הפתעות בגוגל עכשיו


פורסם ב 10/11/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

לקראת העדכון המשמעותי שהולך לקבל גוגל עכשיו (על פי פרסומים זרים) ב14 לנובמבר, ריכזנו כמה הפתעות שקיימות כבר עכשיו בשרות המעולה של גוגל.

גוגל עכשיו ( מצטער על התרגום ) הוצג עם אנדרואיד 4.1 לפני מעט יותר משנה. שרות שהתחיל עם כמות קטנה יחסית של יכולות גדל והתפתח גם בארצינו הקטנה, למרות שעל פניו נראה שלא כולם מכירים ביתרונות השירות. בפוסט הנוכחי לא נעבור על שלל הכרטיסיות בהן משתמשת גוגל על מנת להנעים את חיינו , אלא בצד הקומי יותר של השירות.

גוגל ידוע בהפתעות אותן היא טומנת במוצריה וגוגל עכשיו אינו שונה.

הפעלה קולית

אחת הצורות הפעלה של גוגל עכשיו היא על ידי פקודה קולית Ok Google.  בנקסוס 5 החדש התכונה הזאת עובדת, בדומה למוטו X גם במצב המתנה.

בגוגל כנראה הבינו שלא כולם רוצים לקרוא לטלפון שלהם "גוגל" והוסיפו כמה משפטי פתיחה נוספים כמו למשל Ok Jarvis. למי שלא זוכר JARVIS הוא מחשבו הפטפטן של IRONMAN. בהמשך מספר משפטים נוספים שלא כולם עובדים טוב כמו אחרים. אתם מוזמנים לנסות ולחלוק איתנו איזה מהמשפטים הצליחו להפעיל את גוגל עכשיו שלכם.

* Ok Google

* Ok Jarvis

* Ok Phone

* Ok Computer

* Ok Hugo

* Hey Google

***

תכין לי סנדוויץ'

עכשיו שהפעלנו את "עכשיו" ניתן לבקש ממנו בקשות או לשאול שאלות. נסו לבקש מגוגל עכשיו להכין לכם סנדוויץ' (באנגלית כמובן)

כשתגידו “Google, Make me a sandwich” תשמעו בתגובה אחת מהתגובות הבאות :

“What? Make it yourself” או “You’re a sandwich”

מכונת זמן! עכשיו!

ההפתעה הבאה תתחבב במיוחד על מעריצי דוקטור הו! למי שלא מכיר את סדרת המדע הבדיוני המעולה של הBBC נספר בקצרה שהסדרה עוקבת אחר הרפתקאותיו של הנצר האחרון של אומת חייזרים ששלטו בזמן והמרחב בעזרת מכונה ששמה TARDIS . על מנת להפעיל את ההפתעה יש לומר בקול ( לכתוב את המשפט לא יעזור ) "When am i".

אתם חייבים להגביר את עוצמת השמע כי את התגובה הבאה "The present, of course. TARDIS functionality is still undergoing development. Sorry"  אתם תשמעו כשבמקביל גוגל עכשיו יראה לכם את השעה הנוכחית.

"הוכחה" חותכת נוספת לכך שגוגל עובדת על מכונת זמן יכולנו לראות עם הצגת אנדרואיד 4.0  ( תתעלמו לרגע מאנדרואיד 4.4 שבתמונה ופשוט תסמכו עליי, זה היה שם בשנתים אחרונות ) ופשוט לא שמנו לב לכך. שימו לב לפגישה השניה של סרגי (כנראה ברין ) שבווידג'ט של לוח השנה. כן כן, ב27 לספט' בין השעות 3-4 בצהריים יש הצגה של מכונת זמן!

******

אתם מוזמנים לספר לנו על הגילויים שלכם בגוגל עכשיו.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

3 Comments

 1. dubelboom
  13/11/2013 בשעה 20:37

  וואי בחיים לא שמתי לב למכונת זמן שם בווידג'ט!
  גדול!
  את כל השאר אני מכיר. Jarvis הכי טוב 😉

 2. dubelboom
  13/11/2013 בשעה 20:38

  וד"א, "בנקסוס 5 החדש התכונה הזאת עובדת, בדומה למוטו X גם במצב המתנה." זה לא נכון. זה עובד רק במסכי הבית או גוגל נאו, ולא בשום מקום אחר.

השאר תגובה