חוות דעת – LG G2


פורסם ב 14/10/2013 ע"י cmp

לאחר קצת יותר משבוע שימוש במכשיר בימים יותר אינטנסיביים ופחות , החלטתי להביא לך את חוות דעתי הכנה על המכשיר.

קצת נתונים טכנים, כרגע המכשיר מגיע עם גרסאת 4.2.2 עם רום של LG , בגודל של 5.45*2.79*0.35 אינצ'ים, שוקל כ-143 גרמים, מקשי הווליום וההדלקה נמצאים מאחורי המכשיר. גודל מסך של 5.2 אינצ'ים, מצלמה בעלת ייצוב אופטי ו-13Mpix.

סוללה

הסוללה בנפח של 3000mAh מסוג Li Polymer, עד היום סמארטפונים עשו שימוש בעיקר בסוללות Li-ion,  (Lithium Ios) , סוללת Lion שהייתה נהוגה במכשירים רבים כמו ה-Galaxy s4, זולה יותר ומאידך מחזיקה פחות זמן. LG השקיעו בסוללה יקרה יותר (ובנפח גדול יותר) על מנת שתחזיק כמה שיותר זמן במכשיר.

בד"כ במכשירים הבעיה היא הרום סטוק של המכשיר (רום סטוק= רום מקורי שמגיע מהיבואן , רום = מערכת ההפעלה)  , הרום סטוק נוטה להיות בזבזני ומגושם אך יש לציין כי הרום סטוק של LG עושה את העבודה מעבר למצופה, המכשיר יכול בקלות להחזיק יותר מיום בשימוש אינטנסיבי וללא הטענה בלילה יצא שהחזיק גם יומיים שלמים. כן, אין ספק , לראות סמארטפון מחזיק יומיים זה מחזה מרהיב בעיקר לנוכח העובדה בה ביצעתי שימוש רב בו.

LG עשו עבודה מצוינת עם חיי הסוללה של המכשיר, מפתיע היה לראות שהסוללה תחזיק כל כך הרבה שעות לנוכח העובדה שהמסך גדול ואיכותי.  מסכים, ידועים כזוללי אנרגיה במכשירים סלולריים ומהווים את הבעיה העיקריץ.

זכרון

זיכרון המכשיר העומד לרשותנו הוא 16GB, הזכרון הינו זיכרון פנימי ללא אפשרות הרחבה או החלפה , ופה עומד החסרון העיקרי לטעמי ל-G2 והחשש היחידי בקניית המכשיר, אך קיימת גרסא של ה-G2 בעלת 32GB . אך חשוב לציין, 16GB הם הרבה תלוי למי, הכוונה, רבים מהמשתמשים יסתפקו ב-16GB אך עבור משתמשים מסוימים 16GB לא  יספיק, פה נכנס עניין ההעדפה האישית, חישבו כמה אתם מבזבזים מקום.

לסיכום, זיכרון הוא עניין אינדיבידואלי, אם אתם חשים שאתם לא יודעים לנהל את הזיכרון במכשיר או שמא מבזבזים זיכרון רב על תמונות,משחקים וכו' תשקלו לצייד עצמכם בגרסאת 32GB, הרי אין אפשרות להרחיב את הזיכרון, זיכרו זאת. בכל אופן, בתור משתמש יחסית כבד על הסמארטפון שלי, עד היום, הסתדרתי עם 16GB ולא הגעתי לקצה הזיכרון. שוב, הכל עניין אינדיבידואלי כלפי כל אחד ואחת מכם.

המסך

גודל –  5.2 Inch

רזולוציה – 1080*1920

423ppi , כלומר פיקסלים לאינצ'

טכנולוגית IPS LCD

המסך, תוכלו להשוותו כלפי כל אחד מהמסכים השונים שתמצאו לידכם, ומיד תבחינו בהבדל, גם בבהירות נמוכה מבצע את העבודה כמו שצריך. המסך מצליח לבצע את העבודה תחת שמש כמו שצריך.  המסך, הפתיע לטובה, יכולת לעבוד בבהירות נמוכה ולבצע את העבודה בהחלט נותנים תחושת איכות. אין הרבה להרחיב בעניין המסך, פשוט יפה, חלק ואיכותי.

גודל המסך? טוב, שוב, תלוי בכם. 5.2Inch הם לא קצת, המון מכם יחליטו שזה גדול מדי , המסך בהחלט גדול אבל חשוב להבין, למסך גדול יש המון יתרונות בדיוק כמו החסרונות. היכולת והנוחות גוברות על המסורבלות והיכולת לעבוד עם אצבע אחת, לפחות מבחינתי. גם כאן, ברום סטוק של LG נחלצו לעזרתינו, במסך גדול קשה להקליד עם אצבע אחת לדוגמא, או לבצע פעולות שונות רק עם אצבע אחת. לכן, LG הוסיפו פיצ'רים שונים שיקלו את העבודה עם אצבע אחת, כמו, אפשרות להקטנת המקלדת לצד שאתה בוחר כך שתוכל להקליד רק עם אצבע אחת, למען האמת, פיצ'ר יעיל ונוח.

גם כאן, עניין הטעם האישי הוא שיקבע, רבים יגידו שמסך בגודל כזה יפריע להם ואין להתווכח עם זה, רק אוכל לציין, המכשיר בגודלו הפיזי איננו גדול במיוחד משאר המכשירים בשוק כמו ה-Galaxy s4 , חשוב לציין כי אין מקשים פיזים והמקשים הם על המסך. לפני המכשיר לא הייתי חובב גדול של מקשים על המסך, שיניתי את דעתי. את המכשיר ניתן להכניס בקלות לכיס ולהוציאו, לדעתי האישית המכשיר לא גדול מדי וכמובן לא קטן, פשוט בגודל המתאים ליד ולכיס. גם כאן, זוהי רק דעתי האישית.

גודל ה- Galaxy s4 הוא 5.38*2.75*0.31 לעומת 5.45*2.79*0.35 של ה-G2, שימו לב, ההבדל איננו משמעותי כל כך.

איפה המקשים שלי?

אחד הרעיונות ה"חדשניים" של ה-G2 הוא המיקום של המקשים פיזיים, עד היום במכשירים הסלולריים המקשים הפיזיים היום בצדדי המכשיר, כעת, עברו לאחורי המכשיר. ביום הראשון, התקשיתי למצוא את המקשים באינטואטיביות ולחצתי על מקש הווליום במקום ההדלקה פעמים רבות, ביום השני, התחלתי להתמצא , וביום השלישי התרגלתי. השינוי הוא דבר ראשון שינוי מרענן בעיצוב , השינוי בהחלט מקנה תחושת יציבות יתרה בהחזקת המכשיר. ההיגיון בהצבת המקשים באחורי המכשיר מגיע למצב שאני לא יודע איך התרגלתי אחרת עד היום. עכשיו, נתאר מצב בו המכשיר מוצב על השולחן (נזכיר, המקשים מוצבים באחורי המכשירם), ואנו רוצים להפעילו, נצטרך להרים את המכשיר, אלא ש-LG הכניסו פיצ'ר הנקרא Knock On בו שתי נקישות על המסך מדליקות אותו ושתי נקישות נוספות ינעלו את המסך. הפיצ'ר מעניין ועובד לא רע בכלל, אך, מדי פעם לא מגיב בפעם הראשונה בה לוחצים וצריך ללחוץ שוב. לא החלטתי אם המצב הוא בעייתיות של הפיצ'ר או בעייתיות כללית בנעילות ופתיחה של המכשיר במהירות. שמתי לב לתופעה, גם במכשירים אחרים כמו ה-Galaxy s4 בהם אם נועלים את המכשיר ופותחים מיד אחרי זה , יש צורך ללחוץ כמה פעמים על כפתור הנעילה כדי לפתוח.

אני חושב, שרבים ימצאו את המקשים האחוריים כ-Deal breaker, אני חושב להפך, המקשים מהווים שינוי מרענן וחדשני יחסית לעולם המנוון של הסמארטפונים, מתרגלים למקשים יחסית במהירות ולאחר מכן השימוש בהם הוא אינטיאוטיבי ומהיר.

מעבד וזיכרון RAM

ביותר משבוע שימוש, המכשיר לא נתקע, לא עצר , ולא היה בו אפילו לג אחד , אפילו לא ריצוד קטן באופן פעולתו. אין ספק, מרגישים את כוח המעבד , הוא עושה את העבודה. מעבד Qualcomm Snapdragon 800 MSM8974 , בעל 4 ליבות, 2260Mhz. המעבד עושה את העבודה , מריץ משחקים בצורה  מושלמת, ועושה את העבודה לשימוש יומיומי. המכשיר בעל זיכרון זמין של 2048MB Ram, שהפך להיות סטנדרט במכשירי סמארטפון מתקדמים, הרום של LG תופס בערך כמחצית מהזיכרון, אבל, מערכת ניהול הזיכרון של אנדרואיד עושה את העבודה, הזיכרון לא מתמלא גם בזמן משחקים כבדים. חשוב לציין דווקא פה, המכשיר לא נוטה להתחמם בצורה יוצאת דופן , אך מתחמם מעט במשחקים כבדים, או שיחות מאוד ארוכות. בעיית ההתחממות בסמארטפונים היא חוסר היכולת לקרר אותם .

מצלמה

המצלמה היא בעלת ייצוב אופטי ו-13mPix, יכולת צילום בוידאו של 60FPS וברזולוציה של 1080p 1920*1080 , מצלמה פנימית בגודל של 2.1mPix ויכולת צילום ברוזלוציה גם של 1080p 1920*1080 .

ייצוב אופטי? את מי זה מעניין? ובכן, אתכם, עד היום, כאשר צילמתם תמונה בזמן תזוזה, כלומר, היד שלכם זזה מעט, או האובייקט זז מעט התמונה נמרחה והמכשיר עצמו ידע לבצע תיקונים קלים כדי שהתמונה תהיה כמה שיותר בסדר. המצלמה של ה-G2 יודעת לעשות זאת ברמת החומרה, כלומר, המצלמה עצמה, יודעת לזוז כדי לייצב את התמונה בצורה הטובה ביותר.

אין ספק שהמירוץ אחרי mPix (מגה פיקסלים) הפסיק, ההבנה שמגה פיקסלים לא ישפיעו רבות על המסכים בהם אתם תראו את התמונה מביאה את השיפורים האחרים למצלמה כמו הייצוב האוטומטי. המצלמה יודעת לצלם לא רע בתנאי חושך, לוקח לה מעט זמן, אבל בסופו של דבר יודעת להוציא תמונה לא רעה בכלל יחסית לחושך.

רמקולים

ביקשו שאתן התייחסות מיוחדת לרמקולים, ובכן, הרמקולים אולי מהווים החלק החלש היחסי במכשיר, הם חלשים יחסית לרמקולים האחרים הקיימים בשוק. באופן אישי, לא יצא לי להשתמש רבות ברמקולים, אני אוהב לשמור את השיחות שלי לעצמי יחד עם המוסיקה והסרטונים.

ובכל אופן, הרמקולים חלשים, אבל איכותיים , השמע בהם לא רע בכלל.

אוסיף, איכות השיחה איכותית וברורה, כך גם הצד השני ששומע אותי כמו שצריך. הספיקר עובד מצוין.

דברי סיכום

התרשמות כללית, אין ספק שכרגע, G2 הוא המכשיר הטוב ביותר בשוק כאשר הוא שם דגש על כל האספקטים , מהירות,מסך,מצלמה, פיצ'רים נחמדים וכו' . המהירות,המסך עושים את השימוש היומיומי לאיכותי יותר מבכל מכשיר אחר. כן, גם למכשירים הפיזיים בגב המכשיר התרגלתי מהר יחסית והבנתי שהם שם מסיבה מסוימת. באופן אישי אני משתמש גם ב-Smart Cover למכשיר העושה שימוש בפיצ'ר של Quick Window, פיצ'ר נחמד, היה אפשר לעשותו יותר נחמד עם מעט יותר השקעה אבל ה-Smart Cover עושה הבדל נוסף במכשיר ומשדרג אותו בפן נוסף. ה-Smart Cover עובד בדיוק כמו בפרסומות של LG ועושה את העבודה.

לגבי ה-Quick Window, היה נחמד אם היו עוד פיצ'רים אליו, אני בטוח שיוסיפו עוד עם הזמן. בכל זאת, המכשיר רק יצא.

אני חייב להודות, התרשמתי לטובה מכל חלק במכשיר, המכשיר נותן הרגשה כאילו הקדישו תשומת לב לחלקים רבים בו.

*ממליץ לכל בעלי המכשיר לבטל את ה-Qslide שנמצא ב-Notification Bar כדי לפנות מקום להתראות.

פיצ'ר נוסף הוא Slide Aside, האפשרות לנהל את ה-Multi Tasking של המכשיר בצורה נוחה יותר, כאשר עושים שימוש באפליקציה מסוימת ניתן להחליק שלוש אצבעות לצד שמאל של המסך ואז המסך נע שמאלה וניתן להחזירו מאוחר יותר על ידי שלוש אצבעות לצד ימין. ניתן לעשות זאת עם כמה מסכים שרוצים ולברור ביניהם לאחר מכן. בד"כ אני לא חסיד של פיצ'רים מהסוג הזה ואכן אני לא אוהב את הפיצ'ר Qslide שמציע הפעלה של אפליקציות מסוימות בחלונות קטנים (כמו במחשב), אני מוצא את הפיצ'ר Slide Aside יותר שימושי. אבל, גם פה, זה עניין של טעם אישי.

פיצ'ר נוסף ונחמד הוא IR, כלומר, אינפרא אדום, ידוע שבמכשירים האחרונים טכנולוגיית האינפרא אדום חוזרת, האפשרות, לשלוח על מרבית המוצרים הטכנולוגיים במשרד,בבית ובחדר האישי דרך המכשיר עושה את העבודה. הופתעתי לגלות שהפיצ'ר של שליטה עובדת לא רע בכלל. לאלו מכם שלא מכירים, טכנולוגיית אינפרא אדום מאפשרת לשלוט על הטלוויזיה הביתית, הממיר והמזגן. פשוט תוסיפו את המכשיר שלכם ותוכלו לשלוט עליו דרך המכשיר. במידה והמכשיר שלכם לא קיים ברשימה המובנית יש אופציה לכייל את השלט עם המכשיר ובכך בעצם להפעיל כל מכשיר דרך הG2 שלכם. הופתעתי לגלות כמה חלק ומהר זה עובד.

בתור מפתח אנדרואיד אני נחוש לבצע רוט ולהחליף רום ולהתנתק מהרום סטוק כמה שיותר מהר, אני חייב להודות, כרגע, אני לא חש צורך מיוחד לוותר על הרום שמגיע עם המכשיר, הוא פשוט עושה את העבודה מאפשר רמת קוסטומיזציה גבוהה יחסית לרומי סטוק אחרים בשוק.

אני שבע רצון מהמכשיר, בהחלט אהבתי, והכל בשבוע שימוש אחד כדי להמליץ על קנייה. לגבי מכשיר, טוב, המחיר הוא מחיר של מכשיר דגל אחרי הכל ויקר  ובהחלט לא שווה לכל כיס. אבל, לפי השמועות הנקסוס 5 יוצא ביום שלישי הקרוב, שווה להמתין ולראות איך יפתיעו אותנו עכשיו, חשוב לציין, בשום אופן הנקסוס 5 לא יהיה שווה ל-G2, הוא פשוט לא פונה לאותו פלח שוק ולכן הוא זול יותר. אבל מכשירי הנקסוס המצוינים כבודם במקומם.

האמת? שמחתי קצת לבצע את המעבר מה-TouchWiz של סמסונג ל-LG .

לגבי קהילת מפתחים, תשמחו לדעת, כבר יש רוט,ריקברי מתאים, קרנלים מקוסטמים, וניסיונות הרצה של Cyanogenmod , לקחתי חלק בחלק מניסיונות ההרצה, יש קהילת מפתחים ל-G2 , יהיו רומים. אני מציין זאת מכיוון שיצא לי לשמוע כמה אנשים שמציינים כי אין קהילת מפתחים ל-G2 ואכן, חוסר בקהילת מפתחים מהווה , לפחות מבחינתי Deal breaker וחוסר רצון לקנות את המכשיר. אבל, יש המון מפתחים והתעניינות במכשיר החדש והנוצץ של LG.

Share

20 Comments

 1. bmoti2012
  14/10/2013 בשעה 08:55

  אלוף! כל הכבוד לך!

  ממש סגרת לי את כל הפינות, כי הייתה לי התלבטות קשה בין G2 לבין S4..

  לא הזכרת את הרמקולים של המכשיר, איך הם? חזקים? איכותיים <?

 2. showham
  14/10/2013 בשעה 09:36

  2048GB ram?!!!!
  נראה לי התבלבלת זה אמור להיות MB.
  🙂

  1. cmp
   14/10/2013 בשעה 10:07

   לא טעינו, המכשיר הראשון עם 2048GB RAM 😉

   תוקן.

 3. rainmanone
  14/10/2013 בשעה 10:38

  הוא לא המכשיר הכי טוב בשוק, הוא והסוני xperia z1 מתמודדים על הכתר.
  לכל אחד מהם יש יתרונות מזעריים מול השני.
  המסך של הG2, כנראה טוב יותר מבחינת זוויות הצפיה
  המצלמה של הסוני משמעותית טובה יותר בסטילס (פחות בוידאו בגלל הייצוב האופטי שחסר לסוני).

  מבחינת ה"קרביים" של המכשיר, הם זהים. חוץ מאפשרות הרחבת הזכרון של הסוני.
  בקיצור, מכשיר מצויין, אבל בוא נראה מה קהילת המפתחים תעשה. LG לא ידועה ביותר מדי תמיכה התוכנה, ובקהילה ענפה. אבל אולי G2 ישנה את זה, והאנשים יפסיקו לחשוב שאנדרואיד זה תמיד סמסונג גלאקסי.

 4. cmp
  14/10/2013 בשעה 11:01

  rainmanone : אני מסכים לכך ששני המכשירים טוענים לכתר, ציינתי שטעמי האישי הכריע כאן.
  בכל אופן, לגבי קהילת מפתחים, אתה מוזמן לגלוש ל-XDA ולגלות כבר גרסאות אלפא של CyanogenMod, בתור אחד שמהווה חלק מקהילת המפתחים אני אומר לך, יש המון מפתחים, המון ציפייה לראות מה אפשר להוציא מהמכשיר. וכבר קיימים מודים, רומים מקוסטמים וקרנלים ב-XDA.
  אל תשכח שהמכשיר יצא ממש לא ממזמן.
  עושה רושם שקהילת המפתחים גדלה משמעותית ותהיה גדולה.

  אבל אני מסכים, למכשירי סמסונג יש הרבה יותר תמיכה קהילתית מכל שאר המכשירים.

  אנדרואיד != גלאקסי.

 5. cmp
  14/10/2013 בשעה 11:19

  bmoti2012 : ובכן, הרמקולים איכותיים. אבל חלשים. לא חלשים ברמה שאי אפשר לשמוע, אבל לא עוצמתיים במיוחד .

 6. bmoti2012
  14/10/2013 בשעה 11:48

  האם לדעתך בS4 הרמקול משמעותית חזק יותר ?

 7. bmoti2012
  14/10/2013 בשעה 11:53

  ממש מבאס שהמכשיר מדהים…. אבל פרט כ"כ חשוב כמו רמקול…. שהוא חלש…

 8. mayhem_a
  14/10/2013 בשעה 21:58

  אהלן,

  איזה רום היה על המכשיר (של מפעילה בארץ)
  ואם לא
  אז מה קורה שם עם העברית?
  כי בסמסונג זה משגע אותי שאני צריך לשים את המכשיר לעברית כדי שיהיו לי בצד של אנשי הקשר אותיות בעברית למשל.
  אבל אם זה בעברית אז אין לך GOOGLE NOW וזה לא נגמר הסיפור הזה.

  תודה

 9. cmp
  14/10/2013 בשעה 23:06

  mayhem_a רום של היבואן (רונלייט) בארץ
  סוג מכשיר – d802.
  העברית מסודרת ברמה מושלמת, לפחות לא משהו שאני שמתי לב.

  כדי להפעיל Google Now אתה יכול להפעיל את המכשיר באנגלית ולאחר מכן לעבור לעברית. ישאר לך Google Now.

 10. taltalon
  15/10/2013 בשעה 11:42

  mayhem_a, תתקין את החייגן הטוב ביותר exDialer וכל בעיותך יפתרו ללא קשר לאיזו שפת מערכת מוגדרת אצלך.

 11. mayhem_a
  15/10/2013 בשעה 20:15

  @CMP
  בסמסונג לא עובד הטריק של מעבר בין שפות
  אז נשארתי על אנגלית

  @TALTALON
  כך עשיתי באמת
  ומעצבן מאוד שהדבר הכי בסיסי בטלפון של סמסונג גרוע, גם עובד לאט ומגיב לאט וגם כל נושא השפות

  נראה לי הולך לקנות רק מכשירים של GOOGLE האדירים

 12. luhsmolik
  15/10/2013 בשעה 20:51

  אם היה google addition למכשיר הזה לא היתה התלבטות, אבל ממש קשה אחרי נקסוס לחזור לעידכוני מערכת הכ"כ איטים של שאר החברות.

 13. tamir69
  16/10/2013 בשעה 09:38

  רציתי לדעת האם השלט של המכשיר עובד עם ממיר של הוט? השלט שלי ב G PRO מסיבה שאינה ברורה לא עובד עם הממיר של הוט למרות שהממיר מופיע ברשימת המכשירים של השלט.

 14. cmp
  16/10/2013 בשעה 09:45

  tamir69: השלט כרגע לא עובד עם ממיר שם הוט, גם ב-G PRO המצב דומה.
  יש תגובה מרונלייט (יבואן של LG בארץ) שהם עובדים על זה.

 15. taltalon
  16/10/2013 בשעה 20:27

  cmp: ובמילים אחרות, אולי בעדכון הבא עוד חצי שנה

 16. avis77
  17/10/2013 בשעה 10:50

  בפועל יש רק 1852MB של זכרון RAM, לפחות אצלי

 17. bmoti2012
  17/10/2013 בשעה 16:22

  אגב, היכן מיוצר ?

 18. lior_israel
  04/11/2013 בשעה 21:52

  היי,

  יש לי את ה – g2 vs980 (מכשיר של VERIZON)
  מותקנות עליו המון תוכנות של ורייזון וכן אין באפשרותי להשתמש ב hotspot.

  האם ביצוע רוט יכול לעזור לי?

  תודה

 19. רונלייט: מהדורה מיוחדת של G2 תושק בישראל בצבעי זהב ואדום | iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית !
  16/01/2014 בשעה 20:13

  […] הG2 סקרנו בעבר, ואף זכה לתואר "מכשיר השנה" שלנו, ועכשיו רונלייט […]

השאר תגובה