לעצב את OUYA


פורסם ב 16/04/2013 ע"י Elad Leev - אלעד ליב

בעוד כחודשיים תתחיל מכירה של קונסולת המשחקים מבוססת האנדרואיד הלא היא OUYA. המחיר הנמוך של הקונסולה (99 דולר), כמות גדולה של משחקים חינמיים או משחקים בתשלום סמלי, בצירוף יכולות גרפיות של ANDROID ומעבד ה-TEGRA 3 של NVIDIA, מציבה את הקונסולה כאלטרנטיבה ראויה לקונסולות של סוני ומיקרוסופט. היתרונות המיידים שחושב עליהם גיימר ממוצע או הורה גאה שצריך לשלם על התענוג ברורים לכל הצדדים, אך ישנו צד שחושבים עליו מעטים, גם בגלל המחיר היקר וגם בגלל אמצעים טכנולוגיים שלא היו זמינים לציבור הרחב עד לאחרונה, מארז מותאם אישית!

OUYA הודיעו שהם רוצים את הקונסולה שלהם ״פתוחה״ לא רק בקוד ובמערכת ההפעלה, אלה גם במראה שלה. כצעד לכיוון הם אף העלו שותפות עם חברה המתמחה בייצור מדפסות תלת מימדיות, והעלו מודל תלת מימדי לשימוש הלקוחות. כמובן שמדפסות אלו עדיין יקרות מאוד (כ-8000 ש"ח), לכן אנו מציגים פתרון זול ונגיש יותר. אך אם כבר שמתם עין על הקונסולה והחלטתם שאתם רוצים מארז מיוחד, תשכחו מהקבצים של OUYA, תבדקו מי מחברים שלכם מכיר אחת מתוכנות תכנון מכני כמו למשל  solidworks, תבקשו שיפנה בשבילכם שעה או שעתיים ותתחילו לעבוד.

שלב ראשון: רעיון ועיצוב

קודם כל תחשבו על רעיון שיתאים לסלון או חדר בו הקונסולה מוצבת. על מנת לזרז את העבודה, השתמשתי בקבצים קיימים שהורדתי מאתר grabcad.com, אתר המרכז עבודות בהמון נושאים לכן יש סיכוי גדול שתמצאו בו את מה שאתם מחפשים. באתר היו כמה קבצים של הציפורים הכועסות ובחרתי את האדומה . הכנתי קובץ של לוח אם של הקונסולה והתאמתי אתו לציפור הכועסת, לא הוספתי לחצן הפעלה כרגע כי שרטטתי את הלוח אם על פי תמונות לכן אינו מדוייק. חתכתי את הציפור לשניים והוספתי פתחים לכבלים השונים המתחברים לקונסולה….וואללה! קונסולת הציפור בסלון ביתינו.

שלב שני: ייצור

הייצור זהו השלב פשוט יחסית. תחפשו באינטרנט ייצרן שעושה הדפסות תלת מימד קרוב לביתכם. תבדקו כמה זה יעלה אצל יצרן נוסף (כנראה כמה מאות שקלים). בזמן שהמארז בייצור, תקנו כמה צבעים ונייר שיוף. אחרי שתקבלו את המארז, תשייפו אותו על מנת לקבל פני שטח יפים יותר ותצבעו אותו בצבעים שבחרתם. להכניס את לוח האם בתוך המארז ולהנות.

סיכום

אומנם הקונסולה עדיין לא למכירה והמארז כנראה יעלה לכם כמו כל הקונסולה, בכל זאת זהו פרויקט מעניין ומהנה. כמובן שלא לכולם יש חברים שיעזרו להם לתכנן מארז כזה, אך גם להם יהיה פתרון. עם תחילת המכירות,נוצף בקבצים מוכנים להורדה בפורומים שונים, כמו גם מדריכים לייצור וכמובן גם מארזים מוכנים וזולים.

נשמח לשמוע מכם איך אתם הייתם מעצבים את הקונסולה שלכם.

Share

מתכנת Web, מעצב גרפי, גוגולהוליק, מאוהב באנדרואיד ובקהילת הקוד הפתוח. פעיל בקידום האנדרואיד בישראל ומאמין שלינוקס זה דרך חיים. הכתב, המתכנת, המעצב והאיש סיסטם של הפורטל!

השאר תגובה