הודלף: אנדרואיד 4.3 לNexus 4


פורסם ב 18/07/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

אנחנו עוד לא יודעים מה בדיוק גוגל מתכננת לנו ב"ארוחת בוקר" , אבל אם זה אנדרואיד 4.3 – ההפתעה נהרסה.

הבוקר התעוררנו להדלפה של עדכון למערכת ההפעלה לגרסא 4.3 , עדיין Jelly bean,  כאשר משתמש גוגל+ בשם ג'ף וויליאמס פירסם בחשבון שלו שהוא רכש מאתר קרייגליסט (יד2 האמריקאי) מכשיר נקסוס 4 אשר לפני היה בבעלות עובד גוגל, אחרי קצת התעסקות עם המכשיר החדש שלו גילה ג'ף כי המערכת אשר הפלאפון מריץ היא אנדרואיד 4.3. כמובן שמיד נרתמו מפתחים רבים לעזור לג'ף להוציא system dump ולעלות לרשת. אחרי מאמץ ממושך שנמשך שעות אל תוך הלילה עלה סוף סוף אל XDA קובץ ZIP שניתן לצרוב על מכשיר הנקסוס 4.

השינוים במערכת ההפעלה מינורים – מבחינת גרפיקה כמעט ואל השתנה דבר מלבד הפונט המלוטש יותר. מבחינת תוכנה גוגל הוסיפה תמיכה בBluetooth BLE – בלוטו'ס באנרגיה נמוכה המאפשרת שימוש רב יותר בפונקציית הבלוטוס בחיבור אל מכשירים אחרים (כגון רכב או רמקולים) ללא בזבוז גדול מידי של סוללת המכשיר.

שינוי נוסף הוא WiFi Always on-  גוגל הפכה את כיבוי הWiFi ל"קשה" יותר, וזאת במטרה כמובן לאסוף עליכם מיקום מדויק יותר – אבל לדאגנים מבינכם עדיין ניתן לכבות את האפשרות.

ברשת כבר התחילו לחקור את הרום החדש וכבר הספיקו להוציא ממנו את הPlay Store החדש. אני מאמין שבשעות הקרובות יעלו שאר האפליקציות מעודכנות ל4.3

קישור לנושא בXDA.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה