סיכום שבועי 26.4 – 3.5


פורסם ב 03/05/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

סיכום שבועי: גוגל גלאס, גרסת אנדרואיד הבאה, נקסוס ועוד

שבועיים למסיבה הכי שווה בעיר (GOOGLE I/O) מתחילים לצוץ פרטים אודות גרסת אנדרואיד הבאה, והם לא מבשרים על שינויים מרחיקי לכת במערכת הפעלה הניידת של גוגל. מרישומי כניסות באתרים העוסקים באנדרואיד מתגלה התמונה הבאה, גרסת אנדרואיד הבאה תישאר להיות ג'ילי בין ומספרה יהיה 4.3 ולא 5 כפי שחשבו רבים. כמובן שאת רישומי הכניסות ניתן לזייף בקלות רבה, אך נשאלת השאלה, למה?

@@@

לא משנה מה יהיה שמה של גרסת אנדרואיד הבאה, דבר אחד בטוח. אנדרואיד גדלה בקצב מסחרר. רבעון ראשון של 2013  הפך לעוד אבן דרך כאשר אנדרואיד הפכה באופן רשמי למערכת ההפעלה השולטת בתחום הטאבלטים עם 56.6 אחוזים בשוק העולמי.

@@@

גוגל כחברה כלל עולמית, ממשיכה לפזול לכיוון מערכות הפעלה מתחרות, ומשגרת השבוע ממתק נוסף לעבר משתמשי האייפון והאייפד בדמות אפליקציית גוגול עכשיו גם למשתמשי IOS.

@@@

לארי פייג', מנכ"ל גוגל, ביקר בשבוע שעבר בקוריאה הדרומית ונפגש בין היתר עם נשיא דרום קוריאה ומנכלים של סמסונג וLG. בסיום הפגישה עם מנכ"ל LG הודיעה האחרון שLG תהיה החברה שתייצר את טלפון הנקסוס הבא של גוגל. ככל הנראה גוגל גם מתעניינים בטכנולגית OLED של סמסונג.

@@@

ואם כבר נקסוס, אחרי גל של שמועות התגלה השבוע בקשה לרישום פטנט לשעון חכם מבית גוגל. השעון ישתמש גם ברצוע על מנת לקבל קלט כנראה בדומה לגוגל גלאס שמקבל קלט גם מהמסגרת.

@@@

כמובן שהקלט העיקרי של גוגל גלאס הוא קולי, והשבוע זכינו לראות איך מפעילים את המשקפיים ומה מפעיל את המשקפיים.  גלאס משתמש במערכת הפעלה אנדרואיד 4.04 ומופעל ע"י מעבד OMAP 4430 עם 1G זכרון RAM.

@@@

מוטורולה דואגת להזכיר מפעם לפעם שהיא אכן עובדת על ה X PHONE או XFON או כל שם דומה ששמענו עד כה. בתמונות החדשות רואים את המכשיר בתוך קייס שמסתיר את צורתו האמיתית של המכשיר ואת סמלה של מוטורולה בפינה שמאלית עליונה. עדויות נוספות למכשיר מתגלות גם באתרי BENCHMARK, כמכשיר ברמתו של הנקסוס הנוכחי.

@@@

אחרון חביב, פליי סטור. גוגל עדכנה את החוקים החלים על המפתחים. מהיום מפתחים שמעלים את האפליקציות שלהם לפליי סטור, אינם רשאים לשלוח עדכונים  בדחיפה דרך שרתים אחרים. מה זה אומר? שהמפתחים חייבים לעדכן את האפליקציות דרך פליי סטור. למה? בכדי לחסוך מהמשתמשים עדכונים לא רצויים כמו רוגלות או וירוסים.


Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה