ראש השנה הגיעה מוקדם השנה!


פורסם ב 04/09/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

להפתעה כזו אף אחד לא ציפה. גרסת אנדרואיד חדשה, כנראה נקסוס חדש ועוד…

אתמול גוגל החליטו להכריז על גרסת אנדרואיד חדשה.  רק שהם עשו זאת בדרך מיוחדת ונתנו לנו בדיוק מה שרצינו, הפתעה לחג.  הם שינו את שם הגרסה לקיטקט ואת מספרה ל4.4 וחשוב מכל, עשו זאת מוקדם מהצפוי.

תזמון

גוגל העלו סרטון וידאו ליוטיוב בו רואים את פסלון הגרסה החדשה מותקן ברחבת הפסלונים וכמעט מיד אחרי זה החליטו לחסום את הסרטון. בדרך כלל את הפסלונים מתקינים ימים ספורים לפני שמשחררים את הגרסה לאויר העולם, מה שמלמד אותנו על כך שכנראה נהיה מוצפים בשוקולד מוקדם משחשבנו. כמובן שהעובדה שגוגל חסמו את הסרטון לא עוצרת אותנו. הנה קישור להנאתכם!

נקסוס 5

לפני כשבועיים גוגל החליטו על הורדת מחירים מסיבית למכשירי נקסוס 4 שנמכרים בפליי סטור. לרוב צעד כזה מרמז על הכרזה קרובה של מכשיר חדש. שלשום גוגל הודיעו על כך שמכשירי נקסוס 4 בעלי קיבולת של 8 ג"ב אזלו והמלאי לא יחודש. גורל דומה כנראה יפקוד גם את מכשירי נקסוס 4 16 ג"ב בקרוב מאוד. בסרטון התקנת פסל האנדרואיד החדש מופעים עובדי גוגל רבים שמצלמים את האירוע. גם הפעם הופיעו בו מכשירי אנדרואיד שונים. אחד בלט יותר מכל השאר עם כתובית נקסוס גדולה מאחורה. מהתמונות הלא כל כך ברורות, גב המכשיר נראה דומה מאוד לנקסוס 7 מוקטן. בתחתית המכשיר ישנו סמל היצרן, אך הסמל לא ברור למרות שלפחות בגודל הסמל דומה לסמל LG עם "החיוך".  המכשיר בהחלט גדול יותר מנקסוס 4 אך נראה הרבה יותר דק.

אנדרואיד 4.4

כאן המקום לומר שכל מה שאני כותב מכאן והלאה הן התאמת הפרסומים של גוגל למאווים הפרטיים שלי !

***

במקביל להודעות, גוגל עדכנו את עמוד הבית הרשמי של אנדרואיד. לעמוד נוספה היסטוריית גרסאות אנדרואיד קצרה, מלווה בתמונות קינוחים ותאור קצר של החידושים בכל גרסה. לדוגמה בגרסת ג'לי בין 4.1 מוזכרים פרוייקט החמאה, גוגל עכשיו, ומיליון אפליקציות בפליי סטור. בתאור הגרסה החדשה ישנו משפט אחד שיכול לרמז על אופי הגרסה החדשה

"המטרה שלנו באנדרואיד קיטקט להפוך את חוויית המשתמש המדהימה של אנדרואיד זמינה לכולם"

המשפט הזה יכול לרמוז על כך שהשמועות לגבי הגרסה החדשה היו נכונות וגוגל הצליחו להפוך את המערכת ההפעלה ל"קלה" יותר ופחות זוללת משאבים, מה שיאפשר התקנתה על מכשירים ישנים יותר.  גוגל הודיעו שהם תומכים במכשירי נקסוס שנה וחצי מיום ההכרזה. נקסוס אס נשאר "תקוע" על גרסה 4.1 וגורלו של גאלקסי נקסוס צפוי היה להיות דומה עם סיום תמיכה באנדרואיד 4.3. העניין הוא שהכרזה על אנדרואיד קיטקט כזמינה לכולם מחייבת את גוגל. בנוסף בסרטון התקנת הפסלון, רואים בבירור שלושה מכשירי נקסוס, ביניהם גם מכשיר הגאלקסי נקסוס.

***

בהמשך לתאור הגרסה גוגל הוסיפו קישור "תלמד עוד על קיטקט"  למשך כמה שעות אתמול בלילה הקישור היה לעמוד הזה רק שמשום מה זה השתנה ועכשיו הקישור מפנה לאתר של השוקולד קיטקט . ומה יש לנו בקישור הראשון?  הסברים על גרסת אנדרואיד הבאה מלוווים בתמונות של השוקולד קיטקט. כמה מההסברים היו מעניינים במיוחד.

למשל ההסבר על "אבזרים". מסתבר שאנדרואיד קיטקט תומך ב"מסך נוסף" מה שהופך את הגרסה החדשה למעולה לאבזרים שונים.  המשפט הזה מסתדר מצויין עם הידיעות הזבוע על כך שגוגל רכשה לפני שנה את חברת wimm labs  המייצרת שעונים חכמים. האם נראה בקרוב מאוד אבזרים בעלי מסך משני כמו שעונים חכמים מבית גוגל או שזהוא רמז לכך שמשקפי גוגל יהפוך למוצר זמין בכל חנות?

****

האמת היא שקצת קשה להסביר את התאורים הבאים. אומנם מסכיי קצה לקצה נראים מצויין במכשירים חדשים דוגמת LG G2, איך זה קשור למערכת ההפעלה? לדעתי גוגל סוף סוף מצאו פתרון לבעיה של בזבוז המסך שישנה

בטאבלטים מבוססי אנדרואיד עם כפתורי ניווט שהם חלק מהמסך. בנקסוס 7 למשל מבזבזים חלק ניכר מהמסך על הכפתורים מלמטה ושעון מלמעלה.

זמן המתנה בלתי מוגבל, מרמז כנראה שוב על כך שהמערכת הפעלה לא תזלול משאבים ותשתמש פחות בסוללת המכשיר, מה שיגדיל משמעותית את זמני ההמתנה ו השימוש בין הטעינות.

סיכום

נושא שימוש בזכרון המכשיר מוזכר שוב בהמשך, לכן נראה לי שגוגל הכותרת של אנדרואיד 4.4 היא הפיכת המערכת לקלה יותר ומותאמת למכשירים רבים יותר.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

1 Comment

  1. Athalef
    04/09/2013 בשעה 18:41

    הקישור הוא קיטקט במסווה

השאר תגובה