לייב בלוגינג: Google I/O 2013 – Day 1


פורסם ב 15/05/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

בעוד מס' דקות יתחיל כנס הGoogle I/O השישי במספר. השנה יערך הכנס בMoscone Center, סן פרנסיסקו, קליפורניה.
בכנס צפויה גוגל לחשוף את החידושים בתחומים השונים בה החברה מתעסקת, כאשר השנה תשים דגש על המפתחים-

"הפעם זה הולך להיות שונה . זה לא זמן בו אנו מציגים חומרה חדשה או מערכת הפעלה חדשה. בין אם מדובר באנדרואיד או כרום, השנה אנו הולכים להתמקד בדברים אותם אנו עושים בשביל מפתחים, שיעזרו להם לפתח מוצרים טובים יותר. אנו הולכים להראות איך שרותי גוגל עושים דברים מדהימים על גבי שתי הפלטפורמות" סונדר פיצ'אי, מנהל פיתוח של אנדרואיד וכרום.

מה מצפה לנו הערב?

עדכון 18:40:

האירוע יתחיל בעוד מס' דקות. שימו לב שזהו פוסט מתעדכן. השארו עימנו.

את האירוע ניתן לראות בלייב בקישור הנ"ל.

עדכון 19:00:

האירוע התחיל!

ויק גונדטה עלה לבמה ומודה לכולם שהגיעו לכנס השישי של Google IO.

סונדר פוצ'אי עלה לבמה. (אנדרואיד , כרום). הוא מציג תמונה (די ישנה שרצה בגוגל+) של פרזנטציה ב2005 כאשר אפחד לא עם מכשיר סלולרי ואפחד לא מצלם, ומ2013 כאשר כולם עם מכשירים סלולרים, טאבלטים ומסכים מצלמים. – לאן הוא חותר?

אנדרואיד היא המערכת הפעלה הכי נפוצה בעולם. כרום הוא הדפדפן הכי נפוץ היום בעולם. (?) הוא נבנה בשביל האנשים. כמו שאר השירותים של גוגל (מאפס, גוגל+, טרנסליט וכו') שהם דוחפים את העולם קדימה.

כמו בכל שנה – ההתקדמות המשיכה. ב2013 הגיע מכשירי האנדרואיד לטפ – 900 מיליון אקטיבציו!

הוא מציג מפה של העולם כאשר מסומן בירוק ארצות בהם אחוז האנדרואיד הוא נמוך מ10 אחוז (דרום אמריקה, אפירקה וכו'. ישראל כמובן לא שם 🙂 ).

הוגו באררה עולה לבמה. רק בחודשיים האחרונים גוגל שילמה את אותה כמות כסף שהיא שילמה בכל שנה שעברה למפתחים. פלטפורמה רווחית ביותר. התקדמות עצומה מהיום הראשון ש הSDK יצא.

הוא מתחיל לדבר על Google Play Services (חותר למרכז המשחקים?)

3 API חדשים של מיקום. – מיקום מדוייק יותר, יצירת "גדרות" אשר קולטות האם המשתמש נכנס או יצא מהם, מזהה התקדמות – האם המשתמש נוהג, רוכב או הולך.

API נוסף הוא Google+ Login. הערב נציג לכם Cross Logon. בכאשר נכנס דרך אתר מסוים במחשב דרך חשבון הגוגל שלנו, הוא אוטומאטי יורד לנו את השירות לאנדרואיד שלנו ויתחבר ישירות למשתמש להמשך עבודה!

60 אחוז מהאפליקציות האיכותיות משתמשות היום בAPI של GCM (שירות ענן של גוגל שמאםפשר לדחוף הודעות ועדכונים לאפליקציה שלך.) כאשר מהיום זה יהיה חלק מהSDK של אנדרואיד. מהיום החיבור לשרתים שלכם (מפתחים) יעבור דרך השרתים של גוגל. ובנוסף ההודעות יהיו דו צדדיות, כלומר המכשיר יוכל להגיב בחזרה. בנוסף, API נוסף הוא שכאשר נעיף הודעה אחת דרך הנוטיפיקשן סנטר שלנו הוא יועף בכל המכשירים שלנו, ככה שלא נצטרך ךעשות Dismiss בכל מכשיר שוב ושוב.

בוא נדבר על משחקים!!!!

תגידו שלום לGoogle Play Game Services! בטוח דרך הענן, יאפשר לשמור מידע על המתמש. איפה שהמשתמש עצר, ניקוד וכו'!

הוא מדגים לנו בעזרת World of goo, את הטבלת שיאים של כולם ואת זאת של החברים שלו בגוגל+. השירות יתאפשר גם באנדרואיד וגם בios!

מולטיפלייר מגיע לאנדרואיד! מפתחים רבים התלוננו שזה קשה ביותר ליצור משחק מולטיפלייר לאנדרואיד. גוגל באו לעזור בזה ויטפלו בכל הבעיות כולל בעיות הרשת. הוא מציג כרגע משחק מרוצים אשר מושחק ישירות דרך המשתמש שלו בגוגל+. מזמין חברים מגוגל+ לשחק.

כמובן, קצת פדיחות. האפליקציה קורסת. 🙂 לא נורא אנחנו סולחים להם. שאר המשתמשים קיבלו את ההזמנה אבל לא כ"כ מצליחים לשחק.. בעיות ברשת העמוסה שם.

מציגים את Andrid Studio. סביבת פיתוח (IDE) של לאנדרואיד אשר מקלה על העבודה ועוזרת לך לבנות את האפליקציה. דוגמאות: כאשר "נזמן" איקון או צבע נראה אותו כבר בצד. נוכל לפתח בריייל טיים כאשר האפליקציה רצה לנו בצד, וגם במס' מסכים שונים של אנדרואיד (גדלים שונים- טאבלט מכשיר סלולר וכו')

אלי פאוורס עולה לבמה. בוא נדבר על הDevlopers console במארקט. וכסף, כמובן. כעת נוכל לראות טיפים איך לקדם את האפליקציה שלנו לפי איך שהולך לה כרגע. לדוגמא לשפר את ממשק המשתמש בשביל טאבלטים או הרבה משתמשים שהורידו מרוסיה לכן אלינו לתרגם את האפליקציה לרוסית. גם אם לא נידע רוסית נוכל לתרגם ע"י שירות חדש אשר יתרגם לנו את האפליקציה! נעלה את האפליקציה, נבחר איזה שפות נרצה שהיא תתרגם, נבחר את החברה שתתרגם לנו ואחרי שבוע )ותשלום כמובן) האפליקציה תחזור אלינו מתורגמת.

נוכל לראות מהיכן הגיעו המשתמשים שלנו להורדה של האפליקציה כדי לבחרו איפה לפרסם בצורה חכמה יותר. עכשיו שיש לנו אפליקציה מצליחה בוא נדבר קצת על כסף. נוכל לראות לפי מדינות כמה נרוויח ולפי ציר זמן כמה אנחנו מרוויחים.

שירות חדש שהם מציעים למפתחים הוא בטא טסטינג ל"Core users". נוכל לעלות אפליקציה לבוחני אלפא נקבל את הדעות שלהם, לאחר מכן לנסיני בטא ולאחר מכן נוכל לעלות אותה לפרודקשן ולפרסם לכולם.

שיפורים בגוגל Play-

מציגים קצת את השיפורים שכבר היו בעיצוב ובשימושיות. מציגים את הGUI של הסלולרי ליד הטאבלט.

מהיות יוסיפו קטגוריה של Designed for tablets כדי שנוכל לראות אפליקציות אשר  נבנו במיוחד לטאבלטים.

מציגים גרסא חדשה לפלי סטור למחשבים האישים אשר דומה יותר לUI של האפליקציה עצמה..

Google Music עולה על הפרק. מציגים את All Access. כל מני המלצות למוזיקה ופלייליסט לפי המוזיקה ששמענו ויש לנו בספריה. נוכל לבחור מוזיקה ולהפוך אותה לרדיו. לסדר את המוזיקה איך שנרצה ולהשמיע אותה בפשוט ויעליות. בגדול זהו שירות סטרימינג ורדיו חדש!

עכשיו מעלים על הפרק את המכשירים!

הוא מצגי בעזרת הS4 משהו חדש שעוד לא יצא.

מהיום נוכל לקנות גרסא של S4 עם הממשק הנקי של גוגל! וסים פרי! : LTE תמוך, 16Gנ, בוטלודר פתוח, ויקבל עדכונים ישירות מגוגל!!! במחיר של 650 דולר.

עוברים לדבר על כרום:

מציגים קצת את כרום פיקסל. מראים קצת את הממשק של כרום פיקסל וראוים שהוא זהה לכרום של הדפדפן. הם מציגים משחק מבוסס על WebGL אשר יכול לרוץ גם על הדפדפן במחשב וגם על הדפדפדן  בנקסוס 10 שלנו.  (נראה משחק די כבד של ההוביט).

נוכל לפתח משחקים ואפליקציות Web שירוצו בצורה מושלמת גם בדפדפן כרום שלנו בסלולסרי או בטאבלט.

מציגים את הפורמט החדש של גוגל WebP אשר לא מוריד מהאיכות אבל מקטין את גודל התמונה (מגדיל מהירות טעינה וכו'). תומך גם באנימציות ומטא דאטד (מידע על המידע)

מציגים את פורמט הוידיאו החדש. גם הוא מהיר יותר ללא פגיעה באיכות. הוא מציג את הפורמט הישן H.264 ומולו את הפורמט החדש VP9 שהוא שוקל הרבה הרבה פחות  ללא פגיעה באיכיוטיוב עד סוף השנה כבר יתמוך בפורמט החדש.

משהו שכבר קיים בגרסאת בטא של כרום, נוכל לראות כמה  מידע הדפדפן שלנו צורך.

נוכל לראות משהו מדהים– הם הצמידו את המכשירים אחד לשני ומשחקים במשחק אחד כאשר המרוץ שהם משחקים בו עובר דרך כל המכישירים! מולטיפלייר מושלם!

מראים את ההתפחות של השרת מההתחלה של HTML פשוט לCSS,, אג'קס ומה שניתן לעשות היום בעזרת HTML5. די מדהים! 🙂

כולם מקבלים כרום פיקסל. (לא, לא אתם שצופים בזה ביוטיוב. 🙁 )

חוזרים קצת לאנדרואיד:

גוגל עוזרת למערכת החינוך גם. מציגה פתרון מושלם לילדים- Play Store שלם לילדים. כאשר נוכל לראות בו אפליקציות חינוכיות ולימודיות. כאשר זה ישתלב במערכת החינוך של ארה"ב שכבר התקדמה וחילקה טאבלטים לילדים ומלמדת דרכה. נוכל להפיץ אפליקציות דרך המורה לכל התלמידים, כנ"ל ספרים.

הפרויקט נקרא Google Play For Education.

Google+:

ויק עולה לבמה ומתחיל לדבר על Google+ ומה חדש בו. הוא מציג סטרים חדש לגוגל+. חכם יותר ושימוש יותר. החל מהיום גוגל + יתחיל להשתנות ויראה יותר כמו מגזין. עיצוב עם מס' טורים. כאשר נוכל לבחר בכמה טורים נרצה וכו'.

הם הוספיו המון אפקטים מדהימים שיהפכו את החוויה לממכרת ביותר. מתפריטים מרחפים עד לכרסיות שמסתובבות. גוגל הולכת לחדש את ההאשטאג (#) השימושי. כאשר נפרסם קישור או נדבר על נושא מסוים גוגל+ תשים תיוג בעזרת האשטאג כדי שנוכל לראות עוד באותו נושא ישר מאותו פוסט.

זה יעבוד גם בתמונות- גם אם לא נרשום שאנחנו במגדל האיפל הוא יזהה שאנחנו במגדל האיפל על פי התמונה. התוכן הופך להיות עמוק יותר.

הוא מציג אפליקציה חדשה בשם Hangout (מה שכבר אמרו שיהיה Buble):

דרך חדשה לדבר עם אנשים. נוכל לראות את האנשים ולא את האפליקציות שאיתם הם מתקשרים. הכל מרוכז המרכז אחד. כדי ש"המחשבים" לא יפריעו לנו באמצע.

האפליקציה לא נראית משהו חדש שעוד לא ראינו וזמינה לכל הפלטפורמות. היא תאפשר לשלוח הודעות טקסט, תמונה סרטון וקול כאשר נוכל לראות מי קרא את ההודעה מי מקליד וכו'.

האפליקציה כמובן תשלב את ההאנגאוט שאפשר לבצע בגוגל+.

צילום:

הוא מראה את ההבדלים בין הרשתות החברתיות כאשר אינסטגרם פיסבוק וטוויטר מאפשרים לעלות תמונה קטנה יותר ממה שצולם וגוגל+ מאפשרת לעלות את התמונה במלאה באיכות מרבית. בנוסף הם הגדילו את הנפח ל15GB מה שכבר ידענו.

נוכל לסנן את התמונות שלנו – מתוך מאות תמונות השרתים של גוגל יחשבו ויביאו לכם את התמונות הטובות ביותר על פי הפוקוס, שיכפולים של תמונות, תסנן חשיפה רעה, תביא אנשים וכו' כדי להביא לכם את התמונות הבולטות ביותר ולחסוך זמן וזיכרון. התמונות הרעות יסתננו החוצה – נוכל בכל זאת נראות אותם ם נרצה.

מציגים כלי חדש לעירכת תמונות. כלים חזקים שניתן להוסיף בפשטות. להגיע לרמת גבוהה ביותר בצילום שלנו. הוא מציג את הכלים החדשים – ריוך העור (העלמת קמטים לדוגמא), סינון של הרעשים בתמונה כאשר מצלמים בחושך, להביא יותר "חיים" לתמונה בעזרת חידוד הצבעים ועוד

חיפוש:

עוברים לחידושים בחיפוש, בגרף החדש ובGoogle Now.

שיפור אדיר בכלי החיפוש הקולי.

מוסיפים כרטיסיות חדשות של טלוויזה מוזיקה, ספרים, תחבורה צבורית.

"גרף הידע" וGoogle now הולכים להיכנס לדפדפן שלנו. אפשר לחפש הישר מהדפדפן בדיוק כמו באנדרואיד שלנו! נוכל לדבר בעזרת צמד המילים Ok Google ונוכל לשאול דברים לבקש מידע ועוד. בדיוק כמו בgoogle now רק בדפדפן.

Google Maps:

אחרי סקירה קלה של ההסטוריה של גוגל מאפס ואיך היא שינתה את העולם. הגיע הזמן לדבר על האפליקציה לאנדרואיד של מאפס. גם האפליקציה לios מדהימה ו…מדויקת. האמ אפל. היום יציגו את החידשוים בגוגל מאפס למוביל:

עיצוב חדש, שילוב של Google Places לתוך המפות וקופונים. עכשיו עוברים לדבר על ניווט.:

בין החידושים נוכל לראות שיבושי תנועה בדרך ולקבל מידע עליהם, נוכל לקבל דרכים חלופויות וטובות יותר ועוד. בנוסף יצא אפליקציה חדשה לטאבלטים – אפשרות לעשות Explore ולקבל מידע על פי המיקום שלך – חנויות, מסעדות מוזאונים ועוד בצורה נוחה וגרפית יותר אשר מתעדכנת על פי המיקום שלך.

העדכון יגיע גם לios וגם לאנדרואיד כבר בקיץ הקרוב.

גוגל מאפס "נבנה" מחדש כאשר המפה היא הUI. המפה עשירה ותשמש בכל הפלטפורומת החדשות כמו WebGL. נוכל לבצע Exploring על המפה במהירות כאשר המקומות כמו מסעדות כבר מופיעות במפה. כולל המלצות מחברים שלנו בGoogle+, כאשר נוכל גם לסנן על פי מה שחברים שלנו המליצו.

אחרי שהציג כמה חידושים הציג פיצ'ר חדש ודי מדהים, מפה (בדומה למה שאפל ניכשלו בו) של מקומות ב3D. כאשר מבנים ממופים ונראים מציאותים במיוחד ובחלקם אפשר להיכנס לתוכם והם ניבים ע"י תמונות שמשתמשים מעלים לשירותי גוגל וכך יוצרים את המבנה גם מבפנים.

פיצ'ר נחמד נוסף- נוכל לראות את כדור הארץ מלמעלה כולל עננים בלייב ומערכת השמש שמתעדכנת בלייב גם כן. כל זה הולך להגיע כבר היום!!

לארי פייג' עולה לבמה!

פייג' נותן נאום סיכום על הטכנולוגיה ועל ההתפתחות שלה, על השימושים שלה ואיך היא מקדמת את האנשושות קדימה. עכשיו הוא מודה לכל הצופים ביוטיוב ולוקח שאלות מהקהל.

שימו לב שכבר עכשיו ניתן לעדכן את Google Search ואת Google Music!

השידור ניגמר. תודה רבה לכל מי שעקב אחרינו בשידור החי! בימים הקורבים יעלו כל הכתבות על כל החידושים והשירותים!

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

10 Comments

 1. yizhaq79
  yizhaq79
  15/05/2013 בשעה 18:41

  גוגל פרסמו בטעות לינק לגוגל מפות החדש, אך הורידו אותו במהרה. כמו כן אישרו גרסת אנדרואיד הבאה: 4.3

 2. chinpokomon
  15/05/2013 בשעה 19:46

  גלקסי 4 עם רום נקי של אנדרואיד??? ARE YOU KIDDING ME??? חלום שהתגשם!! רק שיהיה אפשר להתקין את הרום על מכשירים קיימים ולקבל עדכונים ישירות מגוגל ואני אהיה כל כך מאושר

 3. sogo87
  15/05/2013 בשעה 21:00

  הייתי מעדיף לשמוע על נקסוס חדש ב350 דולר. אבל זה די היה ברור שלא תהיה הכרזה כזאת כי כמעט ולא היו שמועות על נקסוס.

 4. yizhaq79
  yizhaq79
  15/05/2013 בשעה 22:05

  google play החדש פשוט יפה! נית לעדכן כבר עכשיו!

 5. chinpokomon
  15/05/2013 בשעה 22:36

  אפילו 4.3 לא קיבלנו, הדבר היחידי שהיה מעניין בכל הכנס היה המרכז משחקים וגירסאת הגלקסי 4 החדשה וזהו. כנס די מאכזב, ציפיתי לשמוע לפחות על 4.3 אם לא על נקסוס חדש

 6. barina
  15/05/2013 בשעה 23:03

  לא יודע מה איתכם אני מת לנסות את Android Studio……
  ותכלס גם אני הייתי מעדיף לשמוע על נקסוס חדש

 7. daniel5592
  16/05/2013 בשעה 09:41

  הורדתי אתמול את hangouts ממש ממש נוח דווקא…

 8. לייב בלוגינג: Google I/O 2013 – Day 2 | iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית !
  16/05/2013 בשעה 18:43

  […] לייב בלוגינג: Google I/O 2013 – Day 1 […]

 9. elichai2
  17/05/2013 בשעה 12:23

  מה עם day 2?

 10. מהיום: Play Store חדש | iAndroid – האנדרואיד של גוגל – בעברית !
  16/07/2013 בשעה 19:01

  […] שהוצג לפני כחודשיים בכנס הGoogle I/O, החלה גוגל לשחרר היום גרסאת Web חדשה של […]

השאר תגובה