מסתמן: עד 2015, רשת דור רביעי LTE בישראל


פורסם ב 10/05/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

הבעיה של חלוקת תדרי התקשורת בישראל בין הציבור לצבא היא בעיה מוכרת כבר שנים.

תדרי הרדיו אשר מוקצים לצבא באים בחשבון על תדריo אשר בשאר העולם נחשבים תדרים ציבורים, לשימוש הכלל, ומאפשרים גלישה במהירויות גבוהות ובצורה אמינה יותר (רשת 4G LTE).

משרד האוצר בשיתוף משרד הבטחון הגיע לפשרה בנושא ובהודעה לציבור הודיעו שמשרד הבטחון יתחיל במידית בפינוי תדרי התקשורת המשמשים לרשת ה4G אשר קיימת בארה"ב ואירופה, וזה כחלק ממיזם הסיבים האופטיים שמקדם משרד התקשורת.

על פי ההסכם, משרד הבטחון תפנה תדרים בתמורה לכיסי עלות ההגירה (ומציאה תדרים מתאימים לשימוש הצבא) ולאחר מכן תוצא למרכז בין חמשת חברות הסללור הגדולות את האפשרות לשדרג את הרשת הסלולרית שלהם לרשת ה4G אשר תספק לצרכן מהירות גלישה במהירויות גבוההות במיוחד ותשפר משמעותית את הקליטה הסלולרית (לדוגמא ללא ניתוקים ונפילות תקשורת בנסיעות ברכבת).

התהליך יחל במידית ויושלם במהלך שנת 2015, אך חלק גדול מהתדרים יהיו זמינים לציבור הרחב כבר מסוף השנה הנוכחית.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

3 Comments

 1. aklempn
  11/05/2013 בשעה 13:14

  אין שום משמעות לרשת LTE אם אין אפליקציות מובנות שתומכות כדוגמת RCS embedded clients. גם באופרטורים שכבר השיקו רשתות LTE עדיין הטכנולוגיה בחיתולים ואין אפליקציות שמנצלות את התשתית.

  לגבי מהירות הגלישה…הרשתות בארץ מתקשות לעמוד במהירות גלישה סבירה גם מול התשתית הנוכחית ובמרבית מהמקרים מסוגלות לתת פחות מחצי ממה שהרשת מאפשרת. אז…אין באמת למה לחכות

 2. harelp
  12/05/2013 בשעה 10:23

  מעבר למה שאמרת aklempn ,רוב המכשירים בארץ לא תומכים בLTE ..ולא ניראה לי שהולך להיות פה "טירוף שידרוגים" של מכשירים בגל זה
  כרגע בארץ לפי מיטב ידיעתי רק אייפון 5 וגלאקסי 3,4 תומכים בLTE (לא ניראה לי שמישהו רכש בכול גלאקסי 2 תומך)

  "עקיצה" : רק בישראל הכל צריך להיות קשה

 3. archpsion
  12/05/2013 בשעה 18:30

  כמה שליליות… חבר'ה, סבלנות! רק בסוף השנה חלק מהתדרים יהיו זמינים לחברות הסלולריות, רק ב-2015 כל התדרים יתפנו למכרזים לחברות. משם ועד קניה ושדרוג תשתיות מלא יש המון זמן.
  ואל תדאגו לחברות הסלולריות! הם יתחילו לפרסם את רשתות ה LTE שלהם עוד לפני שתקום האנטנה הראשונה. הם יתחילו למכור כאן מכשירים תומכים LTE בהמוניהם, ולפני שתספיקו למצמץ יותר מחצי מהמכשירים בארץ תומכים ב LTE והרשת עדיין לא נפרשה במלואה.
  מי שזקן מספיק לזכור את התלהמות ה"דור השלישי" יודע על מה אני מדבר.

השאר תגובה