קיטקט 64 ביט?


פורסם ב 19/09/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

האם שקופית מפורום מפתחים של אינטל מרמזת על תמיכה ב64 ביט בגרסה הבאה של אנדרואיד?

אינטל קיימה פורום מפתחים בסאן פרסיסקו בין ה-10 ל-12 לספטמבר.

הפורום עסק בין השאר, במעבדי אטום החדשים עבור טאבלטים המיוצרים בטכנולוגית 22NM, בדור הבא של מעבדים שמיוצרים בטכנולודית 14NM שנראה בשנה הבאה, מערכות לאביזרים כגון שעונים ועוד. אחת ההרצאות העיקריות של הפורום עסקה בוינדוס 8.1. מיקרוסופט כשותפה אסטרטגית בכירה של אינטל לוקחת חלק פעיל בפורומים. השנה ההרצאה התאפיינה בסוג של מגננה מצד מיקרוסופט מה שמעיד על המצב הקשה של מכירות וינדוס 8. אחד "החידושים" של 8.1  נוחת על משתמשי ונדוס 8 , בדמות כפתור "התחל" חדש.אומנם לרדת על מיקרוסופט זו הנאה צרופה, אך לא לשם התכנסנו.

אינטל כנראה הבינה שהשותפות הבלעדית עם מיקרוסופט מתחילה לסכן את המכירות שלה, והקדישה חלק ניכר מההרצאות למערכות הפעלה אחרות, כמו כרום ואנדרואיד.  אחת השקופיות שעלו לרשת מסבירה את החידושים הקרובים של אנדרואיד. הנושאים המעניינים באמת לזמן הקרוב הם אופטימיזציה של דרייברים שיכולים לשפר את חוויית המשתמש ואופטימיזציה של Dalvik.  דאלביק כידוע היא לב לבה של אנדרואיד.  בלי להיכנס להסברים טכניים, כל פעם שמפעילים אפליקציה באנדרואיד , האפליקציה רצה בתוך "אפליקציה ראשית"  הלא היא דאלביק.  אופטמיזציה של דאלביק תגרום לשימוש קטן יותר במשאבי מערכת מה שיאיץ את המכשיר שלנו, יפחית נפילות של אפליקציות וישפר את השימוש בסוללה.בטווח הארוך יותר, אינטל הציגה תמיכה ב64 ביט של אנדרואיד כנראה כבר בקיטקט. הסיבה לטווח ארוך היא פשוטה. סמסונג, קוואלקום ואינטל כבר הודיעו על מערכות 64 ביט שנראה באמצע 2014, אך כרגיל נשארו מאחורי המובילה הטכנולוגית, אפל.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

1 Comment

  1. skrappicoco
    21/09/2013 בשעה 10:24

    רק שכחכתם משהו קטן ושולי…מה זה אומר ? 😀

השאר תגובה