מתחרה חדשה בשוק: CyanogenMod הופכת לחברה ומציגה את CyanogenMod Installer


פורסם ב 20/09/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

כל משתמש אנדרואיד שאי פעם התעסק בשינוי רומים וקיסטום מערכת ההפעלה ניתקל ברום הפופולארי ביותר ברשת – CyanogenMod.
הרום התתחיל במאי 2009 כאשר המפתח Steve Kondik העלאה גרסא ראשונה של הרום שלו לפורום XDA מיועד למכשיר הG1, ומשם השאר היסטוריה. הרום תפס תאוצה, לצוות הפיתוח התווספו מס' מפתחים נוספים והפרויקט התרחב והשתלט על הרשת ונהפך לשם נרדף לרום מקוסטם לאנדרואיד. הרום לא רק שפותח עבור 99 אחוז ממכשירי האנדרואיד הקיימים היום אלא הביא איתו איכויות פיתוח ומענה מהיר לצרכי המשתמשים – וזה סוד ההצלחה.

על פי פוסט שעלה בבלוג של הפרויקט (חברה יותר נכון), הודיע סטיב כי הפרויקט הופך להיות חברה אחרי גיוס מוצלח של 7 מליון דולר בתחילת השנה הנוכחית, וגיוס צוות מפתחים ודריקטריון לחברה החדשה ובכך נולדה Cyangen Inc.

מלבד הרום המצליח, החברה פיתחה אין-ספור אפליקציות ושירותים מוצלחים (כגון CM Account, Privacy Guard, Voice+ ועוד), אבל דבר אחד היא עוד לא פתרה, עד היום הזה.
למרות שניתן למצוא מדריכים מפורטים ככל שניתן בWiki אשר הקימה, תהליך ההתקנה עדיין מרתיע רבים. כיום המגמה בשוק הסלולר (האנדרואידי כמובן) היא לספק מכשירים יותר פתוחים (בוטלודר פתוח), וכעת Cyanogen הופכת את התהליך לפשוט ובטוח יותר – מכריזה על CyanogenMod Installer.

הInstaller יהיה זמין בPlay Store בימים הקרובים ותאפשר למשתמשים התקנה של הרום כל מכשיריהם ללא שום ידע טכני באמצעות מס' שלבים פשוטים (של Nextים) והרום יותקן על המכשיר. כמובן המשתמש יצטרך לבצע רוט למכשיר לפני ההתקנה באמצעות אחד הסקריפטים או המדריכים אותם מציעה החברה.
מלבד ההתקנה מPlay Store, המשתמשים יצטרכו להוריד תוכנה למערכת ההפעלה -בנתיים רק לWindows, כאשר גירסא לMac תגיע מאוחר יותר השנה וגרסא לLinux תגיע ע"פי דרישה (בCyangen יוצאים מנוקדת הנחה כי משתמשים לינוקס "לא מפחדים ללכלך את הידים" ומעדיפים להתקין את הרומים בעצמם בשיטה הרגילה).

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

5 Comments

 1. yoavst
  20/09/2013 בשעה 11:25

  כמשתמש בלינוקס, הם צודקים 🙂

 2. zur_d
  20/09/2013 בשעה 12:14

  ואחרי שמתקינים את Cyanogen איך חוזרים לרום סטוק במקרה שלא אהבתי ??
  (אין לי ניסיון בהחלפת מערכות הפעלה)

 3. eladleev
  20/09/2013 בשעה 15:14

  zur_d- כמובן שיש בשיטה הרגילה של לצרוב. אני מקווה שהם יוסיפו אופציה כזאת לInstaller.

 4. palmoliv
  21/09/2013 בשעה 06:51

  נהדר! סוף סוף! זה מה שגוגל היו צריכים לעשות ממזמן.

 5. CyanogenMod: בואו להיות נסיינים | iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית !
  28/09/2013 בשעה 12:11

  […] מתחרה חדשה בשוק: CyanogenMod הופכת לחברה ומציגה את CyanogenMod Instal… […]

השאר תגובה