בgo luncher.
  ואם אצלך זה הפוך אז תכתוב הפוך את שמות התיקיות וזה יהיה ישר..
  וזה ענק שכל מגירת האפליקציות מסודרת לפי תיקיות וגם ניתן להסתיר
  וגם ניתן לסדר מיקום אפליקציות בתוך התיקיות

 47. תומר
  28/03/2011 בשעה 21:00

  שלום עופר,
  אני חדש ויש לי גלאקסי S.
  יש לי שאלה, האם תוכנת מסך הבית היא הרום שכולם מדברים עליו או שאתה מדבר על משהו אחר לגמרי?
  אני שואל כי כרגע עם הרום של אורנג' יש לי הודעות ב"בועות" וכל מיני דברים שלא ראיתי פה אצלך והם ממש נוחים לי. אז ממה שאני מבין, אם אני מחליף רום כל אלה הולכים ובה משהו חדש לגמרי? לא דומה כלל למכשיר שיש לי כרגע?

  ובנוסף כמה אפ' שימושיות שמצאתי:
  WiFi Analyzer – מנטר רשתות אלחוטיות ומציג קליטה, שם ותדר על כל מיני גרפים שימושיים.
  Multicon – מאפשר יצירת קיצור דרך בגדלים 1X1 1X2 1X3 1X4 ובתוך כל קובייה קישור ל-4 אפ'.
  Alarm Clock Plus – שעור מעורר מתוכנן עם אופציות מעניינות כמו שאלות בחשבון כדי לכבות את השעון כדי לוודא שהתעוררתם.

  1. עופר שפירא
   28/03/2011 בשעה 21:46

   היי תומר,
   הפירוש של "רום" הינו מערכת הפעלה. אמנם אנחנו מכירים מעולם המחשבים מערכת הפעלה אחת (וינדוס גרסת XP או 7), אבל באנדרואיד ישנם עשרות אולי אפילו מאות גרסאות שונות למערכת הפעלה. החל מגרסה (2.1, 2.2, 2.2.1, 2.3) וכלה בורסיה לאותה גרסה (תוספות שונות, שינויים בקוד, וכו').
   בכל רום מגיעה איתו תוכנת מסך בית, ומגיעים איתו ויג'טים (ה"בועות" שאתה מדבר עליהם, שמוצגות על גבי הדפים במסך הבית). חלק מהויג'טים שמגיעים עם רומים מסויימים לא קיימים ברומים אחרים. וזו התשובה לשאלה שלך. אם תחליף את הרום שלך מהרום של אורנג', אתה תאבד חלק מהויג'טים שהם בלעדיים לרום בו אתה משתמש. ממליץ לך לקרוא את המדריך שלי לשימוש באנדרואיד, יש שם הסבר מפורט והמון טיפים שיעזרו לך.
   אני אישית לא רואה סיבה להחליף לרום אחר, אם כבר יש לך רום יציב, מהיר, ובעברית. אם אתה מחליף את הרום שלך, אז לפני שאתה מחליף תשאל בפורום של המכשיר שלך האם הויג'טים שאתה אוהב קיימים להורדה עם רום אחר, או שהם בלעדיים לרום של אורנג'.

 48. blue36
  28/03/2011 בשעה 21:24

  למדתי המון מהפוסט הזה וגם יישמתי כמה אפליקציות..
  תודה רבה לך 🙂

 49. ארז
  29/03/2011 בשעה 20:21

  עופר,
  ראשית סיקור מדהים ואני לקחתי מפה המון…
  רק אתמול קניתי ואני כבר ממש שולט בנושא.
  יש לי את הגאלקסי והורדתי את ה-LAUNCHERPRO אך אצלי יש רק שלושה מסכים…
  ניסיתי והורדתי בתשלום גם את ה-PRO וין לי יותר מ-3 מסכים סך הכל.
  בנוסף אין לי את ההגדרות שלו כפי שאמרת להיכנס להגדרות ומשם להגדרות LP.שפוט אין לי את זה בהגדרות…
  אשמח לעזרה.

  תודה מראש,
  ארז

  1. עופר שפירא
   29/03/2011 בשעה 21:17

   היי ארז, תודה על התגובה 🙂
   בשביל להכנס להגדרות של הלאנצ'ר, תלחץ על כפתור התפריט כשאתה בדף הבית. אתה תראה שיש שם 2 כפתורים שדי מבלבלים – לאחד קוראים "הגדרות" , ולידו כפתור נוסף בשם "הגדרות LP" – עליו אתה צריך ללחוץ.
   בתוכו כנס ל"הגדרות מסכי הבית" ושם תוכל לבחור את מספר המסכים.

   בהצלחה ושימוש מהנה במכשיר 🙂

 50. רועי
  29/03/2011 בשעה 23:29

  כל הכבוד על הכתבה המושקעת !!!
  דרך אגב מי שמחפש אפלקציה נחמדה לקיצורי דרך מכל מסך שהוא בפלאפון
  זה נקרא wave launcher חפשו במרקט

 51. ellaraz1
  30/03/2011 בשעה 08:30

  אהבתי… חידשת לי…. כל הכבוד

  ב-fancy widget
  איך עושים שהרקע יהיה לבן??? אני לא מצליחה הרק של השעון שחור….
  אפשר הסבר?

 52. inbala
  30/03/2011 בשעה 09:11

  אחלה.הרבה תודה עזר לי מאד בתור משתמשת מתחילה.
  רציתי לדעת האם יש אפליקציה שמציגה את כל היישומים שפתוחים ואפשרות לדפדף בינהם?
  משהו כמו ALT+TAB במחשב..

  1. עופר שפירא
   30/03/2011 בשעה 09:29

   היי ענבל, כמובן שיש אפליקציה כזו – לחיצה ארוכה על דף הבית תפתח לך את 6 האפליקציות האחרונות שהשתמשת בהן. שימי לב – לעומת המחשב, באנדרואיד אין כזה דבר "ישומים שפתוחים". הזכרון מתנהל טיפה אחרת. אפליקציה שיצאת ממנה על ידי לחיצה על דף הבית, שומרת בזכרון את המיקום האחרון שלה, אבל לא ממשיכה לרוץ. מה שכן יכול להמשיך לרוץ זה "שירות" SERVICE, שאותו לא רואים ויזואלית, ואת כל השירותים הללו מערכת ההפעלה מנהלת בעצמה בצורה אופטימלית. בכל מקרה את יכולה להרוג את ההצבעות של האפליקציות לזכרון על ידי "מנהל המשימות" באותו חלון, או על ידי אפליקציה בשם Advanced Task Manager שהדעות לגבי השימוש שלה חלוקות. אני אישית כן משתמש בה מידי פעם, כשהמכשיר לא סוחב..

   אני מזמין אותך לקרוא את המאמר שלי על שימוש במערכת ההפעלה אנדרואיד, תגלי עוד אפשרויות מעניינות ויכולות שימוש במכשיר שלך:
   http://iandroid.co.il/maximum-android/2011/02/08/%d7%9e%d7%93%d7%a8%d7%99%d7%9a-%d7%9e%d7%a9%d7%aa%d7%9e%d7%a9-%d7%95%d7%aa%d7%a4%d7%a2%d7%95%d7%9c-%d7%9e%d7%9b%d7%a9%d7%99%d7%a8%d7%99-%d7%90%d7%a0%d7%93%d7%a8%d7%95%d7%90%d7%99%d7%93/

 53. pendalf
  30/03/2011 בשעה 11:51

  למישהו יש בעיה באפליקציה של ILCINEMADROID שהעברית רשומה הפוך?

 54. ארז
  31/03/2011 בשעה 16:58

  עופר,
  תודה על התגובה…
  בכל מקרה מצאתי והצלחתי, אבל…
  שדרגץי את גרסת ה-ROOT וכל מה שמומלץ לבצע על המכשיר על מנת שיעבוד מהר וטוב יותר.
  לאחר מיכן כד דבר שאני רוצה לשנות לו הוא מבקש ממני לבצע איתחול ללאנצר ולא מבצע את הרחבת המסכים.
  יודע מה עושים?

  סוף שבוע נעים,
  ארז

 55. ארז
  31/03/2011 בשעה 17:05

  יותר מזה…
  כנראה שב-ROOT שהתקנתי גרסה 3 של PILOTX
  התוכנה מוגדרת ב-ROOT ומוגדר שם 7 מסכים.
  אך בפועל יש רק 3…
  מה עושים ? 🙂

 56. אורלי
  02/04/2011 בשעה 20:53

  היי,
  כל הכבוד על ההשקעה ותודה על ההמלצות!
  לי מאד קשה בלי מנגנון תזכורות כמו בנוקיה… עם נודניק וכזה ואני מוצאת את עצמי משתמשת בשעון שזה גרוע. הפתקים למיניהם לא עונים על המטרה (או שאני לא יודעת להפעיל כראוי…)
  מישהו מכיר אפליקציה של תזכורות?
  י

 57. שמואל
  03/04/2011 בשעה 14:52

  תודה רבה על הסקירה הנפלאה. מאוד עזר לי כמשתמש די חדש.
  אני מחפש תוכנה לעבד קבצי doc במכשיר הגלאקסי שלי בעברית, מישהו יכול לעזור לי בזה?
  תודה רבה
  שמואל

 58. ליאב
  04/04/2011 בשעה 12:27

  היי עופר,
  כל הכבוד על הסקירה! (אייל הפנה אותי)
  קיבלתי את המכשיר לפני כמה ימים ועשית לי סדר בדברים 🙂

  המלצה שלי – תתקין את האפליקציה tasker.
  דרך האתר שלהם ניתן להוריד בחינם (אבל דרך המרקט בתשלום)
  מה היא עושה? מפעילה כל מיני דברים באופן אוטומטי ע"פ חוקים שאתה מגדיר מראש.
  מה למשל?
  1. כשאני מפעיל את waze – מקלט ה-GPS נדלק אוטומטית (למה אני צריך להדליק אותו בעצמי?), ונכבה ביציאה.
  2. כשאני מחבר את הפלאפון למטען ברכב, נדלק ה-BT בשביל הדיבורית, ונעילת המסך מתבטלת (בפועל מתוזמנת ל-8 שעות)
  3. כשמחוברת הדיבורית (מכשיר BT) ה-wifi נכבה – אני משתמש ב-BT רק ברכב ולכן זה רלוונטי עבורי.

  יש לך המון אפשרויות ליעל את השימוש שלך במכשיר ע"י אוטומציה עם חוקים כאלה ואחרים.

 59. גבי
  04/04/2011 בשעה 12:48

  שלום לכולם,
  אני משתמשת חדשה בסמסונג גלקסי
  ואני מציינת זאת מכיוון שהורדתי את ה LAUNCHER PRO כמו שמרביתכם המלצתם ואני ממש לא מבינה מה עושים מפה .
  זקוקה בדחיפות להסבר מפורט לצאת מנקודת הנחה שאני פשוט לא יודעת שום דבר שקשור לערכות נושא

 60. eden_z7
  09/04/2011 בשעה 15:02

  אז ככה.. באמת שלקחתי מפה המון. מהוויג'טים ועד לעוד הרבה אפליקציות… רק כמה דברים:
  אחרי המו זמ יחסית עם הגו לטונצר, עברתי ללאנצר פרו פלוס. אני מרגיש שהסוללה נאכלת הרבההההה יותר מהר מאשר בבגו לאנצ'ר. כל. זה אחרי אירגנתי את מסכי הבית שלי. אני משתמש בוויג'טים של פייסבוק,לוח שנה, מזג אויר,אנשי קשר הודעות וynet. הסוללה נאכלת לי ברמה כזו של שעה וחצי עם שימוש מינימלי, יורדים לי 11אחוז. זה לא היה ככה…. ככה זה גם אצלך? כי בסהכ המס.כים שלנו מסודרים אותו הדבר… זה הלאנצ'ר פרו פתאום?

  ועוד דבר, הוויג'ט המובנה של הפייסבוק לא מצליח להתחבר לי. כשאני מנס להתחבר מההגדרותה הוא רושם לי error: invalid_key אתה מכיר את זה יש לציין ששאר הוויגטים המובנים עובדים טוב?

  1. עופר שפירא
   09/04/2011 בשעה 21:26

   אני לא מכיר את השגיאה הזו, אבל יש כמה ויג'טים של פייסבוק, אם אחד לא עובד – נסה אחר.. גם ללאנצ'ר פרו המלא יש ויג'ט פייסבוק.

 61. עדן
  10/04/2011 בשעה 10:09

  אני מדבר על הוויגא של הלאנצר פרו. יש לי את הלאנצר פרו המלא..

 62. eyal260
  11/04/2011 בשעה 23:01

  אחלה של סקירה!!! חולה ונהנה לקרוא את הסקירות שלך אחי

 63. גל
  27/04/2011 בשעה 02:11

  אחי נהנתי מאוד מהסקירה שלך בראביסימו באמת מפורט בצורה טובה חוץ… מא' מחקתי את המנהל יישומים שיש על המסך הראשי דרכו אני סוגר יישומים פעילים ואני לא יודע איך להחזיר אותו ב' אני כל יום ראשון ושלישי שולח הודעה ל20 אנשים קבועים כיצד אוכל להכניס את האנשים האלו לקבוצה ככה לא אצטרך לבחור כל פעם מחדש את האנשים מרשימת אנשי הקשר שלי אשמח לעזרה בתודה מראש 😉

  1. עופר שפירא
   27/04/2011 בשעה 11:28

   היי גל, תודה על התגובה.
   לגבי מנהל היישומים – מה שמחקת מהמסך הראשי ניתן להחזיר אליו, הכל נמצא ב"מגירת האפליקציות" שלך (הכפתור האמצעי שפותח את הרשימה).
   בנוסף, אם יש לך סמסונג גלקסי, לחיצה ארוכה על כפתור הבית פותחת לך אפשרות לבחור מנהל יישומים מובנה. יש לי פוסט שמסביר איך להשתמש במכשיר, אתה מוזמן לקרוא אותו.

   לגבי אנשי קשר – אם אנשי הקשר שלך עדיין על הSIM שלך, אני ממליץ לך בחום לבצע IMPORT לחשבון GMAIL שלך, ולא להשאיר אותם על הסים. ככה הם ישמרו לך גם אם תאבד את המכשיר שלך.
   כדי ליצור מהם רשימת תפוצה יש 2 דרכים: להכנס ל"אנשי קשר" במכשיר, ולבחור שם "groups" (קבוצות), לבחור או ליצור קבוצה רצויה, ולהוסיף אליה את אנשי הקשר. שים לב לבחור בקבוצה לפי המיקום של אנשי הקשר. אם הם בחשבון גוגל, אז קבוצה בגוגל.
   הדרך השניה והיותר מומלצת היא- לאחר שהעברת את אנשי הקשר לחשבון גוגל שלך, אתה יכול להכנס במחשב לGMAIL, ולבחור בפינה העליונה "אנשי קשר" (או CONTACTS), ושם לערוך אותם לכדי קבוצה.
   אחרי שתעשה זאת, תוכל למצוא אותם במכשיר שלך תחת אנשי קשר->קבוצות.

 64. רונן
  28/04/2011 בשעה 09:10

  אני מנסה נואשות למצוא אפליקצייה שתאפשר לי להקליט שיחות שאבחר להקליט , כל שמצאתי זה אפליקצייה שמקליטה כל שיחה ללא אפשרות לברור הצילו….

 65. ליאור
  02/05/2011 בשעה 00:18

  שלום
  יש לי גלקסי ובדף הבית עם המכשיר הגיע לי מאיין ישומים פעילים זה היה כמו מלבן צהוב שהיה הופך לאדום שהישומים היו פתוחים והייתי רואה מספר ישומים פעילים. בטעות מחקתי את זה איך אני מחזיר את זה?…. דרך אגב הישום שיש בתפריט ונקרא מנהל המשימות כשפותחים אותו זה נראה אותו דבר כמו בקודם שהיה לי אבל האייקון שונה ולא מתעדכן שזה מה שחשוב לי…
  תודה מראש,
  ליאור בכר

  1. עופר שפירא
   02/05/2011 בשעה 10:29

   אם הופיע לך במסך הראשי WIDGET, תמיד תוכל להחזיר אותו על ידי לחיצה ארוכה על דף הבית, בחירה בWIDGET והוספתו בחזרה.
   אני לא מבין על איזה מלבן אתה מדבר, אבל אם תחפש אותו ברשימה כנראה תמצא אותו שם.

 66. Hrz
  03/05/2011 בשעה 11:31

  עופר שלום,

  ראשית תודה לך על הסקירה הנהדרת, לי לפחות היא עוזרת המון.
  אני בעל טלפון סמסונג גלאקסי S מדגם T959V אשר נקנה בארה"ב בחופשת הפסח, המכשיר פתוח ועובד ברשת פלאפון. אני די מדוצה מן המכשיר ולומד אותו בהדרגה. התקנתי עליו עברית ואני שולחמקבל מסרים בעברית ללא בעיה (למעט עברית הפוכה בכותרות GMAIL ). הממשק הוא באנגלית וזה לא נורא כל כך.
  אני מעוניין לגבות את המכשיר, כלומר גיבוי מלא כולל הגדרות חומרה ותוכנה כולל מערכת ההפעלה (משהו כמו GHOST ) וזאת על כל "צרה" שלא תבוא חלילה כך שאצליח לשחזר הגדרות מקוריות, על איזה תוכנה הייתה ממליץ לי?

  בברכה

  1. עופר שפירא
   03/05/2011 בשעה 11:41

   היי,
   אנדרואיד מאפשרת לגבות את המכשיר כולו (כמו GHOST) דרך מצב ה"ריקברי" (נראה כמו תצוגת דוס, יותר נכון – לינוקס).
   במכשירי הגלקסי ויברנט T959 מצב זה מגיע בצורה די בסיסית ולא מאפשר גיבוי כפי שאתה רוצה. בשביל להחליף את הריקברי עליך להתקין אפליקציה בשם ROM MANAGER אשר "צורבת" ריקברי נורמלי, בשם CLOCKWORKMOD.
   דרכו ניתן לבצע BACKUP למערכת, כמו שאתה רוצה.

   ממליץ לך לשאול ולקרוא בפורום ויברנט באתר איך עושים את כל הנ"ל.

 67. Hrz
  03/05/2011 בשעה 12:01

  אתה חושב שטעיתי כשרכשתי את המכשיר הזה?
  אתה ממליץ להחליף את המכשיר במשהו נפוץ יותר? מקובל יותר?

  בברכה

 68. Hrz
  12/05/2011 בשעה 15:23

  תודה.

 69. גלעד
  15/05/2011 בשעה 12:10

  שלום לכוללם אני מחפש תוכנה שאני יודע שקיימת באייפון אבל לא מוצא אותה..התוכנה מאפשרת לצלם מישהו ואז לבחור שיר מהרשימה שלך והתוכנה מחברת לו גוף ממגוון אפשרויות כגון(בחורה וכל מיני} והיא מרקדת לפי הקצב תודדדהה ענקית לעוזרים!!

 70. שימי
  15/05/2011 בשעה 12:50

  שלום, עופר!
  תודה רבה על הסקירה המקיפה והמועילה, קראתי כבר כמה פעמים…

  רציתי לשאול, בנוגע למסך הבית, האם יש אפשרות להגדיר כברירת מחדל את המסך האמצעי גם במסך הבית המקורי שמגיע עם הגלאקסי אס? (כרגע ברירת המחדל היא המסך השמאלי בלבד, וזה לא כ"כ נוח).
  תודה!!!!

 71. אורלי
  05/06/2011 בשעה 12:02

  שלום,
  כל הכבוד! סקירה מרשימה ביותר.
  אפילו אני, שההבנה הבסיסית שלי במכשיר שואפת לאפס הצלחתי להבין דבר אחד או שניים ואפילו להוריד מהמרקט.
  עדיין מדשדשת בו אבל אופטימית.

 72. יוסי
  16/06/2011 בשעה 18:51

  תודה על המידע.
  אני מתעניין באפליקצייה שנקראת תדריך יומי
  מכיל מזג אויר, מצב מניות, חדשות, ודברים שיש לי ביומן.
  מישהו יודע איפה ניתן להרויד את זה.
  זה לא מופיע ב- Samsong Apps
  תודה מראש לעונים

 73. נירית
  23/06/2011 בשעה 23:32

  הי,
  הורדתי את האפליקציה הזו אבל פתאום המכשיר פותח לי כל מיני ישומים שלא השתמשתי בהם.. מדוע ? יש איך שהוא להפסיק את זה?
  תודה

 74. נירית
  23/06/2011 בשעה 23:32

  סליחה.. go launcher…

 75. D!
  03/07/2011 בשעה 20:26

  היי,
  פוסט מצויין.
  הורדתי חצי מהאפליקציות המדוברו והחיים התחילו להראות יותר טוב, אלא מה
  נגמר לי הזיכרון ולכן השאלה –
  איך מעבירים אפליקציות לכרטיס?
  ואם אני מבין נכון יש אפליקציות שלא רוצות לשבת בכרטיס?
  תודה

 76. D!
  03/07/2011 בשעה 21:34

  ושאלה נוספת במטותא,
  הבטריה שלי נגמרת בקצב שלא הכרתי בטלפונים אחרים ("נורמלים"). ממה זה יכול לנבוע.
  ניסיתי לכבות את הbackground data, אבל זה פוגע לי בתקשורת של היאהו מייל? יש מוצא? אפשרות להחליט מי ומה יכול או לא יכול לעבוד ברקע?

 77. גל
  07/07/2011 בשעה 18:56

  איך עושים אפקט מעבר בין דפים!?

 78. zee
  25/07/2011 בשעה 22:05

  חבל שלא היכרתי קודם, מעולה.

 79. קרן
  27/07/2011 בשעה 22:11

  האם יש אפליקציה לאנדרואיד שמתריעה בבירור מתי נעשה מעבר בין wifi לשימוש באינטרנט הסלולארי? האם אפליקציות שרצות ברקע כשלא משתמשים בטלפון, ולא נמצאים במקום שבו יש wifi, משתמשות באינטרנט הסלולארי ואם כן, האם כדאי להעביר כל פעם שיוצאים מאזור wifi את הטלפון למצב של סגירת שימוש באינטרנט?

 80. ronen333
  04/08/2011 בשעה 15:39

  תודה רבה,
  סיקור מצוין!!!

 81. נחצ'ה
  08/08/2011 בשעה 13:59

  שלום עופר ותודה על השידרוגיישן לאנדרואיד שלי, ממש משמעותי. אני מסתובב לצורך העבודה הרבה בשטח ולכן אני מחפש אפליקציה (באייפון אני יודע שיש) שדרכה אוכל לגלוש באינטרנט בלפ-טופ שלי בעזרת/דרך האנדרואיד עדיף בלי חיבור כבל בין המכשיר למחשב. אשמח לדעת אם יש דבר כזה ואיך
  תודה.

  1. עופר שפירא
   08/08/2011 בשעה 14:06

   היי, לא צריך תוכנה כזו כי אפשר לבצע זאת דרך הגדרות המכשיר.
   נסה למצוא בהגדרות של הWIFI איך להפעיל את המכשיר כמודם סלולרי.

 82. יוגב
  08/08/2011 בשעה 20:17

  כתבה יפה,

  יש למישהו מושג אם יש אפליקציה לאנדרואיד (גלאקסי X), שיכולה לערוך סרטונים ושתהיה פשוטה כמו הmovie maker?

  תודה..

 83. נחצ'ה
  08/08/2011 בשעה 22:00

  שלום עופר הצלחתי דרך הwifi לגלוש בווירלס שנמצא באוויר.
  אני מחפש את הכיוון ההפוך: לחבר את המחשב שלי לרשת דרך הנייד. את האפשרותהזו לא מצאתי בWifi אם זה אפשרי אשמח למעט הנחייה ופירוט איך עושים זאת? נחצ'ה  

 84. דודי
  09/08/2011 בשעה 02:35

  עופר שלום!!
  איפה אפשר למצוא אפליקציה של הקלטת השיחה. כמובן תוך כדי השיחה. המכשיר שלי גלקסי 2.
  בתודה מראש

 85. אלעד החתיך
  22/08/2011 בשעה 02:25

  אחלה,אהבתי,ואני ניסיתי כמה מהאפליקציות שהצעת ממש מקסים,לגבי ILBUSDROID אין את זה בכלל במרקט אבל,אני צריך שתמצא לי אפליקציה של תחנות אוטובוס ומתי עובר בקו בתחנה כל כמה זמן ובאיזו שעה וכאלה כי אין במרקט אף אפליקציות כאלה אנא ממך עזור לי
  תודה רבה

 86. אלי
  04/09/2011 בשעה 00:49

  היי טוב באמת אין עליך.. אני צריך עזרה יש לי מייל בוואלה ואני לא מצליח להגדיר אותה אני חושב שיש בעייה עים זה אולי יש לך פתרון אמיתי או אולי אפשרות שכל המיילים שמגיעים לוואלה ישלחו אוטומטי למייל החדש שהייתי צריך לפתוח בגוגל המון תודה

 87. מירב
  06/09/2011 בשעה 16:12

  היי, יש לי שאלה
  הורדתי את Handcent
  אבל איך אני מבטלת את תוכנת הmesseging
  שהיא ברירת המחדל?

  מה שקורה אני מקבלת הודעות ל2 התוכנות.

  תודה

 88. david be haim
  10/09/2011 בשעה 14:17

  לעופר שלום,
  אשמח לקבל ממך עזרה ביחס לוח שנה המותקן במכשיר גלקסי אנדרואיד. בלוח זה אני רושם פגישות לתאריכים מסויימים. ישנה אפשרות שהמכשיר ישמיע צליל התראה. הבעיה: המכשיר משמיע צליל בודד. האם ידוע לך אם ישנה אפשרות לקבוע מס' צלצולים (נודניק) ? או האם ידוע לך על אפליקציה שניתן להוריד עם תכונה לקביעת מס' ההתראות ?

  בתודה,
  דוד בן חיים.

 89. ינון
  17/09/2011 בשעה 16:57

  קודם כל כל הכבוד על הסיקור היסודי,
  שאלתי לגבי הגלקסי האם ניתן לייצר רשימות תפוצה לאס אם אסים כך שאני כותב הודעה ומפיץ אותה בבת אחת לקבוצה שלמה,
  תודה
  ינון

 90. נעמן יצחק
  18/09/2011 בשעה 18:21

  כל הכבוד! אמנם אני חדש באנדרואיד
  ובכל זאת חידשת לי המון
  וסוף כל סוף השתכנעתי אנדרואיד שם את IPHONE בכיס הקטן

 91. nomish
  18/09/2011 בשעה 18:43

  סוף סוף גם לי יש גלקסי 2 מרוצה – אך ודבר אחד אני לא מוצאת – חיפוש – ולא פשוט. בנוקיה הייתי נכנסת לחיפוש, מקישה מילה ומוצאת אותה בכל מקום שהיא נכתבה בין אם אנשי קשר הודעות פגישות וכו'. החיפוש שאני מצאתי לא עושה את אותה פעולה. לא יכול להיות שזה לא אפשרי, נכון?

 92. עידו
  03/10/2011 בשעה 17:43

  לעופר שלום!
  דבר ראשון סחטיין על הכתבה המושקעת!!עזרת לי מלא והאתר בכלל מעולה!תודה תודה תודה! 🙂
  יש לי כמה שאלות:

  1.מחקתי מהתפריט את הקיצור דרך לשליחת סמס(יש קיצור להודעות וקיצור ישר למשלוח סמס).איך אני מחזיר אותו?
  2.לא כ"כ הבנתי מה זה אומר להתקין מערכת הפעלה חדשה ( proluncher לדוגמא).אם אני מתקין,אני לא יכול להחזיר את הישנה?איך אני מפעיל אותה?פשוט מוריד?
  3.יש לי שירים בנגן מוזיקה שהם במקור בעברית אבל בנגן הם מופיעים לי בג'יבריש.איך אני מחליף את כולם בבת אחת שיופיעו גם בנגן בעברית ולא אחד אחד?או שם של נגן מוזיקה חינמי טוב אחר?
  4.האם התוכנה שמורידה שירים (הלא ככ חוקית) עלולה להזיק לפלאפון שלי?האם צריך להתקין אנטי וירוס בפלאפון?
  שוב תודה רבה רבה!!!

  1. עופר שפירא
   03/10/2011 בשעה 22:32

   היי עידו, שמח לשמוע שעזרתי לך 🙂

   לגבי השאלות שלך:
   1. כל קיצור דרך שמחקת אתה יכול להחזיר על ידי לחיצה ארוכה ובחירת קיצור דרך. בדרך כלל גם בתפריטים, ואם לא – אז דרך לחיצה על כפתור ה"תפריט" במכשיר. קשה לי לענות לך כיוון שאני לא יודע איזה מכשיר יש לך ואיזה מסך בית, אבל בגדול אני מאמין שאם תשחק בזה ותחפש קצת באפשרויות השונות בסוף תעלה על איך מחזירים את הקיצור. בכל אופן אני ממליץ לך להוריד את תוכנת האסמסים go sms ש"מתלבשת" על הקיימת, והרבה יותר נוחה ונחמדה. אני ממליץ לך לשאול את השאלה הזו בפורום של המכשיר שלך, שם יתנו לך תשובה ספציפית.
   2. אין קשר בין התקנת מע' הפעלה חדשה (בשמה המקצועי רום) לבין launcher pro שהוא בעצם אפליקציה שמתלבשת על מסך הבית שלך ונותנת לך יותר אפשרויות באותו מסך
   3. יש מדריך בפורום לתיקון העברית, חפש בגוגל ותמצא קישור לפורום. גם לי היתה את אותה בעיה, וזה סידר לי את זה.. לא מוצא כרגע את הקישור.
   4. כל אפליקציה לא חוקית יכולה להזיק למכשיר שלך. ספציפית tunee להורדת שירים היא לא "לא חוקית" מבחינת ההורדה שלה, אלא לא עומדת בקריטריונים של המרקט של אנדרואיד ולכן ניתנת להורדה באופן כן חוקי מהאתר הרישמי שלהם. אם זה היה וירוס היית שומע על זה כבר.
   לגבי אנטי וירוס, הדעות חלוקות, אני בצד שלא מוצא טעם בעוד אפליקציה שתטחן את המכשיר המסכן. אבל זה הכל שאלה של עד כמה אתה פרנואיד למכשיר שלך ולמידע הפרטי. קשה לי להמליץ או לגרוע בנושא.
   בהצלחה!

 93. חיים
  17/10/2011 בשעה 10:58

  מצויין תודה אחי

 94. אבי
  22/10/2011 בשעה 10:57

  כל הכבוד!! השתמשתי בהרבה אפליקציות מוצעות כאן. מתי כתבת המשך? בעיקר יישומי משרד

 95. טל
  22/10/2011 בשעה 15:13

  קטלניייי ביותר הורדתי כמעט את כול האפליקציות

 96. מיה
  22/10/2011 בשעה 23:05

  קודם כל תודה רבה אחלה אתר. שאלה קטנה –
  בסמסונג גלקסי 2 מותקנות אצלי 2 תוכנות go SMS pro וגם hand cent , בטלפון מותקנת מערכת הפעלה בעיברית (סלקום) אך אף אחת מהתוכנות לא מציגה עברית! למרות שבחרתי בעיברית ואפילו הורדתי אפליקציה לעיברית לתובנת hand cent מה יכולה להיות הבעיה?

 97. Nir b
  23/10/2011 בשעה 16:06

  כתבה מעולה !
  האם יש אפשרות ליצור קיצור דרך להפעלה וביטול של הגלישה (DATA) של המכשיר ?
  ואני לא מתכוון למצב טיסה

 98. דרור
  26/10/2011 בשעה 08:13

  שלום
  האם קיימת אפליקציה לנעילת תיקייות בגלקסי ?

 99. יואב
  29/10/2011 בשעה 18:48

  תודה על הסקירה המקיפה. עברתי עכשיו לסמארטפון הראשון ובכלל לא הבנתי מה הסיפור עם כל הוידג'טים והאפליקציות. עכשיו, אחרי שקראתי את הפוסט הזה, הכל ברור יותר.

 100. מיכל
  30/10/2011 בשעה 13:20

  תודה רבה על הכתבה המצויינת שלא מצאתי שנייה לה.

  מקווה שתדע לענות; השאלות מתייחסות לגלאקסי S2 החדש (והלבן!!) שלי:
  1. אני מתוסכלת מזה שכדי להגיע לחייגן וסתם להתקשר למישהו אני צריכה ללכת ל: טלפון>לוח מקשים. הייתי מאוד רוצה שבאחד מ-7 העמודים הראשיים יהיה לי חייגן שאוכל פשוט לגלול אליו ולחייג. איך עושים זאת?
  2. בטעות הסתנכרנה לי רשימת אנשי הקשר עם הג'י מייל. זה אומר שכל פעם שאני רוצה לשלוח סמס פשוט אני צריכה לבחור את הנמען מתוך מאות אנשי קשר. הצלחתי רק חלקית להגדיר תא אנשי הקשר כך שברשימה יופיעו רק אלה שיש להם מספר טלפון. באופן ספיציפי וכללי – האם יש דרך לייעל את אופן שליחת ה- סמסים?
  3. שמתי לב לתופעה – כשאני מתקשרת למישהו, אם אני עוברת למסך אחר, אני לא מצליחה לחזור למסך של השיחה – למשל אם אני רוצה לנתק. אם אני מדפדפת לחייגן, לא מופיעה שם האופציה של הכפתור האדום של הניתוק. איך מתמודדים עם זה?
  4. האם יש הבדל בין האפליקציה של ynet לוודג'ט שלהם? הורדתי את האפליקציה – אבל זה לא נראה כמו הווידג'ט שאתה מראה… תודה מראש!

  מיכל

 101. להלה
  31/10/2011 בשעה 16:16

  אני לא מצליחה לעשות את כל הסקייפ והסקופ והכל מיני דברים אחרים

 102. מוחמד
  03/11/2011 בשעה 13:23

  רצית עזרה. בבקשה אני קניתי מכשיר htc wildfire אנדרויד. מניורק באמריקה. משום מה לא מצליח להשתמש באנדרויד מרקט אני יצרתי קשר עם חברת htc ולפי המספר של המכשיר אמרו לי שהמכשיר מיועד לשיווק באיראן ובגלל זה המרקט חסום
  האם יש פטרון לעניין או דרך למחוק הגדרות החברה
  תודה מראש

 103. עידו
  06/11/2011 בשעה 15:22

  עופר היי!
  אני זוכר שקראתי איפה שהוא באתר המטורף והיעיל שלך שיש מין אפליקציה/יישום שמאפשר לי להוריד את כל ויקיפדיה בעברית ושזה דורש 200 מגה.(ככה שלא צריך להיכנס דרך האינטרנט).
  אני מחפש את זה כבר המון המון זמן!
  אשמח אם תשים פה קישור להורדה או משהו כזה…תודה רבה רבה שוב!:)

 104. דניאל ווצלר
  13/11/2011 בשעה 01:02

  שלום. אני מחפש מומחה באנדרויד שיכול לעזור (בתשלום אפשרי) לי עם מכשיר HTC DESIRE Z שהגיע אלי מחו"ל.
  יש לי כמה בעיות איתו:
  1. העברית עובדת, אבל בהודעות שיש מילים בעברית ביחד עם מספרים אז המספרים הם הפוכים.
  2. המכשיר השתדרג בצורה אוטומטית לגרסה 2.3.3. לאחר שדרוג זה הרבה פעמים מופיע לוגו על מסך לבן וזה יכול לקחת איזה 15 שניות לחזור לתפריט ראשי.
  3. האם יש דרך לתזכורות מהיומן להיות "נודניק"? אני מפספס תזכורות כי חוץ מתזכורת חד פעמית יש רק אייקון קטן מוצג.
  4. הקליטה בטלפון של המכשיר לא מי יודע מה… האם יש דרך לשפר אותה?
  תודה רבה!
  אפשר לחזור במייל: donnywetzler@gmail.com

 105. אשר
  13/11/2011 בשעה 21:15

  ראשית תבורך על התרומה
  ברשותי S2 אני מעוניין שעל הדף הראשי אוכל לראות את הפגישות שלי לשבוע הקרוב לפחות
  אנא סייע לי , ראיתי זאת במכשיר S2
  תודה וברכה

 106. karni
  18/11/2011 בשעה 16:42

  עופר שלום.
  קודם כל תודה רבה רבה על הסקירה המקצועית, העדכנית והמאוד מפורטת. עזרת לי לעשות סדר יוצא מן הכלל במכשיר שלי ולהיחשף לשלל אפליקציות נהדרות.
  הורדתי את ה3D SHELL של SPB, אומנם זה בעלות של 50 שח, אך שווה את המחיר. תצוגה מרהיבה וניהול כייפי ותלת מממדי, שמקל על הניהול.
  העצות שלך שוות זהב. תודה על המאמץ..

 107. נאור
  22/11/2011 בשעה 18:43

  איזו אפליקציה מאפשרת לעשות את התמונה של איש הקשר על כל המסך או גדולה?

 108. מני
  05/01/2012 בשעה 23:49

  יפה מאד, עזרת לי הרבה. כל הכבוד.

 109. נועה
  04/02/2012 בשעה 21:26

  יש לי את המכשיר מוטורולה defy איזה נרתיקים אני יכולה לקנות בשביל הטלפון?

 110. דורון
  11/02/2012 בשעה 10:33

  שלום עופר,אני מחפש אפליקציהשתעזור לי לשפר את מהירות העבודה בגלקסי s . למרות דאני בגירסה 2.3.3

 111. מיטל
  11/05/2012 בשעה 16:34

  פיי אתה מעולה! אני לומדת המון!

 112. חן
  24/05/2012 בשעה 22:36

  אני ישמח לדעת אם יש אפליקציה שמסדרת את המוזיקה שלי בתיקיות , האפליקציה הכללים של האנדרואיד מאוד מסורבלת.

 113. סהר
  30/05/2012 בשעה 23:58

  אחלה סקירה תותח,רציתי לשאול למה הinstegram לא פועל בגלקסי s גרסה 2.3.3?
  ענו מהר בבקשה תודה.

 114. SK
  31/05/2012 בשעה 11:23

  יופי של כתבה!!
  מאוד תרם לי בניהול והסדר של המכשיר!

 115. mmuuaa
  01/06/2012 בשעה 11:53

  תודה רבה! כל הכבוד על ההשקעה.
  כבר שאלתי את זה במקום אחר, אבל אולי פה סו"ס אקבל אסבר.
  הבסיס של כל הפוסט שלך מבוסס על זה שמתקינים את גו לאנצ'ר. השאלה היא איך אני מתקין אותו בעברית על מוטורלה רייזר?
  ניסתי להתקין אותו ע"י הורדה של הקובץ למכשיר. אך הוא כותב היישום לא הותקן.
  השאלה מה עלי לעשות?

  בתודה מראש!

 116. כפיר
  13/06/2012 בשעה 11:21

  היי
  איך אני מבטל את הצילצול בהדרגה?

 117. פרץ
  10/07/2012 בשעה 21:31

  האיקון של היוטיוב נעלם מהאפקליקציות, אבל שאני רוצה להתקין הוא מציע UPDATE ולא עושה כלום. זה כאילו יש אפקליקציה ולא רואים אותה. אשמח לסיוע למי שיכול

 118. שלמה
  15/07/2012 בשעה 13:25

  רציתי להגיד שזו הסקירה הטובה ביותר שראיתי עד היום כל הכבוד
  מעט הערותעדכונים
  העדכון החדש של golancher מכילה המון דברים שאתה מציין שהיית צריך אפליקציות נוספות עבורם כמו לדוג ניקוי תוכניות הפועלות כעת.. ובנוסף כל הזמן מתעדכנת ומפתיעה… (גישה לתמונות מחיקת תוכנות וכו..)
  ולגבי היומן שאתה לא מחפש.
  אני משתמש בacalender והוא עושה את העבודה בצורה נפלאה. גם מסתכרן עם גוגל קלנדר ויש לו כמה אופציות מגניבות כמו הצגת ימי הולדת מהפייס ובכלל ממשק נוח ויעיל

 119. צילום גנב
  22/07/2012 בשעה 03:39

  שלום ברצוני לדעת האים יש את התכונה לצילום גנב בגלאקסי s2 ואים יש אותה במרקט לשילחת תשובות אני מוסיף את האימייל שלי eladan1230@walla.co.il בתודה אלדן

 120. עדי
  23/08/2012 בשעה 21:14

  חבל שאין אופציה לקבל פוסטים שלך למיל
  או קישור למיל כשמתפרסם

 121. רוי
  17/09/2012 בשעה 14:06

  יש אפליקציה אחרת דומה לanycut? אני לא מצליח למצוא אותה

 122. אירית
  10/10/2012 בשעה 23:06

  שלום,
  ראשית, תודה רבה על הטיפים המועילים. מותקן אצלי האנדרוייד 4 החדש במכשיר סמסונג גלאקסי. ויש לי בעיה כשאני רוצה לראות את התמונות בגלילה אחת אחרי השניה. כרגע אפשר להכנס לכל תמונה בנפרד. איזה שינוי בהגדרות צריך לעשות? לא מצאתי משהו בתפריט התצוגה.
  תודה, אירית

השאר תגובה