אנדרואיד בחלל


פורסם ב 24/04/2013 ע"י cmp

נאסא במטרה להוזיל עלויות לווינים במטרה לשגר לחלל, הגיע למכשירי האנדרואיד. הסיבה לבחירה במכשירי אנדרואיד להיות בסיס היא ביסוסם על קוד פתוח ואפשרות ליצירת מערכת מכשיר בקלות התואמת את הצרכים של נאסא.

אמנם הנושא דובר בעבר, אך היה בגדר ניסיונות ורעיונות שנשמעו מופרחים. מתברר שנאסא לא צחקו כאשר אמרו שיטיסו מכשיר Nexus S לחלל. כמובן שהמכשיר לא דומה בשום צורה למכשיר המקורי, אך המכשירים שנשלחו לחלל (3 מכשירים) היו מבוססי אנדרואיד. הבחירה באנדרואיד ברורה בשל היכולת של אנדרואיד להתאים עצמה כמערכת למטרות שונות.

עולם החלל מאז ומתמיד היה עולם יקר, שיגור לווינים,שליחת מעבורות , כל אלו היו אופרציות רציניות ויקרות. היום, הוזילו נאסא את מחיר ההשקעה בלווין בעזרת הסמארטפון.

נאסא הסבירה כי הסמארטפונים משמשים כמחשב הפנימי, והלווין עושה שימוש בחיישנים הפנימיים של המכשיר (מד תאוצה,GPS) כל אלו יכולים לסייע במעקב אחר הלווין ולקיחת נתונים. כמו כן גם המצלמה באה לידי ביטוי כמובן בצילום. על פי נאסא מערכת אנדרואיד מאפשרת לקיחת חלקים זולים ופשוטים (החיישנים למינהם) ויישומם בלווינים על ידי קיסטום (התאמה) של המערכת ללווין. (כן , כן, ממש בדומה ל-ROM).

בזכות מכשירי האנדרואיד שנשלחים לחלל יורד המחיר של לווין לבין 3500 דולר ל-7000 דולר. מלבד הסמארטפון נאסא עושה שימוש בחלקים "ציבוריים", כלומר, חלקים שכל אחד יכול לקנות. השינוי בעצם הוא כך שנאסא עושה שימוש בחלקים תעשיתיים במקום לבזבז כספים רבים על פיתוח כלים.

Share

2 Comments

 1. 1_aviv
  24/04/2013 בשעה 13:34

  הבעיה היא כמה זמן החלקים יכולים להחזיק מעמד?
  לא שווה לשגר לווין שימות תוך שנתיים שלוש.

 2. eliran.s
  24/04/2013 בשעה 14:15

  אני מקווה ששלחו את המכשיר עם סוללה טובה, כי הביקורות על הסוללה של הנקסוס לא משהו..

השאר תגובה