ימים ספורים לפני ההכרזה: הדלפה נוספת על קיט קאט ונקסוס 5


פורסם ב 12/10/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

בשבוע הבא (תאריך עדיין לא ידוע, ככל הנראה שני או שלישי), יוכרז הגרסא הבאה של אנדרואיד – Android KitKat (לשעבר KieLimePie).
הרשת כבר הוצפה בהדלפות לגבי המכשיר הבא של גוגל הנקסוס 5 ולגבי הגרסא הבאה של מערכת ההפעלה.
האתר TuttoAndroid מביא לנו תמונות חדשות של קיטקאט (אשר רץ על מכשיר הנקסוס 5 כמובן), ובו ניתן לראות את השינוים הקרובים בממשק המשתמש של אנדרואיד:
כפי שניתן לראות, מסך הנעילה ישתנה – גוגל החליטה לוותר על הפס השחור של הנוטיפיקישנס בר (חלון ההתראות) וכעת יוצג רק האיקונים בצבע לבן. כנ"ל לגבי הפס השחור התחתון.
שידרוג נוסף למסך הנעילה הוא איקון המצלמה אשר ניתן למצוא בתחתית המסך בצד ימין – דרך נוספת ונוחה יותר לפתוח את המצלמה הישר ממסך הנעילה.
במסך הבית, ניתן לראות שגם כאן ויתרה גוגל על הפסים השחורים (נותן הרגשה של מסך גדול יותר), איקון חדש למגירת האפליקציות, הפס אשר מורה באיזה מבין המסכים אנו נמצאים הוחלף לנקודות – ניתן לראות כי יש שישה מסכים, במידה ונרצה מסך נוסף פשוט נגרור אפליקציה או וידג'ט אל קצה המסך ויפתח לנו מסך נוסף.
במגירת האפליקציות, הוסר גם כן הרקע השחור וכעת נראה את תמונת הרקע אשר הגדיר המשתמש, מס' האפליקציות יהיה כעת 4 בשורה ו5 בטור (בשונה מהנקסוס 4 ובדומה לגלקסי נקסוס), גוגל העלימה את הטאב של הוידג'טים וכעת על מנת לשים ווידג'ט נבצע לחיצה ארוכה על המסך ובחירה של וידג'ט (בדומה לגרסאות קודמות של אנדרואיד).
שני אפליקציות שנעלמו הם אפליקצית הSMSים, מה שמחזק את השמועה כי החל מהגרסא הSMSים ישתלבו באפליקצית הHangout של גוגל. בנוסף אפליקצית הגלריה נעלמה וכעת יעשה שימוש בGoogle Photos (מחשבון הגוגל+ שלכם).
על פי המקור, גוגל אימצה כמה פטנטים מהמוטו X ושילבה אותם במכשיר הנקסוס 5 – כאשר המסך יהיה דולק, המכשיר "יאזין" לפקודות קוליות. כאשר נרצה לבצע חיפוש נגיד "OK Google" ויפתח לנו אפליקצית הGoogle Now.
נדמה כי גוגל אכן הייתה קשובה למשתמשים ושיפרה את ממשק המשתמש (או פשוט החזירה דברים שהיו לפני ג'לי ביין). ממשק המשתמש נראה נקי יותר, והעלמת הפסים השחורים גורמת לתחושה כי המסך אכן גדול יותר והמקשי ניווט פשוט מרחפים שם. נדמה כי המכשיר ומערכת ההפעלה אכן מתחילה להראות ניצנים של פטנטים אשר גוגל משלבת ממכשירי מוטורולה (אשר בבעלותה).
עוד לא ידוע מתי בדיוק תיהיה ההכרזה- גוגל שומרת בסודיות על תאריך האירוע, אבל על פי אנליסטים והדלפות ההכרזה תיהיה בשבוע הבא – ככל הנראה ביום שני או שלישי.

מקור.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

2 Comments

  1. זהירות, דליפה: נקסוס 5 עלה לPlay Store | iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית !
    18/10/2013 בשעה 06:02

    […] ימים ספורים לפני ההכרזה: הדלפה נוספת על קיט קאט ונקסוס 5 […]

  2. עוד שמועה לנקסוס 5 | iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית !
    25/10/2013 בשעה 08:46

    […] בממשק של המערכת הפעלה סמסים ישלבו באפליקציית ה Hangouts והנקסוס 5 יקבל יכולות "הקשבה" כמו למוטו […]

השאר תגובה