גוגל תעשה סדר בכל מה שקשור לעדכוני מערכת


פורסם ב 30/03/2010 ע"י itamarbh

מזל טוב.

נסו לעקוב אחרי הדבר הבא:

HTC Dream – ברוג'רס 1.5, בטי-מובייל 1.6,

HTC Magic – בטי-מובייל 1.6, באירופה 2.1,

HTC Hero – בטי-מובייל 1.5, באירופה 1.5, בספרינט 2.1

גלאקסי – 1.5, דרואיד/מיילסטון – 2.0.1

מי לא מגרד כרגע את הראש?

זה לא שאנחנו מתלוננים על תדירות העדכונים שהגיעו לעיתים גם חודש אחרי חודש, פשוט, זה בהחלט יצר אי סדר בכל הקשור לגרסאות. מעבר ל"אי סדר" הזה, משתמשים רבים בעולם הנשענים על יצרן הטלפון שלהם, או המפעיל, לעיתים רבות נתקעו עם גרסאת אנדרואיד ישנה ולא מעודכנת.

הנה תראו דוגמא מצויינת, ואפילו כאן מארץ הקודש, אני מתנצל חברים מסלקום ואורנג', שזה בא על הגב שלכם, אבל מה שלום הגלאקסי שלכם?

בדיוק את הפיזור הזה של גרסאות, גוגל תרצה למנוע.

אז מה כבר גוגל תעשה?

1. גוגל תוציא יותר ויותר דברים מעדכון הגירסא הכללי, כמו אפליקציות (Goggles) ומרכיבי ליבה אחרים (Input Method), ותכניס אותם למרקט. כמו תוכנת המפות, שנמצאת שם ומתעדכנת שם לעיתים קרובות יותר או פחות – לא משנה, כך גוגל תעשה עם שאר התוכנות ומרכיבי הליבה שלה.

מה היתרון? זוכרים בזמנו, אחרי שגוגל הוציאו את גירסא 1.6, ואנחנו חיכינו בנרות עד שטי-מובייל יזיזו את עצמם וישחררו לנו רום מעודכן כדי שנוכל להנות מהמרקט החדש? זה בדיוק הרעיון – לא נצטרך לחכות ליצרניות/מפעילות שיפיצו עדכונים כדי שאנחנו נהנה מתוכנות מעודכנות. הם יגיעו לנו דרך המרקט.

נשמע די פשוט, הא?! ובהחלט נשאלת השאלה למה לא ראינו דברים דומים עד היום?!

2. עד שנגיע לעדכוני ה- Froyo וה- Gingerbread (עדיין לא ידוע מה יהיו המספרים שלהם), גוגל מאמינים שהמערכת, האנדרואיד, כבר תהיה בשלה למפתחים. כך שעיקר תשומת הלב תעבור מפיתוח האנדרואיד עצמה, לפיתוח התוכנות. זה אומר שנראה פחות עדכונים גדולים ומסייבים, ופחות שמות של קינוחים במהלך שנה.

רק חלילה, ואל תקחו את זה למקום לא נכון. גוגל תמשיך לפתח ולחדש את המערכת. פשוט, אם אתם ממש רוצים (ואני מתנגד באופן נחרץ להשוואה הבאה), דמיינו לכם את אפל, ששחררה לנו (להם) בעבר 3 עדכוני גירסא חדשים בכמה חודשים (1.1.2, 1.1.3, 1.1.4) ומאז, עדכון אחד גדול כל שנה.

מה אצלנו?

רובנו הבאנו את המכשיר שלנו תחת "יבוא אישי". אם זה הנקסוס, או ה-G1 והמג'יק. כולם לא נמכרים בארץ, ככה שעל מנת להתקין תמיכת עברית, פרצנו את המכשיר.

אותה פריצה (Root) מעבירה לנו את הגבול אל מעבר לשמיים, והאפשרויות שלנו למשחק עם המכשיר גדולות מאוד. בין אם זה גרסאות שונות, ומודים שונים, אפשר לעשות ולהתקין הכל. ככה שהחדשות האחרונות אולי פחות מדברות אלינו.

לעומתינו, משתמשי הגלאקסי (אורנג' וסלקום) והמג'יק (פלאפון), קצת פחות חופשיים מה בא להם, והחדשות האחרונות בהחלט מהוות אור בקצה המנהרה הלא מעודכנת.

מתי?

כמו תמיד. אלוהים יודע.

מה שכן, מאז העדכון האחרון שגוגל הוציאו (2.1), עברו כבר 5 חודשים שלמים. שזה פחות או יותר שווה לנצח בזמן גוגל. אז יאללה. אנחנו מחכים.

__

איתמר בן-חיים

itamarbh@gmail.com

Share

השאר תגובה