רגע לפני ההכרזה: מה צפוי לנו מKitKat?


פורסם ב 31/10/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

לא ברור מתי תיהיה ההכרזה על מכשיר הנקסוס 5 ועל גרסאת האנדרואיד הבאה KitKat, חלק מהשמועת ברשת אומרת שכבר היום ניזכה לראות הכרזה שקטה, חלק אומרים שמחר נראה את ההכרזה.
על פי השמועות ברשת, חלקם ממקורות אמינים גוגל הולכת להתמקד בגרסא הקרובה בבעיות אשר ליווי את אנדרואיד במשך הזמן והשקיע את מלוא המאמץ לטיפול בבעיות אלו.
אז מה צפוי לנו בגרסא הבאה?

תמיכה בשוק הנמוך-
גוגל הבינה כבר ממזמן שהשוק לא שייך רק למכשירי הדגל של החברות השונות, וכי בחוץ מסתובבים מליוני מכשירי אנדרואיד המיועדים לשוק הנמוך- אותם אי אפשר להזניח.
עד כה ליצרנים השונים לא היה ברירה, והם בחור למכשירי השוק הנמוך גרסאות אנדרואיד ישנות יותר, אך גוגל צפויה לסדר את הבעיה הזאת בגרסא הקרובה, והיא ניבנתה כך שתרוץ גם על מכשירי שוק נמוך בעלי 512 מגה זיכרון- דבר שכמובן יעזור לקדם את רוב המשתמשים לגרסא הנוכחית של אנדרואיד.
כמו כך, גוגל צפויה לשחרר כלים נוספים לSDK שלה על מנת להתאים את האפליקציות השונות גם לשוק הנמוך.
חיישנים נוספים-
KitKat צפויה לתמוך בחיישנים נוספים אשר מתווספים למכשירים שלנו עם הזמן- לדוגמא שני חיישנים נוספים שהמערכת הולכת לתמוך בהם הם "מזהה מדרגות" ו"סופר מדרגות" – אשר יעזור להפוך את המכשיר שלנו למכשיר חכם עוד יותר.
הפוטנציאל של הסנסורים הללו גדולים והם יאפשרו לפתח אפליקציות ספורט חכמות אף יותר (או לגוגל לאסוף מידע נוסף אלינו?).
Bluetooth-
KitKat תכלול עדכון נוסף לאפשרות חיבור הBluetooth, ותתחיל להשתמש בBluetooth HID- דבר אשר יקל על חיבור מיקרופונים, מקלדות ובקרים אל המכשיר בצורה נוחה ופשוטה יותר.
תמיכה בחיישני IR-
בדומה למה שראינו כבר במכשירים S4 והHTC One, ככל הנראה שKitKat תתמוך בחישני IR ותאפשר למשתמשים לייצר אפליקציות שליטה על מזגנים וטלוויזיות בצורה קלה ונוחה יותר.
אולי עוד נזכה לראות חיישן IR חבוי בנקסוס 5?
שיפור חיישן הNFC-
המוח של האנלייסטים עובד שעות נספות, והם מעריכים שבגלל שני הסרטונים אשר גוגל העלתה לרשת בנושא KitKat, ככל הנראה יהיה שיפור למנגון הNFC של המכשיר ושיפור יכולות הAndroid Beam אשר כבר ראינו בעבר. (ספק כמה משתמשים באמת משתמשים בזה).

Google Experience-
שמועה נוספת אשרעליה כבר דיווחנו בעבר – החל מהגרסא הבאה יכלל במערכת גם לאנ'צר מובנה מבית גוגל אשר יקרא Google Experience. צעד אשר יעיד על כוונה של גוגל להפיץ את חווית הסטוק למכשירים נוספים – בדומה למה שעשו עם הGoogle Edition.

שיפור בממשק המשתמש-
החל מICS לא ראינו שינוי ממשי בממשק האנדרואיד, אך בKitKat ככל הנראה נראה שינוים רצינים יותר בממשק המשתמש – לדוגמא איקונים חדשים והעלמת הפסים השחורים מתחת לכפתורי הניווט ושורת ההתראות. שמועה זו מתחזקת על פי שמועה שפירסם Abner Li- שהחל מגרסאת KitKat גוגל תזנח את ממש הHolo המוכר, ותעבור לממשק חדש יותר בשם Kennedy


השעון מצביע על 4.4 – האם על סמך זה אפשר לאשר את נכונות השמועה?

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

4 Comments

 1. androidsystems
  31/10/2013 בשעה 13:16

  נא תציין שאומרים 500MB מתכוונים ראם. מכשיר כמו אקספריה X10 לא יקבל את העידכון. יש הרום שלו 350 …. מה שבטוח אני משדרג לS4 של סמסונג שנה הבאה אפילו אם זה יהיה הדבר האחרון שאני יעשה

 2. maorgit
  31/10/2013 בשעה 15:22

  נשמע טוב אבל הבעיה שגודל לא האחראית על העדכונים… אנחנו תלוים בחברות ובמפעילות ומקווים שיחליטו להוציא לנו עדכונים… לא נראה לי שמכשיר שלא קיבל עדכון מfroyo או GB ואפילו 4.1.2 פתאום יזכה לראות עדכון לkitkat… ואם כן עד שזה יצא עוד כשנה כבר המכשיר יהיה מיושן ונצטרך להחליפו…

 3. maorgit
  31/10/2013 בשעה 15:22

  *גוגל

 4. הוכרז: Nexus 5 וKitKat | iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית !
  31/10/2013 בשעה 19:59

  […] רגע לפני ההכרזה: מה צפוי לנו מKitKat? […]

השאר תגובה